Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

Ampak lahko bi zakljucil pompozno

 

Neznani voznik BMW-ja in neznano tovorno vozilo sta odpeljala neznano kam naprej...

?e ?e mal dodam.

 

Neznani voznik BMW-ja in neznano tovorno vozilo sta odpeljala neznano kam naprej iz neznanega kraja ter neznanega ?asa na neznan na?in oziroma neugotovljen na?in. Neznani avtor tega ?lanka, ki se predstavlja z (ne)znano kratico imena in priimka je neznano kako, ob podpori neznane pija?i in neznanih drog spisal neznansko nezahteven ?lanek vreden nedokon?ane neznane fakultete za dru?bene vede.

 

Sorry za off ampak tele novinarske cvetke me vedno vznemirijo in razmi?ljam kam smo padli, da mediji zaposlujejo pofl, najbolj?e novinarje pa so nabrcali v rit, ker so baje predragi. Ah ja. :o

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni? novega s strani BMW drajverjev, ampak, da raje zavije? v kamion namesto, da zavira? pa tudi marsikaj pove o prakti?nem znanju dana?njih voznikov in voznic - kot bi Lojz rekel - poligon in ?olanje na Vranskem je neumnost in namenjen smo divjakom.

 

Druga? pa ?e dolgo nisem videl ve?je skrapucalo od ?lanka. Kot bi bil to u?benik iz sloven??ine za treniranje besed znano in neznano.

 

...zaviranja neznanega voznika osebnega vozila BMW...

...zbranih obvestilih je znano...

...pripeljal neznani voznik osebnega vozila BMW...

...Neznani voznik BMW pa je nato prehitel...

...tr?ila v neznano tovorno vozilo...

...Neznani voznik BMW-ja in neznano tovorno vozilo sta odpeljala naprej...

Ampak klinc, ne bi ?elel bit v ko?i oz. za volanom njenega Clia, ker kot smo ?e ugotavljali, ko nekdo direkt pred tebe smukne in useka po zavori (ob tem ima ?e sodobnej?e vozilo od tebe), ima? zavorno pot nula in bi tudi ob reakcijskem ?asu nula, PO?ILO.  <_<

 

Kam pa oseba v paniki zavije, je pa stvar tistih tiso?ink, ko se mora odlo?i oz. instinktivno odreagira. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od Vrhnike proti Logatcu je vzpon. In Clio tja ne bo ?el 150, tako kot BMW. Torej ni nujno, da je "Clio spal na prehitevalnem", le nekdo se ni mogel krotit...

 

Da pa je ?enska zavila v desno, mi je pa dokaj logi?no: nesre?a se je zgodila v ve?ernih urah. Torej je bila ?e tema. In ko je BMW pred njo zavrl, je videla zgolj mo?ne rde?e lu?i pred seboj. In podzavestno domnevala, da je na desni prazen odstavni pas - ki pa je tam spremenjen v po?asni pas in tam je vozil tovornjak. Ki pa ima ob straneh precej ?ibkej?e lu?i in jih spri?o mo?nih zavornih lu?i BMWja ?enska sploh ni videla...

 

Da se je BMW odpeljal s kraja dogodka, me tudi ne presene?a preve?. Pa? pa, da se je s kraja dogodka odpeljal tudi tovornjak. Le zakaj? Je kaj takega preva?al, da ni ?elel policije okoli sebe? Je imel na tahografu toliko ur, da ni ?elel policijskih vpra?anj? Je bil tovornjak v takem stanju, da ni ?elel sre?ati policistov? Ker takega dogodka gotovo ni mogel presli?ati in spregledati...

 

Mogo?e pa policiji tiste neznanke postanejo znane. Pa bomo dobili odgovore. Pustimo se presenetiti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak klinc, ne bi ?elel bit v ko?i oz. za volanom njenega Clia, ker kot smo ?e ugotavljali, ko nekdo direkt pred tebe smukne in useka po zavori (ob tem ima ?e sodobnej?e vozilo od tebe), ima? zavorno pot nula in bi tudi ob reakcijskem ?asu nula, PO?ILO.  <_<

 

Kam pa oseba v paniki zavije, je pa stvar tistih tiso?ink, ko se mora odlo?i oz. instinktivno odreagira. 

 

Se strinjam, da bi moral videti situacijo, ampak navadno razni taki "brake checking" manevri, katere sem si kar v velikem ?tevilu ogledal na YT so 95% re?ljivi, ?e voznik ne spi za volanom ali pa ne vozi 40 tonsko po?ast, ki ne more tako sunkovito zavreti, oziroma mu je vseeno ?e ga nabije. :lol:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V primeru radarskega tempomate bi te verjetno resilo, obstaja pa velika sansa da dobis v rito

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V primeru radarskega tempomate bi te verjetno resilo, obstaja pa velika sansa da dobis v rito

Saj si se kdaj peljal proti obali ane? Torej verjetno poznas Vrhniski klanec v smeri proti Logatcu... tam so trije pasovi... in na skrajnem desnem redkokdaj vidis kaksen avto... tudi ce je cesta prazna... :) samo sleparje...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj si se kdaj peljal proti obali ane? Torej verjetno poznas Vrhniski klanec v smeri proti Logatcu... tam so trije pasovi... in na skrajnem desnem redkokdaj vidis kaksen avto... tudi ce je cesta prazna... :) samo sleparje...

Ja saj sem pogruntal in prebral....res je ne vem ampak voznike stalno vlece levo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O fuk, saj pa dobro da ni ve? nesre? po cestah :(

 

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/pnevmatika.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In kaj bodo s tem naredili? Tovornjaki s svinjskimi polovicami se bodo ?e vedno prevra?ali, ljudje bodo ?e vedno skakali na prehitevalni pas brez pogleda v ogledalo, razni BMW-ji in Audiji pa bodo ?e vedno vozili 71cm za ritjo spredaj voze?ega. Kdaj bodo pa alkohol za volanom za?eli obravnavato kot primarni vzrok nesre?? Verjetno nikoli, ker to?no tisti, ki ga cukajo odlo?ajo o prometni ureditiv.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Akrapovi? ne dovoli, da delavci zamujajo. :(

Iz kje si pa zdaj to privlekel?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam sicer mocno dvomim da sta se avta sre?ala pri 100kmh.

 

Malo spolzke ceste,malo nezbranost,malo slabe gume , malo neumne glave pa smo tam...

 

Akrapovi? ne dovoli zamujanja?

 

Vsi so bili polnoletni in Kdor divja po cesti zaradi ?efa je debil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja ne vem, v avtu povzro?iteljice so bili Akrapovi?evi delavci. Akrapovi?evi delavci pa znajo o delu v podjetju in pritiskih marsikaj zanimivega povedat.

Saj se strinjamo da ni vredno divjati po cesti, sploh pa ne zaradi zamujanja v slu?bo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

o  tem da ne dovolijo delodajalci zamujanja je  brezveze govort :D  moja dela v ?tacuni z obla?ili in se vozi ve? kot eno uro ...?e slu?ajno zamudi par minutk zaradi nesre?, gu?ve ... , in ?eprav ni nobene stranke itd , je cela ?tala in najedanje ...zakaj? zato da nadrejena zajebava in se dela pomembno,ker ga prej?njo no? ni fasala, ni? drugega......

povsod so te?ni, pa ?e je potrebno ali ne.... 

je pa res da smo vsi kdaj vozili prehitro,neumno, se zgodi...    ampak tega je res preve?, vsaki? ko grem v ali iz slu?be in je taka cesta se najde kdo ki gre 100+ prehitevat pa tudi ?e vozi? 90.....  nakonc pa pride  na cilj minuto prej

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm... Jaz ?e se z nekom dogovorim ob 19h in vem da imam do tja 1h, Bom ?tartal ob 17:30...

 

Na cesti se pa? ne zajebava...

 

In kaj ti to pomaga, ko recimo zaradi zastoja na AC stoji? uro ali ve?? So zadeve na katere lahko vpliva? so pa tudi take na katere ne more?.

 

Se strinjam, da zamujanje ni v redu ampak, ?e je to res ob?asno in povzro?eno s strani tretjega dejavnika bi pa? moralo obstajati neko razumevanje, ki pa ga danes pri delodajalcih prakti?no ne more? pri?akovati. Ogromno nervoze na cestah je ravno posledica tega. Nekomu se ne mudi in jadra po?asi zadaj pa seveda drugi ratajo ?iv?ni, ker ne smejo zamuditi in pride do nepotrebnih prehitevanj - tudi do takih, ki so usodna. Ampak vsak gre v prehitevanje z mislijo, da ne bo ni? narobe in v tistem trenutku se mu to zdi manj?e zlo kot pa recimo ?rna pika ali pa celo gro?nja z odpovedjo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jah ti nejc... ampak jih je se miljon okrog tebe ki se jim jebe....

js sm prodau poleti motor zaradi drugih.... sem mel par situacij ki sta me presrale do te mere da nisem vec z veseljem sel na motor ... in nisem bil nic kriv in sem sel po omejitvah itd...

rad sem se vozil, veliko zapravil za izpit obleke motor itd.... pa sem opustil ta hobi zarad opic na cesti...

ceprav pocas spet gledam da bi neki kupil, me kr mika :D

vem pa da tud v avtu nisi varen, ampak malo boljse je pa vseeno :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Akrapovi? je res unikaten, ostali delodajalci ploskajo z u?esi ko zamuja? na ?iht. ?e dela? v ve? izmenah sodelavci, ki so zaradi tebe delali dlje vrjetno ?e bolj.

 

Bo pa imela gospa lepo prebujenje v bolni?nici, ko ji povejo da je fentala dva kolega/prijatelja in hospitalizirala ?e par drugih. Sodi??e ji kaj huj?ega od tega ne more prisoditi.

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In kaj ti to pomaga, ko recimo zaradi zastoja na AC stoji? uro ali ve?? So zadeve na katere lahko vpliva? so pa tudi take na katere ne more?.

 

Se strinjam, da zamujanje ni v redu ampak, ?e je to res ob?asno in povzro?eno s strani tretjega dejavnika bi pa? moralo obstajati neko razumevanje, ki pa ga danes pri delodajalcih prakti?no ne more? pri?akovati. Ogromno nervoze na cestah je ravno posledica tega. Nekomu se ne mudi in jadra po?asi zadaj pa seveda drugi ratajo ?iv?ni, ker ne smejo zamuditi in pride do nepotrebnih prehitevanj - tudi do takih, ki so usodna. Ampak vsak gre v prehitevanje z mislijo, da ne bo ni? narobe in v tistem trenutku se mu to zdi manj?e zlo kot pa recimo ?rna pika ali pa celo gro?nja z odpovedjo.

Po mojem si me malo narobe zastopil. Z mojim primerom sem hotel povedati,da je veliko ljudi navajenih ?iveti "na Knap" in lovijo minute iz dneva v dan. A ni lep?e ?iveti uizi in biti navajen na to,da se ne hiti in si pa? vsaj probas dan tako zoorganizirati. Ker ko se 1x hiti,potem hitro po?i...

 

?e pa pa? po?i guma,crkne avto,naletis na zastoj... Ja,bogpomagej,se vzame telefon in se pokli?e na siht in se re?e "zelo mi je ?al,zamudil bom.."...

 

Sam hodim pe? v slu?bo in ko sem lani zaspal ,sem vzel telefon in poklical ?efa da bom zamudil par minut in da bom pohitel in sem dobil nazaj mirno: zunaj je poledica,ne hiti da ne bo kaj narobe...

 

A imam samo jaz tako normalnega nadrejenega???

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Še 2x toliko pa bi že drugega Forda, ups Mazdo dobil 😁
    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....   in še en podatek 🤣, vozil sem tudi Hondo 2.4 z 190km (torej enako kot mazda 2.5) in ni nek presežek proti 2.0, ter začuda tudi hondo 2.0 dizel 140km/150km (kar je enako mazdi dizl 150km) in če bi izbiral med vsemi motorji je dizl se najboljsi in najbolj prijeten za vozit...heh, samo izbral bi Hondinega dizla in ne Mazdinega (zal so pa že v letih...)...
    • Da ne omenjamo lastnikov Škodilakov.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.