Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

pred 10 urami je Z M A J napisal:

Kaco te bo zrihtal in spravil v red (da le ne uporabi tega kar to pomeni v ITA jeziku, a drugače pisano, hehe).

Ha, ha, si predstavljaš, kaj si napisal? 😀

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes z mulcem po krasni singlci dol z Limbarske so Serjuč. Imam pa problem - sedaj se moram že kar potrudit da 8,5 letnega mulca dohajam navzdol. Jaz na fuliju, on brez vsakršnega vzmetenja na biciklu, in brez pameti v glavi.😲

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zmaj, tole je bilo tako poceni ker ti je namontiral BAKNE namesto zavornih oblog.

 

Cena menjave dveh diskov (kupil preko spleta) na servisu v Domžalah tik pred korono je bila 0,0€. Jim moram ob priliki nesti kakšen 6pack.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Karkoli pomeni izraz bakne, je tole mnooogo boljše kot pred tem, ko mi je drgnlo želez-želez, ko sem očitno zradiral zavore tekom spusta z Velike planine. Mojster je rekel, sem menda takrat konkretno zdeformiral tudi feltno in je rahlo zaskrbljen za varno vožnjo. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Obraba zavor je premosorazmerna z maso objekta ki ga mora ustavljat. 

 

Ena moja izkušnja iz tvojega servisa. Pred ene 15 leti so mi tam fajn namazali zavorne diske z oljem, Mogoče da se nebi prehitro obrabili.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam tako ali tako namen kolo podarit enmu frendu, takrat mora biti v nekem solidnem stanju, ne mislim pa zdaj glih vse pomenjat, ker če ga bo že glih dobil gratis, naj še sam kaj postori (vkolikor bi bilo potrebno). :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je LabiGT napisal:

jaz sem pa mel moj trekking na velikem servisu, maxi sport...

 

viber_image_2020-04-29_20-37-33.jpg

Čerin? Ja,ni poceni,je pa narejeno kot se zagre. In pa odnos je tak,kot mora biti. Njihovo akcijo poznaš? Če pripelješ 2kolesa (v zimskem času) imaš 40% popusta na delo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Bini napisal:

To no nič, malo fine mikro nastavitve, minuta dela pa je ok. :prstgor:

Res je. Dokler sem se še lahko vozil več s kolesom  sem vse menjalnike sam nastavljal prav tako sem  tudi zajle menjaval. Res ni nek problem. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa priznam, da nič ne sraufam sam. Ne da se mi, ne znam,nimam orodja, časa, veselja do tega.

 

Raje dam tistih par Eurou servisu in ta čas,ko je bajk pri njih, kolesarim z drugim bajkom.

 

Znam se znajti,da ne ostanem na cesti, ostalo pa prepuščam drugim. 

 

Jaz niti ne vem,kaksne prenose vozim . Ubistvu vem; take kot so jih namontirali v tovarni :) včasih se res preveč komplicira in postane šport nekaj s čimer si belijo glavo,namesto,da bi bilo orodje za pucanje le-te.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 46 minutami je Nejc1986 napisal:

Jaz pa priznam, da nič ne sraufam sam. Ne da se mi, ne znam,nimam orodja, časa, veselja do tega.

 

Raje dam tistih par Eurou servisu in ta čas,ko je bajk pri njih, kolesarim z drugim bajkom.

 

Znam se znajti,da ne ostanem na cesti, ostalo pa prepuščam drugim. 

 

Jaz niti ne vem,kaksne prenose vozim . Ubistvu vem; take kot so jih namontirali v tovarni :) včasih se res preveč komplicira in postane šport nekaj s čimer si belijo glavo,namesto,da bi bilo orodje za pucanje le-te.

Mene je naučil vsega glede servisiranja koles kolega, ki ima v Kp prodajalno-servis.Sem menjal na mojem kolesu že vse, sam, od zavor, do pesta pedal, menjalnikov komplet, zajle, sedeža in nosilca sedeža, verige... .Najlepše oz. najenostavneje je nastavitev shimano XT menjalnikov-obeh spredaj in zadaj. Te imam tudi sam na kolesu. Škoda je edino, res, da ne smem več na kolo zaradi vratnih  vretenc. 😬

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

4 hours ago, Bini said:

To no nič, malo fine mikro nastavitve, minuta dela pa je ok. :prstgor:

Ne v tem primeru, ker je tudi nova veriga in nekaj drugega je.

poleg tega, nisem toliko placal da bi se sam s tem ukvarjal... Se bojo oni :)

  • Všeč 1
  • Haha 1

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če menjaš verigo potem ostane samo še kaseta. Ampak ta se najbolj znuca na tavelkih zobnikih, ne na srednjih kjer imaš ti probleme. Če ni kaseta potem ostane samo še nosilec menjalnika, če je slučajno zvit. Če ni zvit potem ostane la še...ma pitaj boga.

 

Za ta denar je prav, da se na servisu potrudijo. A veš koliko je bila stara veriga raztegnjena?

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Če menjaš verigo potem ostane samo še kaseta. Ampak ta se najbolj znuca na tavelkih zobnikih, ne na srednjih kjer imaš ti probleme. Če ni kaseta potem ostane samo še nosilec menjalnika, če je slučajno zvit. Če ni zvit potem ostane la še...ma pitaj boga.

 

Za ta denar je prav, da se na servisu potrudijo. A veš koliko je bila stara veriga raztegnjena?

Točno tako. Kaseta se uniči predvsem , če se predolgo odlaša z menjavo verige (zobniki dobijo obliko plavuti od morekga psa). Pravijo,da se s tretjo verigo zamenja tudi kaseta... Ali pa voziš vse skupaj dokler gre in potem menjas vse skupaj... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Nejc1986 napisal:

Točno tako. Kaseta se uniči predvsem , če se predolgo odlaša z menjavo verige (zobniki dobijo obliko plavuti od morekga psa). Pravijo,da se s tretjo verigo zamenja tudi kaseta... Ali pa voziš vse skupaj dokler gre in potem menjas vse skupaj... 

Veriga se ti najhitreje raztegne,če veliko voziš v klance pa spredaj prehitro daš v prvo zadaj pa ostane predolgo v visoki prestavi in takrat se tudi zobci na kaseti ful obrabijo tako da najprej gre veriga k vragu! Jaz jo menjam nekje na 10k kilometrov,da je vse optimalno. Kasete nikoli ne menjam ker gre in gre...... Seveda se ne morem primerjat s tabo ker ti pa delaš več kot jaz.z M3 !:nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Bini napisal:

Veriga se ti najhitreje raztegne,če veliko voziš v klance pa spredaj prehitro daš v prvo zadaj pa ostane predolgo v visoki prestavi in takrat se tudi zobci na kaseti ful obrabijo tako da najprej gre veriga k vragu! Jaz jo menjam nekje na 10k kilometrov,da je vse optimalno. Kasete nikoli ne menjam ker gre in gre...... Seveda se ne morem primerjat s tabo ker ti pa delaš več kot jaz.z M3 !:nevem:

Res je,klanci močno vplivajo na vzdržljivost ketne...

 

Sploh v povezavi s prenizko kadenco. Tu je itak toliko enih dejavnikov,da se je BV ozirati na to, koliko komu zdrži. Različno vozimo,razlicne trase, različno smo tezki in močni.

 

Meni je recimo deore ketna na starem mtbju zdržala max 1300km... Na novem gorcu zdrži 2000bp. 

 

Na stari specialki mi je campa veloce ketna zdržala 13jurjev... Na novi specialki ultegra 5jurjev... 

 

Pa več ali manj vozim enake trase (1300-2000visincev /100km).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne obstajajo "mikronastavitve" ki bi rešile Labijev problem. Edina stva, ki se nastavlja na menjalniku sta dva vijaka ki sta končna omejilca - eden, da ne gre veriga v špice, drugi preprečuje da gre veriga preko najmanjšega zobnika. Ko sta ta dva vijaka nastavljena, jih pustiš pri miru za zmeraj. Kako se prestavlja med zobniki vmes, se nastavlja z napetostjo zajle - ta nastavitev je dokaj pogosta ker se zajla raztegne pa bovden se znuca. Če ta dobi preveč lufta - se jo zamenja (jaz je še nisem nikoli), menja se pa ob simptomih kakršne ima labijev bicikel. Kaseta se obrabi na prvih zobnikih in ne na sredini, kjer ima Labi težave. 

  • Všeč 2
  • Zmeden 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.