Skoči na vsebino

Cena servisa


Priporočeno sporočilo

hmm ja, ?e verjame? v grimsove pravljice, druga?e pa nikoli tako temeljito kot sedaj...

 

v?asih je bilo to smatrano kot nemoralno dejanje, ampak danes pa to ni ve? in je ratalo kar vrlina...

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

A ima kdo ra?une original servisa za 2.2d ki je bil pri 80k, 100k, 120k itd?

 

Fora je, da ima moja trenutno 80k in ker je uvo?ena ni ve? v garanciji in original servisi odpadejo (bo kar pelko ?timal), nek ra?un sem dobil na tej strani kaj je bilo menjano na 80k, bi pa rabil ?e za naprej :)

 

Najlep?a hvala za odgovore.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Misli? program vzdr?evanja? Na?eloma je po programu vzdr?evanja vsaki dve leti zavorna teko?ina, motorno olje, in vse filtre (tudi kabinskega) menjaj letno oziroma na 20k, ?e se vozi? ve?.Glede jermena pomo?nih agregatov nisem prepri?an, ?e se ne motim, je 120 k za vodno ?rpalko pa menda ni predisanega intervala menjave. Ostalo je itak potro?ni material.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ima kdo ra?une original servisa za 2.2d ki je bil pri 80k, 100k, 120k itd?

 

Fora je, da ima moja trenutno 80k in ker je uvo?ena ni ve? v garanciji in original servisi odpadejo (bo kar pelko ?timal), nek ra?un sem dobil na tej strani kaj je bilo menjano na 80k, bi pa rabil ?e za naprej :)

 

Najlep?a hvala za odgovore.

 

Racuni od moje prejsnje sestice 2.2 D175, avtomatik...

post-10-0-19222600-1571839870_thumb.jpeg

post-10-0-87642600-1571839879_thumb.jpeg

post-10-0-91748700-1571839887_thumb.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

... ... ... ... O zavorah pa raje nebi ker so original podn od podna, cene pa take da te srt prime.

 

Sicer tole ni prava tema za tako debato ampak mene srat prime, ko berem, kaj ljudje tu pi?ejo. Kdor je kdaj bil na MPL ve, kje ?ivim. In po kak?nih cestah se vozim. Kdor me pozna (ali pa vsaj spremlja forum), ve, da od svojih vozil zahtevam precej. Pa vedno zavorne plo??ice menjam na poobla??enem servisu in vedno za Mazdine in nobenih drugih. Pa mi ne na BTjki (blizu 150.000 prevo?enih kilometrov) ne na Mazdi 5 (kmalu bo 280.000 prevo?enih kilometrov) zavore nikoli niso cvilile, tresle vibrirale in ne vem kaj ?e vse... Zavorni diski so pa na obeh vozilih ?e originalni.

 

Mogo?e je bolj problem v voznikih kot pa v originalnih zavorah...

 

Ampak, kot re?eno, tole ni prava tema za to debato, tako da za?etniku teme ?elim dobro prodajo in to je to.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Sicer tole ni prava tema za tako debato ampak mene srat prime, ko berem, kaj ljudje tu pi?ejo. Kdor je kdaj bil na MPL ve, kje ?ivim. In po kak?nih cestah se vozim. Kdor me pozna (ali pa vsaj spremlja forum), ve, da od svojih vozil zahtevam precej. Pa vedno zavorne plo??ice menjam na poobla??enem servisu in vedno za Mazdine in nobenih drugih. Pa mi ne na BTjki (blizu 150.000 prevo?enih kilometrov) ne na Mazdi 5 (kmalu bo 280.000 prevo?enih kilometrov) zavore nikoli niso cvilile, tresle vibrirale in ne vem kaj ?e vse... Zavorni diski so pa na obeh vozilih ?e originalni.

 

Mogo?e je bolj problem v voznikih kot pa v originalnih zavorah...

 

Ampak, kot re?eno, tole ni prava tema za to debato, tako da za?etniku teme ?elim dobro prodajo in to je to.

 

 

Slivka, se strinjam. Odvisno od voznika. Jst sem orignalne diske steral v 60 tkm, vmes pa enkrat menjal tut plo??ice. Ampak to so bili ?e dnevi, ko sem norel po cesti, kot da je 5ka dirkalnik. Sedaj ni ve?, kazni pa tut ve? ne dobivam :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Original plo??ice so za en k***c. Diski ne. Ko s trdimi drsa? po disku, se le ta deformira vsled toploti, ko zapelje? v kako hladno lu?o.

Ja, tako mora? zamenjati oboje za kaj bolj kvalitetnega

Ni prahu na feltnah=trde plo??ice=problem z zavorami=ni toliko problema z ?i??enjem felten.In obratno.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No evo je alex ze vse namesto mene povedal. Se na servisu pravijo da imajo en kup reklamacij glede zavor. Ravno zaradi tega imajo novi modeli ATE. Servisove besede ne moje.

Res je. Tudi na moji sedanji 6-ki so original plo??ice od ATE. Za diske ne vem.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na moji pa niti ne vem, kaksne so... ampak nimam problemov s tem, zato tudi ne iscem kaksne druge variante  :ne vem:  :lol:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

1. Servis za mazdo 3 pri kr?i?niku me je pri?el 190 eur z original oljem Mazda 0w20 supra skyactiv-G + menjava filtra olja.

Se vam zdi to drago?

Da... olje ra?unajo po 19?/liter x 5 litrov=95?.Svoje olje original 7? x 5 = 35?.Razlika 60?. 190-60?=130?.Toliko bi bilo s tvojim oljem.:)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.