Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Sej ne vem a je to za sem ali za jamralnik. Med kolesarjenjem se z njive za mano za?ene eno pseto in me ugrizne v gle?enj. Sicer sunem z nogo ampak se ?e kar zaganja vame tako, da ustavim in samo, da mu obrnem hrbet se ?e spet za?ene vam. Pol pa le za?ne lastnik klicat psa, ki ga seveda nekaj ?asa ignorira, pol pa le nekak popusti. 

 

In tukaj se zgodba ?ele za?ne, saj na to, da mu povem, da me je ??ene (okej 30kg cucek) ugriznil v gle?enj, mi on jebivetrovsko nazaj, da me je ugriznil zato ker sem ga brcal. WTF - brcnil sem ga ?ele, ko me je ?e dr?al za gle?enj. Pol pa jaz njemu: ja to bo, zapeljal sem na njivo in poiskal cucka, ki je mirno le?al v senci in ga za?el brcat, a ne? Nakar on meni, da bo pa? tako povedal policiji, ?e ga prijavim - ma da ti pamet stane.

 

V glavnem mel sem poln kurac pregovarjanja, ker pa? z idioti se itak ne da in se odpeljem naprej, a ?e po 30 metrih spet laje? in cucek spet pikira name. ?e enkrat zabremzam in sko?im z bicikla, nakar ?e sam zarjovem, stegnem roke in se zapodim proti njemu - pol je pa ?rto vlekel, un se pa dere za njim, ko budala, a ga cucek ne ?mergla ni?.

 

Sploh ne vem, pri teh norcih, kaj je za narest v takem primeru: sem poklical policijo in seznanil z dogodkom, a so me gladko zavrnili, da kej dosti ne morejo. Na moje vpra?anje, kako naj se zavarujem, a recimo s pi?tolo pa je policaj ratal rahlo nejevoljen, da bi to bilo nelegalno in kaznivo. A odgovora na to kako naj se zavarujem nisem dobil.

 

Zdej verjetno je bil ?e kdo v taki situaciji (men je bilo nekako prvi?, da me je cucek ugriznil), kaj je sploh za narest? A nosit s sabo kak?en solzivec, no? al kaj drugega, ker tole ni bil hec - pseto je bilo ?ist podivjano.

Huh,mal me preseneca odziv policije. Jaz osebno bi takoj poklical policijo,napadel te je in pika. ze zaradi belezenja napada. V najslabsem primera tvoja beseda protii besedi lastniku.

 

Sicer pa kaj naredit... jaz osebno zarjovem (ampak res zarjovem) na psa in ko je neposredna nevarnost mimo , jebem mater lastniku. Sicer pa... kar imas pri roki; pijaca v bidonu na smrcek cucku in ja, konec koncev, solzivec proti cuckom... preverjeno jih zapece 100na uro .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce te je ugriznilnpes je to nujno potrebno prijaviti vet inspekciji, dolzni so preveriti ali je pes cepljen proti steklini (in cipiran) ce ni je u la la kazni.

 

Ti pa rabis eno brhko sestro z injekcijo

Dolzan (je bil) dati podatke

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V primeru obiska zdravnika, bo udele?ena tudi policija, ki bo izdala pla?ilni nalog 200 ? lastniku psa. Pes bo ozna?en, kot nevaren in bo moral nositi nagob?nik od sedaj naprej. Doma bodo morali postaviti znak "pozor nevaren pes" in pa vsaj 1,8m visoko ograjo, ?e ni privezan za ogrado.

?e se incident ponovi bodo psa uspavali.

 

Podobna zgodba se je zgodila par dni nazaj na ?entvi?kem hribu. Najbolj miroljuben pes na svetu je bil stisnjen v gozdni poti med drve?ega kolesarja in drevesa. Seveda se je ustra?il in ugriznil kolesarja v gle?enj. Lastnik mora slediti vsem zgoraj omenjenim ukrepom. Je pa ?isto potrt saj mora sedaj skoraj popolnoma spremeniti svoje navade s psom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V primeru obiska zdravnika, bo udele?ena tudi policija, ki bo izdala pla?ilni nalog 200 ? lastniku psa. Pes bo ozna?en, kot nevaren in bo moral nositi nagob?nik od sedaj naprej. Doma bodo morali postaviti znak "pozor nevaren pes" in pa vsaj 1,8m visoko ograjo, ?e ni privezan za ogrado.

?e se incident ponovi bodo psa uspavali.

 

Podobna zgodba se je zgodila par dni nazaj na ?entvi?kem hribu. Najbolj miroljuben pes na svetu je bil stisnjen v gozdni poti med drve?ega kolesarja in drevesa. Seveda se je ustra?il in ugriznil kolesarja v gle?enj. Lastnik mora slediti vsem zgoraj omenjenim ukrepom. Je pa ?isto potrt saj mora sedaj skoraj popolnoma spremeniti svoje navade s psom.

In tako je edino pravilno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na prostem pes nima kaj tekati brez povodca, a to ?e dr?i? Razen, ?e si jim motil njihovo posest, kar domnevam da je pa? nisi?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pojdite enkrat na smarno cez vikend, vsak 4 obiskovalec uma odvezanega psa, in potem imam jaz s svojim privezanim 4x vec dela.....sej nou nic....me ne briga privezi ga.

 

Jaz samo recem, peav potem pa se jaz svojega odvezem, potem pa bo kaj. Ko vidijo 35kg potem takoj v narocje sceneta.

 

Problem ni jeza psov ampak da vsak odvezan pes pride potem do tvojega in te vlece, se zavozlja itd. Marsikateri pa ga tudi naskoci. In ko moj privezan bosanc potem zagrabi sem pa za v Polje....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes se je kolesar v moji obliki lepo zaj.... (na?ponal samega sebe), ko sem si rekel, da grem le na kratko vo?njo in preventivno pojedel zajtrk ter popil precej vode.  :zvizga:

 

Pa sem potem kar podalj?eval in podalj?eval (vmes rahlo za?el na nepoznanem obmo?ju) in na koncu je naneslo 2 uri in pol vo?nje po makadamskih klancih, vro?ina pa tudi ga je fajn sekala, ker sem se vrnil ?ele okrog 13. ure.  sramezljiv

 

?elim povedati, da si vzemite zmeraj kaj za prigriznit, zlasti pa za popit, ker nikoli ne ve? kdaj se kon?a kolesarski izlet, zlasti ?e gre? z bejbo recimo in si kolikor toliko posko?en.  :ljubezen:  

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdej verjetno je bil ?e kdo v taki situaciji (men je bilo nekako prvi?, da me je cucek ugriznil), kaj je sploh za narest? A nosit s sabo kak?en solzivec, no? al kaj drugega, ker tole ni bil hec - pseto je bilo ?ist podivjano.

 

Na balanco si namontira? action cam (lahko jih dobi? za par 10?) in vse skupaj posname?. Neverjetno kako druga?e se obna?ajo ljudje ko jih opomni? da si posnel nekaj, za kar lahko nasrkajo. Pomoje bi privezal psa in te rotil, da ne gre? na policijo. :)

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To se je zgodilo na tej poti, cucek pa je prletel direkt iz njive (zdaj je tam njiva, kjer je na sliki travnik - street view ima namre? ?e stare slike)

 

https://www.google.com/maps/@46.0082038,14.4001585,3a,75y,223.05h,66.59t/data=!3m6!1e1!3m4!1sLnRNnA7CJH9SPoMNnsEgOw!2e0!7i13312!8i6656

 

Ker pot ni glih idealno ravna sem vozil relativno po?asi - manj kot 20km/h in z ni?emar nisem nikogar izzival. Tudi lastnik je bil od ceste umaknjen cca 30 metrov in je nekaj obiral na lojtri - tam je imel posajeno nekaj podobnega fi?olu.

 

 

Se pravi sem naredil napako, ker nisem vstrajal s policijo - a prijava po telefonu ni dovolj, bi se moral osebno oglasit na PP?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avgust je bil kar soliden , sploh glede na precej nadur v sluzbi in dejstvu, da sem vecino vozil z novim MTBjem (kjer se seveda kilometri pocasneje obracajo).

 

19x na kolesu ; 1065 km.

3x tekel.

 

V posmeh vsem zama??enim debilom, ki s ?ikom v gobcu in pirom v roki tako radi pametujejo kako je ?port nekul in spretno iscejo izgovore ter me vsakokrat znova opomnejo, kako me clovek lahko beden.

 

Sicer pa najlepsa tura v Avgustu definitivno Urslja Gora z okolico... ceprav tudi Nassfeld in Korensko sedlo ne zaostajata kaj dosti?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Deeyan, ?e se ne motim si pred kratkim napisal , da ima? v planu iti s kolesom na Peco... Si bil ?e kdaj? Jaz planiram iti ta teden.

 

Iz kje se spla?a ?tartati? Globasnica v AUT? ?e sem prav zasledil se da s kolesom priti le do Zgornje postaje kabinske ?i?nice (1700mnv)...

 

No,seveda ?e ima ?e kdo drug kak?no izku?njo,nasvet je dobrodo?lo...

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Velike pohvale za extrem vital na Trzaski v Lj. Sem nameraval kupiti ogledalo za 29erja in zadnjo luc za specialko (do sedaj uporabljal razne decathlon variante za 20eur, ki so se izkazale za stran vrzen denar).

 

Ze drzim ogledalo v roki in kolebam (nebi ravno da je prevelik, hkrati pa mora priti V balanco in ne NA konec balance). Pride prodajalec, mu povem kaksno ogledalo imam doma in da mi je na 26erja fajn pasal , ker so pac tam bili rogovi, na 29erja pa rogov res ne bom dajal...

 

In mi da super predlog, naj obdrzim svoje ogledalo in naj ga namestim na prednjo vilico... zadeva presenetljivo dobro funkcionira. To je super, da ti zna prodajalec podati kaksen nasvet na podlagi lasten izkusenj. Tega od studentkov v decathlonu pac ?e nisem dozivel....

 

Mi svetuje glede zadnje luci, izberem ,nesem na blagajno ; cena 49eur, jbg ne bom sparal na teh stvareh.... vidi da je to moj prvi nakup in mi pove da ob prvem spletnem nakupu nad 50eur mi pripada 10eur popusta.

 

Seveda moj dolg jezik PRIJAZNO vprasa ce lahko to velja tudi tukaj in zdaj , ker pac lucko bi imel sedaj.. se nasmehne in rece da lahko. Vzamem 6 gelov po 1,5eura , jih ?e 6dobim gratis (akcija), skupaj lu?ka in 12gelov 48eura....

 

Ura ko sem prisel v trgovino pa 19:56, odprti pa do 20h... sem imel namen opraviti nakup v dobesedno dveh minutah , prisezem ?.

 

No,tako se to dela, prodajalci. Ne zeletiti na prvo zogo in olupiti kupca na prvo zogo... lahko bi kupil lucko in ogledalo (ki ga sploh nisem potreboval), pustil bi tam 15eur vec in se verjetno nebi nikoli vec vrnil... tako sem pa izvedel nekaj novega, ne kupil stvari ki je ne potrebujem, dobil gele in napisal pohvalo, oni imajo pa 1redno stranko vec...

 

No,verjetno bi se strvar drugace razpletla ce bi jaz tam tezil za 10% popusta na lucko... saj na koncu isto zasluzijo, "le" obcutek je zdaj lepsi...

 

In zacuda mu kljub pozni uri nisem ?el na zivce; na koncu celo pade kratka debata o vnosu OH med kolesarjenjem in o primerjavi rozin proti gelom...

 

Extrem vital... cista petica za tole vceraj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko je ze ravno tema... naj se jaz pohvalim Extreme Vital... ampak poslovalnico (oz. se mi zdi, da je tam sedez) v Skofji Loki oz. tocneje v Pustalu ... Sem tudi ze nekaj stvari tam nabavil (sedez, gume,...) in nazadnje, ko sem kupoval prtljaznik za kolesa za na kljuko sem tudi lahko koritstil popust za nakup preko spleta... pa se nek dodaten popust ... tako da me je prisel ceneje, kot ce bi kupoval preko spleta iz tujine ...  :prstgor:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko je ze ravno tema... naj se jaz pohvalim Extreme Vital... ampak poslovalnico (oz. se mi zdi, da je tam sedez) v Skofji Loki oz. tocneje v Pustalu ... Sem tudi ze nekaj stvari tam nabavil (sedez, gume,...) in nazadnje, ko sem kupoval prtljaznik za kolesa za na kljuko sem tudi lahko koritstil popust za nakup preko spleta... pa se nek dodaten popust ... tako da me je prisel ceneje, kot ce bi kupoval preko spleta iz tujine ...  :prstgor:

Sem tudi ze jaz opazil,da se z normalnim pristopom in ce je v igri normalen prodajalec da priti do enake cene kot na spletu +svetovanje+hitrejse in boljse resevanje reklamacij....

 

Jaz preko spleta NIKOLI ne kupujem, samo preverim ceno in potem se tudi v trgovini cena cudezno pribliza spletni ceni...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz preko spleta kupim ponavadi take zadeve, ki so obcutno cenejse... ali pa ce se jih pri nas ne dobi ... Drugace pa tudi raje kupim v stacuni, kjer placam in odnesem ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko je ze ravno tema... naj se jaz pohvalim Extreme Vital... ampak poslovalnico (oz. se mi zdi, da je tam sedez) v Skofji Loki oz. tocneje v Pustalu ... Sem tudi ze nekaj stvari tam nabavil (sedez, gume,...) in nazadnje, ko sem kupoval prtljaznik za kolesa za na kljuko sem tudi lahko koritstil popust za nakup preko spleta... pa se nek dodaten popust ... tako da me je prisel ceneje, kot ce bi kupoval preko spleta iz tujine ...  :prstgor:

Tudi sam sem v Ekstremvitalu ?e kar nekaj denarja pustil (eno kolo pa kar nekaj opreme), so me pa pri zadnjem poizkusu nakupa tam mo?no razo?arali.

 

?e kupuje? nekaj za 500ojrov in to ne prek spleta, potem ho?e? v trgovini stvar tudi videt preden odkarta? ojre. Kupoval sem thulejev prtlja?nik za na kljuko. Mo?no me je pa zanimala dimenzija - ?e mi gre zlo?en v prtlja?nik avta. ?e meter sem prinesel s seboj. Pa "prijazen" prodajalec ni hotel odpreti ?katle, da bi da bi izmeril prtlja?nik. Lepo sem se mu zahvalil in razlo?il, da nekaj kar ne morem videt pa lahko kupim tudi prek spleta kjer je ceneje. Zadevo potem naro?il pri Kufru in dobil naslednji dan na dom.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam sem imel prvo izku?njo v extrem vitalu (ko sem kupoval specialko) zelo negativno izku?njo z nadutim prodajalcem.

 

Pa sem kljub temu potem ?e 3x bil v isti poslovalnici in sem bil vedno nadvse primerno postre?en...

 

Na ?alost smo si razlicni in tudi trgovci so si na ?alost razli?ni (oziroma imajo razli?ne pristope do strank).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam sem imel prvo izku?njo v extrem vitalu (ko sem kupoval specialko) zelo negativno izku?njo z nadutim prodajalcem.

Pa sem kljub temu potem ?e 3x bil v isti poslovalnici in sem bil vedno nadvse primerno postre?en...

Na ?alost smo si razlicni in tudi trgovci so si na ?alost razli?ni (oziroma imajo razli?ne pristope do strank).

Z extrem vitalom sem sam izredno zadovoljen... sem kupil pri njih en kup smu?arske opreme in vedno vse super-popusti,cene,kvaliteta.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Precej te?kega srca (ampak kar se mora,ni te?ko), prodajam 1mesec starega 29colarja mtb; mondraker leader s, velikost M, 2x10prestav, oprema me?ano na ?aru (spredaj deore menjalnik,zadaj xt) , 160mm shimano hidravlicni diski , zra?na vilica suntour,prevozenih 700 km, shimano spd pedala in osnovni sigma ?tevec.

 

Kupljen na za?etku Avgusta. Seveda zraven vsi papirji , prvi servis ?e opravljen.

 

Cena... Nov je bil to?no jurja... Tako da podtavljam ceno 650eur...

 

Lp...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Hotel sem samo pohvalit Zmaja da je opravil podvig, za katerega elektrobicikli zaenkrat še niso dovolj zmogljivi.
    • 200KM je v redu, če je turbo, ker je teh 200KM na voljo na sredini obratov in navadno v daljšem razponu. Pri N/A motorjih je pa ta max moč na koncu vrtljajev tam, kjer se začne rdeče polje in je razpon vrtljajev, ko je to na voljo žel precej ozek. Zato ta podatek izredno zavaja in ja zato se 2,5 turbo Mazde izven EU peljejo precej bolj suvereno pa ne zaradi 50KM več ampak zato, ker so moči na voljo bistveno prej.   Zato je tudi MPS bila res super za uživancijo, če te ni skrbela poraba 10+l/100km.
    • Zato, ker plešejo v Nemčiji, kjer se jim sesuva avto industrija v kateri smo kot podizvajalci za določene dele. Jebat ga tko to gre, ko se igrajo monopoly in se sprejemajo napačne odločitve. Drugače pa se ne gleda mesečnih rezultatov ampak letne in v EU je padec kar konkreten. EU oblast žal že nekaj let ne dela za Evropejce in prvi računi so izstavljeni. Žal.
    • To se pa bere skoraj tako kot mantra LGBTIQ....+++ zakaj hočte bit 100% hetero, če ste pa lahko vsaj mal homo?
    • Ah, daj no, kot da je to kak poseben in zapleten proces...   Prevrneš zadnjo klop, vzameš ven dvigalko, podložiš pod amortizer in kmalu je guma v zraku. Dvomim, da traja pet minut... V bistvu je dlje trajalo, da sem prišel k sebi, ko sem videl, kaj je z ležajem, kot je pa trajalo, da sem avto dvignil... Če bi imel ustrezno podporo (kak klocen ali zidak prave dimenzije) bi bilo še hitreje, ker bi dvigalko postavil kar pod "šusplato" in dvignil cel sprednji del.   Ja, veš, BTjka je avto, ne pa načičkan zabaviščni park na štirih kolesih z bluetooth povezavo in plazmo sredi armature...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.