Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Ko posledice globalnega segrevanja ?e niso bile tako o?itne kot danes, smo tja gor sredi poletja hodili trenirat ledno plezanje. Ledna jama v neposredni bli?ini je bil odli?en "?portni objekt" za trening. Zaradi globalnega segrevanja je ?el led u qu... Tako kot bo ?lo vse...

Ja,meni je bilo zelo v?e?.... Se moram vrniti in si malo ve? ?asa vzeti. V?eraj Me je kar ?as priganjal.

 

Globalno segrevanje; nih?e ga ne mara, vsi smo pa vsaj pomalem del njega...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam vpra?anje glede manj?e te?ave ostarelega MTB-ja :)

 

Ko pedaliram (zlasti v breg), je tako da na desni pedalki ene par obratov kot da se nabira neko trenje (ob?utek kot bi bila zvita os, ker gre ?edalje te?je) in potem po?i v tem pedalu. V?asih po treh obratih desnega pedala, v?asih po 10-ih, ni prav nekega pravila.

 

Kaj je v tem rpimeru te?ava in kaj bi bilo za zamenjat, mogo?e le naoljit?  sramezljiv

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odvisno od pedal. Niso vsa glih maintenance free. Poizkusi razdret pedalo.

A je lahko ?e no3 kak?en le?aj?ek, v samem pedalu oz. njegovi osi? 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ha,imel slu?beno pot ?ez Podlipo (pri vrhniki) v Rovte... Nazadnje ko sem se (10let nazaj) tam peljal , je bila ?e gozdna cesta, zdaj pa asfaltna, po kateri sem se v mislih ?e danes vozil z bajkom.

 

?e sodelavec mi je sam od sebe rekel: "tle bo? pa kmalu ?el z bajkom,a?"... :)

 

?e pozna to cesto,ve o ?em govorim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je lahko ?e no3 kak?en le?aj?ek, v samem pedalu oz. njegovi osi? 

Po pravici povedano, prav veliko pedal nisem odprl, prej polomil. Nazadnje sem pred kratkim odpiral pedala od earlyriderja - na?ega otro?kega 16colca (ima veliko resnih tur za seboj). Bicikel ni cenen zato so tudi pedala ?isto zaresna aluminijasta. Imajo en kroglji?ni le?aj in en drsni le?aj. Prav ta drsni le?aj je ?e obupno potreboval le?ajno mast in ?e bi jo dobil vsaj eno leto prej, nebi bilo ni? narobe. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da se pohvalim, bil na Menini z biciklom in pri tem sre?al vsegaskupaj 3planince. Se pozna da je ko?a v petkih dopoldne ?e zaprta, tako da zaslu?en pir sem si lahko privo??il ?ele v dolini. Je pa bilo zgoraj na nekaj mestih ?e precej ledu, tam sem si ?elel da bi imel spajksice, ki leto?njo kvazi zimo ?e niso bile na feltnah in po?ivajo v gara?i.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf. Z avtom sem dohitel eno kolesarko na specialki. Du?a mi ni pustila, da jo prehitim.... U kaka ritka... U kaka ritkica...

Problem je ko se s kolesom res na fertig matra?, pa te prehiti star dizela?, ki te zakadi k zmaja in potem bo nekdo rekel, da je kolesarjenje zdravo. Ali pa na makadamu zapra?i s preveliko hitrostjo in posledi?no po?re? ves prah s tiste ceste, diha? pa ravno takrat na ?krge.  :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej, AmpeR je gledal kolesarko. A ti bi pa v taki situaciji ugotavljal znamko kolesa in pa katera oprema je gor :vskalo: .

Ja,lej.... S svojo sokolesarko sem zadovoljen, za bajkom se pa vedno obrnem, ker tu pa lahko grem na kaj boljsega :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ajej, ni bilo ?asa in niti nisem pomislil, da bi jo na ta na?in ?kljocnil... Ne pri Postojni sem jo naletel. ?e zdaj mi ne gre iz glave :-0

Hm ta na belem scottu pa mi je skoraj malo znana. A je bjonda ;-)?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ajej, ni bilo ?asa in niti nisem pomislil, da bi jo na ta na?in ?kljocnil... Ne pri Postojni sem jo naletel. ?e zdaj mi ne gre iz glave :-0

Hm ta na belem scottu pa mi je skoraj malo znana. A je bjonda ;-)?

Ni druge, kot da ?e ti za?ne? kolesariti :).

 

Nope, tista je pa temna :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj poizkus osvojiti Menino z biciklom ni uspel - previsoki zameti takoj od Limovske planine naprej, na zametih pustil bicikel in nadaljeval pe?.

 

Danes ?e huj?i neuspeh - gume "spajksice", nataknjene gor samo za namen v?eraj?njega izleta, na noben na?in niso hotele dol s felten, tudi z uniorjevimi srednje velikimi rorcangami ne. Ni ?lo druga?e, gumo do konca zategnil v tavelik ?rauf?tuk in se potem na feltno obe?al na eno in na drugo stran, da je UST utor gume zapustil UST utor feltne.

Na zadnjih po?itnicah na morju sem potreboval to?no 5minut, da sem znanki staro ne UST gumo snel s stare ne UST feltne, zakrpal zra?nico, zadevo zlo?il nazaj in napumpal. 

 

Ampak res je to za popi... kaj nam turijo trgovci da rabimo. Po tanovem zgleda da bom moral v primeru gumiefekta na biciklu poleg vsega orodja ki ga itak vozim s seboj, imeti s sabo tudi 15 kilski  ?rauf?tuk.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Izkori??en Frei dan. Zjutraj ?el z avtom v Se?ano z namenom narediti krog (hvala Zmaju in Schredu za nasvete), ampak ko sem videl kako piha v kombinaciji z nizkimi temperaturami... Sem se samo obrnil in v doma?i okolici naredil eno lep?ih vo?enj v zadnjem ?asu...

 

In odkril fenomenalno cesto od spodnjega hotica do Va?... Prvi? bil v geometrijskem sredi??u na?e lepe dr?ave.

 

112naravnost u?itkarskih kilometrov.

post-9068-0-15687300-1583342997_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Danes z razli?nimi prevoznimi sredstvi prevozil cca. 100km, od tega glavnino s kolesom, ostalo z dvemi vozili. Med drugim do izvira Kamni?ke Bistrice.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes z razli?nimi prevoznimi sredstvi prevozil cca. 100km, od tega glavnino s kolesom, ostalo z dvemi vozili. Med drugim do izvira Kamni?ke Bistrice.

Pohvalno, da ?e kdo lo?i med "biti zunaj v gne?i" in "biti zunaj na samem na zraku" in da biti doma za 4imi stenami tudi ni nujno najbolj?a ideja...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se ti zdi kaj manj ljudi zunaj, kot sicer?

Ljudi nisem ?tel, ampak vozil me je pa veliko prehitelo in tudi parkiri??e pri izviru je bil kar dobro napolnjen (tam zraven je planinski dom v Kamni?ki Bistrici).

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.