Skoči na vsebino

Financni trgi in investicije preko borze


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Ok, fotka za dokaz, ravnokar narejena na marketwatch.com :)

Lepo, komur se da zafrkavati s tem.

A moje mnenje je ?e naprej-virtualne valute napaja le pohlep ljudi.

In kot vsaka taka stvar na koncu po?i kot milni mehur?ek. Pufff.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zanimivo, spremljat in govorit kako je to napihnjeno, pohlepno, ..... namesto nekaj izkoristit.

 

Primer .... vlozis 1000 eur. Pocakas da gre *2/3/4 (kar ni redkost pri temu), si 1000 eur izplacas ostalo pustis. Se pravi tvoj vlozek je 0 eur imas pa nekaj kar zna nekoc neki bit. Ce pa gre vse k hudicu pa tudi prav saj nisi 0 vlozil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zanimivo, spremljat in govorit kako je to napihnjeno, pohlepno, ..... namesto nekaj izkoristit.

 

Primer .... vlozis 1000 eur. Pocakas da gre *2/3/4 (kar ni redkost pri temu), si 1000 eur izplacas ostalo pustis. Se pravi tvoj vlozek je 0 eur imas pa nekaj kar zna nekoc neki bit. Ce pa gre vse k hudicu pa tudi prav saj nisi 0 vlozil.

...ali pa, vlo?i? te?ko zaslu?enih 1000?,ker je to storil tvoj sosed in mora? imet na vsak na?in ve? denarja kot on (money for nothing),po?aka? nekaj ?asa in upa?, da ne bo ?lo vse skupaj v maloro, in ko res gre, gre? jokat na tv in vsem razlagat, kako so te na...nili na suho in kdo ti bo sedaj povrnil izgubleni denar.

Lepo pravijo izku?eni borzniki in finan?niki, da naj ljudje ne gredo v ta biznis brezglavo, ?e ne vedo kako to sploh deluje. ?e dejstvo, da je Emil Oldenburg (eden od soustanoviteljev te kriptovalute) prodal vse svoje svoje bitcoine pove, koliko zaupa tej stvari. Pravi, da je to trenutno najbolj rizi?na nalo?ba.

Alex, trenutno imam v tem konju natanko nula $ in ?, torej mi je precej vseeno :)

Zmaj, to ni letelo direktno nate :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK ni bilo misljeno da vlozis ves prisluzen denar in potem niti za pivo nimas. Vlozi tisto kar lahko jutri pogresis in ce vsej malo verjames v crypto valute.

 

Ce ni 0 od tega pol pac ne vlozis, vsak ima prosto izbiro.

 

Moje stanje je da sem trenutno na *2.5 vlozenega. Najvec mi je prinesel ICO, ki je imel 1500% (ko je bila max vrednost).

 

Tudi ce gre jutri vse na 0 ... ne bom ne jaz ne moja familija drasticno prizadeta zaradi tega, mi pa ne bo lih ql ker neki denarja je pa vseeno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...ali pa, vlo?i? te?ko zaslu?enih 1000?,ker je to storil tvoj sosed in mora? imet na vsak na?in ve? denarja kot on (money for nothing),po?aka? nekaj ?asa in upa?, da ne bo ?lo vse skupaj v maloro, in ko res gre, gre? jokat na tv in vsem razlagat, kako so te na...nili na suho in kdo ti bo sedaj povrnil izgubleni denar.

Lepo pravijo izku?eni borzniki in finan?niki, da naj ljudje ne gredo v ta biznis brezglavo, ?e ne vedo kako to sploh deluje. ?e dejstvo, da je Emil Oldenburg (eden od soustanoviteljev te kriptovalute) prodal vse svoje svoje bitcoine pove, koliko zaupa tej stvari. Pravi, da je to trenutno najbolj rizi?na nalo?ba.

 

Sej bodo pol ustanovili dru?tvo Bitcon (ne ni tipkarska napaka :P )

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK ni bilo misljeno da vlozis ves prisluzen denar in potem niti za pivo nimas. Vlozi tisto kar lahko jutri pogresis in ce vsej malo verjames v crypto valute.

 

Ce ni 0 od tega pol pac ne vlozis, vsak ima prosto izbiro.

 

Moje stanje je da sem trenutno na *2.5 vlozenega. Najvec mi je prinesel ICO, ki je imel 1500% (ko je bila max vrednost).

 

Tudi ce gre jutri vse na 0 ... ne bom ne jaz ne moja familija drasticno prizadeta zaradi tega, mi pa ne bo lih ql ker neki denarja je pa vseeno.

 

Sej ve? kako gre to - ?e ho?e nekdo dobit mora drugi zgubit. Bistvo pa je, da v tej igri na sre?o kasirajo le biki in medvedje a ko pa notri povabijo pra?i?e in ovce so pa samo, da se jih zakolje.

 

- cryptovaluta nima ni?esar zadaj - to je ?isti ni? ali ?ista ?pekulacija skoraj ni? druga?na kot ponzi sheme.**

- delnice in skladi imajo zadaj vsaj neki in tudi, ?e delnica pade a podjetje dobro posluje si lahko obeta? vsaj dividende.

- nalo?be v nepremi?nine - tudi, ?e padejo ima? ?e vedno mo?nost oddajat in dobit nekaj denarja tu skozi

- zlato in drage kovine - tudi tukaj ti kljub nihajo?emo te?aju ostane vsaj nekaj oprejemljivega - tudi ?e ne direktno v materjalu.

 

** tudi za pla?ilno sredstvo je nihanje te?aja stra?no neugodno saj dejansko nikoli ne ve? to?no kolk kej stane oziroma kdaj je najbolj?i ?as za nakup. ?e se vrednost ne bo ustalila je pomen kriptovalut zgre?en in slu?i samo ?pekuliranju in da bodo nekateri v tej igri spulili iz ?epov ljudi dejanske fiat valute, ki jo ?e vedno zaslu?ijo s svojim delom. Kljub temu, da zagovorniki kriptosveta trdijo, da so fiat valute brez kritja, a ravno sposobnost pre?ivetja kriptovalut je v tem, da jim za kritje slu?ijo fiat valute, ker druga?e bi bile brez vrednosti. Tudi izogibanja davkov pri pla?ilih s kriptovalutami jih zna zelo hitro spraviti na ?rno listo in onemogo?iti poslovanje v veliko dr?avami. Ne bom razlagal zakaj so davki pomembni in zakaj bi jih morali vsi pla?evati in da goljufanje pri davkih ?koduje vsem v dru?bi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se vecinoma vse strinjam ..... toda .... ce lahko nekaj od tega potegnem, zakaj ne bi?

V zadnjih mesecih si ZELO tezko sel v minus (naceloma je vse rastlo).

 

Se enkrat, ce ne mores pogresit tega denarja, ne it v to. Prav tako ne it "all in" v to. Nekateri dajejo hipoteko na hiso, jemljejo astronomske kredite, .... no tega NE pocet. V kolikor pa lahko nekaj EUR (recmo 500) vrzes skozi okno in nekako upas, da imas kaj od tega, se mi pa zdi da je ok nalozba.

 

Pomoje ce gres na bolj "ziher" opcijo in kupis nekaj kar je med top 10 bos v letu 2018 profitiral. Ce hoces vecji profit bo treba bolj na riziko it in poiskat kak drug coin in biti bolj pozoren (recimo zdajle je bil aktualen, ki se je pumpal Verge), se bolj rizika in vecji profit so pa ICO-ti. Toda pri ICO-tih pa ..... recmo, da neki tko kot loto :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj mate de?urni nerga?i toliko od tega, ?e propade Bitcoin? Sej pri vas se ne bo ni? poznalo, lahko ostanete ?e naprej zaviti v svoj kokon :)

 

Smejali se bomo ?pekulantom.  :hohoho: 

 

Sicer pa decembra skoraj ni minil dan, da ne bi nekje zasledil bitcoin to, bitcoin ono, ne vem ?e mu niso novinarji pomagali naviti vrednost. Posledi?no vsak pohlepen Janez misli, da se spozna in se za?ne ukvarjati s tem, in krog je sklenjen. Ampak na koncu, ni zastonj pregovor "easy come, easy go".

 

Sicer me pa bolikurac, sem tip, ki rad ve, da se je denar fizi?no zaslu?il z neko dodano vrednostjo (produktom), ne grem se jaz takih zadev. Tiste parim, ki jim uspe pa tudi prav, nisem fov?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako dezurni kot obcasni nergaci bodo to obcutili. Denar se ne printa v bankah in luknje se krpa. Krpajo jih pa lahko samo preko ljudstva - dvig cen, davkov, trosarin. Enako bo za elektricne avte, investicije v elektro infrastrukturo lahko krijes zgolj z vecjo ceno elektrike. Iz noc ne more nastati 1

 

Pogovarjamo se namrec o biljonskih investicijah v virtualno valuto.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako dezurni kot obcasni nergaci bodo to obcutili. Denar se ne printa v bankah in luknje se krpa. Krpajo jih pa lahko samo preko ljudstva - dvig cen, davkov, trosarin. Enako bo za elektricne avte, investicije v elektro infrastrukturo lahko krijes zgolj z vecjo ceno elektrike. Iz noc ne more nastati 1

Pogovarjamo se namrec o biljonskih investicijah v virtualno valuto.

To?no tako. Kdo je ob?util krizo, ko so se amerikanci igrali igrice z nepremi?ninami.

Takrat je bil ravno tako v igri pohlep nekaterih.

In potem smo nasrkali vsi. Niti me ne bi brigalo, ?e ne bi bila vsaka druga novica o teh bitkonjih. ?e na ?uru sta me dva kolega fopala s tem. In to dva modela, ki sta spu?la vsak po 3000 mark z ke? the cash(if you can).In ?e jima ni bilo dovolj,zdaj vse prepri?ujeta, kako smo vsi ostali mone, ki se ne gremo tega virtualnega bogastva.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem kje ti gledas bitcoin je 13900 usd and falling

Www.Marketwatch.com, saj sem napisal :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.