Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

 

Ve? LojZi, kdo je v bistvu dinamik? To je tisti ki,

- na semaforju ne rabi 3, 4, 5 sekund, da se pri zeleni premakne z mesta.

- ne rabi pol minute, da v naselju dose?e zapovedano omejitev 50km/h

- se na AC ne vklju?uje s hitrostjo 60 ali 70km/h ampak s tako hitrostjo, da se normalno vklju?i v prometni tok brez da bi kogarkoli oviral s svojim dejanjem

- zna zamenjati vozni pas brez, da bi kogarkoli izsilil

- uporablja levi pas na AC striktno samo za prehitevanje

- se ne rabi skoraj ustaviti predno zavije v ulico

- se zna v kri?i??u postaviti dovolj globoko, da bodo lahko poleg njega v intervalu zelene lu?i pri?li skozi vsaj ?e trije

- se mu nikoli ne zgodi, da se spravi prehitevat v napa?ni prestavi

- vozi tako, da ni nikomur v napoto

- ve, da ima stopalka za gas ve? hoda kot en centimeter ter, da pritisk do konca ni namenjen samo divjakom

- ne rine v prenatrpano kri?i??e in tudi zna spustiti koga predse, ker ve, da si ne rabi filat ega

- se zna hitro prilagajat razli?nim situacijam

- nikoli ne me?ka in ne cinca a bo ali ne bo

 

 

 

Ne Boss, to kar si ti napisal, tak ni dinami?en voznik, to kar si ti napisal je DEFENZIVEN voznik. In to je uredu. Se strinjam kar z ve?ino kar si napisal, razen tisti del, ki sem ga v citatu povdaril. In tak voznik je tisti voznik, ki vozi po predpisih.

 

Si pa pozabu na?tet poglavitno lastnost, to je; spo?tovanje predpisov in hitrostnih omejitev. Aja, teh dveh lastnosti kot ka?e "dinami?en" voznik ne rabi imet. Torej sva raz?istila; dinamik pomeni u bistvu divjak in prekr?kar.

 

Logi?no, da jih ne vidi?, ker si sam eden izmed njih, ker edino me?ka?i vidijo divjaka v vsakem, ki je hitrej?i od njega pa ne glede, da domnevni divjak vozi ?isto striktno po omejitvah.

 

 

 

Bom probal ?e miljav?enti?;

Boss, vo?nja po omejitvah ni me?kanje!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne Boss, to kar si ti napisal, tak ni dinami?en voznik, to kar si ti napisal je DEFENZIVEN voznik. In to je uredu. Se strinjam kar z ve?ino kar si napisal, razen tisti del, ki sem ga v citatu povdaril. In tak voznik je tisti voznik, ki vozi po predpisih.

 

Si pa pozabu na?tet poglavitno lastnost, to je; spo?tovanje predpisov in hitrostnih omejitev. Aja, teh dveh lastnosti kot ka?e "dinami?en" voznik ne rabi imet. Torej sva raz?istila; dinamik pomeni u bistvu divjak in prekr?kar.

Bom probal ?e miljav?enti?;

Boss, vo?nja po omejitvah ni me?kanje!

 

Ti pa si hovdre da ga isces ... Dinamik je oziroma difenziven voznik ce se neves ...Tvoja vsesplosna razgledanost je totalno v p**** m*****, tle nm pa neki pametujes k mas pa lih prevec cajta, pa se najvrjetneje te druzba jebe ker delas najvecje pizdarije na cestah pol se pa ti tkole na forumih znasas ker pr v zivo nimas za burek ... Zato se pa tud nocs dobit v zivo z nami ... Pa se eno vprasanje ... A si upostevu moje nasvete ?? Zdravniski pregled, avto sola, nova knjiga CPP ...

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

U?eri sem se pripelju za enga Loj-ZI-ja (?enskega spola), oseba je furala cca. 35 pri 50kmh omejitvi. Logi?no, takoj sem spravil iz Zmayde max. pospe?ek in ?el mimo. Alojziki ?e danes ni jasno kaj jo je doletel, pomoje ?tudira na kak UFO. :ouje:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti pa si hovdre da ga isces ... Dinamik je oziroma difenziven voznik ce se neves ...Tvoja vsesplosna razgledanost je totalno v p**** m*****, tle nm pa neki pametujes k mas pa lih prevec cajta, pa se najvrjetneje te druzba jebe ker delas najvecje pizdarije na cestah pol se pa ti tkole na forumih znasas ker pr v zivo nimas za burek ... Zato se pa tud nocs dobit v zivo z nami ... Pa se eno vprasanje ... A si upostevu moje nasvete ?? Zdravniski pregled, avto sola, nova knjiga CPP ...

 

Hehe, kanon, kaj si pa to skupej zdej naklofal?

Dej ti men povej, a si ti v rosni mladosti mamici med dojenjem iz rok padel, al si mogo?e kam z glavo udaru? Samo tako vpra?am, ker se mi zdi? precej zmeden, da ne bo? zameru.

 

Nekako sem uspel razbrat, da bi se ti rad z mano sre?al. Bojda se foruma?i v?asih dobivate nekje v enem pajzelnu zadaj za Gamo. Povej kdaj in to?no kje, ime lokala, pa se mogo?e oglasim enkrat, da se midva pobli?e spoznava.

 

U?eri sem se pripelju za enga Loj-ZI-ja (?enskega spola), oseba je furala cca. 35 pri 50kmh omejitvi. Logi?no, takoj sem spravil iz Zmayde max. pospe?ek in ?el mimo.

In v ?em je pol problem? A je tvojga ?migavca mogo?e ?koda? Al pa volana? Kak?ne te?ave si imel zarad tega? A je blo tvoje ?ivljenje ogro?eno zarad tega? Dej zaupej nam svoje te?ave....
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za tako osebo bi bilo bolj priporo?ljivo da si kupi nek traktor (alla Tomo Vinkovi?), saj ta tudi verjetno dosega tak?ne vrtoglave hitrosti, pa ?e varnost bi bila pomoje ve?ja, a da ne re?em, da bi bila ve?ja CARICA na cesti. :vesel:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za tako osebo bi bilo bolj priporo?ljivo da si kupi nek traktor (alla Tomo Vinkovi?)

 

js pa pravm, da je to Tom Ovinkovi? :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za tako osebo bi bilo bolj priporo?ljivo da si kupi nek traktor (alla Tomo Vinkovi?), saj ta tudi verjetno dosega tak?ne vrtoglave hitrosti, pa ?e varnost bi bila pomoje ve?ja, a da ne re?em, da bi bila ve?ja CARICA na cesti. :vesel:

 

Aja, tebe torej skrbi izbira njenga avta?
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda, lahko bi npr. vzela tistega od Canyon-a, ker njegovi preverjeno letijo k marijamadona. :D:cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In da ?e nekdo vozi malo ?ez omejitve ne bo oviral nikogar, kdor pa vozi pod omejitvijo pa pa? ovira druge udele?ence v prometu, ki bi se le radi peljali toliko hitro toliko kot cesta omogo?a iznotraj veljavnih omejitev.

 

Pa tu mu ?elim (do)povedat; da bi se le peljal enkrat po Tr?a?ki (tisti, ki ste kdaj pri?li iz Ljubljanske smeri veste, katera cesta je to) v Mariboru in bi videl, da se vsi premikajo med 90 in 110km/h, ?eprav je omejitev 70. In zadeve potekajo brez te?av. Ovirajo?i so samo semaforji in... tak?ni, ki se oklepajo tistih 70km/h po prehitevalnem pasu in imajo fiksno idejo, da bodo disciplinirali celo kolono za sabo. Zaradi varnosti ali ?esa ?e...

 

Ne tomacuki, glih v tem je ?tos, ker jaz vem, da ostali foruma?i ne vozijo kaj dosti druga?e kot vidva z Bossom. Ve?ina ste si podobni, ali ?e slab?i drug od druzga in noben od vas ne prizna da dela narobe. Za vas so omejitve bedarija, polcaji nebodigatreba faktor, radarji neumnost, ?lender bedak itd....vam najve? pomeni samo stopalka za gas, za ?ivljenja drugih pa se vam jebe, ?eprav tega ne priznate....vi verjamete samo v gas.

 

Ne, Loj-Zi, ti verjame?, da mi verjamemo samo v gas! ?e bi bili tak?ni, kot nas ti opisuje? tukaj, nas ne bi bilo ve? ali ne bi bilo ve? koga drugega ali pa bi imeli prazno denarnico. Pa ni ne eno, ne drugo in ne tretje... no, tretje mogo?e, samo ne zaradi policije. In nikjer nisem rekel, da so vse omejitve brezvezne in da se nobenih ne dr?im. To je spet nastalo na tvojem zeljniku. Tako kot je rekel Boss in ?e jaz pred njim; si en naveden paranoi?ni veteran, ki vidi nevarnost vsepovsod.

 

Le kam se vam tako hudi?evo zmeraj mudi? A na britof? Vsak dan beremo kako ljudje zaradi divjanja umirajo, vi pa ni?....

 

Vidi?, tu te spet jebe; dinamika in divjanje... Vbistvu je ta tvoj skupni imenovalec "divjakov" kriv za ve? strani na forumu kot je bilo letos nesre?.

 

Avtomobilski forumi so nekak?ne farme in zbirali??a prekr?karjev, somi?ljenih divjakov, kjer drug drugmu dajete potuho in drug druzga hrabrite v delanju prekr?kov. Pol se pa ?e zmenite kako pregolfat sistem, kako ube?at zaslu?enim kaznim itd...in to je to.

 

Ne, ni to to. Tu so ?e razni preroki, ki nas u?ijo 10 cestno-prometnih zapovedi in utrujajo na fertik zaradi svojih slabih izku?enj in strahu pred cesto. Kar je sicer dobrodo?lo, ?e je namenjeno tistim, ki predstavljajo resen problem med vozniki... Ampak ne vem, ?e si na pravem forumu. Probaj na avtomobilizem, mobisux ali honda forumu. Recimo...

 

Ne marate nikogar, ki misli druga?e od vas in vam nastavlja ogledalo, ?e boste mogo?e, ?e preden se vam kaj hudega zgodi, pogruntal, da ga na cesti res serjete, kadar se pravil ne dr?ite. In kar je ?e najve?ja ironija, je to, da jaz, ki dobronamerno opozarjam na red in spo?tovanje predpisov, kateri bi prepre?ili smrt in nesre?e na cesti, me vi v zahvalo zarad tega napadate, mi govorite da sem retard, da sem bedak, da sem omejenec itd.....A vi sploh vidite kaj po?nete? Jaz vam ?elim samo dobro, vi me pa v zameno za moje dobronamerne ?elje zmerjate z budalo, me napadate in podite. ?e?, bej? Lojz stran, kaj nam pridiga?, mi bomo divjali in tudi sicer vozili, tako kot se nam zdi da je prav. In to vsi, brez izjeme. Le zakaj no?ete reda in spo?tovanje predpisov? Ker pa? ?elite anarhijo.

Ne Tomacuki, niso pravila tako hudi?evo slaba, slaba je vozni?ka kultura klasi?nega slovenskega voznika. Ti to ve? kot nazorno dokazuje?.

 

Sploh si ne predstavljam dneva brez tebe. Branje tvojih postov mi je v u?itek in prav v dobro voljo me spravlja? B) Kar se tistega ogledala ti?e; mislim, da si ti najmanj kompetentna oseba za dr?anje le-tega v rokah, usmerjenega proti nam. Zakaj? Preprosto zato, ker nas ne pozna?. ?e bi se ?e kdo prito?il, bi to bili verjetno potniki v avtu. Ali pa bi nam policija grenila ?ivljenje. In to ti ho?emo dopovedat; kr?enje hitrosti, kjer nikogar ne ogro?a?, je bistveno manj nevarno kot 500 drugih dejavnikov, ki se tebi sploh ne zdijo omembe vredni. In to tudi ne pomeni gasa do daske kot si ti predstavlja? pa? pa taka potovalna hitrost, da ne trpi ne voznik, ne potniki, ne avto in ne denarnica. To, kar mi prekora?imo, so ?isto normalne prekora?itve. Normalne v tem smislu, da se vozimo tako, kot se vozi ves promet. Pa ?etudi nekje izven omejitev. Nima veze. S tem, ko se premikamo kot skupina in imamo vsi dolo?eno potovalno hitrost, bistveno manj vplivamo na promet kot nekdo, ki se dr?i omejitve kot pijanec plota, ?eprav ni razloga, da bi se je (razen, policijskega). In ?e to je; ne prizna?, da se tudi cestarji lahko kdaj zmotijo in pa? postavijo nekje napa?en znak. Si ?e bil kdaj izven slovenskih meja v razvitem svetu? No, poglej si, kako imajo urejene omejitve v naseljih. Povsem smiselno po conah. Ne pa tak kot pri nas; malo je 50, malo je 30, malo je 70 in malo je 40. Neprestano opazovanje teh znakov slab?a pozornost na cesto. In slaba vozni?ka kultura ni zaradi nespo?tovanja hitrostnih omejitev, ampak predvsem sistem zadrge, ustavljanje pred prehodi za pe?ce, vo?nja skozi rde?o itd. ?e bo? na neki 2 pasovnici peljal 90 namesto 70, tako kot vsi pred in za tabo, zato ne bo? ni? kaj manj kulturen.

 

Pravila so ?ist ok. Mariborski radarji tudi potrjujejo koliko je tistih voznikov, ki se jim jebe za pravila in omejitve. Saj zato pa je tako kot je. Zaradi takih kot si ti in tebi podobni, je tolko nesre? kot jih je, ne zaradi takih kot sem jaz, ki se pravil dr?imo.

Tomacuki, red na cesti mora bit, pa tud, ?e ta red ni glih najbolj?i. Jaz ne trdim, da red nebi mogel biti bolj?i kot je, ampak vsak red je bolj?i kot da ga sploh ni.

 

So in niso. In radarji na dolo?enih cestah potrjujejo, da bi lahko hitrost dvignili, ker ?e smo se do sedaj vsi vozili hitreje in ni bilo nobenih te?av, zakaj bi kar naenkrat morali cincat? In zaradi mene in meni podobnih ni ni? ve? nesre?. Potem bi moral vsak prekr?kar ?e enkrat ali ve?krat zagre?iti nesre?o zaradi nespo?tovanja hitrosti. Pa sam ve?, da ni res, ker potem bi jih imeli na deset tiso?e... A sem bil dovolj jasen? In ta red je zelo subjektiven pojem. Celo sam prizna?...

 

Boss, ne bo? verjel, vo?nja po predpisih in omejitvah, ni me?kanje in oviranje prometa. Tako se pa? mora vozit in tako si dol?an vozit tudi ti. ?e ti taka vo?nja ne ustreza, oziroma smrdi, se vozi z avtobusom, vlakom, al pa avionom.....sicer lahko pa tud doma ostane?, ?e ti civilizacijska ureditev ne pa?e.

 

To si lahko vsak po svoje razlaga. Bistvo je, da dojame?, kje je hitrost upravi?eno postavljena in kje neupravi?eno. Lahko sicer filozofira?, da tako pa? mora bit, ampak zdrava pamet pa? takih "poceni" argumentov ne kupi.

 

EVO

kar naprej poka zarad neprilagojene hitrosti, vi pa ne verjamete in ne verjamete.

A se ho?ete prepri?at na sebi?

 

A smo kdaj rekli, da se zaradi tega nesre?a ne more zgodit? Seveda se lahko. Sploh, ?e je kaki netalent v avtu. Tudi pri ni?ji hitrosti od dovoljene se lahko zgodi nesre?a. In tudi tam lahko napi?ejo, da je voznik imel neprilagojeno hitrost. Pojem s katerim lahko zelo manipulirajo. Mojemu fotru je ena baba odvzela prednost v naselju, ko je sam pravilno pripeljal po prednosti cesti z dovoljenimi 50km/h. In ne bo? verjel, da je tudi sam dobil kazen za neprilagojeno hitrost. S tem, da sta bila oba vpletena komitenta iste zavarovalnice. Malo smrdi, ne?

 

Sicer se pa do zdaj ni ?e nih?e ubil zarad prepo?asne vo?nje. Ubije? se zaradi prehitre vo?nje.

 

Ubije? se zaradi neprevidne vo?nje. Tudi po?asneti so ?e odvzemali prednost.

 

Bom probal ?e miljav?enti?;

Boss, vo?nja po omejitvah ni me?kanje!

 

In kdo pravi, da so vse omejitve namenjene preto?nosti prometa? Sem ti ?e nevem koliko linkov nalepil, da to ne dr?i. In da se je ?e dogajalo, da so na istem obmo?ju ali zvi?ali ali zni?ali omejitev. Le zakaj, ?e so pa vse tako odli?no postavljene? Ha, Loj-Zek?

 

Za tako osebo bi bilo bolj priporo?ljivo da si kupi nek traktor (alla Tomo Vinkovi?), saj ta tudi verjetno dosega tak?ne vrtoglave hitrosti, pa ?e varnost bi bila pomoje ve?ja, a da ne re?em, da bi bila ve?ja CARICA na cesti. :vesel:

 

Ja, in da se vozi po njivi, kjer za seboj ne more delati zastojev :ninja:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

U?eri sem se pripelju za enga Loj-ZI-ja (?enskega spola), oseba je furala cca. 35 pri 50kmh omejitvi. Logi?no, takoj sem spravil iz Zmayde max. pospe?ek in ?el mimo. Alojziki ?e danes ni jasno kaj jo je doletel, pomoje ?tudira na kak UFO. :ouje:

 

Upam, da med prehitevanjem nisi pritisnil pedalke za gas do konca in bil ?im hitreje mimo. ?e si pritisnil pedalko do konca si ?al divjak, ?etudi nisi prekora?il hitrosti. Ve? Po LojZijevo defenzivec nikoli ne pritisne pedalke gasa do konca in se raje po?asi odmaje naprej, kar ga postavi ob bok me?ka?u. Ke ?e pritisne? stopalko plina do konca zaradi bolj?ega pospe?ka si pa? ?al, po LojZijevi teorije, kot ka?e le ofenzivec in divjak.

 

Oh jej, vse avto?ole u?ijo napa?no, vsi in?truktorji so budale vklju?no z in?truktorji varne vo?nje - LojZi-ja je treba poslu?at, on ima v tej Sloveniji edini prav.

 

Zatorej, 100x na glas ponovimo "LojZi ima prav", ?e kdo vsaj malo podvomi v to naj ?e 100x ponovi "LojZi ima prav". ?e ostane ?e kak dvomljivec ga bomo pa kastrirali, ker ne more imeti ve? jajc kot na? nezmotljivi Lojzi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam, da med prehitevanjem nisi pritisnil pedalke za gas do konca in bil ?im hitreje mimo. ?e si pritisnil pedalko do konca si ?al divjak, ?etudi nisi prekora?il hitrosti. Ve? Po LojZijevo defenzivec nikoli ne pritisne pedalke gasa do konca in se raje po?asi odmaje naprej, kar ga postavi ob bok me?ka?u. Ke ?e pritisne? stopalko plina do konca zaradi bolj?ega pospe?ka si pa? ?al, po LojZijevi teorije, kot ka?e le ofenzivec in divjak.

 

Oh jej, vse avto?ole u?ijo napa?no, vsi in?truktorji so budale vklju?no z in?truktorji varne vo?nje - LojZi-ja je treba poslu?at, on ima v tej Sloveniji edini prav.

 

Zatorej, 100x na glas ponovimo "LojZi ima prav", ?e kdo vsaj malo podvomi v to naj ?e 100x ponovi "LojZi ima prav". ?e ostane ?e kak dvomljivec ga bomo pa kastrirali, ker ne more imeti ve? jajc kot na? nezmotljivi Lojzi.

 

Boss, ?e ti prehiteva? tako, da mora? pohodit gas ?isto do konca, to pomeni, da si prehiteval ob nepravem ?asu in takrat, ko je prehitevani imel ?e previsoko hitrost za tvoj nameravani manever in tvoje prehitevanje. ?e prehiteva? tako, kot si napisal, pomeni, da te je situacija presenetila in da prehiteva? brez kakr?ne koli rezerve. V takih primerih se ne prehiteva.

Ti mora? prehitevat takrat in v taki prestavi, ko je motor tvojga avta najbolj odziven oziroma takrat, ko ima motor najbolj?i navor. Med prehitevanjem je pametno tudi brzino pre?altat, ker tako motor lahko obdr?i? v optimalnih obratih in optimalnem navoru. Kon?ni obrati niso optimalni. ?e ti prehiteva? tako, da ti??i? gas do konca takrat avto itak kaj bistveno ne pospe?uje, takrat samo tuli, potegne pa ne bistveno bolje. Dizel pa sploh. Pri avtomatskem menjalniku je pa stvar malce druga?na.

Torej Boss, smo zvedeli spet nekaj in to je, da ti sploh vozit ne zna?, saj sploh nima? posluha za motor!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:blink:?zmeden?:o:hohoho:

 

LojZi ma ti nima? razjasnjenih osnovnih pojmov - pritisk pedalke do konca in maksimalni obrati ni eno in isto. ?e pritisne? pedalko do konca dose?e? le to, da maksimalno pospe?uje? kolikor avto zmore. To ne pomeni, da bo tulilo, ker kot si videl sem ti ?e razlo?il, da je potrebno iti v prehitevanje v pravi prestavi in tako prehitevanje nato opraviti ODLO?NO in HITRO brez cincanja in me?kanja. ?e ne pritisne? pedalke odlo?no ampak jo samo ?lata? je nato rezultat v tem, da cincar, ki ?eli prehiteti ustvari situacijo za nesre?o.

 

In moderni avtomobili imajo vsi tako narejeno, da pri dolo?enem pritisku pedalke pride do maksimalnega pospe?evanja in tudi, ?e pritisne? do konca je ?e vedno maksimalno pospe?evanje, kar sicer pomeni, da na?eloma res ni potrebno pritisnit do konca pedalke ampak je verjetno dovolj do dveh tretjin, ker pa velika ve?ina ?oferjev nima toliko ob?utka, da bi za?utila kdaj je maksimalno pospe?evanje je najbolje, da takrat pospe?ijo s pritiskom pedalke do konca.

 

Trenutni pospe?ek ne obstaja in ni bojazni, da ?e to naredi?, da leti avto pol s kon?no hitrostjo, ker po kon?anem prehitevanju pedalke seveda ne ti??i? ve? v poden ampak uskladi? hitrost z omejitvami.

 

Vidim, da nisi nikoli pritisnil stopalke do konca in zato ne ve? kaj se tam dogaja. ?e meni ne verjame? lahko vpra?a? koga drugega, da tam ni nobenega bavbava ali starke s koso, ki samo ?aka, da pritisne? pedalko do konca.

 

Ja LojZi, prehitevanja so eden najbolj zahtevnih manevrov pri vo?nji vozila in 80% voznikov ga sploh ne obvalda in zato, ker se teh 80%, tako kot ti, bojijo nekega bavbava ne znajo ne pritisniti na gas ne izbrati pravo prestavo in vse to je predpogoj za morebitno nesre?o.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:blink:?zmeden?:o:hohoho:

 

LojZi ma ti nima? razjasnjenih osnovnih pojmov - pritisk pedalke do konca in maksimalni obrati ni eno in isto. ?e pritisne? pedalko do konca dose?e? le to, da maksimalno pospe?uje? kolikor avto zmore. To ne pomeni, da bo tulilo, ker kot si videl sem ti ?e razlo?il, da je potrebno iti v prehitevanje v pravi prestavi in tako prehitevanje nato opraviti ODLO?NO in HITRO brez cincanja in me?kanja. ?e ne pritisne? pedalke odlo?no ampak jo samo ?lata? je nato rezultat v tem, da cincar, ki ?eli prehiteti ustvari situacijo za nesre?o.

 

In moderni avtomobili imajo vsi tako narejeno, da pri dolo?enem pritisku pedalke pride do maksimalnega pospe?evanja in tudi, ?e pritisne? do konca je ?e vedno maksimalno pospe?evanje, kar sicer pomeni, da na?eloma res ni potrebno pritisnit do konca pedalke ampak je verjetno dovolj do dveh tretjin, ker pa velika ve?ina ?oferjev nima toliko ob?utka, da bi za?utila kdaj je maksimalno pospe?evanje je najbolje, da takrat pospe?ijo s pritiskom pedalke do konca.

 

Trenutni pospe?ek ne obstaja in ni bojazni, da ?e to naredi?, da leti avto pol s kon?no hitrostjo, ker po kon?anem prehitevanju pedalke seveda ne ti??i? ve? v poden ampak uskladi? hitrost z omejitvami.

 

Vidim, da nisi nikoli pritisnil stopalke do konca in zato ne ve? kaj se tam dogaja. ?e meni ne verjame? lahko vpra?a? koga drugega, da tam ni nobenega bavbava ali starke s koso, ki samo ?aka, da pritisne? pedalko do konca.

 

Ja LojZi, prehitevanja so eden najbolj zahtevnih manevrov pri vo?nji vozila in 80% voznikov ga sploh ne obvalda in zato, ker se teh 80%, tako kot ti, bojijo nekega bavbava ne znajo ne pritisniti na gas ne izbrati pravo prestavo in vse to je predpogoj za morebitno nesre?o.

 

upajmo da bo tole na? Lojz zastopu, sej ve? njemu dolo?ene stvari pa? no?jo it v glavo in bo ?e zmer glumiu da smo divjaki ?eprou nevem kako bi lohk tole bolje napisu. In tud v avto?oli ko so me u?il vozit so me zmer u?il vozi dinami?no in vedno ko prehiteva? pospe?uj kokr gre, sam zato da ?imk prej pride? mem tistega ki ga prehiteva?, pa zmer mor? gledat da ni kak?nega nasproti oz. da je ?e vedno dovol odaljen da ni problema v nasprotnem primeru logi?no negre?, vsaj ?e ma? zdravo pamet ...

 

Zdej pa eno vpra?anje za na?ga Lojza ... Kaj bi naredu da recimo enga prehiteva? in je un tok ?leht da ti ubistvu ne pusti prehitevat oziroma, da ko si ti ob njegovem boku za?ne pospe?evati, pou minute nazaj je pa cjazu ko pol? to se pravi je vozu konkretno pod omejitvijo ! Jest sm do?ivu par takih primerov in itak gas do daske pa pospe?vov kokr se dasam zato da sm mem njega pr?u, ?eprou se ni zmer iz?lo ker mam sam 1.5 mlin?ek ki nima neko mo?no konjenico in tud navora ni neki veliko in sm mogu tud enostavno popustit, une k mi je pa ratal prehteti so bli pa kkdr tud tok da so se mi nalimal na rit ... pa? kreteni v vsakem primeru, mene recimo ?e kdo prehiteva pa da vidm da gre avto nasprot bom pa zmer spustu in se mu tud nebom ?u limat na rit ker je to ena velka bedarija ki te po vrh vsega lahko ?e orng ku?ta ?e se kk?nmu v rit zakanta?. Me pa res zanima kaj bi ti naredu v takem primeru Lojz, mogo?e si clo do?ivu al si biu zmer ti tisti ki so te prehiteval in ne obratno :ne vem:

 

Hehe, kanon, kaj si pa to skupej zdej naklofal?

Dej ti men povej, a si ti v rosni mladosti mamici med dojenjem iz rok padel, al si mogo?e kam z glavo udaru? Samo tako vpra?am, ker se mi zdi? precej zmeden, da ne bo? zameru.

 

Nekako sem uspel razbrat, da bi se ti rad z mano sre?al. Bojda se foruma?i v?asih dobivate nekje v enem pajzelnu zadaj za Gamo. Povej kdaj in to?no kje, ime lokala, pa se mogo?e oglasim enkrat, da se midva pobli?e spoznava.

 

ja lej tako sliko o sebi si dau ... jest te tko vidm, ker tist ki najbol pametuje okol ene stvari se na koncu izka?e da ma sam najve? takih problemov ... sorry ?e se te narobe predstavlam. Drga? pa ?e sm km padu ... sorry ampak nisem, so me lepo merkal doma, jebat ga ?e sm se ti zdel zjutri ?e mal zaliman pa smota, pono?i sm slabo spau in sm biu zjutri ?e mal nataknjen ker sm mogu ob 5h ustat.

Ja lej, za sre?anje se pa kmot zmenmo :) Sam povej kdaj bo? pr?u ... sam pol najvrjetneje nebom sam jest ampak ?e pov foruma zravn ker te usi mo?no ?elimo spoznati :)

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja lej, za sre?anje se pa kmot zmenmo :) Sam povej kdaj bo? pr?u ... sam pol najvrjetneje nebom sam jest ampak ?e pov foruma zravn ker te usi mo?no ?elimo spoznati :)

 

Pridemo s transparenti "Gotof si" :hudicek: - hehe, pa sem ga prestra?u za vedno in ga zdaj ziher ne bo. :zvizga:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridemo s transparenti "Gotof si" :hudicek: - hehe, pa sem ga prestra?u za vedno in ga zdaj ziher ne bo. :zvizga:

 

... nmor? bit tok nesramen :ne vem: dej descu prilo?nost da se v ?ivo prika?e :blush:

 

:hohoho:

 

usak izgovor je dobr zakaj so radarji postavleni v mariboru, a je blo kej druzga za pr?akovat

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

G. Lojz, mene pa zanima kak?ne gume imate na svojem vozilu (ne dvomim da imate ?e LEP cajt (verjetno ?e od pretekle zime) zimske gor), zanima me proizvajalec, model in pa globina profila, da to uporabimo kasneje kot referenco za ostale foruma?e! :jupiii:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se pa zadnje ?ase ?edalje bolj pogost dogaja, da folk na avtocestah pri prehitevanju dobesedno sko?i na prehitevalni pas in ?e je recmo vozil 110 km/h, prehiteva z 111 km/h, ti mor? pa na polno poj bremzat, ker pa? ni predvidel hitrosti bli?ajo?ega se vozila na prehitevalnem pasu, ki vozi z 130 km/h pri re?mo temu tako zelo teko?em prometu :S

 

prej?nji teden trikrat v 20 min na AC Grosuple- Dom?ale :blink::blink::blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se pa zadnje ?ase ?edalje bolj pogost dogaja, da folk na avtocestah pri prehitevanju dobesedno sko?i na prehitevalni pas in ?e je recmo vozil 110 km/h, prehiteva z 111 km/h, ti mor? pa na polno poj bremzat, ker pa? ni predvidel hitrosti bli?ajo?ega se vozila na prehitevalnem pasu, ki vozi z 130 km/h pri re?mo temu tako zelo teko?em prometu :S

 

prej?nji teden trikrat v 20 min na AC Grosuple- Dom?ale :blink::blink::blink:

 

mah js to do?ivljam vsak dan, trotli eni <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se pa zadnje ?ase ?edalje bolj pogost dogaja, da folk na avtocestah pri prehitevanju dobesedno sko?i na prehitevalni pas in ?e je recmo vozil 110 km/h, prehiteva z 111 km/h, ti mor? pa na polno poj bremzat, ker pa? ni predvidel hitrosti bli?ajo?ega se vozila na prehitevalnem pasu, ki vozi z 130 km/h pri re?mo temu tako zelo teko?em prometu :S

 

prej?nji teden trikrat v 20 min na AC Grosuple- Dom?ale :blink::blink::blink:

 

Uvav na vasem koncu se celo neverjetnih 110 peljejo po levem, svaka cast!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:blink:?zmeden?:o:hohoho:

 

 

 

ker pa velika ve?ina ?oferjev nima toliko ob?utka, da bi za?utila kdaj je maksimalno pospe?evanje je najbolje, da takrat pospe?ijo s pritiskom pedalke do konca.

 

 

 

 

Ja no, pol pa povej da pa? ti nima? ob?utka, zato prtiska? do konca. Ampak to ne pomeni da je tako prav.

Sicer sem pa ?e davno pogruntal, da ti nima? ob?utka. Saj sem ti reku, da ti "zna?" samo na gas ti??at in to brez ob?utka.

Koli?kaj izku?en voznik dobro ve kolko je treba pritiskat gas, da motor "sfolga" sicer motor bolj trokira kot pa vle?e. Ti kot ka?e, ?e nisi pr?u do te faze. Boss, ve?, sem mel jaz tud mazdo, pa ne samo eno, tako da vem kako se mazdin motor odziva.

A bremza? tud tako, da zmeraj do konca pohodi??

Ejejej, Boss, spet si sam sebe pobruhcal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kanon, a ti tud tako prehiteva? kot Boss?

Ejej, to pa ste ?oferji neki. Kot ka?e ste se u?ili vozit na ra?unalni?kih igricah.

Hehehe, otro?ki....

 

Sej teb pa zgleda da menjalnik probleme dela ... Kva masina trokira ce ga do konca zahods ?? Kvecjem pr blokadi zacne pa nc prej. Ja lej 90 konjski mlincek mam pod havbo, ga morm mal bol ozemat ce hocm kksn tak manever izvesti. Ce bi meu vec konjusnice pod havbo nebi tok gas v podn tisu pr prehtevanju ... Pa ko prehtevam nikol ne tisim do blokade ampak mam v tapravi prestavi tko da ni problema ... Nisi pa odgovoru na moje vprasanje

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.