Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Z M A J napisal:

?zmeden? He, he, he, po 80km sem vseeno  S....L kot " ZMAJ".... 😄😂

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je Z M A J napisal:

Glede na drugačno dimenzijo koles bom, moral tudi števček na novo sprogramirati, če želim (približno) točne podatke, je res? :)

Nope. Obseg kolesa (26col ?) ostaja isti 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Bini napisal:

Vsaka guma je malo drugačnih dimenzij zaradi profila in če hočeš imeti točen obseg ga izmeri in vtipkaj v števec👍

Odstopanja so lahko tudi do 4cm kar je cca 2% pri 215cm.....🥴

Točno tako, zdaj moje vprašanje se glasi (sem gledal preglednico, ki sem jo dobil zraven števčka in so naslednje cifre):

 

29 col x 2,20: 2333

29 col x 2,10: 2324

28,6 ....

28 ....

 

(skratka manjka podatek za 29 col x 1,6 in če gledam razmerje med 2,2 in 2,1, bi potem rekel naj bi dobil cifro: 2279?)

Tudi prevoženih km-jev mi zdaj s temi ožjimi kolesi ne kaže natančno, prej sem točno vedel kje je bilo 5,00 km, zdaj tam ni več ista cifra., Torej je razlika.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pusti tisto kar je v navodilih, najbolj preprosto in dokaj natančno je da si zacakneš pri ventilčku na tleh in pelješ celo kolo (naravnost) tako daleč, da je ventilčke spet pri tleh in zacakneš! To razdaljo izmeriš z metrom in dobiš rezultat👍

Bolj, ko boš natančen bolj bo točen števec😉

Je pa tudi formula za izračun, če hočeš 100%natančnos a mislim, da je tole dovolj vredu. 👌

Popravljeno od Bini
  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Pusti tisto kar je v navodilih, najbolj preprosto in dokaj natančno je da si zacakneš pri ventilčku na tleh in pelješ celo kolo (naravnost) tako daleč, da je ventilčke spet pri tleh in zacakneš! To razdaljo izmeriš z metrom in dobiš rezultat👍

Bolj, ko boš natančen bolj bo točen števec😉

Je pa tudi formula za izračun, če hočeš 100%natančnos a mislim, da je tole dovolj vredu. 👌

To je najbolj natančno ... Jaz preprosto prepišem vrednost iz knjigice in ko primerjam z GPSom, mi na 100km sfali cca 1km... In se ne sekiram kaj preveč :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Pusti tisto kar je v navodilih, najbolj preprosto in dokaj natančno je da si zacakneš pri ventilčku na tleh in pelješ celo kolo (naravnost) tako daleč, da je ventilčke spet pri tleh in zacakneš! To razdaljo izmeriš z metrom in dobiš rezultat👍

Bolj, ko boš natančen bolj bo točen števec😉

Je pa tudi formula za izračun, če hočeš 100%natančnos a mislim, da je tole dovolj vredu. 👌

Kaj pa tole moje pretvarjanje, če sem ugotovil razmerje med 2.2 in 2.1, ter da iz tega sklepam koliko bo potem manj pri 1,6 širine, je to pravi način za izračun? :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je Z M A J napisal:

Kaj pa tole moje pretvarjanje, če sem ugotovil razmerje med 2.2 in 2.1, ter da iz tega sklepam koliko bo potem manj pri 1,6 širine, je to pravi način za izračun? :)

 

najboljš je res tak kot je Bini reku, obseg zmerit pa pretvorit v milimetre pa tisto cifro vpišeš v števec :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je Deeyan napisal:

 

najboljš je res tak kot je Bini reku, obseg zmerit pa pretvorit v milimetre pa tisto cifro vpišeš v števec :)

Ampak to narediti ko sediš na kolesu . In 5 zaporednih meritev in uporabimo  povprečje . 

 

Če smo že  pikolovci :)

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Z M A J napisal:

Kaj pa tole moje pretvarjanje, če sem ugotovil razmerje med 2.2 in 2.1, ter da iz tega sklepam koliko bo potem manj pri 1,6 širine, je to pravi način za izračun? :)

Ta tvoj sicer možen izračun je možen toda zakaj bi izumljal vodo,če je formula po kateri boš skoraj 100% imel točno cifro za vpis v števec! 😊

Na sliki imaš prej opisan način izmere in vpišeš štirimestno številko,ki je v mm.

Levo spodaj na sliki pa je formula,samo R izmeriš,to je od sredine osi-šraufa do tal in izračunaš👌

To narediš na prednjem kolesu,ki ni toliko obremenjen in je rezultat tako točen,da ti ga še GPS ne izmeri.....😂

IMG_20220711_140459~2.jpg

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za pikolovce predlagam, da še izmerijo pritisk v gumi in skupno maso kolesarja in bicikla na prvi osi. Zaradi tega, ker se guma nekoli vda se namreč spremeni radij in s tem tudi obseg. 🤣

 

Ne me preveč resno jemat, da se res ne bo kdo tega lotil.

  • Haha 3
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Boss napisal:

Za pikolovce predlagam, da še izmerijo pritisk v gumi in skupno maso kolesarja in bicikla na prvi osi. Zaradi tega, ker se guma nekoli vda se namreč spremeni radij in s tem tudi obseg. 🤣

 

Ne me preveč resno jemat, da se res ne bo kdo tega lotil.

Ubistvu.... Tako naj bi se delalo. Obtežen bicikl se pelje in potem izmeri pot ki si jo prevozil tekom obrata feltne .

 

Vem,vem.... :)

pred 8 minutami je robertk6 napisal:

Najbolje je kupiti Garmina dodati senzor na kolo in imaš vse automatsko , vse sam izračuna . Če imaš 2 kolesa narediš 2 profila za kolo in je to to.

Kaj pa  ko GPS pokaže eno vrednost , števec pa drugo ?:)

 

 

  • Všeč 1
  • Začuden 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Nejc1986 napisal:

Kaj pa  ko GPS pokaže eno vrednost , števec pa drugo ?:)

Potem števec kaže narobe simp ko pasulj. Sem preverjal Garmina z avtom, z obcestnimi oznakami  celo merili smo pa GPS vedno kaže točno , razen če obcestne oznake lažejo🤣

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 50 minutami je TBA napisal:

Najbolj ajnfuk je da sploh ne uporabljaš števca. K tole je že mal kompliciran vse skup. Izmeriš polmer ( od axe do zunanjega obsega gume) in izračunaš premer. 

To sem malo prej opisal... 😉

Na koncu bo taka zmeda, da bo vrgel števec v smeti.... 🥴

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je robertk6 napisal:

Najbolje je kupiti Garmina dodati senzor na kolo in imaš vse automatsko , vse sam izračuna . Če imaš 2 kolesa narediš 2 profila za kolo in je to to.

 

To je pa naboljsa opcija. Tak da je kolkr tolk ga dobis rabljenega tam med 100 in 150€ 🙂 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je robertk6 napisal:

Potem števec kaže narobe simp ko pasulj. Sem preverjal Garmina z avtom, z obcestnimi oznakami  celo merili smo pa GPS vedno kaže točno , razen če obcestne oznake lažejo🤣

Dokler se voziš tam kjer je GPS signal ,ja :)

pred 1 uro je Deeyan napisal:

 

To je pa naboljsa opcija. Tak da je kolkr tolk ga dobis rabljenega tam med 100 in 150€ 🙂 

Jaz sem ful zadovoljen s sigmo za 65eur. Žična , 2memorya za 2razlicna bajka. Nima GPSa,ampak presenetljivo točno zadane tudi visince. Je pa res da je potrebno vsakič sproti skalibrirati začetne visince.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

To sem malo prej opisal... 😉

Na koncu bo taka zmeda, da bo vrgel števec v smeti.... 🥴

Dajmo rečt, da ta opcija ne pride v poštev, ker sem se zadnjih vsaj 3 mesce vozil brez števca oz. z nedelujočim, ker sem bil preveč zanikrn, da bi menjal baterijo 2032, hehe

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danasnja popoldanska turca ... 

 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 10. 7. 2022 ob 12:53 je Z M A J napisal:

Glede na drugačno dimenzijo koles bom, moral tudi števček na novo sprogramirati, če želim (približno) točne podatke, je res? :)

 

Ti kar pusti na miru. Bo kazalo več in boš zadovoljen.

 

dne 10. 7. 2022 ob 13:02 je TBA napisal:

Kar se tiče kotalnega upora na asfaltu se nebi strinjal. ker boš imel ti večjo naležno površino zaradi širše gume, vrjetno imaš vrjetno bolj ''lepljive'' gume :). Če greta pa čez gošo je pa druga zgodba :)

 

Baje je še relativnost sama relativna.

Iz Švalbetovega Rocket Rona šel na Vitorio Barzo. Obe gumi ista namembnost, obe gumi povsem primerljiv profil, pa je bila švalbova 2,25 širine na asfaltu počasnejša, kot precej širša Vittorina 2,6. S tem da je slednja tudi na terenu opazno boljša kar se oprijema tiče.

Bil sem precej skeptičen ko sem šel na tako široko gumo ampak se mi zdi da sem zadel glavico na žebljico. 

Premer zagotovo vpliva na kotalni upor. Pa še eno morje drugih stvari.

 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je Mraušk Mčk napisal:

Baje je še relativnost sama relativna.

Iz Švalbetovega Rocket Rona šel na Vitorio Barzo. Obe gumi ista namembnost, obe gumi povsem primerljiv profil, pa je bila švalbova 2,25 širine na asfaltu počasnejša, kot precej širša Vittorina 2,6. S tem da je slednja tudi na terenu opazno boljša kar se oprijema tiče.

Bil sem precej skeptičen ko sem šel na tako široko gumo ampak se mi zdi da sem zadel glavico na žebljico. 

Premer zagotovo vpliva na kotalni upor. Pa še eno morje drugih stvari.

 

da o masi gume in temperaturah ne govorimo. pol se me js zajebavam iz šempetra na goro oljko ob 3h popoldan k je zuni 30+. s fulijam in 2.5 high roller II, kolega pa ko kaka gazelca z 2.1 pa gladkem gumam. pa upraša: ej a maš kej kolo zjeban k tok bobni k se furaš. sm mu že mislu en focen stisnt pa ga pol nisem dohaju :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 43 minutami je TBA napisal:

da o masi gume in temperaturah ne govorimo. pol se me js zajebavam iz šempetra na goro oljko ob 3h popoldan k je zuni 30+. s fulijam in 2.5 high roller II, kolega pa ko kaka gazelca z 2.1 pa gladkem gumam. pa upraša: ej a maš kej kolo zjeban k tok bobni k se furaš. sm mu že mislu en focen stisnt pa ga pol nisem dohaju :D 

Savinjčani se dajte kaj zmenit, tik pod Oljko živita Deeyan in Schurda. :))

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.