Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Nejc, v nedeljo lahko prikolesari? na odbojko in ko?arko :)

 

http://www.mazda-si.net/topic/13781-idrijska-bela-%C5%A1portni-piknik-9julija-2016/

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Urslja je zlo zanimiva, sicer nocem strasit ampak zadnji kilometer scijes kri...

Kej drugega tam se sicer ne poznam, mam pa v tistih koncih letos plan it se na Peco :)U bistvu je res moja prva specialka letnik je 2008, okvir je karbonski, oprema je komplet Ultegra, bil je skoz redno servisiran, uceri sm nardil prvu turo nic kej hvale vrednih malo vec kot 12km, prvi obcutki so super. Edino, kar je, treba bo na novo dat povoje gor na belanci, pa gume bo treba menjat. Mislim, da bo za prvic vec kot odlicna :)

Itak bom prednost se vedno daju MTBju in freerideu, kjer si res lahk dam duska :D

Ja,mene ful vle?e na strme klance, od nekdaj. Sm slisal/bral,da je res zaj..ano odpeljati zadnji del. Po drugi strani me pa tud na Pohorje ful vle?e... Sem 2tedna nazaj odpeljal iz Rogle na areh in itk ?e Mal okol in so mi te konci res ful v?e? (kot otrok ogromno smu?al na Arehu,tudi zdaj vsaj 1x na leto). Bom videl kam me bo pot peljala,ni 2x za rect da ne bom ?el kam ?isto tretje:).

 

Specialka; dbest,jst sm pa za?el s specialko,pr 15ih dobil staro specialko od fotra,pa potem kar nekaj let ni? ?porta in potem ponovno kolesarjenje in zopet najprej specialka,mtb samo kot dopolnitev, zdaj pa ?e 50/50.. Bo? videl;super je,sploh kake osamljene asfaltne ceste.

 

Ultegra je pa itk vrh glave pa ?e ?ez,jst mam veloce. A kej ves; ma? compact gonilko? Prestave verjetno 2x10,ne?

Nejc, v nedeljo lahko prikolesari? na odbojko in ko?arko :)

 

http://www.mazda-si.net/topic/13781-idrijska-bela-?portni-piknik-9julija-2016/

Ej,mogoce pa res... Vikend sm frei .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja,mene ful vle?e na strme klance, od nekdaj. Sm slisal/bral,da je res zaj..ano odpeljati zadnji del. Po drugi strani me pa tud na Pohorje ful vle?e... Sem 2tedna nazaj odpeljal iz Rogle na areh in itk ?e Mal okol in so mi te konci res ful v?e? (kot otrok ogromno smu?al na Arehu,tudi zdaj vsaj 1x na leto). Bom videl kam me bo pot peljala,ni 2x za rect da ne bom ?el kam ?isto tretje:).

Specialka; dbest,jst sm pa za?el s specialko,pr 15ih dobil staro specialko od fotra,pa potem kar nekaj let ni? ?porta in potem ponovno kolesarjenje in zopet najprej specialka,mtb samo kot dopolnitev, zdaj pa ?e 50/50.. Bo? videl;super je,sploh kake osamljene asfaltne ceste.

Ultegra je pa itk vrh glave pa ?e ?ez,jst mam veloce. A kej ves; ma? compact gonilko? Prestave verjetno 2x10,ne?

Evo vidis js pa ravno z gorcem zacel ze v osnovni soli, bol rekreativno sem zacel pri 13ih, pa skoz do kake 22ga leta. Pol je sledila umes kr dolga pavza, oz. so ble voznje bolj poredke pa bolj kratke. Lani nekje oktobra sm pa spet zacel nazaj, pac pustis neki stvari za sabo in se posvetis bolj sebi :)

Se vedno me bolj vlecejo gozdna brezpotja kot pa cesta, lahk se pa vse skupi se kej obrne, nikoli ne reci nikoli :D

 

Je pa res, da je to ze 10 let stara Ultegra, pomoje je to zdej trenutno bolj na nivoju kake sedajsnje Tiagre :) mislim, da je 50/34 razmerje je pa 2x10 ja :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst mam tud compacta in 2x10. Tk d je na kak?nem klancu ?e kr nujno treba dat v prvo, hkrati pa ni prete?ko za zvozit.

Za moje pojme top prestavno razmerje za rekreativce in na?e ceste.

 

Ja,res je.. kao vsako leto oprema napreduje,ceprav sm jaz malo skepti?en glede tega. Mislim,da napreduje predvsem v smislu manj?e te?e in s tem ve?je kvarljivosti.

 

Jaz imam campo veloce (malenkost nad105), letnik 14, in zadeva dela fenomenalno. Vem pa da vi?ja ko je oprema po lestvici,drazji so nadomestni deli. Jaz vem da ve? kot 105/veloce/deore (na mtb) ne rabim...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst mam tud compacta in 2x10. Tk d je na kak?nem klancu ?e kr nujno treba dat v prvo, hkrati pa ni prete?ko za zvozit.

Za moje pojme top prestavno razmerje za rekreativce in na?e ceste.

Ja,res je.. kao vsako leto oprema napreduje,ceprav sm jaz malo skepti?en glede tega. Mislim,da napreduje predvsem v smislu manj?e te?e in s tem ve?je kvarljivosti.

Jaz imam campo veloce (malenkost nad105), letnik 14, in zadeva dela fenomenalno. Vem pa da vi?ja ko je oprema po lestvici,drazji so nadomestni deli. Jaz vem da ve? kot 105/veloce/deore (na mtb) ne rabim...

Itak, tak ko pa povsod, se cedalje bolj spara na materialih.

Sej, ce bi novejso kupoval visje od 105ke najbrz tut js nebi sou. Ampak je pa res bedno da pri Dura Ace za tistih par gramov teze napram ultegri placas, ko zuti...

MTB sm pa itak lani oktobra vzel novega, model 2018, uzadi Deore XT, ostala oprema je pa Deore pa je cist ql. Amortizacija je od Manitouja, kr krepko cenejse vzdrzevanje, ko pa za kakega Foxa npr.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vi?ji rang opreme se ne pozna samo na te?i, ampak tudi na delovanju. Preverjeno.

 

Vzmetenje se servisira na?eloma 1x letno, cena servisa komplet FOX vzmetenja je pa toliko kot servis avta (?e prinese? svoje olje). In res ne vem zakaj se potem avtomibilisti v sosednji temi razburjajo kako jih serviserji skubijo. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vi?ji rang opreme se ne pozna samo na te?i, ampak tudi na delovanju. Preverjeno.

 

Vzmetenje se servisira na?eloma 1x letno, cena servisa komplet FOX vzmetenja je pa toliko kot servis avta (?e prinese? svoje olje). In res ne vem zakaj se potem avtomibilisti v sosednji temi razburjajo kako jih serviserji skubijo.

 

Res je,visji ko je rang opreme, boljse je delovanje. Ampak... rekreativci najveckrat ne opazimo bistvene razlike med (recimo temu) dobro in odlicno opremo. Grem stavit da nas vecina ne bi opazila razlike med npr. deore in xt. Pod pogojem, da sta obe opremi isti letnik in identicno ohranjeni (ali p recimo novi iz stacune). Vsaj jaz ne opazim. ne recem; nekje do 105 pri cestnih in deore pri mtb se lahko cuti razlika, kar je pa vec... ne verjamem.

 

Ko pa zacne kdo o kaksnih gramih... 95% ljudi imamo vec kot kaksen gram ?e za izgubit na sebi in na opremi loviti neke grame se meni zdi b.v. Potem pa grejo (in takih ni malo) na turo brez pumpe, rezervnega slaufa, orodja, verjetno tudi z premalo hrane/pijace, da se le prispara tistih 300gramov in da pridejo na nek cilj pol minute prej... jaz tega ne zastopim. So me ze sredi vukojebine fehtali za imbuse, ker jih pa? nekateri nimajo s sabo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Grem stavit da nas vecina ne bi opazila razlike med npr. deore in xt. Pod pogojem, da sta obe opremi isti letnik in identicno ohranjeni (ali p recimo novi iz stacune). 

Sprejmem stavo. Pri deore bremzah je cel bicikel neusmiljeno rezoniral, pa dvo tonska hupa je je bil cel sistem, to bi opazil nekdo ki bicikla ne zana vozit, kaj ?ele rekreativec. Govorim o opremi direkt iz ?tacune - deore original na novem kolesu, pa potem menjava z novimi XT zavorami. 

?e pa govorimo o rabljeni opremi, XTR ?ifterji 9let stari na mojem Giantu svetlobno leto bolje delujejo kot novi SLX na novem kolesu. 

 

?esar povpre?en rekreativec nebi opazil je nekaj gramov razlike. 

 

?tos vsega je samo, a je tisto bolj?e delovanje vredno toliko ve? denarja.  

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sprejmem stavo. Pri deore bremzah je cel bicikel neusmiljeno rezoniral, pa dvo tonska hupa je je bil cel sistem, to bi opazil nekdo ki bicikla ne zana vozit, kaj ?ele rekreativec. Govorim o opremi direkt iz ?tacune - deore original na novem kolesu, pa potem menjava z novimi XT zavorami. 

?e pa govorimo o rabljeni opremi, XTR ?ifterji 9let stari na mojem Giantu svetlobno leto bolje delujejo kot novi SLX na novem kolesu. 

 

?esar povpre?en rekreativec nebi opazil je nekaj gramov razlike. 

 

?tos vsega je samo, a je tisto bolj?e delovanje vredno toliko ve? denarja.

 

No,moje izku?nje in izku?nje mojih znancev so druga?ne... Meni ubistvu ?e nobene bremze niso ru?ile,edina razlika je bila v vzdr?ljivosti metlic.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo,ker sem v nedeljo naredil bolj ?voh furo,sem tokrat to popravil. :)

 

Rogla-pesek-po Pohorski transverzali do Krem?arjevega vrha ter spust do Slovenj Gradca, vo?nja po lepo urejeni kolesarski stezi do Mislinje , kjer me je ?akal suhoparen 18km vzpon do Rogle. Dobrih 90km...

 

Po vzhodnem delu Pohorja par tednov nazaj je padel torej ?e zahodni...

 

Vtisi: zahodno od ko?e Pesek je veliko ve? lepih razgledov kot proti Arehu, doma?ini prijazni,koca pod Krem?arjevim vrhom s precej povpre?no hrano in ne najbolj prijaznim natakarjem.

 

Rogla pa... Nikoli ve? !!! Vrescoca mularija prepu??ena sama sebi na igralnih,medtem ko enako zdolgo?aseni star?i zrejo cvrtje na 1001nacin , zdolgo?asena kelnarca gre 5x mimo mene, ko postre?e sosede (ki so prav tako ?akali vsaj 20min),ji vljudno recem,da bi jaz tudi naro?il. Ona pa : pridem nazaj.. jaz pa:kavo z mlekom lepo prosim,cakam ?e15minut in nimam ?asa ?e 1h ?akati... Itk je imela nos do tal. Kurceva kava z mlekom pa 2eur.

 

Jebemti masovni turizem...

 

Sicer pa lepo,rad imam Pohorje,?tajersko nasploh. Se mi zdi da ljudje tu znajo u?ivati. Tako da... Transverzala je dolga 75km v 1smer... 150km tja in nazaj... 10h vo?nje... ?e startam ob 5h zjutraj... Hm... :) Pi?em na bucket list.

post-9068-0-26352900-1534348715_thumb.jpg

post-9068-0-01624100-1534352221_thumb.jpg

post-9068-0-04942400-1534352378_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?enska bi :)

Ah, ?enske in kolo.

Moja najdra?ja je imela mo?no prevelikega gorca - elan rumbler (res pa da je bil kovinske roza barve). Da bi ji omogo?il normalno vo?njo tudi po terenu, sem ji kupil novega Ghosta - trdaka (je navajena na trde), komplet xt oprema, ?enska geometrija in pa njena velikost. Bolj nesre?ne je nebi mogel naredit. Trdila je, da se z novim biciklom sploh ne more vozit ker je previsok ?zmeden? . Vesel, da ji z argumenti lahko doka?em nasprotno, sem jo povabil na znanstvene meritve primerjaje njen star in nov bicikel. Nov bicikel je imel kar 2cm ni?jie postavljen gonilni le?aj in seveda toliko ni?je pedala. Toptube na katero se je na tastarem kar naprej nabijala pri hitrih sestopih je bil pa pri novem kolesu za ve? kot 10 cm ni?ji. ?abe argumenti, ?abe meritve, ona je ?e naprej trdila da je nov bicikel vi?ji od starega.  :vskalo:

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fenomenalno. ?e bi lahko bi dal 2vsecka. Kak?ne so pa temperature zjutraj ob taki uri?

Uff,na vrhu oz. zadnje 3/4 poti je kar svinjsko pihalo. Dobr,da sem si vzel dosti za oble?t s sabo (majica z dolgimi rokavi in windstoper),pa tudi kake dolge hla?e bi bile tudi dobrodo?le,ki pa jih nisem imel  :zvizga:  Pomoje je bilo kar okol 5 stopinj. No,ko je sonce posijalo je bilo ?e kar prijetnej?e.  :P  Na spustu me je tudi mal premrazilo v tace  :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uff,na vrhu oz. zadnje 3/4 poti je kar svinjsko pihalo. Dobr,da sem si vzel dosti za oble?t s sabo (majica z dolgimi rokavi in windstoper),pa tudi kake dolge hla?e bi bile tudi dobrodo?le,ki pa jih nisem imel  :zvizga:  Pomoje je bilo kar okol 5 stopinj. No,ko je sonce posijalo je bilo ?e kar prijetnej?e.  :P  Na spustu me je tudi mal premrazilo v tace  :lol:

Ja,si Kr predstavljam. Jst mam t.i. nogavcke in rokavcke kr skos v ruzaku. Lani kupil tudi t.i. naprstnike in so super ?e uporablja? spd ?evlje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vceraj naredu prvic mal bolj resno turco s specialko. Za prvic bo kr uredu :D

https://connect.garmin.com/modern/activity/2942501327?share_unique_id=10

Tele konce pa celo malo poznam, lepi konci :)

 

Fajn turca. Kak?en je filing na specialki? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Izkoristil lep dan. Z avtom do Kranjske gore, s kolesom do Pontebbe, vzpon na nassfeld Pass. Zelo lep vzpon, edino kar me je zmotilo je semafor pri delu na cesti ima precej kratek interval in ?eprav sem ?tartal v ravnokar pri?gano zeleno lu?, nisem uspel priti ven iz tunela pred koncem rde?e lu?i nasproti vozecim avtom. Zato;obvezno lu?ko tako spredaj kot zadaj na kolesu!

 

Sicer pa ne pretezek vzpon,fenomenalen spust v Avstrijo,voznja med normalnimi vozniki do Podklo?tra,kjer sem se ob pomo?i sendvi?a , ?okolade in kave odlo?il da ne bom ?el preko Trbi?a do izhodisca , ampak iz Avstrije na Korensko Sedlo ter spust do Podkorena...

 

Nabralo se je 132km (skupaj z malo izgubljanja po poti), je pa zelo vzpodbuden filing ko gre ?lovek prvi? v ?ivljenju na Korensko Sedlo in na za?etku vzpona vonja vonj zavor nasproti vozecih avtomobilov :)

post-9068-0-54965700-1534698793_thumb.jpg

post-9068-0-06213300-1534698824_thumb.jpg

post-9068-0-54802700-1534698920_thumb.jpg

post-9068-0-77842400-1534698941_thumb.jpg

post-9068-0-25231800-1534698975_thumb.jpg

post-9068-0-55032600-1534698998_thumb.jpg

post-9068-0-24988700-1534699024_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tele konce pa celo malo poznam, lepi konci :)

Fajn turca. Kak?en je filing na specialki? :)

Ti, pa sedla mi je ze prvi dan, ko sm se poskusu usest gor :)

S kje si pa ti drugac?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo danes kolesaril po Koro?ki.

Startal v ?rni,vzpon ursljo goro iz smeri ?erjava. Od rampe naprej je res zajeb.no.

 

Razgled pa vreden vsake sekunde "matranja".

Spust do Slemena,vzpon po gozdu do ko?e na Smrekovcu (s5 res fenomenalen razgled),spust po makadamski cesti do ?rne in naprej do Me?ice na pico in nazaj do ?rne. Vmes sem se ustavil (po nasvetu doma?ina) pri najevski lipi.

Skupaj 87km, 6h vo?nje. Za golte iz Smrekovca na ?alost zmanjkalo ?asa.

 

Ena lep?ih tras tudi zaradi zelo prijaznih in gostoljubnih ljudi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo danes kolesaril po Koro?ki.

Startal v ?rni,vzpon ursljo goro iz smeri ?erjava. Od rampe naprej je res zajeb.no.

Razgled pa vreden vsake sekunde "matranja".

Spust do Slemena,vzpon po gozdu do ko?e na Smrekovcu (s5 res fenomenalen razgled),spust po makadamski cesti do ?rne in naprej do Me?ice na pico in nazaj do ?rne. Vmes sem se ustavil (po nasvetu doma?ina) pri najevski lipi.

Skupaj 87km, 6h vo?nje. Za golte iz Smrekovca na ?alost zmanjkalo ?asa.

Ena lep?ih tras tudi zaradi zelo prijaznih in gostoljubnih ljudi.

Pozimi se pa splaca pripesacit na Ursko, res prava zimska idila :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • X2 strmo? Pol rabiš pa dereze in cepin ne pa kolesa.
    • Še 2x toliko pa bi že drugega Forda, ups Mazdo dobil 😁
    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....   in še en podatek 🤣, vozil sem tudi Hondo 2.4 z 190km (torej enako kot mazda 2.5) in ni nek presežek proti 2.0, ter začuda tudi hondo 2.0 dizel 140km/150km (kar je enako mazdi dizl 150km) in če bi izbiral med vsemi motorji je dizl se najboljsi in najbolj prijeten za vozit...heh, samo izbral bi Hondinega dizla in ne Mazdinega (zal so pa že v letih...)...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.