Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

pred 6 urami je TBA napisal:

 

Za čez dan ne rabiš odsevnikov. drugače so pa ruzaku in na cotah za zimski čas. Če imam pa v planu nočno turo pa zmontiram luči. Zadnja je na senzor in zazna če zaviram in zasveti močneje. Spredna je pa od Gloworm XSV 

Jaz imam večino časa tudi podnevi prižgano predvsem zadnjo luč. Vožnja pod drevesi,nasproti sijoče sonce znajo hitro narediti kolesarja manj vidnega. Itak se luč fila na USB, na močnem utripanju zdrži 12h... Ponoči pa še dodatno reflektor+ čelka+ odsevni jopič + odsevne nalepke v špriklah

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z reflektorčki na biciklu ni nič narobe glede na to, kako hitro si lahko spregledan lučem navkljub.

 

Domače bicikle sem opremil s "cevkami" od 3M-a za na špice. Dovolj je. če je nataknjena na vsako drugo špico. V primerjavi s klasičnimi reflektorji za na bicikel, so bistveno bolje vidni, odsevajo v krogu 360 stopinj - avto ki pripelje za teboj jih vidi že, čim je cca 10 stopinjlevo ali desno od smeri tvoje vožnje. V praksi zgleda zelo dobro in res toplo priporočam  

 

 

99182-00-d-162397.jpg

  • Všeč 3
  • Hvala 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Z reflektorčki na biciklu ni nič narobe glede na to, kako hitro si lahko spregledan lučem navkljub.

 

Domače bicikle sem opremil s "cevkami" od 3M-a za na špice. Dovolj je. če je nataknjena na vsako drugo špico. V primerjavi s klasičnimi reflektorji za na bicikel, so bistveno bolje vidni, odsevajo v krogu 360 stopinj - avto ki pripelje za teboj jih vidi že, čim je cca 10 stopinjlevo ali desno od smeri tvoje vožnje. V praksi zgleda zelo dobro in res toplo priporočam  

 

 

99182-00-d-162397.jpg

Jp, točno take imam jaz za ponoči .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te dni sem po službi vsak dan na kolesu, izbiram si bolj klance in ponovno imam delujoč brzinomer, ki je dobil novo baterijo. :)

 

Nima veze, vprašanje se glasi;

 

kateri je res ful nagnjen in odprt ter pregleden klanec, da ste dosegli res visoko hitrost za dol grede? Koliko? :)

 

Doslej sem najbolj 'pičil' s Črnivca proti GG, a cesta ni toliko pregledna. Adrenalin matrwola! :)

  • Všeč 1
  • Haha 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Z M A J napisal:

Te dni sem po službi vsak dan na kolesu, izbiram si bolj klance in ponovno imam delujoč brzinomer, ki je dobil novo baterijo. :)

 

Nima veze, vprašanje se glasi;

 

kateri je res ful nagnjen in odprt ter pregleden klanec, da ste dosegli res visoko hitrost za dol grede? Koliko? :)

 

Doslej sem najbolj 'pičil' s Črnivca proti GG, a cesta ni toliko pregledna. Adrenalin matrwola! :)

Jaz sem dosegel max slabih 70kmh. Na Krku leta,leta nazaj. Zdaj bremzam že pri dobrih 50kmh. Preveč vprašanj v moji glavi v stilu "bo priletela srna, se bo od nekje znašel traktor, bo razgnalo gumo...? ".

 

Sicer pa; Rakitna proti Lj, mogoče Krvavec?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No da je res strm breg in pregledno, da ne naletiš izza ovinka na "obračalnik za seno" v vlogi traktorskega priključka in iz tebe nastanejo ražnjiči.

 

Kar se hitrosti tiče, sva si kot kaže precej različna, saj sem jaz še vedno prifliknjen, zato vprašam, ker se mi nazadnje tistih 71kmh s Črnivca, ni zdelo bogvekaj. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Z M A J napisal:

No da je res strm breg in pregledno, da ne naletiš izza ovinka na "obračalnik za seno" v vlogi traktorskega priključka in iz tebe nastanejo ražnjiči.

 

Kar se hitrosti tiče, sva si kot kaže precej različna, saj sem jaz še vedno prifliknjen, zato vprašam, ker se mi nazadnje tistih 71kmh s Črnivca, ni zdelo bogvekaj. :)

Baje so tudi iz Korenskega sedla proti AUT postavljali nore hitrosti.... Jaz nebi :)

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Z M A J napisal:

Te dni sem po službi vsak dan na kolesu, izbiram si bolj klance in ponovno imam delujoč brzinomer, ki je dobil novo baterijo. :)

 

Nima veze, vprašanje se glasi;

 

kateri je res ful nagnjen in odprt ter pregleden klanec, da ste dosegli res visoko hitrost za dol grede? Koliko? :)

 

Doslej sem najbolj 'pičil' s Črnivca proti GG, a cesta ni toliko pregledna. Adrenalin matrwola! :)

Pred leti ko sem še bil nagnjen k divjanju , maraton dveh dežel (Zweiländer Radmarathon) sem iz Soboth proti Eibiswaldu dosegel noro hitrost in sicer 90 Km/h . Izkušnja??? 1x in nikoli več.....

Dandanes pa z  e bike z lahkoto na kakšnem spustu do 70km/h.

Doc8.docx

Popravljeno od robertk6
  • Všeč 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi z Jošta pri Kranju se da dosegati lepe številke, ampak je preveč nevarno, ker je preveč folka/avtomobilov, če bi imel zaprto cesto, da res lahko spustiš zadnja dva klanca pred koncem, mislim da greš z lahkoto čez 80....

Popravljeno od sportman333
  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred kakimi 15timi leti je šlo z vrha Planine pri Sevnici proti Šentjurju po števcu, ki ni kazal naprej od 99km/h do konca :vskalo:kolega, ki je pa težji od mene pa je šel še kakih 5km/h mimo mene?zmeden?

Res pa je da novo kolo, nove gume in tekmovalnost s kančkom norosti narediš marsikaj😉

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je sportman333 napisal:

Tudi z Jošta pri Kranju se da dosegati lepe številke, ampak je preveč nevarno, ker je preveč folka/avtomobilov, če bi imel zaprto cesto, da res lahko spustiš zadnja dva klanca pred koncem, mislim da greš z lahkoto čez 80....

Jp,res je.... Ampak tam so parkingi pravokotno na cesto..... :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Žmego mi je danes premontiral gume na 29ki.

 

Prej sem imel 2.2 širino pnevmatik, zdaj bo 1.6

 

Povsem drugače vožnja, precej tišja tudi. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je Z M A J napisal:

Žmego mi je danes premontiral gume na 29ki.

 

Prej sem imel 2.2 širino pnevmatik, zdaj bo 1.6

 

Povsem drugače vožnja, precej tišja tudi. :)

In trša,manj udobna.....🥴

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je Alex napisal:

Tudi 75 na uro z Mountain baikom. 

In to od Marezige proti Vanganelu. 

A ne bi šel nikoli več tako hitro. Ni vredno. 

 

A se hecaš, jaz tud tam, to je tam tista cesta od Babičev navzdol mimo unga zajetja pri Vanganelu. In to takrat, ko sem enkrat bil tolk dehidriran in brez moči, ker sem se precenil po tistem makadamu ob Dragonji (sem 1x pisal o tem tud kle gor). Očitno mi je tud pamet takrat odpovedala od izmučenosti pa sem šel po domače povedano "u smrt".

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Boss napisal:

 

A se hecaš, jaz tud tam, to je tam tista cesta od Babičev navzdol mimo unga zajetja pri Vanganelu. In to takrat, ko sem enkrat bil tolk dehidriran in brez moči, ker sem se precenil po tistem makadamu ob Dragonji (sem 1x pisal o tem tud kle gor). Očitno mi je tud pamet takrat odpovedala od izmučenosti pa sem šel po domače povedano "u smrt".

Ja, točno po tej cesti. 👍 V bistvu je bilo to max., več kolo sploh ni šlo. Je pa res po svoje nevarna cesta, saj večkrat po kakem nalivu ostane pesek na cesti. 

Aja, pri nas naliva ni bilo že kako leto. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Bini napisal:

In trša,manj udobna.....🥴

A tebi bolj ustrezajo DeSUS nastavitve; mekane? :)))

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 urami je Z M A J napisal:

Doslej sem najbolj 'pičil' s Črnivca proti GG, a cesta ni toliko pregledna. Adrenalin matrwola! :)

Točno tam je meni s specialko šlo čez 80, ampak samo tako, da sem ležal na belanci. Bilo je pred mnogimi desetletji, ko so bile ceste pri nas še speglane in ni bilo nobenega avtomobila na Črnivcu spljoh in si lahko 180° ovinke zalagal od roba do roba. 

 

Največ z gorcem enkrat na morju v enih selih nasprot Trstena, ampak mi je zarezoniral gištel oz celo kolo. Slab občutek.

 

Z električnim naprimer z Limbarske 75. en teden nazaj. 

Ponoči tri dni nazaj z Grmač, ko prideš v gozd, 65km/h, pa je srna skočila tik pred kolo, če bi bila z njo še ena, bi imeli divjačinski golaž. Tako da Nejčevi pomisleki so kar na mestu.  

 

 

  • Všeč 4
  • Hvala 2

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je Z M A J napisal:

Žmego mi je danes premontiral gume na 29ki.

 

Prej sem imel 2.2 širino pnevmatik, zdaj bo 1.6

Tako boš imel več kot 5 cm manjši premer koles, kot imam jaz pri svojih 2,6" . Posledično manjšemu premeru bo kotalni upor večji.

Bi morala napraviti poizkus komu gre po klancu dol hitreje.🙃

  • Haha 1
  • Ljubim 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Tako boš imel več kot 5 cm manjši premer koles, kot imam jaz pri svojih 2,6" . Posledično manjšemu premeru bo kotalni upor večji.

Bi morala napraviti poizkus komu gre po klancu dol hitreje.🙃

Glede na drugačno dimenzijo koles bom, moral tudi števček na novo sprogramirati, če želim (približno) točne podatke, je res? :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Tako boš imel več kot 5 cm manjši premer koles, kot imam jaz pri svojih 2,6" . Posledično manjšemu premeru bo kotalni upor večji.

Bi morala napraviti poizkus komu gre po klancu dol hitreje.🙃

Kar se tiče kotalnega upora na asfaltu se nebi strinjal. ker boš imel ti večjo naležno površino zaradi širše gume, vrjetno imaš vrjetno bolj ''lepljive'' gume :). Če greta pa čez gošo je pa druga zgodba :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Bini napisal:

Generalno čiščenje-podmazovanje in fine nastavitve menjalnikov ter zavor, da bo bolj varno po klancu navzdol..... :prstgor:

IMG_20220710_111902.jpg

Nisem se mogel upreti in sem šel na eno nedeljko turo v Dolino Winetou kjer je padel en radler potem pa mimo Poljčan domov. Vse skupaj 80km bolj ravninskih.....😉

IMG_20220710_161030.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.