Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

kamnik velika planina je (vsaj meni) super...

evo se zemljevid:

https://connect.garmin.com/modern/activity/2784284563?share_unique_id=18

 

edino, zna bit veliko ljudi, ker bo sobota in dol grede bo verjetno problem, ker ti bojo avti prasil in bo stala...razen, ce gres ful zgodi, ko folk se hodi gor

Ja,plan je startat okoli 8 h, 9h... Pa ?e mal furat , pa kej pojest .... Verjetno je na Celjski ko?i ve? variant za vozit se, pa res predvidevam da bo na Veliki planini guzva , sploh ker je nihalka za gor (?e se ne motim) in bo veliko nedeljskih lenuhov gor...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo,konkretno izkoristil dan,ze v?eraj si dal mtb v avto,pripravil cunje,bidone s pija?o ,budilka ob 6h, tako da ni bilo izgovorov. Hvala Bogu imam tudi nekatere normalne sodelavce in z enim izmed njih sem v?eraj delal, tako da sem tudi v slu?bi dobil kak?no idejo za danasnji kolesarski izlet.

 

Torej... Start iz Prebolda na Mrzlico,povratek po isti poti do glavne ceste,cez Podmejo in do Svete Planine (tam sre?al par mojih let,ki kolesari z mtb okoli Slovenije,malo smo se pogovarjali; totalna carja,vsako leto gresta prepeljati drugo dr?avo;lani ?panija,pa nevemkje po ZDA.... Skratka.. carja!!! ?elado Dol,fous sm jima....).

 

No,in potem nazaj do Prebolda in preko kraja Matke do ?mohorja in naprej do Mali?a,pa nazaj po isti poti do Matk in kratek vzpon (2,8km) do doma na Homu.

 

Povratek v Matke,pizza Stop (priporo?am pizzerijo pri gasilcu),ter potem ?e malo po okoli?kih ravninah,da so se noge malo razgibale. In da se je ?tevec prvi? odkar kolesarim obrnil ?ez 100 km v kosu na MTB (ni slabo za precej razgiban teren po makadamu z 26col kramparcami in ruzakom).

 

Opa?anja: vzpon na Mrzlico je super. Sicer je en del malo bolj strm (ampak je asfaltiran,se pa res spla?a,razgled je super,iz Prebolda je 14km do gor).

 

Sveta gora: videl sem da imajo neko kolesarsko akcijo,nekaj takega kot Orle in Pance,ampak tam placas neko ?lanarino in potem kdo naredi najve? vzponov dobi pokal,kdor naredi vsaj 5vzponov dobi majico ipd... Zgleda je to nek njihov kolesarski punkt (z precej lepim makadamom,verjamem da kdo s specialko hodi gor). Mene ni prepri?ala. ?e posebej ne nezainteresirana kelnarca ki ni znala dati nobenega spodobnega nasveta o kak?ni kolesarski trasi....

 

?mohor... Ja,super,sploh vzpon iz Matk je fenomenalen,senca,gor pa super skutin zavitek. Natakarica prijazna,lustna,zna dati nasvet kaj se ?e spla?a pogledati. Priporo?am. Mislimda iz La?kega ni dale? do gor in da je asfalt.

 

Mali?... Punkt z oddajnikom brez razgleda. Je pa super razgled iz jase na poti na vrh,kjer ska?ejo dol z zmaji.

 

Dom na Homu... ja,super, fenomenalen razgled,toplo toplo priporo?am tudi za pohodnike.

 

Na koncu je ?tevec pokazal dobrih 100km in slabih 7h neto... Zelo zadovoljen :)

post-9068-0-77162200-1532802371_thumb.jpg

post-9068-0-32267900-1532802425_thumb.jpg

post-9068-0-65511200-1532802452_thumb.jpg

post-9068-0-96293600-1532802529_thumb.jpg

post-9068-0-48110400-1532802567_thumb.jpg

post-9068-0-84217900-1532802602_thumb.jpg

post-9068-0-43462200-1532802646_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam tile cestaki na Kranjskogorski D2....35-40 brez pardona in zvonca. Samo pi?i

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce se peljes kot ti ostali cestnjaki pol ja

Diplomatski odgovor... No,verjetno se strinjamo,da so debili med specialkarski,mtb vozniki,pesci,tekaci,pohodniki, vozniki Audijev,dacij,citroenov,mazd...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam tile cestaki na Kranjskogorski D2....35-40 brez pardona in zvonca. Samo pi?i

 

To je sam zdele zaradi Toura. Druga?e pa osebno zelo odsvetujem vo?njo za vikend po tej kolesarski poti. ?e ima? kakr?nokoli mo?nost med tednom je ?isto druga izku?nja in mnogo bolj prijazna.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da se pohvalim, kon?no sva s prijateljem izdelala os - adapter za moj bicikel da lahko Followme Tandem priklopim na to ?udo od 12mm zadnje osi. Stvar deluje vrhunsko. El. bicikel je krasna stvar.

 

Res ?koda da v pradavnini ni bilo elektri?nih biciklov, ?e dobra 3 leta nazaj sem 2 otroka vlekel v kolesarski prikolici v 15% klance  (dokler mi potem kolki niso rekli da se ne grejo ve?)

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vceraj pa spet Smrekovec, sm se mislu povzpet se na Golte, ki sta sicer na isti visini, pa me je blo strah, da bi me tema dobila :)

https://www.relive.cc/view/rt10000861982

 

Lepe turce delas,sam sem trenutno v fazi raziskovanja meni neznanih delov Slovenije,tk d si bom verjetno kak?no tvojo idejo sposodil. :) Kr tko naprej

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes izkoristil dan po zelo mirni no?ni.

 

Sicer je bil plan iti na Jamnik nad Kranjem,pa sem si na AC premislil,saj sem se spomnil,da sem si ze nekaj ?asa nazaj rekel,da bi ?el na Nanos. Prvi? v ?ivljenju.

 

?tartal na Razdrtem,spust do Podnanosa,vzpon na vrh Nanosa,kratka pavza ter obvezna jota.

 

Ker sem ljubitelj vpra?anja "kam pa pelje ta cesta?", se nisem spustil po isti poti,ampak sem nadaljeval do kraja Abram,kjer sem si na zelo prijetni turisti?ni kmetiji Abram dotocil vodo ter spil kavo.

 

Spust cez Vrhpolje do Vipave in po stari cesti ?ez Rebrnice do Razdrtega...

 

Zelo lepa tura,razgledi fenomenalni, guzve nobene. Priporo?am,da se ?tarta zgodaj zjutraj (jaz sem ?tartal ob 11h in sem imel kar te?ave po vro?ini gor voziti,ceprav kar dobro prenasam vro?ino), sence nobene,sploh betonski del do vrha je kar strm in naporen, hkrati pa ve? teko?ine,kot sem jo imel sam (2x750ml je pa? zelo na knap za 2h vzpona v tem vremenu),tako da mi je kar ?al da nisem imel ?e meha v ruzaku. Tako da sem si ?ele v Abramu znova dotocil pija?o ( 3h po startu).

 

Mogoce bi bilo tudi smotrno ?tartati v Podnanosu,saj za?etni spust iz Razdrtega ni v u?itek (zelo po?kodovana cesta),tako turo zaklju?iti z 7km asfaltnim vzponom pa... No, ?e dobro da je vro?ina vsaj malo popustila in hvala Bogu za mojo zlato rezervo rozin v skrivnem predalu v ruzaku.

 

Skupaj 62km...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf,julij je bil pa kolesarsko zelo fajn zame; z mtb naredil 350km , od tega kar nekaj turc po novih poteh (Kum, Areh, Rogla,okolica Prebolda in Laskega...) ter s specialko 1140 km ( seveda, noro dobre turce po Italiji, s ?imer sem si izpolnil dolgoletno zeljo, ter fajn krog po Gorskem Kotarju in cez Strmo Reber).

 

Skupaj torej 1490 km.... do sedaj sem jih najvec v 1mesecu naredil avgusta lani, mislimda 1360...

 

In 2x tect. ?

 

In pa par dni nazaj je cult explorer dobil zamenjavo; mondraker leader s 29er, kupljen pri ?panu na brezovici. Zadnji menjalnik xt 10p, spredaj deore, gonilka suntour xcm 2x10p, zracne vilice suntour xcr 100mm, shimano hidravlicne zavore z 160mm diski.

 

Danes sem uspel narediti 70km krog (prva dva dni zgolj 2xpo 1h po bliznjih makadamih) s precej vzponi po gozdu in sem navdu?en. Zadeva res noro dobro pleza, tudi zracne vilice poskrbijo za cisto drug obcutek. Samo ?e da pogruntam s kaksnim tlakom v gumah se najbolje obnese, pa je to to.

 

Sicer sta bila v ozjem izboru ?e Giant (ki je odpadel zaradi zelo neuravnotezene opreme) ter scott aspect910, ki je ze skoraj bil moj, pa me je odbilo to, da ima spredaj 3 veriznike ter da je Scott (nekatere firme mi pa? ne potegnejo). No, na koncu je bil mondraker celo za 1gumo cenejsi.

 

Pa ?e z barvo sem se sprijaznil in mi je ubistvu ratala zelo, zelo vsec...

 

Sicer pa danes padel krog: lj-orle-sostro-podlipoglav-javor-ravno brdo-mali vrh-gozd/reka-mali vrh-cez gozd do panc-podlipoglav-ljubljana.

post-9068-0-84522300-1533474679_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam sem letos nabavil 29er-ja. Fuji Nevada 1.3  Z njim naredil 950km. Ve?ina km je po gri?ih,slabih 300 pa sedaj med dopustom po Prekmurju.img20180802184608hdr.jpg

Lep bajk:) Prekmurje me pa tudi ?e ?aka za kolesarsko odkrivanje:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • X2 strmo? Pol rabiš pa dereze in cepin ne pa kolesa.
    • Še 2x toliko pa bi že drugega Forda, ups Mazdo dobil 😁
    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....   in še en podatek 🤣, vozil sem tudi Hondo 2.4 z 190km (torej enako kot mazda 2.5) in ni nek presežek proti 2.0, ter začuda tudi hondo 2.0 dizel 140km/150km (kar je enako mazdi dizl 150km) in če bi izbiral med vsemi motorji je dizl se najboljsi in najbolj prijeten za vozit...heh, samo izbral bi Hondinega dizla in ne Mazdinega (zal so pa že v letih...)...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.