Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Iz Vr?i?a na Malo mojstrovko se ne da jit z biciklom, no le ?e se potrudi? in ga da? na hrbet, ?e to bolj te?ko po Hanzovi poti.

Z biciklom navzgor po Hanzovi bi ?lo res bolj te?ko. Navzdol pa zlahkoto :lol:

Precej te?kega srca (ampak kar se mora,ni te?ko), prodajam 1mesec starega 29colarja mtb; 

Kaj ti je strlo srce?

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po 11ih urah spanja so bile noge spo?ite in glava bistra.

 

Lj-pance-polica-ivancna gorica-bogensperk-?martno pri Litiji-jance-besnica-javor-pance-grosuplje-mlacevo-ravni dol-mlacevo-grosuplje-skofljica-ljubjana.

 

152 km,dobrih 6h.

 

Na gradu Bogen?perk so kolesarjem naklonjeni (za razliko od ljubljanskega gradu), jota na Jan?ah itk zmaga in pa malo pred Ljubljano nazaj grede spregledal kamen na cesti in presekal prednji ?lauf. VSI specialkarji mi ponudili pomo? in NITI EDEN telebajsek na trekingu se ni ustavil in me vprasal ?e kaj rabim... Bom vedel za naslednjic komu (po)nuditi pomo?.

 

Cesta med Lu?ami in Krko je po novem asfatirana.

Z biciklom navzgor po Hanzovi bi ?lo res bolj te?ko. Navzdol pa zlahkoto :lol:

Kaj ti je strlo srce?

Sosedi, ki so se zelo glasno prito?ili pred shranjevanjem kolesa v stanovanju, no?nje le-tega po stopni??u in ?i??enja kolesa v skupni pralnici...

 

Jbg,v kleti ga ne upam pu??ati, spucat ga je pa tudi treba na vsake kvatre. Ne da se mi ?e z njimi prerekati...

post-9068-0-75001600-1536524612_thumb.jpg

post-9068-0-15503600-1536524667_thumb.jpg

post-9068-0-14249800-1536524723_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sosedi, ki so se zelo glasno prito?ili pred shranjevanjem kolesa v stanovanju, no?nje le-tega po stopni??u in ?i??enja kolesa v skupni pralnici...

 

Jbg,v kleti ga ne upam pu??ati, spucat ga je pa tudi treba na vsake kvatre. Ne da se mi ?e z njimi prerekati...

Pa ja nebo? sedaj kolesa prodajal zaradi enih zavaljenih butastih sosedov. Kupi? tole in o?isti? na terenu: https://www.aqua2go.eu/en/

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ja nebo? sedaj kolesa prodajal zaradi enih zavaljenih butastih sosedov. Kupi? tole in o?isti? na terenu: https://www.aqua2go.eu/en/

Mah,iskreno... Ne da se mi prerekati z njimi. Saj je vedno kaj... Itk se mi zdi neka bad Karma okol tega bajka :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e so sosedje zavaljeni debili, jih lahko preseneti? in jim za Miklav?a kupi? kolo.  :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po lago di garda in nad lago di garda je velika razlika.

 

Obvezen je passo san marco in SP8 v celoti (monte baldo)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po lago di garda in nad lago di garda je velika razlika.

 

Obvezen je passo san marco in SP8 v celoti (monte baldo)

V okolici lago di garde :) kakor vidim je tale passo San Marco malo na drugem koncu? Za Monte baldo pa ?e vem; je v planu. Nameravam spati v kraju Arco;naj bi bilo fajn izhodi??e to

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Podalj?an vikend pri Lago di Gardi uspel...

 

1.dan: ni lago di garda,je pa na poti do tja. Monte grappa. Vzpon iz semonza na vrh, v 16,5km premaganih 1530m. Na vrhu pa kostnica z 25000 padlimi vojaki iz 1.sv.vojne .. Da te spreleti srh. Do vrha vodi 7razlicnih poti,ki se sre?ajo malo pod vrhom.

 

Ker je bil plan iti naprej do l.d.garde, sem vzpon opravil le iz Semonza (ki je baje tudi najlep?i), spust na drugo stran ter malo po okoli?kih krajih. 85km,neto 4h30'

 

2.dan. Epska tura; start iz kampa v kraju Arco, nadaljevanje proti Monte velu, ?ez prelaz Santa Barbara, spust, vzpon na Passo bordala, spust v Loppio po cesti z do 25% (trpljenje zavor), dolg,dolg vzpon na Monte baldo, vrnitev v Arco po isti poti in lagodi Gardi (brez prelazov s.barbara in bordale).... 140km,neto 7h 30'

 

3.dan. popravil napako , ko nisem s seboj vzel mtbja , pa sem ga pa? rental (lepo ohranjen HT giant za 30eur na dan).?tart iz kampa-riva del garda-arco di ledro-ampola-passo (?udovito jezero!!!) in na "Stelvio v mtb svetu" passo tremalzo -1855mnv. Vzpon mi je vzel to?no 4h,celotna vo?nja dobrih 7h neto(seveda se ni ?lo nazaj po isti poti,ampak ?e malo gor -dol po gozdu do Pregasine). 1odsek je bil tehni?no prezahteven zame (se vidi da nisem pravi mtb jevec),na kar so me tudi opozorili pri rentanju. Sem pa? malo nosil kolo na ramenih... Je pa to res raj za gorske kolesarje.

 

Na kolesu ni bilo ?tevca,naj bi bilo vse skupaj cca 85km...

 

4.dan. ?elja je bila Monte bondone. In firbec kam se pride iz passo bordale na drugo stran... No,hvala bogu za internet,kjer sem na?el zapis neke Italijanke ki je odpeljala traso Arco-santa barbara-bordala-monte mondone-arco.

 

Ker sem drugi dan peljal del te trase,sem se odlo?il danes narediti ta krog v kontra smeri... ?ista poezija... Brez guzve,ceste super,ne prestrmo,so pa pa? dolgi dolgi vzponi... Prijetnih 100km in neto 5h.

 

Pica (obveza v Italiji in povratek domov)...

 

Skupaj torej 5razlicnih prelazov, bordala in s.barbara 2x. ?ez 400km,24h neto na kolesu...

 

Sklep; tole mora probati res vsak pravi MTBjevec. Nekaj takega kot Dolomiti za specialko. Se pa najde tudi za specialko veliko tras ,kjer gre? skoraj iz nule na cca 1500mnv,kar tudi ni slabo. Ljudje prijazni in gostoljubni, kamp Arco Zoo super,cene normalne,res pravi pobeg za podalj?an vikend,sploh ker je vreme tam praviloma prijetno oz.?e prevro?e...

 

Slikice sledijo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvi? do izvira Kamni?ke Bistrice s kolesom. Zdaj pa ?e nazaj v prtlja?niku, ga bom izkoristil po Ljubljani. :)

 

Je pa Cestak bolj?a izbira, ker je lep asfalt. :)

post-185-0-50984300-1537275194_thumb.jpg

post-185-0-29797200-1537275245_thumb.jpg

post-185-0-39201900-1537275263_thumb.jpg

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Znanka je ?la s kolesom do Pariza. 8 dni in dnevni rekord menda 211km.

 

To mora? biti pa usekan, jebomast! :))

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Znanka je ?la s kolesom do Pariza. 8 dni in dnevni rekord menda 211km.

To mora? biti pa usekan, jebomast! :))

Jaz ?e pi?em bucket list za leto 2019...

 

Odkar berem fenomenalno knjigo "?epet vrhov-obsedenost cestnega kolesarstva z gorami"... Je ena malo nora stvar v mojih mislih :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Trans America? :)

Ne,ne... Nisem jaz za extreme,sem bolj za individualne podvige oz.osebne zmage. pa tudi ne povem,dokler mi ne rata,da ne bom na koncu preve? otresal jezik in bolj malo naredil...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj iz doline Zadnjice preko Luknje na Bov?ki Gamsovec. Spust na Kri?ke pode na sirove ?truklje in potem spet v Zadnjico. Odli?na tura, ?e bolj?e vreme.

 

xpmych.jpg

2mi3l74.jpg

4hxta1.jpg

 

http://www.movescount.com/moves/move244082965

 

P.S.: Nejc1986, ne gre ravno za kolesarjenje oz. tek, ?e to ne spada v temo, naj admin prosim premanke  :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj iz doline Zadnjice preko Luknje na Bov?ki Gamsovec. Spust na Kri?ke pode na sirove ?truklje in potem spet v Zadnjico. Odli?na tura, ?e bolj?e vreme.

 

xpmych.jpg

2mi3l74.jpg

4hxta1.jpg

 

http://www.movescount.com/moves/move244082965

 

P.S.: Nejc1986, ne gre ravno za kolesarjenje oz. tek, ?e to ne spada v temo, naj admin prosim premanke  :prstgor:

Mislim da je bil namen tvoje ture identi?en, kot je (oziroma vsaj upam da je), kolesarjem in teka?em njihova tura in to je u?itek v naravi in zavedanju da zna ?lovek narediti nekaj dobrega zase.

 

Tako da Mislim da tvoj post cisto lepo spada v to temo.

 

Sicer pa kapo dol,jaz se spravim hodit Max nekajkrat na leto,pa ?e to bolj pozimi ko ni ravno primerno vreme za kolo. Pa ?e to max kak?en Krim. :)

 

Koliko ti taka tura vzame ?asa in koliko je to kaj tehni?no zahtevno?

 

Pri meni kondicija ni ravno problem,je pa problem koordinacija gibov in pa itak pomanjkanje prave pohodniske (alpinisti?ne??) opreme....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poglej na spodnji link pod slikami. Cca slabih 8,5h in dobirh 22km. Kar se ti?e opreme so "obvezni" le gojzarji. Na enem delu ti pride prav tudi ?elada (lahko tudi kolesarska - bolj to, kot ni?), fajn so tudi palice, da ne trpijo kolena. Kar se ti?e zahtevnosti je par 100m, ki so varovani z jeklenico in klini, mestoma pa? hodi? ob steni nad prepadom. Pomoje je pot ni zahtevna, je pa potrbena previdnost. Ima pa vsak svoje mnenje o tem kaj je zahtevno in kaj ne. Tako kot nekdo, ki za?ne kolesarit ne naredi verjetno prve ture 150km in ?e to na kak prelaz, kot dela? ti, temve? za?ne postopoma - enako je s hribi, nekomu, ki za?enja bi svetoval raje kaj la?jega, npr. iz Lepene do Krnskega jezera, kjer ima? v obe smeri 4-5h hoje po leti mulatjeri iz I.sv.  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poglej na spodnji link pod slikami. Cca slabih 8,5h in dobirh 22km. Kar se ti?e opreme so "obvezni" le gojzarji. Na enem delu ti pride prav tudi ?elada (lahko tudi kolesarska - bolj to, kot ni?), fajn so tudi palice, da ne trpijo kolena. Kar se ti?e zahtevnosti je par 100m, ki so varovani z jeklenico in klini, mestoma pa? hodi? ob steni nad prepadom. Pomoje je pot ni zahtevna, je pa potrbena previdnost. Ima pa vsak svoje mnenje o tem kaj je zahtevno in kaj ne. Tako kot nekdo, ki za?ne kolesarit ne naredi verjetno prve ture 150km in ?e to na kak prelaz, kot dela? ti, temve? za?ne postopoma - enako je s hribi, nekomu, ki za?enja bi svetoval raje kaj la?jega, npr. iz Lepene do Krnskega jezera, kjer ima? v obe smeri 4-5h hoje po leti mulatjeri iz I.sv.

 

Ne,saj mi je jasno, da to ni zame... meni je pa? pohodnistvo (zaenkrat) neko " nujno zlo",nekaj takega kot tek poleti. Pa? za ohranjanje kondicije ko so razmere manj primerne za kolo, oziroma pa? da grem na lep zimski dan za par uric hodit, da se dam na off in predvsem da dan ni enak dnevu.

 

Verjamem, da si zna clovek takole ornk spucat glavo, podobno kot pri teku... na kolesu tega pa? ni toliko.

 

Kar se tice postopnosti... ja , res je.. ljudje bi vse takoj, najprej 15let ?ips v roki pa pred tvjem, potem pa vidijo slike, kako je nekdo bil npr.na Vrsicu in gremo z glavo skozi zid. Potem pa peezdijo kako je vse b.v.pa tezko, pa kako s(m)o vsi ostali krivi, ko ne pridejo dlje kot do prve serpentine...

 

Jeboga, 6let nazaj sem se spravil z trekingom na Golovec. Nisem uspel priti do gor in konkretno ur je trajalo, da sem se nehal bati klancev in zacel v njih uzivati... pac trmast, malo egoisticen in malo nor je treba vcasih biti ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Hotel sem samo pohvalit Zmaja da je opravil podvig, za katerega elektrobicikli zaenkrat še niso dovolj zmogljivi.
    • 200KM je v redu, če je turbo, ker je teh 200KM na voljo na sredini obratov in navadno v daljšem razponu. Pri N/A motorjih je pa ta max moč na koncu vrtljajev tam, kjer se začne rdeče polje in je razpon vrtljajev, ko je to na voljo žel precej ozek. Zato ta podatek izredno zavaja in ja zato se 2,5 turbo Mazde izven EU peljejo precej bolj suvereno pa ne zaradi 50KM več ampak zato, ker so moči na voljo bistveno prej.   Zato je tudi MPS bila res super za uživancijo, če te ni skrbela poraba 10+l/100km.
    • Zato, ker plešejo v Nemčiji, kjer se jim sesuva avto industrija v kateri smo kot podizvajalci za določene dele. Jebat ga tko to gre, ko se igrajo monopoly in se sprejemajo napačne odločitve. Drugače pa se ne gleda mesečnih rezultatov ampak letne in v EU je padec kar konkreten. EU oblast žal že nekaj let ne dela za Evropejce in prvi računi so izstavljeni. Žal.
    • To se pa bere skoraj tako kot mantra LGBTIQ....+++ zakaj hočte bit 100% hetero, če ste pa lahko vsaj mal homo?
    • Ah, daj no, kot da je to kak poseben in zapleten proces...   Prevrneš zadnjo klop, vzameš ven dvigalko, podložiš pod amortizer in kmalu je guma v zraku. Dvomim, da traja pet minut... V bistvu je dlje trajalo, da sem prišel k sebi, ko sem videl, kaj je z ležajem, kot je pa trajalo, da sem avto dvignil... Če bi imel ustrezno podporo (kak klocen ali zidak prave dimenzije) bi bilo še hitreje, ker bi dvigalko postavil kar pod "šusplato" in dvignil cel sprednji del.   Ja, veš, BTjka je avto, ne pa načičkan zabaviščni park na štirih kolesih z bluetooth povezavo in plazmo sredi armature...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.