Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

pred 19 urami je NevLado napisal:

 

Sori ker smetim temo, ampak kako zavraga se voziš, da imaš porabo 5,4? :aaaaa: Kater aditiv si vliv v avto?

Nič zato, to je poraba na komaj na 120km skupne vožnje, drugače delam bolj kratke od 5 do 15 km. Na celotni tank imam pa 6-7max,odvisno koliko je zraven dolgih relacij. Po drugem celotnem tanku bom napisal če je kaka razlika zaradi aditiva. Ponavadi ga dam na 10k v rezervoar preventivno. Na nekaterih znamkah se mi je zdelo, da so motorji bolj mirno tekli, Mazda pa ima tako ali tako tih motor tako, da ne vem..... (STP) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Bini napisal:

Nič zato, to je poraba na komaj na 120km skupne vožnje, drugače delam bolj kratke od 5 do 15 km. Na celotni tank imam pa 6-7max,odvisno koliko je zraven dolgih relacij. Po drugem celotnem tanku bom napisal če je kaka razlika zaradi aditiva. Ponavadi ga dam na 10k v rezervoar preventivno. Na nekaterih znamkah se mi je zdelo, da so motorji bolj mirno tekli, Mazda pa ima tako ali tako tih motor tako, da ne vem..... (STP) 

Samo ne vem, da bi zato manj pila? Zna pa it malo bolje v klance? 😁

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Alex napisal:

Samo ne vem, da bi zato manj pila? Zna pa it malo bolje v klance? 😁

Bomo videli. Drgač pa leta nazaj so mi pri Alfi po vsakem servisu vlili STP v avto-brezplačno. :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Boss napisal:

hehe... Alfa. Tam je večina verjela v aditive, molitve, polaganje rok, višje sile... pač v vse, kar bi preprečilo obisk bankine.

Podarjenemu konju se ne gleda v zobe,hehehe.....

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je Nejc1986 napisal:

Ammm.... Ne,na Čemšeniško planino ni sans s specialko... Že Gorca sem moral kar nekajkrat riniti.

 

Je pa zato padel že 24i STKP žig (od skupno 112ih).

IMG_20200514_102725.jpg

IMG_20200514_102311.jpg

IMG_20200514_101636.jpg

IMG_20200514_095404.jpg

Sem ti rekel,da sem gorce srečeval. Sam,da si užival. Si šel tudi na vrh ali samo do koče?:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Nejc1986 napisal:

Samo do koče.. moram kaj za drugič prisparat:)

Sam vprašam,sej do vrha je naprej od koče peš še samo 15 min.tako,da se ti ne splača še posebej it na turo pa še vidi se ne nikamor zaradi dreves in še tam praktično ni nič razen ŽIG!:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Bini napisal:

Sam vprašam,sej do vrha je naprej od koče peš še samo 15 min.tako,da se ti ne splača še posebej it na turo pa še vidi se ne nikamor zaradi dreves in še tam praktično ni nič razen ŽIG!:prstgor:

Mah,sem imel iti še na Menino planino, zato sem malo hitel. potem sem pa  bil nekje 5km pred Golicami,ko je začelo mocno pihati.... In sem se raje obrnil in šel do Trojan k avtu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Nejc1986 napisal:

Mah,sem imel iti še na Menino planino, zato sem malo hitel. potem sem pa  bil nekje 5km pred Golicami,ko je začelo mocno pihati.... In sem se raje obrnil in šel do Trojan k avtu.

Uf,tudi Menina je super,srečno pri vsponu.:bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Bini napisal:

Uf,tudi Menina je super,srečno pri vsponu.:bravo:

Ja,saj zato sem si rekel,da ne bom rinil isti dan in na Čemšeniško in na Menino,ker verjamem, da si Menina zasluži dan,ko ni treba gledati na uro. 

 

Se vidi,da sploh nisem pohodnik in da sem bolj na specialki; na Menini planini nisem bil še nikoli. Tudi na Veliki planini ne,pa je tako blizu. 

 

Koliko enih stvari za obiskati :)

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je Nejc1986 napisal:

Slavnik . Če le nebi bilo take gneče.... In pa navdušen nad Brkini. Prvič bil v kraju Pregarje.

IMG_20200517_120956.jpg

IMG_20200517_102100.jpg

IMG_20200517_093309.jpg

V mršah imam sestrično, tako, da poznam dobro te kraje. Tukaj v Mršah tudi nabavljam jelšev les za izdelavo kitar. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 34 minutami je Alex napisal:

V mršah imam sestrično, tako, da poznam dobro te kraje. Tukaj v Mršah tudi nabavljam jelšev les za izdelavo kitar. 

 

A,jaz nisem šel čez Mrše,ampak iz Kozine čez Tatre...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Nejc1986 napisal:

A,jaz nisem šel čez Mrše,ampak iz Kozine čez Tatre...

Aha, v tatrah smo pa nekoč nabirali borovnice. Ko ni bilo še toliko klopov. Tudi vozit avto sem se učil po teh poteh. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Alex napisal:

Aha, v tatrah smo pa nekoč nabirali borovnice. Ko ni bilo še toliko klopov. Tudi vozit avto sem se učil po teh poteh. 

Lepi konci so. Sploh razgled iz Slavnika je fenomenalen.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Nejc1986 napisal:

Lepi konci so. Sploh razgled iz Slavnika je fenomenalen.

Res je. In Slavnik je v koprski občini tako, da so hodili ljudje gor tudi ko je bil prepoved prehoda med občinami. 

Moja sodelavka gre na Slavnik iz Podgorja čisto vsak dan ne glede na vreme. Res dobra izletniška točka. 

Kaj pa na Sviščakih in Mašunu si že bil? Je zelo lepa tura iz Ilirske Bistrice, enih 19 km vzpona. Ko si gor greš lahko še do Snežnika, ki je tudi super za obiskat. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Alex napisal:

Res je. In Slavnik je v koprski občini tako, da so hodili ljudje gor tudi ko je bil prepoved prehoda med občinami. 

Moja sodelavka gre na Slavnik iz Podgorja čisto vsak dan ne glede na vreme. Res dobra izletniška točka. 

Kaj pa na Sviščakih in Mašunu si že bil? Je zelo lepa tura iz Ilirske Bistrice, enih 19 km vzpona. Ko si gor greš lahko še do Snežnika, ki je tudi super za obiskat. 

Ja, moja prva tura v sklopu STKP je bila , ko sem štartal iz Knezaka na Mašun, Sviscaki in Velika Milanja ter potem spust v kenzak. 8.2. na dan Prešerna sem začel zbirati štemple :) je bil še sneg po poti. Sviscaki so mi bili zelo vsec. Sem spoznal nekega kolesarja iz Reke ,ki hodi gor s kolesom na štrudl vsak teden :)

 

Snežnik sem pa obdelal , ko sem šel iz Sodražice na Travno goro, kočo pri Kamnem gricu, hrib- Loški potok, ter do grada Snežnik in potem nazaj čez Bloško polico v Sodražico. Tako da ubistvu ne poznam te povezave med Masunom in Snežnikom.

 

Slavnik iz Podgorja; tam sem se spustil dol;. Za vzpon s kolesom je primernejša pot iz Kozine :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Mraušk Mčk napisal:

 

Za dom na gospodični vem da moraš imet blatnike po takem vremenu, kot je bil te dni. Na Trdinovem nisem bil.

Pa je lep makadam ali je obvezno za mtb? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Nejc1986 napisal:

Pa je lep makadam ali je obvezno za mtb? 

Pred 5leti je bil gladek makadam, kako je sedaj ne vem. Spomnim se samo ogromno blata, ker so ravno takrat tam vozili tovornjaki gozdnega gospodarstva.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem včerja sprobal tisto panoramsko kolesarsko pot od Solkana, do Plav. Res, da je samo 10km v eno smer je pa tako razgibana gor in dol, da imaš občutek, da je kilometrov kar nekoliko več. Klanci so od 10 do 11% pa se dvigaš in spuščaš skoraj čist do Soče. Zadnji klanec nazaj grede pa je skoraj 15% no in tam pa me je kar malo zdelovalo, ampak vseeno prilezel do vrha. Nejc, vidim da se režiš na vsa usta, ampak pač jaz res nisem gorski kolesar in pač strmih klancev ne maram. Ampak vseeno tale zadevica je za sprobat, če pa bom kdaj imel mal več kondicije in manj kil pa grem iz Plav krog čez goriška brda in nazaj čez Podsabotin v Solkan.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Boss napisal:

Jaz sem včerja sprobal tisto panoramsko kolesarsko pot od Solkana, do Plav. Res, da je samo 10km v eno smer je pa tako razgibana gor in dol, da imaš občutek, da je kilometrov kar nekoliko več. Klanci so od 10 do 11% pa se dvigaš in spuščaš skoraj čist do Soče. Zadnji klanec nazaj grede pa je skoraj 15% no in tam pa me je kar malo zdelovalo, ampak vseeno prilezel do vrha. Nejc, vidim da se režiš na vsa usta, ampak pač jaz res nisem gorski kolesar in pač strmih klancev ne maram. Ampak vseeno tale zadevica je za sprobat, če pa bom kdaj imel mal več kondicije in manj kil pa grem iz Plav krog čez goriška brda in nazaj čez Podsabotin v Solkan.

Morm pogledati če tam poteka STKP :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.