Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

pred 29 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Ne obstajajo "mikronastavitve" ki bi rešile Labijev problem. Edina stva, ki se nastavlja na menjalniku sta dva vijaka ki sta končna omejilca - eden, da ne gre veriga v špice, drugi preprečuje da gre veriga preko najmanjšega zobnika. Ko sta ta dva vijaka nastavljena, jih pustiš pri miru za zmeraj. Kako se prestavlja med zobniki vmes, se nastavlja z napetostjo zajle - ta nastavitev je dokaj pogosta ker se zajla raztegne pa bovden se znuca. Če ta dobi preveč lufta - se jo zamenja (jaz je še nisem nikoli), menja se pa ob simptomih kakršne ima labijev bicikel. Kaseta se obrabi na prvih zobnikih in ne na sredini, kjer ima Labi težave. 

Vse super odlično napisano,sedi 5 ! :bravo:

PS;pozabil si na nastavitev ročice menjalnika ki določa razmerje med šajbami.(to nimajo vsi menjalniki,mislim da od deore naprej) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Bini napisal:

Vse super odlično napisano,sedi 5 ! :bravo:

PS;pozabil si na nastavitev ročice menjalnika ki določa razmerje med šajbami.(to nimajo vsi menjalniki,mislim da od deore naprej) 

Misliš vrtljiv gumb na balanci,ki določa napetost zajle?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Nejc1986 napisal:

Misliš vrtljiv gumb na balanci,ki določa napetost zajle?

Ja za napetost zajle je zadaj na menjalniku, ta na balanvici posebej določi koliko ti potisne naprej menjalnik da ti lepo tekoče in ravno prav prestavi  v višjo in ti zato nič rska v medprstavi,zato sumim,da ima ta problem,za poskusit je preden pelješ kolo na servis in izgubljaš čas.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem pa vceraj dopoldan naredil prvi malo vecji krog z biciklom.... dobrih 40 km ... skozi stiri obcine (legalno ;)) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa včeraj po dolgem času spet napralo na bajku..šel čez Želimlje na Kurešček in potem kot da mi je nekaj govorilo naj grem v videmsko dolino in ne na Bloško jezero.

 

V videmski dolini čisto slučajno srečal fotra na specialki... Prvič letos šel na specialko. Pa sva šla skupaj čez Hocevje (nekaj časa se že nismo videli s starši...). Isti filing kot 20let nazaj ,ko me je na teh istih hribih navdušil nad kolesom in naravo.

 

Sem hotel iti čez Bogenšperk , pa so me oblaki pregnali proti Grosupljem in nekje med Smrjenami in Škofljico so me ujeli. 

 

Ravno ob prvih kapljah najdem kafic in gledam v nebo... Si rečem,da tako hudo pa tudi ni in štartam v rahel dež... Saj vendar ne bo huje,pa tudi končalo ne bo... Klinac.. celo nekaj male toče... In čez 10' posijalo sonce.   

 

Zakon :)

Popravljeno od Nejc1986
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje, pozna kdo vzpon na Menino planino ali na Čemšeniško planino? 

 

Predvsem me zanima Čemšeniška iz smeri Trojan... Bo držalo , da traja pot iz Trojan (zgolj) slabo uro? Je tehnično zahtevna? Podlaga ok?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moravški mijaw je izvedenec za Menino in gor ruka Menince, pivo. Pocukaj ga za rokav, če jih ima oblečene :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Nejc1986 napisal:

Fantje, pozna kdo vzpon na Menino planino ali na Čemšeniško planino? 

 

Predvsem me zanima Čemšeniška iz smeri Trojan... Bo držalo , da traja pot iz Trojan (zgolj) slabo uro? Je tehnično zahtevna? Podlaga ok?

Mislim, da za specialko nebo. Hodil sem peš in videl same Gorče! :party0035:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Bini napisal:

Mislim, da za specialko nebo. Hodil sem peš in videl same Gorče! :party0035:

Ja, to vem. Itak mam namen iti z mtb,ampak ravno po gozdnih vlakah se mi pa tudi z mtb ne da voziti (včeraj zalutal na sv.planini in tovoril Gorca in ruzak s spd čevlji in ni bilo zabavno). :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Nejc1986 napisal:

Ja, to vem. Itak mam namen iti z mtb,ampak ravno po gozdnih vlakah se mi pa tudi z mtb ne da voziti (včeraj zalutal na sv.planini in tovoril Gorca in ruzak s spd čevlji in ni bilo zabavno). :)

Mislim, da bi šlo ker je gori koča je pa tudi tovorna žičnica.... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Bini napisal:

Mislim, da bi šlo ker je gori koča je pa tudi tovorna žičnica.... 

Uf,ne žičnica.... Ne,ne... Ali z bajkom,ali pa nikakor :)

 

Mah,saj če pride dacia duster/lada niva od oskrbnika , bo tudi mtb. 

 

Smotano je zgolj to, da je včasih kakšen makadam tak,da bi se ga dalo tudi s specialko prepeljati. Ker z mtb je vsak km po asfaltu (v tem primeru do Trojan) neke vrste mučenje... In potem po 50ih km asfalta pridem z mtb na makadam,ki bi bil ok tudi za specialko... Ampak,ja ,kakor sem uspel izvedeti,tu specialka res nebi šla... 

 

Recimo Kum gre zlahka s specialko po makadamu

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na Menino je makadamska cesta tako z Gornjegrajske strani kot s Tuhinjske. Gor se planinci vozijo tudi z avtobusi. Naklonine ni neke hude, cesta je letos vsaj z Tuhinjskega konca dosti lepa, ker še ni bilo poletnih neviht. Gor se vozijo tudi s treking bicikli. Obstajajo pa tudi "bližnjice" v obliki gozdnih vlak.

 

Na Čemšeniško s Trojan še nisem šel z biciklom. Zna bit lepa pot, sploh zgornji del. :

WWW.HRIBI.NET

Natančen opis izleta Trojane - Črni vrh (Čemšeniška planina) - . Podroben opis poti s slikami.

 

 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Na Menino je makadamska cesta tako z Gornjegrajske strani kot s Tuhinjske. Gor se planinci vozijo tudi z avtobusi. Naklonine ni neke hude, cesta je letos vsaj z Tuhinjskega konca dosti lepa, ker še ni bilo poletnih neviht. Gor se vozijo tudi s treking bicikli. Obstajajo pa tudi "bližnjice" v obliki gozdnih vlak.

 

Na Čemšeniško s Trojan še nisem šel z biciklom. Zna bit lepa pot, sploh zgornji del. :

WWW.HRIBI.NET

Natančen opis izleta Trojane - Črni vrh (Čemšeniška planina) - . Podroben opis poti s slikami.

 

 

Tenkju 👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Nejc1986 napisal:

Uf,ne žičnica.... Ne,ne... Ali z bajkom,ali pa nikakor :)

 

Mah,saj če pride dacia duster/lada niva od oskrbnika , bo tudi mtb. 

 

Smotano je zgolj to, da je včasih kakšen makadam tak,da bi se ga dalo tudi s specialko prepeljati. Ker z mtb je vsak km po asfaltu (v tem primeru do Trojan) neke vrste mučenje... In potem po 50ih km asfalta pridem z mtb na makadam,ki bi bil ok tudi za specialko... Ampak,ja ,kakor sem uspel izvedeti,tu specialka res nebi šla... 

 

Recimo Kum gre zlahka s specialko po makadamu

Ta žičnica tako verjetno ne dela! Srečno. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvič sva peljala oba otroka na tako zahtevno kolesarsko turo - grebensko prečenje na višini med 700 in 800 metri med Hrastnikom in Vrhom pri Mlinšah - makadam, zahtevni vzponi. Kolesarski izlet je trajal s počitki 5ur in pol. Izbrali smo ravno pravi dan, ker sta bila naš 9letnik in naša 7letnica ravno prav utrujena od včerajšnjega (peš) vzpona na 2000metrov. 

 

To je to. Otroke ne smeš šparat, mogoče se jima pa že v rani mladosti zagabi šport pa potem ne bosta imela prezgodnje obrabe kolkov in kolen kot jih ima njun fotr. 

  • Haha 1
  • Ljubim 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa danes naredil eno zelo posebno vožnjo... Ko bi lahko šlo vse narobe (od bolečin v trebuhu , do izgubljene lučke , do lutanja po makadamu s specialko...) se je na koncu vse poklopilo in z cistim užitkom spil kufe na Pancah in razmišljal.... O ničemer in vsem... 

 

Fenomenalen predzadnji dan dopusta. Za jutri sem pa dal obljubo ,da se počne kaj drugega kot športa 😊

 

No,pa izvedel sem, da je stari Ljubelj najstarejši cestni prelaz v EU...

  • Všeč 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Nejc1986 napisal:

 

No,pa izvedel sem, da je stari Ljubelj najstarejši cestni prelaz v EU...

Najstarejši prav zagotovo ne, najstrmejši pa res.

 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Mraušk Mčk napisal:

Najstarejši prav zagotovo ne, najstrmejši pa res.

 

visit-trzic-facebook.png
WWW.VISIT-TRZIC.COM

Stara ljubeljska cesta vodi čez najstarejši cestni prelaz v Evropi. 13 serpentin in izjemne strmine...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Ah dej no. Tržičani so že od nekdaj imel težave z branjem. Najstrmejši, ne najstarejši. 

Najstarejši je prelaz mimo Jemčevega znamenja iz doline Save v Moravško dolino. 

koca_na_ljubleju_m.jpg
WWW.PZS.SI

Z avtomobilom: Po regionalni cesti Tržič-Ljubelj, do mejnega prehoda, po makadamski cesti...

 

Marsikje je tak podatek. No saj ubistvu je vseeno...

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo trekinga po Bohorju-Bohorski 4 slapovih cc5ur. Vreme ravno prav. Spet ena razgibana in dinamična vožnja po kozjanskih gričih in na koncu ugodna poraba 5,4, mogoče se kaj pozna aditiv za čiščenje bencinskega sistema s šobami in( ventili). 

IMG_20200510_082047.jpg

IMG_20200510_091109.jpg

IMG_20200510_115859.jpg

IMG_20200510_110556.jpg

IMG_20200510_132553.jpg

IMG_20200510_132755.jpg

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Bini napisal:

Malo trekinga po Bohorju-Bohorski 4 slapovih cc5ur. Vreme ravno prav. Spet ena razgibana in dinamična vožnja po kozjanskih gričih in na koncu ugodna poraba 5,4, mogoče se kaj pozna aditiv za čiščenje bencinskega sistema s šobami in( ventili). 

IMG_20200510_082047.jpg

IMG_20200510_091109.jpg

IMG_20200510_115859.jpg

IMG_20200510_110556.jpg

IMG_20200510_132553.jpg

IMG_20200510_132755.jpg

Uuu, na Bohorju sem pa bil pozimi. Zelo lepo. Sem se spomnil par dni nazaj, ko sem videl tablo (točno tako modro od STKPja), kjer je pisalo, da je do Bohorja le 10km.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 urami je Bini napisal:

Malo trekinga po Bohorju-Bohorski 4 slapovih cc5ur. Vreme ravno prav. Spet ena razgibana in dinamična vožnja po kozjanskih gričih in na koncu ugodna poraba 5,4, mogoče se kaj pozna aditiv za čiščenje bencinskega sistema s šobami in( ventili). 

 

 

Sori ker smetim temo, ampak kako zavraga se voziš, da imaš porabo 5,4? :aaaaa: Kater aditiv si vliv v avto?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pa še nekaj je zanimivo, ko izvajajo pospeševanje in je guma pokrita s snegom, se komaj štarta, ko pa se snega znebi se pa dejasnko vidi kako šele pospeši. V tem videu se tole vidi prav lepo    
    • A ti niti svojim občutkom ne zaupaš? Ok je res, da se zadnja leta malo vozimo po snegu, ampak najslabša je počasna vožnja po neutrjenem snegu, ko se sneg lepi na gumo. Večino je zaradi tega tako strah, da vozijo k po jajcih počasi in drseče. Ko se kolesa dovolj zavrtijo, da sneg odletava iz lamel je precej bolje, samo tam pač deluje fizika zaradi večjih gibalnih količin, ki s povečanjem hitrosti začnejo slabšati situacijo.   Problem videa, ki si ga ti objavil je v tem, da model slika gumo, ko se je ustavil in zaradi nizkih hitrosti pred ustavljanjem se je sneg nabral gor in iz tega on vleče zaključke. Poglej hitro premikajoče gume in v večini snega v lamelah skoraj da ni. Se pravi sneg nikakor ne bi mogel pomagati pri boljšem oprijemu.
    • hehe,.. no sej bo zmagu še letos 100% sam mora ustavit se tolk pushat
    • Najboljša ledena kava s pogledom na Trst. 😁  
    • Pa ne sam on... važn, da si nabere okoli sebe fanboyse in pol lahko tud crap prodaja pa se bo kupovalo.   mam pa občutek, da bo Musk končno odvrgel masko, pograbil nagrado in spravil podjetje v tako itgubo, da ga bo mpral prodati kakemu kitajcu. Tako bo tud Tesla kmal kitajska.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.