Skoči na vsebino

Menjalnik: avtomatski vs. ro?ni


izacus

Priporočeno sporočilo

Sem pred nakupom CX 5 Revolution (Top). Sem pa v dilemi ali izbrati verzijo z ro?nim ali avtomatskim menjalnikom. Do sedaj sem vedno imel ro?ne menjalnike, edino enkrat sem testno peljal z avtomatiko. Kak?ne so va?e izku?nje glede avtomatskih menjalnikov? Predvsem okrog vzdr?ljivosti, mo?nih okvar, porabe goriva,.... 

 

Ne vem zakaj bi kdorkoli ?e kupil ro?ni menjalnik v ne?em kar ni MX-5 ali podoben ?portni avto. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam avtomatika, zakon, se posebej v zastojih, kolonah itd....z elektronskim pomagali pa sploh

 

Poraba? Nimam avta da sparam, nujno zlo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam avtomatika, zakon, se posebej v zastojih, kolonah itd....z elektronskim pomagali pa sploh

Poraba? Nimam avta da sparam, nujno zlo

Sej, kakor komu pa?e. ?e bi imel sekven?ni menjalnik bi ga imel takoj, to "surfanje" iz brzine v brzino pa ne hvala.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z vsakim avtomatikom je to uzitek, pa glede sekvence verjetno mislis +/-, ne vem kateri avtobtega danes sploh nima vec

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej, kakor komu pa?e. ?e bi imel sekven?ni menjalnik bi ga imel takoj, to "surfanje" iz brzine v brzino pa ne hvala.

 

 

Kdaj si pa nazadnje vozil avtomatika? Ne "cukomatika"... ampak avtomatika? :) ... Jaz recimo sem z avtomatikom zelo zadovoljen... Pa niti ne vem, kaksen menjalnik tocno je vgrajen v Mazdi... vem, da se lepo vozi, ni nekega sunkovitega prestavljanja... prestavlja pa hitreje kot bi sam z rocnim menjalnikom ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se pravi , vi ko vozite avtomatika ste radi v gnecah?

 

po mestu vozim kolo ali pa kaksen bus/taxi

za ostalo je rocni menjalnik :)

Ja naredimo srecanje, pa zapremo ceste :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se pravi , vi ko vozite avtomatika ste radi v gnecah?

 

po mestu vozim kolo ali pa kaksen bus/taxi

za ostalo je rocni menjalnik :)

 

Jaz ne izbiram tega ali se peljem po cesti, kjer je gneca ali ne... Peljem se takrat, ko zelim nekam priti... In kolo ne pride v postev... recimo ce se peljem iz Kranja v Ljubljano do stranke ... In gneca ni samo po mestu... ampak vcasih tudi na lokalnih cestah, avtocestah, obvoznicah...   :P ... Nimam pa toliko denarja viska, da bi imel za vsako tako situacijo drug avto :) ... 

sam si  napisal da je uzitek vozit avtomatika v kolonah, gnecah...

meni ni uzitek vozit v kolonah, gnecah pa tudi ce je ferrarijev rocni menjalnik al pa kerikol drug menjalnik

 

Eno je, ce imas avto samo za uzivancijo in cruisanje po cestah, drugo pa je, ce ga imas zato, da prides iz tocke A do tocke B :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a niams ti e-bike, kranj ljubljana z njim je mala malica

je pa res, da za zdaj niso se naredil ebike z avtomatskim menjalnikom :)

To je -navadno kolo je ro?ni menjalnik, elektri?no kolo je avtomatski menjalnik.

Najbr? je tudi v praksi to podobno-avtomatski menj. =elektri?no kolo, ro?ni je klasi?no kolo.Meni ne pride na pamet, da bi vozil e-kolo.Ko kolesarim, kolesarim in ne, da me "kolesari". Kot sem ?e omenil, vsakemu svoje. Sem imel na preizkusu mazdo 6 z avtomatskim menjalnikom in mi ni bila v?e?.

Zato pa obstajajo tudi tak?ne z ro?nim za nas klasi?ne boyse.

Kakor mi ni v?e? na novih ta ekran ta? skrin, ki ga jaz absolutno ne potrebujem.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a niams ti e-bike, kranj ljubljana z njim je mala malica

je pa res, da za zdaj niso se naredil ebike z avtomatskim menjalnikom :)

 

 

Motis se... obstoja tudi eBike z avtomatskim menjalnikom :) ... in se pri Boschu imenuje eShift >> https://www.bosch-ebike.com/en/products/eshift/  :P

 

So pa menda tudi navadna kolesa z avtomatskim menjalnikom ...  :rolleyes:

 

https://www.fitlifecovered.com/blog/automatic-shifting-bicycles-for-me

https://www.bikeradar.com/road/news/article/bioshift-automatic-shifting-system-first-ride-42736/

 

 

 

Sicer pa tezko na biciklu s seboj peljem se kaksen racunalnik ali kaksno drugo opremo, ki jo rabim pri stranki ali pa ce jim recimo dostavljam kaksno opremo ... Potem bi rabil ze rik?o :)  

 

Pa nevem, ce bi me za to placali, da bi recimo tri ali stiri ure rabil, da pridem do njih ... namesto pol urce po AC :) .. pa vcasih moram tudi v Koper, kjer je tudi dostikrat guzva ... predvsem zaradi gradbisc poleti :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisem napisal, da s skolesom pridem prej ... :blink:  

 

Se vedno kljub gneci pridem veliko hitreje z avtom... S kolesom ne morem po AC, kjer je najblizje in najhitreje... in tako moram narediti precej vec km ... 

 

Se mi zdi, da smo malo zasli s teme :) ... Pac vsakemu svoje... Na sreco imamo moznost izbire... nekomu je vsec tako, drugemu drugace ... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej pravis da je gneca, s kolesom prides prej. Pa se automatic ebike... Sam eno kosaro si namontiras, in si zmagal

tle pa jaz prisegam na benz in ro?no-no?ni menjalnik  :rolleyes: tud parking ni problem....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se pravi , vi ko vozite avtomatika ste radi v gnecah?

 

po mestu vozim kolo ali pa kaksen bus/taxi

za ostalo je rocni menjalnik :)

Matr si zaostao. Tud za bicikle obstajajo avtomatski mehanski.

 

Brez elektrike:

https://www.sram.com/sram/urban/products/automatix

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avtomatski menjalniki nikakor niso za tiste, ki so prepri?ani, da znajo sami najbolj?e in neprimerno bolje od drugih - takim bo prestava, ki jo izbere glupi ra?unalnik, vedno napa?na. Sam osebo se ne ?tejem med te res ?udne osebke, meni je pri ?kodilakovem DSG napa?na prestava samo ob?asno.  :D

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.