Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Evo, pravkar sem se vrnil s teka... resda piha burja, a to nas ne more ustavit. :)

Joj jaz sem z mojo vespo Px200 sel enkrat po stari na crnem kalu....nisem vedel a naj grem dol z vespe pa jo porivam, ker je sla 2 km/h al raje sedim da mi je ne odnese (ker je tisti prvi vetrovni scitnik kot jadro)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Danes lepo izkoristil ?e zadnji oktobrski dan; zgodaj zjutraj ?el tect na Ro?nik, sedaj se vrnil iz 65km turce s specialko; lj-pance-pescenik-grosuplje-vino-smrjene-pijava Gorica-skofljica-lj.

 

In ?e je nekaj dneva pred mano :)

 

Sicer pa tudi oktobra sem bil kar priden,kljub ?e kar kratkim dnevom in malo ni?jim temperaturam,ki pa? malo tezje omogo?ajo pogosto ve?urno kolesarjenje.

 

Oktober je ?e sedmi zaporedni mesec,ko sem v enem mesecu uspel prekolesariti ve? kot 1000km

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In pa da ?e predstavim svojo novo pridobitev; giant tcr advanced 1. Kupljen v ?en?urju,model 2018 in temu primerna ni?ja cena. Za isti denar se od enakega modela z letnico 2019 razlikuje po druga?ni barvni shemi, nov model pa bi za ta denar dobil z opremo 105,medtem ko je tu ?e ultegra.

 

V izbor so pri?li ?e Trek emonda sl5 (super bajk s super ugodno ceno za to kar ponuja), fondriest tf3 s svojim kul italijanskim ?armom in dobrimi ocenami na netu, ter Wilier gtr Team z najugodnej?o ceno,ki pa je bil precejsnje razo?aranje po testni vo?nji (?isti endurance polo?aj),pristop prodajalca , ki kot ka?e ne ?eli prodati kolesa pa je bil le pika na i.

 

Nekaj ?asa me je konkretno rajcal tudi pol leta star pinarello gan z vrhunsko opremo in top feltnami,ampak.... Ne upam kupiti rabljenega kolesa...

 

H giantu me je v kon?ni fazi pritegnila najni?ja te?a (600g la?ji od Treka in skoraj 2kg la?ji od wilierja!!) In the Best testi povsod. V Angliji je to celo kolo leta 2018

 

?akam lep?e vreme,danes ga nisem imel srca zapeljati v lu?e in listje. Ima pa tudi ?e ime;Keira :)

post-9068-0-46757300-1541001073_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes lepo izkoristil ?e zadnji oktobrski dan; zgodaj zjutraj ?el tect na Ro?nik, sedaj se vrnil iz 65km turce s specialko; lj-pance-pescenik-grosuplje-vino-smrjene-pijava Gorica-skofljica-lj.

 

In ?e je nekaj dneva pred mano :)

 

Sicer pa tudi oktobra sem bil kar priden,kljub ?e kar kratkim dnevom in malo ni?jim temperaturam,ki pa? malo tezje omogo?ajo pogosto ve?urno kolesarjenje.

 

Oktober je ?e sedmi zaporedni mesec,ko sem v enem mesecu uspel prekolesariti ve? kot 1000km

 

Tale oktober je bil en velik bonus za kolesarjenje in tudi sam sem za moje pojme in sposobnosti naredil oktobra dale? najve? km/mesec (skoraj 650) od kar imam bicikel. ?e dane sem v kratkih hla?ah in kratki majici naredil en tak ekstremni kolesarski treking po Lj barju med drugim tudi po vodi, ki je na enem mestu segala celo do bidona na kolesu.

 

Superge in nogavice pa? premo?ene, ampak nasmeh pa k pr otroku, ki prvi? zagleda lu?o.

Nekako sme bil takole navdu?en kot Rusell Peters z indijskim akcentom.

 

 

Kolo sem sicer spucal v nulo ampak ne vem zakaj imam ob?utek, da bomo v novembru ?e biciklirali ?etudi ni na biciklu zimskih pnevmatik.

 

Druga?e pa po?asi zaznavam te?ave in bo verjetno treba zamenjati bicikel. Zmanjkuje mi namre? prestav, saj se zdaj ve? ali manj vozim na najve?ji ?ajbi spredaj in uporabljam samo najvi?je tri prestave zadaj. Po ravnem je glih ?e prav, ?e pa mi veter pomaga ali pa gre cesta malce navzdol mi jih pa zmanjka. A se to da samo zobnike menjat al je bolj?, da za?nem razmi?ljat o drugem biciklu?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale oktober je bil en velik bonus za kolesarjenje in tudi sam sem za moje pojme in sposobnosti naredil oktobra dale? najve? km/mesec (skoraj 650) od kar imam bicikel. ?e dane sem v kratkih hla?ah in kratki majici naredil en tak ekstremni kolesarski treking po Lj barju med drugim tudi po vodi, ki je na enem mestu segala celo do bidona na kolesu.

 

Superge in nogavice pa? premo?ene, ampak nasmeh pa k pr otroku, ki prvi? zagleda lu?o.

Nekako sme bil takole navdu?en kot

.

 

 

Kolo sem sicer spucal v nulo ampak ne vem zakaj imam ob?utek, da bomo v novembru ?e biciklirali ?etudi ni na biciklu zimskih pnevmatik.

 

Druga?e pa po?asi zaznavam te?ave in bo verjetno treba zamenjati bicikel. Zmanjkuje mi namre? prestav, saj se zdaj ve? ali manj vozim na najve?ji ?ajbi spredaj in uporabljam samo najvi?je tri prestave zadaj. Po ravnem je glih ?e prav, ?e pa mi veter pomaga ali pa gre cesta malce navzdol mi jih pa zmanjka. A se to da samo zobnike menjat al je bolj?, da za?nem razmi?ljat o drugem biciklu?

Lahko pa to izkoristis kot izgovor za nov bajk ?. Pa mas enega za makadam, pa enega za asfalt ,kjer so hitrosti visje (specialka?gravel?).

 

Drgac pa itak , da se da tud samo zobnike zamenjat,ce ti je sicer bajk ok...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jeee,prva fura z Keiro (priznam, vsako kolo ima pri meni ?ensko ime ). Skratka izkoristil lepo nedeljo;110km.

 

Ah.... Malo placebo efekta,malo pa tudi ne, ampak... Ni mi ?al da sem ?el v nakup...

post-9068-0-56856900-1541352842_thumb.jpg

post-9068-0-54867800-1541352856_thumb.jpg

post-9068-0-94758200-1541352871_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jeee,prva fura z Keiro (priznam, vsako kolo ima pri meni ?ensko ime ).

 

?e dobro, ker ?e bi rekel, da si zajahal Staneta in da si gonil kot se da ter da te sedaj rit boli od njegove pretrde ?tange, bi zvenelo jako ?udno....

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e dobro, ker ?e bi rekel, da si zajahal Staneta in da si gonil kot se da ter da te sedaj rit boli od njegove pretrde ?tange, bi zvenelo jako ?udno....

Ja,sploh ce probamo ime firme (giant) prevesti v slovenscino....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nejc, za ju3 najbrz ne bo tok svoh vreme, pa lahko mogoce prikolesaris na kebab in se okolica je zanimiva. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nejc, za ju3 najbrz ne bo tok svoh vreme, pa lahko mogoce prikolesaris na kebab in se okolica je zanimiva. :)

Kul,bom videl... 1opcija je da se dobiva okoli 14h (ker mi ni za kolesariti potem po temi),ali pa po 18h (in pridem z avtom).meni bi ta druga opcija skorajda bolj ustrezala....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kul,bom videl... 1opcija je da se dobiva okoli 14h (ker mi ni za kolesariti potem po temi),ali pa po 18h (in pridem z avtom).meni bi ta druga opcija skorajda bolj ustrezala....

Se bova dogovorila, da bo obema ustrezalo, pa sre?no pot, ne glede na prevozno sredstvo  :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na novi specialki se nikakor nisem pocutil 100% udobno. Ce sem imel sedez primerno oddaljen od balance, sem se matral imeti prste na zavornih rocicah, ce pa sem bil z rokami primerno oddaljen so mi ?la kolena ob obracanju (gledano v vertikalni liniji) skoraj do prstov na nogi (kar ni ok za kolena).

 

Ker kar nekaj ur prezivim na kolesu v nenaravni drzi, zelim , da so stvari karseda optimalne...

 

Krajsa fajfa nebi bila resitev, ker bi se s stegni zaletaval v balanco v stoje...

 

Glede na to, da mojih 173cm spada ravno na spodnjo mejo primernosti za M okvir in je hkrati malce prevec za S okvir, sem se vseeno bal, da sem kupil preveliko kolo....

 

Po 1,5h bike fittinga sva z majstrom prisla do zakljucka: 8mm sedez bolj nazaj (kar je ogromno),kljun sedeza in balanca pa za 1stopnjo bolj navzdol....

 

Obcutek... kot prerojen....

 

Moram pa delati vaje za gibljivost hrbtenice, ker.... sem gibcen kot mrtva riba...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Deeyan, tnx za idejo. Jaz za ju3 razmi?ljam o Pohorju ali da kon?no pade Peca.

Ni kaj, tole mam js bolj ko ne za trening, ker prav vzponq ni vec kot cca. 5km, ja pa uzitek se dol spustit po pespoti :)

Na Peco mam tut js u planu it, ampak nevem, ce mi bo uspelo letos :)

Katerega Garmina pa ima? to na krmilu?

Edge 810 :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Elektri?ar iz 3D tiskalnika. Si kar te?ko predstavljam ?esa vsega je ?e zmo?na najnovej?a tehnologija.  sramezljiv

 

http://www.rtvslo.si/zabava/lepota-bivanja/prvo-natisnjeno-elektricno-kolo-na-svetu-s-se-vecjo-zmogljivostjo/471660

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Elektri?ar iz 3D tiskalnika. Si kar te?ko predstavljam ?esa vsega je ?e zmo?na najnovej?a tehnologija.  sramezljiv

 

http://www.rtvslo.si/zabava/lepota-bivanja/prvo-natisnjeno-elektricno-kolo-na-svetu-s-se-vecjo-zmogljivostjo/471660

Ze to, da sploh obstaja elektricno "kolo" nam dosti pove cesa je zmozna najnovejsa tehnologija in na zalost cloveski um...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ze to, da sploh obstaja elektricno "kolo" nam dosti pove cesa je zmozna najnovejsa tehnologija in na zalost cloveski um...

V evropskih mestih vidis samo se elektriko, skiroji, rolke, kolesa. Vendar je tudi okolje primerno temu in te zadeve so postale del transporta. Ni vse samo v kolesarstvu, to je izven mesta je situacija se vedno v prid klasiki

 

Tudi sam bi razmislil ontem ce bi imel take pogoje

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V evropskih mestih vidis samo se elektriko, skiroji, rolke, kolesa. Vendar je tudi okolje primerno temu in te zadeve so postale del transporta. Ni vse samo v kolesarstvu, to je izven mesta je situacija se vedno v prid klasiki

 

Tudi sam bi razmislil ontem ce bi imel take pogoje

To je ubistvu (verjetno) edina situacija,kjer podpiram e-"kolesa". Nekdo,ki je do sedaj uporabljal avto ali javni prevoz za v slu?bo, sedaj uporablja e-'kolo". Super , 1avto manj cesti , 1frei parking ve?... Hkrati si pa ne more privo??iti priti preznojen v slu?bo (ceprav,ob po?asnem kolesarjenju se ?lovek me preznoji,ampak ok..),ali pa pa? preprosto ni ljubitelj kolesarjenja...

 

In hkrati tak osebek naredi nekaj malega zase (definitivno pa ve? kot ?e bi ?el z avtom). Kul.

 

Ne pa da se tak osebek s takimi e-"kolesi" postavlja ob bok normalnim kolesarjem in namesto,da bi mu bilo to zgolj odskocna deska za nadaljnje pravo kolesarje.

 

?al... Ne da jih ne maram... Sovra?im jih. Sploh od trenutka,ko se je nek bajs mojih let posmehoval meni in mojemu kolesu... Na Vr?i?u... Seveda je ponosno "prikolesaril" s tem novodobnim izumom....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak prav hecno, da se ti vsi posmehujejo

Starejsi sem, vec let na kolesu, zivel v stirih drzavah pa nikoli nikjer in noben se me ni posmehoval.

kje jih najdes no :)?

Pojma nimam... Good4u,kaj naj re?em...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tudi jaz ne. Saj imamo enega najboljših ročnih menjalnikov na trgu. 😉
    • tist mcdrek je en jajc. Oprema je podn od podna za ta dnar. Kar se tiče boschovih motorjev sm js s svojem zelo zadovoljen. S turbo nism mel težav ko sem testiral. res da sem se do sedaj večino na tour+ fural, razen na sred podmeje sem dal na emtb mode, pa je šlo čist lepo, nobenga filininga da bi bajk ponoru al pa kaj. turbo je bol mišlejn za kako vožnjo v strimino čez korenine in večje kamne al pa kjer res potrebuješ mal več moči da prideš čez kake ovire. je pa treba po pamet ker ma nekaj ''overdriva''.  
    • Na vsaki karti in dogodku piše, da je sneman in da se strinjaš s tem, ko si prisoten.   Za vrtec in šolo smo take jajce podpisovali. Dejansko zaradi tega vem to. Hehe.   Nimam nič proti če jo objaviš. Samo pohecal sem se iz sodobnih nebuloz. Včasih tega ni bilo in bil mir. Bolj mi je fascinantno kak paparazi preživijo, če bi blo to tak ojštro.
    • hahaha sej sm ji reku da bo objavljena. sam je pa tole čudno glede na to da te na prireditvah skos slikajo in snemajo.... po tem takem bi lahko vse stožu in bi kaka TV kmal propadla ker so pač objavil tvojo sliko oz posnetek. mal v hecu  🤪
    • Bilo je v hecu. Ampak če tako rečeš, pa sem ti poiskal izsek:   Krovni zakon na področju varstva osebnih podatkov je ZVOP-1, ki pravi, da je fotografija, posneta na določenem dogodku interne ali javne narave, lahko opredeljena kot zbirka osebnih podatkov in tako predmet varstva osebnih podatkov. Po ZVOP-1 je osebni podatek katerikoli podatek, ki se nanaša na posameznika, ne glede na obliko, v kateri je izražen, zbirka osebnih podatkov pa je vsak strukturiran niz podatkov, ki vsebuje vsaj en osebni podatek.  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.