Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Zanima me kaksne imate kaj izkusnje z nadranjami firmware-a pri avtu na uradnih servis.

 

So vam to naredili avtomatsko pri vsakem rednem servisu? Ste kdaj peljali namensko samo to naredit?

Ali sploh naredijo nadgradnjo ali se to bolj kot ne otepajo (ne pipaj dokler dela)?

 

Zanima me iz vidika da je CX30 (predvidevam da tudi 3) s Skyacitve X motorjem letos imela OGROMNO posodobitev in nekatere kar kriticne.

 

 

Napisano
pred 2 urama je Bossek napisal:

Zanima me kaksne imate kaj izkusnje z nadranjami firmware-a pri avtu na uradnih servis.

 

So vam to naredili avtomatsko pri vsakem rednem servisu? Ste kdaj peljali namensko samo to naredit?

Ali sploh naredijo nadgradnjo ali se to bolj kot ne otepajo (ne pipaj dokler dela)?

 

Zanima me iz vidika da je CX30 (predvidevam da tudi 3) s Skyacitve X motorjem letos imela OGROMNO posodobitev in nekatere kar kriticne.

 

 

Ko sem jaz spraševal glede tega je bil odgovor bolj podoben, ne pipaj dokler dela. 😁

Napisano

Niso najbolj navdušeni nad tem.

Omenjali so tudi, da so nekatere verzije bolj kritične za posodobit in lahko gre kaj narobe..

Ampak meni so posodobili, ko sem jim razložil, da je originalna verzija pri predvajanju glasbe tako slaba da groza (ko si ugasnil avto naslednjič ni znal nadaljevat pesmi iz USB, mislim, da so bile tudi težave z nakljuučnim predvajanjem).

Sicer pa se mi zdi, da sem nekje zasledil, da je postopek kar dolgotrajen, vmes pa ti NE sme zmanjkati baterije (akumulatorja).

Napisano (urejeno)
31 minutes ago, toto89 said:

Niso najbolj navdušeni nad tem.

Omenjali so tudi, da so nekatere verzije bolj kritične za posodobit in lahko gre kaj narobe..

Ampak meni so posodobili, ko sem jim razložil, da je originalna verzija pri predvajanju glasbe tako slaba da groza (ko si ugasnil avto naslednjič ni znal nadaljevat pesmi iz USB, mislim, da so bile tudi težave z nakljuučnim predvajanjem).

Sicer pa se mi zdi, da sem nekje zasledil, da je postopek kar dolgotrajen, vmes pa ti NE sme zmanjkati baterije (akumulatorja).

 

Možno, ker že sam Music database update traja 15min da nardi proces

Popravljeno od Deeyan
Napisano

Nemce berem, ki peljeje avto tko vsak drugi mesec in jim brez problemov nadgradijo.

 

Naj bi pa pri Skyactive X popravili cel kup problemov. Od cudnih razmerji pri avtomatiku, do delovanje motorja da je precej bolj gladko.

Pa problemi, da se prtljaznik sam odpira, pa popravek za Bose sistem, pa ....

 

Ne vem sam, bi naceloma zelel imet najnovejso verzijo in bi od uradnega servisa pricakoval, da to uredijo. Saj kaj gre lahko narobe naj bi vedeli in kako zmanjsat moznost, za to tudi (da mora bit akumulator poln, start-stop sklopljen, ....). 

Napisano
pred 33 minutami je Bossek napisal:

Nemce berem, ki peljeje avto tko vsak drugi mesec in jim brez problemov nadgradijo.

 

Naj bi pa pri Skyactive X popravili cel kup problemov. Od cudnih razmerji pri avtomatiku, do delovanje motorja da je precej bolj gladko.

Pa problemi, da se prtljaznik sam odpira, pa popravek za Bose sistem, pa ....

 

Ne vem sam, bi naceloma zelel imet najnovejso verzijo in bi od uradnega servisa pricakoval, da to uredijo. Saj kaj gre lahko narobe naj bi vedeli in kako zmanjsat moznost, za to tudi (da mora bit akumulator poln, start-stop sklopljen, ....). 

Pri nas uradni servisi naredijo(če sploh) samo kake vpoklice. yvse ostalo. pa raje ne, če ni nujno. 

 

 

Napisano

Tudi pri Nemcih ne gre vedno vse gladko.

Kolega je imel Golf VII na servisu 5 ur, ker je nadgradnja šla skoz šele v 3. poizkusu..

Napisano
dne 1. 12. 2020 ob 19:16 je toto89 napisal:

Tudi pri Nemcih ne gre vedno vse gladko.

Kolega je imel Golf VII na servisu 5 ur, ker je nadgradnja šla skoz šele v 3. poizkusu..

kaksna nadgradnja? 

Napisano
pred 4 minutami je gregc88 napisal:

kaksna nadgradnja? 

Vlečne kljuke za šlepanje. 

  • Haha 6
  • Začuden 1

 

 

Napisano

Neeee pri VAGu pa to ni res, to je ziher kolega zamešal, Vag nerabi nadgradnje, to se samo mimo servisa počasi pelješ z 20km/h in se samo nadgradi toto89 to si nekaj zamešal ziher ni bil Vag ziher je bil kakšen Japonc :P :P :P 

  • Haha 4
  • Začuden 1
Napisano

No vidiš VAG je tolk napreden, da če pelješ mimo servisa na pol metra ti prek NFC-ja nadgradijo avto v sekundi. Če si do 10m daleč ti nadgradi preko BT, za vse ostalo je pa tu dobiri stari WiFi. So imel včasih še IR sam si moral avto ustavit pa to ni blo tko priročno.

33112_1.png

Napisano

Boss zdaj z 2021 pa bodo šli na lastno učenje, torej avto se bo učil iz lastnih napak, ma kake nadgradnje to je passe za VAGa :P :P :P  glej VAG zmore vse, Nasa se lahko gre k njim učit, kr vsak čas bodo passati do lune vozili. 

  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano (urejeno)
pred 46 minutami je Boss napisal:

No vidiš VAG je tolk napreden, da če pelješ mimo servisa na pol metra ti prek NFC-ja nadgradijo avto v sekundi. Če si do 10m daleč ti nadgradi preko BT, za vse ostalo je pa tu dobiri stari WiFi. So imel včasih še IR sam si moral avto ustavit pa to ni blo tko priročno.

Pa še ena opcija nadgradnje baje da obstaja. Zapelješ z golfom  skozi servisno delavnico  in ven se pripelješ z najnovejšim passatom, verzija 2021 pro.... brez, da bi izstopil iz avta. 

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Pa še ena opcija nadgradnje baje da obstaja. Zapelješ z golfom  skozi servisno delavnico  in ven se pripelješ z najnovejšim passatom, verzija 2021 pro.... brez, da bi izstopil iz avta. 

Ja to pa res in potem se zbudiš in imaš roko v kahli,v kahli pa.......:wacko:

  • 2 tedna kasneje...
Napisano

Berem (prevec forumov o CX30 berem - in potem me mine da bi kupil :)) da to ni problem samo pri nas .

 

En anglez je moral prov na Mazda UK se pritozit, da mu je trgovec namestil nov software in s tem popravil napako z baterijo. In obenem je napisal da niso neki naklonjeni nalaganju novega.

 

Medtem ko nekaj nemcev pise da na vsake 2 mesece se zapeljejo mimo trgovica in preverijo ce je kaj novega in namestijo. Medtem ko drugi ob rednem servisu dobijo, nekateri morajo pa precej prosit da dobijo.

 

Recimo zadnji popravek je popravil tempomat/limiter da si zapomni zadnjo nastavitev in se ne resetira ko ugasnes avto.

 

Napisano (urejeno)

V IT svetu so popravki namenjeni temu, da se stvar popravi. 

Pač ja, se zgodi da s tem pridelaš kakšen bug ampak jbg. Ni mi jasno zakaj servis noče nalagati posodobitev. Posodobitev je naredila/požegnala Mazda? Če pa so serviserji šlampasti in niso sposobni izvesti posodobitve, naj zamenjajo službo.

Popravljeno od amatej
Napisano (urejeno)

to da se popravi ni problem, sam ce je skoz nekaj pol te mine vse skup in je pošteno da veš pred nakupom kaj te caka.... smo si razlicni, mene zelo moti da bi mogu krnaprej neke vpkolice delat in ke vozit.. . nimam ne casa ne zivcev , sploh pa ce je zadeva nova in stane prek 24 jurjev... bi mogl bit vse ok... 

 

kaj pa cx3 2017... 120ks bencin... so te avti ok? al je tud skoz kj... glede na leta bi se ze kaj moralo pokazat

 

Popravljeno od gregc88
Napisano

Update sistema, ja za nas uporabnike dober, ker ponavadi nekaj popravi oz. doda. Če ti pa stvar dela in ti je OK pa ga ne rabiš posodabljati.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano
pred 58 minutami je gregc88 napisal:

to da se popravi ni problem, sam ce je skoz nekaj pol te mine vse skup in je pošteno da veš pred nakupom kaj te caka.... smo si razlicni, mene zelo moti da bi mogu krnaprej neke vpkolice delat in ke vozit.. . nimam ne casa ne zivcev , sploh pa ce je zadeva nova in stane prek 24 jurjev... bi mogl bit vse ok... 

 

kaj pa cx3 2017... 120ks bencin... so te avti ok? al je tud skoz kj... glede na leta bi se ze kaj moralo pokazat

 

Pa ne,da se zanimaš za Mazdo? Jaz imam navadno M3 ne pa tisto visoko podhranjeno "avšo" :D

Meni služi vredu,imam pa samo 20k km in do sedaj nikoli nič 😃. Enga poznam,ki se mu lušči lak iz feltne,druga ok.:prstgor:

 

 

 

Napisano

eh 20 jurjev... js mam 200 na mojem in 70K odkar je v moji lasti sm menu samo olje, glavni servis in komplet zavore, pa se to ni blo mus mus...  ostalo cisto nic  bp 

 

imel doma m3 2005 a razocaran, sicer je dosegla 290K a z veliko sivih las....pustimo to 

 

m3 mi ni zanimiva ker je premali avto, natleh ... takih je kolikor hočeš...naslednji mam željo da bo mal vecji in visji... izbira tujaj je bl tko tko... opl kia reno citroen ... ne hvala ... mazda mogoce ce bi meu res garancijo da so bencinci ok in da bi se mi res dobr pelu avto, nism še probu sploh.. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napisano

Ce ti je Mazda3 premali avto, potem nikar ne glej CX-3, ker je se manjsi :) ... Narejena je na osnovi Mazde 2 ... Je pa res, da je visja od trojke ... Ce ze Mazda, potem CX-30 ali CX-5 ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Kot ti je Jest napisal je CX3 manjša od trojke, se pa sedi višje. 

Za bencinski motor 2,0 pa še nisem slišal nobenih slabil stvari nikjer.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano
pred 3 urami je Jest napisal:

Ce ti je Mazda3 premali avto, potem nikar ne glej CX-3, ker je se manjsi :) ... Narejena je na osnovi Mazde 2 ... Je pa res, da je visja od trojke ... Ce ze Mazda, potem CX-30 ali CX-5 ... 

Res je,ampak cx30 ni letnika 2017 !:bravo:

Napisano

Jaz mam na 6ki 165 konjskega bencinca G . Osnova je ista z G120. Zdaj imam 65000km 2/2018 letnik, zaenkrat vse ok, ni pa to poskočno tako kot dizel, pelješ se normalno, malo več prestavljanja ob prehitevanju, ampak me ne moti, zaenkrat vse ok. Kakšna M3 z G165 konji mora bit vredi, če iščeš bencinca. CX3 mislim da ni bla opcija z 165 koji, cx30 pa je opcija G122, G150 (AWD) in X180, odkrito povedano za zdajšnje razdalje ki jih delam 16km na dan, bi izbral če bi zbiral med cx30, G150 brez AWD kar pa negre. X180 imam malo rešpekta glede porodnih težav (mora malo časa pretečt da vidim kaj se bo dogajalo). Če bi delal kilometre kot včasih 35000km letno bi pa vzel 6ko dizel CD184/CD175. (čeprav menim da je CD150 dovolj, moral bi probat)

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Angleška družina je preživljala počitnice v Nemčiji in nekega dne na sprehodu opazila v lepem okolju čudovito hišico, ki se jim je zdela kot nalašč, da bi v njej preživeli dopust. Pozanimali so se, čigava je in izvedeli, da je last protestantskega pastorja. Povprašali so ga, ali bi jim bil pripravljen dati hišo v najem za prihodnje poletje, in ko je privolil, jim je ljubeznivo razkazal ljubi domek, jim izročil načrt hiše ter sklenil z njimi pogodbo. Družina se je vrnila v Anglijo. Na dolgo in široko so se pogovarjali o prihodnjih počitnicah v lepi vili in tiščali nosove v njen načrt. Na lepem je gospa dognala, da nikjer ni oznake WC in se ob tem spomnila, da tega tudi ni videla, ko so si ogledovali hišo. Sklenili so, da bodo pastorju pisali in ga prosili za pojasnilo in blaga gospa mu je pisala takole: "Spoštovani pastor, ne zamerite nadlegi, prosim, potrebujemo vaše pojasnilo. Sem gospa tiste družine, ki je nedavno najela vašo hišo za prihodnje poletje. Bili ste tako ljubeznivi, da ste nam izročili načrt, a na njem žal ne najdemo znamenja za WC. In ker nam niti med našim obiskom pri vas ni bilo dano, da bi ga videli, vas prosimo za ljubeznivo pojasnilo: kje sploh je?" Pastor, ki ni natančno razumel kratice WC, in misleč, da gre za bližnjo kapelo anglikanske sekte, imenovano "WALDES CHAPEL", je odgovoril takole. "Spoštovana gospa, zelo cenim vaše zanimanje in gorečnost in nadvse ljubo mi je, da vam lahko sporočim, da je kraj, po katerem sprašujete, 12 kilometrov oddaljen od moje hiše. Sodim, da bo to malce neprikladno, zlasti, če ste vajeni pogostokrat zahajati tjakaj. No, v takem primeru bo pač najbolje, da si vzamete hrano s seboj, da bi mogli ostati tam kar ves dan. Nekateri tukajšnji prebivalci gredo tja peš, drugi se vozijo s kolesi, eni in drugi pa vselej prispejo pravočasno. Urnik je na vratih. Prostor je dovolj velik, saj je na voljo 400 sedežev in 100 stojišč. Klimatske naprave poskrbe za to, da ni neprijetnosti, ki so v gneči pač običajne. Sedeži so oblazinjeni. Otroci sede poleg odraslih in vsi v zboru pojejo. Pri vhodu vsakdo prejme papir, kdor pride po razdelitvi, pač uporablja sosedovega. Red je tak, da je treba pri vhodu papir vrniti, da je v uporabi vsaj mesec dni. Prostor je akustičen, zato so vsi navzoči v polni meri deležni melodičnega blagoglasja. Posebni fotografi so vselej pri roki, fotografije pa objavljajo tudi časopisi, tako da vsa javnost lahko občuduje obiskovalce pri izpolnjevanju tako dopadljivega opravila.
    • Vprašaj Charlesa Leclerca za mnenje ... 😁
    • Starejši gospod zaupno potoži svojemu dobremu prijatelju, češ da ima težave z erekcijo. Prijatelj izkoristi priliko in ga 'nafarba': - “To pa ni problem, veliko kruha jej, pa bodo težave minile!” - “A, res?!” - “Stoprocentno! To se ve!” Možakar gre malo zbegan v pekarno, kjer so ga poznali in vedeli, da kupuje kruh na dekagrame in zahteva: - “En kilogram kruha!” Prodajalka se začudi: - “Ja, gospod, to je precej, saj vam bo postal trd!” - “E, če je tako, pa mi ga dajte kar tri kilograme...”
    • Najbrž ima Brembo...    
    • Moja cx 30 je narejena na Japonskem. So pa nekatere res made in Mehika. Mogoče te z avtomatskim menjalnikom? Se vedno pravim,da so Mazdini ročni menjalniki najboljše, kar se da dobit. Mogoče bodo tej novi avtomatski, ki bodo v novih cx 30 kaj boljši.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.