Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Hehe, saj tudi Mazda kot avto ni ni? specialnega.

Total olje je o?itno zadosti dobro za bolj specialen Aston Martin, tak je zadosti dobro tudi za Mazdo.

Hja, pol pa ko je kaj narobe z ma?ino, pa mi ne vemo ni?, to je va? problem.A si ti siguren, da dajejo to isto olje v aston Martin? A uporabljajo isto gorivo za dirkalnike in navadne avte?

 

 

Napisano

Zarecenega kruha se menda najvec poje.. tako da upaj, da ne bos imel taprvi probleme s kaksnim super duper ekstra ?deviskim? oljem, ki ni Dextelia ali Original Mazda oil ;)

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

  • 3 meseci kasneje...
Napisano
dne 3. 4. 2019 ob 6:54 je toto89 napisal:

Edini pogoj je bil, da sem prinesel original olje: Dexelia Ultra 5W30 in to javil, ko sem se naro?il na servis.

Letos sem ga kupil na Mimovrste - 6? / liter, lani pa na motornaolja.com.

Glede storitve pri Selmarju pa nimam nobene pripombe.

 

Meni so taisto olje na servisu AC Cosmos BTC na začetku zaračunali po 15,5 EUR (-6% popust) ...

Screenshot_2020-05-25_at_09_56_40.png

  • 11 mesecev kasneje...
Napisano

Po prebranem v tej temi sem prišel do zaključka, da na servis A-Cosmos BTC lahko prineseš svoj material (verjetno je pogoj originalen - Mazda - material?), ti pa znajo dvignit ure dela.

To v 2021 še drži?

Za zadnja 2 servisa (2019 in 2020) sem plačal 2h za vsakega. Bojo sedaj delal počasneje in računal 3h? 🤔

Napisano
Pred eno uro je Vaseer napisal:

Po prebranem v tej temi sem prišel do zaključka, da na servis A-Cosmos BTC lahko prineseš svoj material (verjetno je pogoj originalen - Mazda - material?), ti pa znajo dvignit ure dela.

To v 2021 še drži?

Za zadnja 2 servisa (2019 in 2020) sem plačal 2h za vsakega. Bojo sedaj delal počasneje in računal 3h? 🤔

Meni so že tako računali. Ker sem prinesel  svoje olje (original mazdinega) so komplicirani nekaj z garancijo bla, bla, bla in mi upalili višjo urno postavko dela. Še dobro, da nimam več avta v garanciji in sem pri mojem mehaniku plačal redni servis ravno pol cene njihovega. 🤗

 

 

Napisano
pred 2 urama je Vaseer napisal:

Po prebranem v tej temi sem prišel do zaključka, da na servis A-Cosmos BTC lahko prineseš svoj material (verjetno je pogoj originalen - Mazda - material?), ti pa znajo dvignit ure dela.

To v 2021 še drži?

Za zadnja 2 servisa (2019 in 2020) sem plačal 2h za vsakega. Bojo sedaj delal počasneje in računal 3h? 🤔

Pojdi drugam, saj imaš možnost, jaz bi šel... 😊

Napisano
pred 10 minutami je Scr3am napisal:

Povsod je isti smorn. Razen na neurandem :)

Po moje tudi. In, ko ti dajo kao "popust" si še vedno vse skupaj krepko preplačal. Ravno danes sem klical mojega mehanika za servis na  avtu sodelavke, na Peugeotu 1,6 dizel. Pokazala mi je račun od zadnjega servisa na avtoplusu kp (uradni servis za peugeot). Plačala je 305€ s tem, da so ji dali noter olje 0-30.

In rekli so ji tudi, da lahko brez problema menja olje vsakih 25000 km, kolikor je tudi naredila v enem letu. 😬

 

 

  • 1 mesec kasneje...
Napisano

Mazda 3 letnik 2015, redni servis Selmar Celje. Menjan filter kabine, filter olja, čep in tesnilo olja, dezinfekcija klime in delo je prislo 160€ + 33€ lastno olje   pa oprali so ga še če kaj šteje :D

 

 

Napisano
pred 2 urama je Mesko napisal:

Mazda 3 letnik 2015, redni servis Selmar Celje. Menjan filter kabine, filter olja, čep in tesnilo olja, dezinfekcija klime in delo je prislo 160€ + 33€ lastno olje   pa oprali so ga še če kaj šteje :D

 

 

Isto kot pri meni lani!👍

Napisano

Jaz se bom tudi zgleda umaknil iz Maribora v Celje, ker se mi res zdijo da imajo pretirane cene. Mi je žal ker jih poznam in skoz vozim k njim še ko so bili dečki na Šerbineku, ampak 60€ razlike je pa že en rezervoar goriva, ajde 10-20€ razlike še rečem. Kako ste drugače zadovoljni v Celju? Po telefonu so bili zelo ustrežljivi, prvi vtis zelo pozitiven.

Napisano
pred 1 uro je scania napisal:

Jaz se bom tudi zgleda umaknil iz Maribora v Celje, ker se mi res zdijo da imajo pretirane cene. Mi je žal ker jih poznam in skoz vozim k njim še ko so bili dečki na Šerbineku, ampak 60€ razlike je pa že en rezervoar goriva, ajde 10-20€ razlike še rečem. Kako ste drugače zadovoljni v Celju? Po telefonu so bili zelo ustrežljivi, prvi vtis zelo pozitiven.

Z rednimi servisi sem zadovoljen drugih popravil pa nisem nikoli imel ne s prejšnjo 3ko ne s sedanjo tako,da druga ne vem. Ja so res prijazni in na nivoju pa na koncu te pa čaka opran in osušen avto. :prstgor:

Napisano

Za mene je bilo v Celju pri Selmarju OK. Cena "osnovnega servisa" s svojim oljem, tam nekje kot sta napisala zgoraj. Enkrat so mi avto oprali, drugič ne (očitno ne smeš pripeljat preveč čist avto na servis :))

Ko se je iztekla garancija sem pač nehal vozit na uradni servis, mi brat naredi servis doma (z vedno večjim odporom, ker se dela servis konec januarja in je mrzlo :))

  • Všeč 2
  • Haha 1
Napisano

Meni so tudi čistega oprali,mogoče zato ker jim ga pustim tam od 8.00 do 14tih in imajo dosti časa. Medtem pa vedno vzamem testni avto,da sprobam kaj je novega in da počasi pripravim ženo na kaj novega in boljšega...😁😂

Napisano
dne 26. 5. 2021 ob 21:01 je Mesko napisal:

Mazda 3 letnik 2015, redni servis Selmar Celje. Menjan filter kabine, filter olja, čep in tesnilo olja, dezinfekcija klime in delo je prislo 160€ + 33€ lastno olje   pa oprali so ga še če kaj šteje :D

 

 

Bom mogu zgleda tudi jaz v Celje...koliko časa traja servis?

Napisano
3 hours ago, Gregster said:

Bom mogu zgleda tudi jaz v Celje...koliko časa traja servis?

Rečejo ti da 2h, kolikor ti tudi računajo, ampak sem bil skoraj 20 min prej tam pa je avto bil že opran in parkiran zunaj, tako da... Mislim, da načeloma vsem računajo 2h, je pa možno, da sem dobil dve polni uri na račun, zaradi svojega olja

 

17 hours ago, scania said:

Jaz se bom tudi zgleda umaknil iz Maribora v Celje, ker se mi res zdijo da imajo pretirane cene. Mi je žal ker jih poznam in skoz vozim k njim še ko so bili dečki na Šerbineku, ampak 60€ razlike je pa že en rezervoar goriva, ajde 10-20€ razlike še rečem. Kako ste drugače zadovoljni v Celju? Po telefonu so bili zelo ustrežljivi, prvi vtis zelo pozitiven.

Meni je dejansko Maribor bližje, ampak sem se sam tudi odločil za Celje, zaradi dobrih izkušen drugih in kritik v Mariboru. Po mojih izkušnjah zelo korektni. Ko sem se najavil na servis smo se dogovorili za ceno (da ne bi bilo presenečenj), imel sem svoje olje in so celo vrnili 0,5l ki je ostalo, čeprav sem pričakoval, da bo čudežno izginilo oz se pozabilo, avto so oprali, tako da...

Napisano

Celje se je full poboljsalo v obdobju 10ih let, tut ce rabis samo kako informacijo ti rade volje kej povejo. 

 

Pred tem sem pa rajsi sel k Skornsku v Velenju. 

Napisano

Mislim, da računajo kar po čez, ker za redni servis je določeno koliko je cena in če malo pohiti je slabo uro z vsem fertik. :) Saj poznate tisto foro o kvaliteti Mazdinih avtomobilov; odprejo havbo, obrišejo tisti prah na M znaku, zaprejo havbo in servis je gotov.... :prstgor:

  • 1 leto kasneje...
Napisano

Se bom kar tule priključil, torej čas je za menjavo diskov in ploščic na moji 3ki 2.0 2016 letnik. Do zdaj sem vse servisiral pri Selmarju v Celju, za tole pa sem dobil predračun 900e + še redni servis bi zraven naredil in smo krepko čez 1000. Ima kdo predlog kam drugam it v okolici Celja, opcijsko tudi v Mariboru?

Napisano
pred 2 minutama je bevo napisal:

Se bom kar tule priključil, torej čas je za menjavo diskov in ploščic na moji 3ki 2.0 2016 letnik. Do zdaj sem vse servisiral pri Selmarju v Celju, za tole pa sem dobil predračun 900e + še redni servis bi zraven naredil in smo krepko čez 1000. Ima kdo predlog kam drugam it v okolici Celja, opcijsko tudi v Mariboru?

Menjava diskov+ploščic =900€???zmeden?

Jest, kakšen komentar glede cen na uradnih servisih in lupljenja ljudi? 🤔

Nasvet, pojdi k bilokateremu popoldancu in boš šel skozi za manj kot pol te cene. 😉

 

 

Napisano (urejeno)
14 minutes ago, Alex said:

Nasvet, pojdi k bilokateremu popoldancu in boš šel skozi za manj kot pol te cene. 😉

 

Ma saj to mi je jasno, išcem kakšen konkreten predlog tudi za redno servisiranje, ker pri Selmarju je glede na mojo letno kilometrino (35k) ratal to drag šport.

 

Stvar pri tej menjavi diskov pa je to da je cena materiala nabita v nebo, postavka za delo se mi zdi dokaj normalna.

 

menjava_diskov.png

 

Popravljeno od bevo
izbris os. informacij s slike
Napisano

A ni to ta servis, kjer so bili ful napol zastonj motorčki za ogledala :) 

 

Cene so adijo pamet, pejdi k Pelkotu ali kak drug mehanik, oz še boljše prav specializiran zavorni servis, da ti še malo pregleda ostale zadeve okoli zavor.

  • Všeč 5
  • Haha 4
Napisano

900€ za menjavo zavor? 🤣 

Dokler bo narod hodil in plačeval bodo lupili na suho lepo...

N7rRRL1.jpg

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Angleška družina je preživljala počitnice v Nemčiji in nekega dne na sprehodu opazila v lepem okolju čudovito hišico, ki se jim je zdela kot nalašč, da bi v njej preživeli dopust. Pozanimali so se, čigava je in izvedeli, da je last protestantskega pastorja. Povprašali so ga, ali bi jim bil pripravljen dati hišo v najem za prihodnje poletje, in ko je privolil, jim je ljubeznivo razkazal ljubi domek, jim izročil načrt hiše ter sklenil z njimi pogodbo. Družina se je vrnila v Anglijo. Na dolgo in široko so se pogovarjali o prihodnjih počitnicah v lepi vili in tiščali nosove v njen načrt. Na lepem je gospa dognala, da nikjer ni oznake WC in se ob tem spomnila, da tega tudi ni videla, ko so si ogledovali hišo. Sklenili so, da bodo pastorju pisali in ga prosili za pojasnilo in blaga gospa mu je pisala takole: "Spoštovani pastor, ne zamerite nadlegi, prosim, potrebujemo vaše pojasnilo. Sem gospa tiste družine, ki je nedavno najela vašo hišo za prihodnje poletje. Bili ste tako ljubeznivi, da ste nam izročili načrt, a na njem žal ne najdemo znamenja za WC. In ker nam niti med našim obiskom pri vas ni bilo dano, da bi ga videli, vas prosimo za ljubeznivo pojasnilo: kje sploh je?" Pastor, ki ni natančno razumel kratice WC, in misleč, da gre za bližnjo kapelo anglikanske sekte, imenovano "WALDES CHAPEL", je odgovoril takole. "Spoštovana gospa, zelo cenim vaše zanimanje in gorečnost in nadvse ljubo mi je, da vam lahko sporočim, da je kraj, po katerem sprašujete, 12 kilometrov oddaljen od moje hiše. Sodim, da bo to malce neprikladno, zlasti, če ste vajeni pogostokrat zahajati tjakaj. No, v takem primeru bo pač najbolje, da si vzamete hrano s seboj, da bi mogli ostati tam kar ves dan. Nekateri tukajšnji prebivalci gredo tja peš, drugi se vozijo s kolesi, eni in drugi pa vselej prispejo pravočasno. Urnik je na vratih. Prostor je dovolj velik, saj je na voljo 400 sedežev in 100 stojišč. Klimatske naprave poskrbe za to, da ni neprijetnosti, ki so v gneči pač običajne. Sedeži so oblazinjeni. Otroci sede poleg odraslih in vsi v zboru pojejo. Pri vhodu vsakdo prejme papir, kdor pride po razdelitvi, pač uporablja sosedovega. Red je tak, da je treba pri vhodu papir vrniti, da je v uporabi vsaj mesec dni. Prostor je akustičen, zato so vsi navzoči v polni meri deležni melodičnega blagoglasja. Posebni fotografi so vselej pri roki, fotografije pa objavljajo tudi časopisi, tako da vsa javnost lahko občuduje obiskovalce pri izpolnjevanju tako dopadljivega opravila.
    • Vprašaj Charlesa Leclerca za mnenje ... 😁
    • Starejši gospod zaupno potoži svojemu dobremu prijatelju, češ da ima težave z erekcijo. Prijatelj izkoristi priliko in ga 'nafarba': - “To pa ni problem, veliko kruha jej, pa bodo težave minile!” - “A, res?!” - “Stoprocentno! To se ve!” Možakar gre malo zbegan v pekarno, kjer so ga poznali in vedeli, da kupuje kruh na dekagrame in zahteva: - “En kilogram kruha!” Prodajalka se začudi: - “Ja, gospod, to je precej, saj vam bo postal trd!” - “E, če je tako, pa mi ga dajte kar tri kilograme...”
    • Najbrž ima Brembo...    
    • Moja cx 30 je narejena na Japonskem. So pa nekatere res made in Mehika. Mogoče te z avtomatskim menjalnikom? Se vedno pravim,da so Mazdini ročni menjalniki najboljše, kar se da dobit. Mogoče bodo tej novi avtomatski, ki bodo v novih cx 30 kaj boljši.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.