Skoči na vsebino

Mazda 6 2.2 Diesel 150KM 2013


Priporočeno sporočilo

Ja..MMS..VEJO..no?ejo vedet..koga farbajo .????ne more? verjet..saj to je znana napaka od 2013.l.vpoklic je bil ..do 2015 so re?li..kot je meni znano..lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ko sem omenil, da to ne skrbi samo mene, ampak ?e koga drugega, ki ima ta letnik Mazde na tem forumu, je bilo vse skupaj ozna?eno za nekak?en forum s kvazi strokovnjaki itd... tako, da iz te strani nisem nikakr?nega konstruktivnega odgovora dobil... razen, da naj redno vzdr?ujem vozilo kot sem do sedaj in vpoklice, in tudi takrat ne morejo garantirati, da veriga ne bo po?ila... ?alost... tudi problem s odmi?nimi gredmi ne poznajo, ?eprav je tu na forumu, pripreta slika dokumenta za te vpoklice...

 

Standard izjave od trgovcev/serviserjev.   :vskalo:  :vskalo:  Sem pri Cliu RS imel te?ave s sinhronom tik izven garancije (cca 1000 kilometrov). Pripel sem jim anketo iz UK foruma kjer je bilo cca tretjina ljudi z isto te?avo. Ni?. Nasploh te najraje odpravijo z izjavo, da naj ne poslu?amo forumskih strokovnjakov. Sem se enkrat zanimal za en avto in o dolo?eni okvari (raztegnjene ketne) vpra?al uradnega serviserja in ni ni? vedel o tem, a njihov mehanik mi je ptordil, da so jih pogosto menjali.

 

Ne gre se za "forumske strokovnjake" ampak izmenjavo izku?enj. ?e ima? dolo?eno ?tevilo ljudi z istim avtom gor, in imajo ti ljudje iste te?ave oziroma informacije iz prve roke je to ?e nek vzorec. Pa ne mislim (samo) na tem forumu ampak ?e gleda? kake tuje. ?e naprimer nek Pelko iz prve ustreli, da je ta napaka, potem ima tudi on ?e dovolj velik vzorec teh napak, da takoj ugane kje je problem. 

No saj sodelavcu je ?el pa ravnokar 1,6 ecoboost. Stro?ek popravila tudi orja?ki. Pa ko se za?ne? pogovarjati z lastniki avtov s tem agregatom ugotovi?, da tudi ni osamljen primer. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni, sem bil v kontaktu s Mazdo Slovenije, ?alost... niti tega mi niso mogli povedat serijske ?tevilke dela oljne ?rpalke in verige,s katero bi naj ta napaka bila odpravljena, oni tega podatka nimajo, da bi bili problemi s to verigo, ?e bi imeli, bi bila ta napaka odpravljena ?e v garancijskem roku z vpoklici... ko sem omenil, da to ne skrbi samo mene, ampak ?e koga drugega, ki ima ta letnik Mazde na tem forumu, je bilo vse skupaj ozna?eno za nekak?en forum s kvazi strokovnjaki itd... tako, da iz te strani nisem nikakr?nega konstruktivnega odgovora dobil... razen, da naj redno vzdr?ujem vozilo kot sem do sedaj in vpoklice, in tudi takrat ne morejo garantirati, da veriga ne bo po?ila... ?alost... tudi problem s odmi?nimi gredmi ne poznajo, ?eprav je tu na forumu, pripreta slika dokumenta za te vpoklice...

Res ?alostno, da tako vidijo svoje kupce vozil kot kvazi strokovnjake... ?eprav sem tukaj dobil ve? konstruktivnih informacij kot sem bilo kaj iz tega klica...

Jaz bi poklical kak Mazda servis in bi jih malo naokoli povpra?al kake so kaj te?ave s tem modelom in kaki vpoklici so kaj bili,oni vedo vse saj delajo na tem. Jaz bi poskusil na Selmarju,mam zaenkrat same fer izku?nje.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danny, preveri pri Hrvatih ali ti bodo dali tvoj turbo gor ali drugega ter ali imajo resetev za te prve bi turbo turbote. Jih popravljajo preventivno ali komaj ko crkne.

 

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@DannyDJ: ?e dajo gor tvojega, naj ga prosim raznesejo, in preverijo stanje zati?a na loputi med veliko in malo turbino. Na tejle sliki: http://www.mazda-si.net/uploads/monthly_06_2019/post-10697-0-07219200-1561403086_thumb.jpg del ?ist na levo v sredini. Tam notr je loputa, ki je zgoraj levo na sliki in ?e bi ?lo, nej preverjo ta zati?, ki ga seveda na moji sliki ni, kar se smatra kot problem turba pri teh mazdah.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@DannyDJ: ?e dajo gor tvojega, naj ga prosim raznesejo, in preverijo stanje zati?a na loputi med veliko in malo turbino. Na tejle sliki: http://www.mazda-si.net/uploads/monthly_06_2019/post-10697-0-07219200-1561403086_thumb.jpg del ?ist na levo v sredini. Tam notr je loputa, ki je zgoraj levo na sliki in ?e bi ?lo, nej preverjo ta zati?, ki ga seveda na moji sliki ni, kar se smatra kot problem turba pri teh mazdah.

Tukaj zopet govorimo o letniku 2013, kjer je to znan problem. Zato so ob vpoklicu za odmi?ne gredi(slaba kvaliteta) ponavadi zamenjali tudi obe turbini.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi 2014 in 2015 pred fl je bila te?ava z loputo prisotna zato me pa zanima ali se to da preventivno popraviti ali mora? ?akati na konec.

 

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bolje, da se avto sploh ne kupuje... Ena stvar manj, ki se lahko pokvari  :jupiii:  :harhar:  :jezicek:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj ste tako paniko zagnali. To so te?ave, ki so jih odpravili. Res pa je, da tisti, ki imajo tevprve letnike je lahko problem.

Zato pa pravim, da se ne izpla?a nikoli kupit avta, ki ?ele pride na tr?i??e. Pozneje ponavadi to odpravijo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdrav.

Zanima me ce je imel kdo ze tezave pri mazdi 6 s pokanjem v podvozju. Koncniki, zglobi in amortizerji so ok ( pregledal mojster Pelko). Je mel kdo probleme z aksami ali menjalnikom?

Avto pa je mazda6, letnik 2015, 2.2 skyactiv, karavan 140000 prevozenih

Prosim za nasvet.

Hvala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.