Skoči na vsebino

Prevažanje štirinožcev


Baho

Priporočeno sporočilo

Danes sem v živo gledal eno tako enojno kletko za eno ščene. Vse fajn pa krasn, močni profili (kvadratne in okrogle cevi, lepo zvarjeno skupaj, spodaj pločevina za poden in malo robu okoli razen na vratih). Zanima me samo, kako se počutijo potniki na zadnji klopi, če pride do nesreče in tak avto s kletko nabijejo od zadaj?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Mraušk Mčk napisal:

Kam gre ta svet! Po najnovejših južno korejskih zakonih bodo morali tudi Korejci v avtih prevažati pse v takih kletkah.

Do sedaj je zadostovala hladilna torba.

 

Sj pr ns tud krav ne prevazajo v kamionih s hladilniki :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 23. 1. 2024 ob 8:37 je Slivka napisal:

Danes sem v živo gledal eno tako enojno kletko za eno ščene. Vse fajn pa krasn, močni profili (kvadratne in okrogle cevi, lepo zvarjeno skupaj, spodaj pločevina za poden in malo robu okoli razen na vratih). Zanima me samo, kako se počutijo potniki na zadnji klopi, če pride do nesreče in tak avto s kletko nabijejo od zadaj?

 

Ne vem kako kletko si gledal, moja je izdelana po naročilu in se popolnoma prilega steni zadnje klopi, tako da če (bog ne daj) pride do trka kletna ne more naprej. 

Sem hotel dati dežnik med kletko in zadnjo klopjo pa ni šans da dežnik spravim tja. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Slivka napisal:

Kar pomeni, da silo trka absorbira zadnja klop in ne zadnji del vozila. Pa klop zdrži tako silo?

Odvisno,koga imaš raje...al kužata al ženo k sedi na zadnjem zicu....

Lahko pa daš ženo v kletko in kužata na zadnji zic🤔.

Ha😃...sem razmišljal...pri takem dvojnem,pa lahko še taščo zaščitiš,in stlačiš not tako ženo,kot taščo...kuža pa lahko na sprednji zic,in so vsi na varnem😋👍.

Otroci pa lahko gredo na bus...samo ne sme biti električen🙄

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sedaj pa brez heca-mislim,da je zakonodaja taka,da določa najmanj pregrado med tovornim in potniškim prostorom,tako da štirinožca ne odnese naprej,oz. da ne more prileteti potnikom v tilnik.

Lahko je tudi na sedežu,a mora imeti poseben pas-oprsnik pripet na varnostni pas.

Najboljša varianta je seveda kletka.

Po moje ni problem pri naletu zadaj,ker takrat,ko ti nekdo prileti zadaj "v rit" kletka ne pritiska na sedež,ampak sedež z potniki pritiska ob kletko (sila vztrajnosti).

Tukaj za potnike ni tak problem če je kletka strokovno in kvalitetno varjena,ker predstavlja še dodatni zmečkljivi material za absorbiranje sile (na zalost tudi kuža).

Potnike tako ščiti naslon klopi-sedežev in vzglavniki,kateri so med potniki in kletko!

Torej,če je na klopi potnik in v prtljažniku še kuža,je bolje z kletko,kot pa brez.

 

Če pa gre za frontalni nalet vozila z kuzatom v kufru,pa sedeži oz. nasloni realno morajo prenesti težo kletke in kužata.

Tukaj je pa seveda bolje,da je kletka izdelana iz lažjega materiala...po moje je aluminij tukaj najbolj primeren...in,da je kletka narejena na tesno in po meri....masa kužata pa.. pač imaš takega,kot ga pač imaš.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Janez007 napisal:

image.png

 

image.png

Tooo-kuža spredaj,žena in tašča pa v kufru😃👍 

Lep kosmatinček😍...samo ni lih za v sneg...k je take "maskirne" barve😆

  • Všeč 1
  • Haha 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

spet iščete dlako v jajcu, dejstvo je, da če imaš "ornk" psa, kar pomeni 25kg+ je edini primeren za prevoz box, in to je to....brez veze filozofirati vse drugo kaj in kako....100% varnosti pa tako ali tako ni....zakaj pa eni pol prikolice vlečete in še vse ostalo.....a tam je pa huda varnost zagotovljena :).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Slivka napisal:

Kar pomeni, da silo trka absorbira zadnja klop in ne zadnji del vozila. Pa klop zdrži tako silo?

 

Pol pa sploh ne vem, zakaj se v avtu voziš ... kaj šele da še koga zraven prevažaš, ker pri trku se lahko vsi poškodujejo ... ali? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

So privezani. 

Pelji v prtljažniku 50 kg...v enem kosu, pa zabremzaj na polno...te teh 50 kg poboža po hrbtu...če se prevrneš, te pa ubije. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi je enkrat rekel izkušen policist, neprivezan človek na zadnji klopi je v nesreči že ubil človeka pred sabo, obratno pa ne.

Drugače pa verjamem, da poskrbite za varnost, ko prevažate štirinožce.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

mi pa ne razmišljamo o železu v kuferamu
malo bolšo oprsnico smo nabavli,pripeli na zadnjem sedežu,zavesico preko prvih zicov da pri zaviranju ne pade za stol
ima stik z nami,spremla dogajanje

no fsak ma svoj okus in načela

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.