Skoči na vsebino

Platišča

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 2 urama je Alenh napisal:

Mi lahko kdo pove oz razloži ketere gume lahk dam gor in kaj pomeni tisto(11a,11b predvidevam predelave)?

Gre se za mazdo 6 2.2 2016...

Screenshot_20210501-175323_Drive.jpg

A misliš na original platišča 19 X 7,5"? Ali bi zamenjal platišča za širša, večja? Malo več podatkov bi pomagalo. 

 

 

Napisano
pred 20 minutami je Alex napisal:

A misliš na original platišča 19 X 7,5"? Ali bi zamenjal platišča za širša, večja? Malo več podatkov bi pomagalo. 

Zamenjal bi za 19× 8,5J et 45

Napisano
pred 35 minutami je Alenh napisal:

Zamenjal bi za 19× 8,5J et 45

Homogiraš lahko gume 245/40 r 19.

Tako dimenzijo imam tudi sam na feltnah 8'5".Tako boš imel skoraj enak presek gume kot 225/45 r 19.

 

 

Napisano
pred 8 urami je Alex napisal:

Homogiraš lahko gume 245/40 r 19.

Tako dimenzijo imam tudi sam na feltnah 8'5".Tako boš imel skoraj enak presek gume kot 225/45 r 19.

Potem 235/35 r19 al pa 225/40 r19 odpadejo?

Napisano (urejeno)
pred 1 uro je Alenh napisal:

Potem 235/35 r19 al pa 225/40 r19 odpadejo?

225 gume so absolutno preozke za 8,5" širino platišč (sem imel nekaj časa takšno kombinacijo, dokler nisem kupil gum 245). Pri gumah 235/35 r 19 pa bi imel napako 5,87% pri odčitku hitrosti. Razlika  v diametru gume:

original 225/45 r 19 = 685.1mm

               235/35 r19     = 647.1mm   Nekateri montirajo na 8,5" tudi gume 245/45 r 19. Tudi tukaj pride do razlike v prikazu hitrosti zaradi večjega premera gume. Sicer pa dobiš zraven platišč vedno tudi tuv v katerem ti piše, kakšne dimenzije gum lahko montiraš za točno tvoj model avta.Brez tega papirja ne moreš narediti homologacije.
Paziti moraš tudi na ET, da ne bo premajhen, ker ti potem lahko drsa po notranjem robu blatnika, ko je avto obtežen. ET ne sme biti niti prevelik, ker imaš potem lahko problem z drsanjem po vzmetenje. 
 
Popravljeno od Alex

 

 

Napisano
pred 25 minutami je Alex napisal:

225 gume so absolutno preozke za 8,5" širino platišč (sem imel nekaj časa takšno kombinacijo, dokler nisem kupil gum 245). Pri gumah 235/35 r 19 pa bi imel napako 5,87% pri odčitku hitrosti. Razlika  v diametru gume:

original 225/45 r 19 = 685.1mm

               235/35 r19     = 647.1mm   Nekateri montirajo na 8,5" tudi gume 245/45 r 19. Tudi tukaj pride do razlike v prikazu hitrosti zaradi večjega premera gume. Sicer pa dobiš zraven platišč vedno tudi tuv v katerem ti piše, kakšne dimenzije gum lahko montiraš za točno tvoj model avta.Brez tega papirja ne moreš narediti homologacije.
Paziti moraš tudi na ET, da ne bo premajhen, ker ti potem lahko drsa po notranjem robu blatnika, ko je avto obtežen. ET ne sme biti niti prevelik, ker imaš potem lahko problem z drsanjem po vzmetenje. 
 

Razumem potem se bom odločil za 245/40r19 mislim da pri et 45 ne bi smel biti problem,da bo dost prostora.Kakšen maš pa ti et?

Napisano
pred 54 minutami je Alenh napisal:

Razumem potem se bom odločil za 245/40r19 mislim da pri et 45 ne bi smel biti problem,da bo dost prostora.Kakšen maš pa ti et?

Tudi 45. Tako ti bo ravno prav  "poravnalo" gumo z blatniki. 😉

 

 

Napisano
pred 4 minutami je Alex napisal:

Tudi 45. Tako ti bo ravno prav  "poravnalo" gumo z blatniki. 😉

Super pol me ne rab skrbet,da bi me na tehničnem kej zajebaval in bo šla homologacija lepo prek😊

Napisano
pred 9 minutami je Alenh napisal:

Super pol me ne rab skrbet,da bi me na tehničnem kej zajebaval in bo šla homologacija lepo prek😊

Tako je. Samo glej, da dobiš obvezno  prave papirje zraven platišč za tvoj avto. Ko greš na homologacijo moraš imeti obvezno vgrajene gor gume, ki bodo vpisane v kartonček, 245/40 r19.

 

 

Napisano
pred 2 minutama je Alex napisal:

Tako je. Samo glej, da dobiš obvezno  prave papirje zraven platišč za tvoj avto. Ko greš na homologacijo moraš imeti obvezno vgrajene gor gume, ki bodo vpisane v kartonček, 245/40 r19.

Ja platišča sm že naroču dobil sm pa po mailu TUV certifikat tisto ko sm že včeri  dal gor..

Pravkar je Alenh napisal:

Ja platišča sm že naroču dobil sm pa po mailu TUV certifikat tisto ko sm že včeri  dal gor..

 

Screenshot_20210501-175323_Drive.jpg

Napisano
pred 3 minutami je Alenh napisal:

Ja platišča sm že naroču dobil sm pa po mailu TUV certifikat tisto ko sm že včeri  dal gor..

 

Screenshot_20210501-175323_Drive.jpg

Super. Kakšna si pa vzel? 

 

 

Napisano
pred 18 minutami je Alenh napisal:

Tomason ar1

Screenshot_20210502-100214_Chrome.jpg

Lepe. S tem, da je ta 6-ka na sliki "spuščena". A jo boš tudi ti nižal? 

 

 

Napisano
pred 14 minutami je Alex napisal:

Lepe. S tem, da je ta 6-ka na sliki "spuščena". A jo boš tudi ti nižal? 

Zaenkrat ne....Pretrdo bo pol vse skupi...

Napisano

Pa ne samo to... avto rata nepraktičen, ker pol skos stiskaš zobe al bo šlo čez ležečega policaja, a sem dost stran od robnika, da ne zapnem, kakšne rampe v garažne hiše al podzemna parkirišča znajo na prelomu biti s prevelikim kotom in bo trpel odbijaš pa še kaj drugega.

 

Nižat se splača le avto, ki ni daily driver in ga maš več ali manj za frajerirat naokoli... vse ostalo je pa en kup ene dodatne nepotrebne nadloge. 50% tistih pa ki so nižal so zelo kmalu šli nazaj na original višino. Nižat za 1 do 1,5 cm se namrč ne splača za 3 ali več je pa navadno že preveč za brezskrbno uporabo avta.

33112_1.png

Napisano
pred 5 minutami je Boss napisal:

Pa ne samo to... avto rata nepraktičen, ker pol skos stiskaš zobe al bo šlo čez ležečega policaja, a sem dost stran od robnika, da ne zapnem, kakšne rampe v garažne hiše al podzemna parkirišča znajo na prelomu biti s prevelikim kotom in bo trpel odbijaš pa še kaj drugega.

 

Nižat se splača le avto, ki ni daily driver in ga maš več ali manj za frajerirat naokoli... vse ostalo je pa en kup ene dodatne nepotrebne nadloge. 50% tistih pa ki so nižal so zelo kmalu šli nazaj na original višino. Nižat za 1 do 1,5 cm se namrč ne splača za 3 ali več je pa navadno že preveč za brezskrbno uporabo avta.

Škoda, ker ni že dizajnirana 6-ka tako, da bi pri isti oddaljenosti od tal bili koloteki oziroma izrez za kolesa nekoliko manjši in bi bilo manj lufta med kolesom in blatnikom. Saj ne bi rabili veliko, kak centimeter in pol. 🤔

 

 

Napisano

Ja to bi bila boljša rešitev...

33112_1.png

Napisano
pred 5 urami je Alex napisal:

Tudi 45. Tako ti bo ravno prav  "poravnalo" gumo z blatniki. 😉

Daj mi samo še reči kako je glede kamenčkov ko maš poravnan ti jih kaj meče al ni tak problem?

Napisano
Pred eno uro je Alenh napisal:

Daj mi samo še reči kako je glede kamenčkov ko maš poravnan ti jih kaj meče al ni tak problem?

Ni problema. V bistvu je zadaj še malo placa do roba blatnika, spredaj je bolj poravnano.V glavnem veliko lepše izgleda kot z original platišči. 😉

 

 

Napisano
pred 9 urami je Alex napisal:

Škoda, ker ni že dizajnirana 6-ka tako, da bi pri isti oddaljenosti od tal bili koloteki oziroma izrez za kolesa nekoliko manjši in bi bilo manj lufta med kolesom in blatnikom. Saj ne bi rabili veliko, kak centimeter in pol. 🤔

 

Sej pa tut original ni neki full lufta umes 

IMG_20210502_224749.thumb.jpg.a1b01114eca1ad42530956bbacb17928.jpg

  • 4 meseci kasneje...
Napisano
WWW.BARTOG.SI

A17 5x114,3 ET45 7,5x17 ALUTEC IKENU črna 70,1 (Citroen, Dacia, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Kia, Lex


Mnenja ? zgledalo vem da bo tko tko, ma za zimske potrpim

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
Pred eno uro je TiEn napisal:
WWW.BARTOG.SI

A17 5x114,3 ET45 7,5x17 ALUTEC IKENU črna 70,1 (Citroen, Dacia, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Kia, Lex


Mnenja ? zgledalo vem da bo tko tko, ma za zimske potrpim

Meni ni tako slabo,če boš pa ti trpel 5 mesecev jih pa raje ne kupi.....😜

Napisano
Pred eno uro je TiEn napisal:
WWW.BARTOG.SI

A17 5x114,3 ET45 7,5x17 ALUTEC IKENU črna 70,1 (Citroen, Dacia, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Kia, Lex


Mnenja ? zgledalo vem da bo tko tko, ma za zimske potrpim

Za moje pojme bo za zimske ok👍, še mat lak...so celo prelepe😁😉...je to za zimo primerno...da ne boš imel cez par let vse "ulusceno"...

Napisano

Mi niso slabe no, sam kvaliteto sem mislil, ma zgleda bom kar te uzel

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano (urejeno)
dne 29. 9. 2021 ob 21:41 je sportman333 napisal:

Za moje pojme bo za zimske ok👍, še mat lak...so celo prelepe😁😉...je to za zimo primerno...da ne boš imel cez par let vse "ulusceno"...

Ne vem zakaj ne more biti avto celo leto lep.....:nevem:

Čez mesec dva gledam na krasni MAZDI grde fetnne pa si rečem; aja zima je.....:aaaaa:

Popravljeno od Bini

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Angleška družina je preživljala počitnice v Nemčiji in nekega dne na sprehodu opazila v lepem okolju čudovito hišico, ki se jim je zdela kot nalašč, da bi v njej preživeli dopust. Pozanimali so se, čigava je in izvedeli, da je last protestantskega pastorja. Povprašali so ga, ali bi jim bil pripravljen dati hišo v najem za prihodnje poletje, in ko je privolil, jim je ljubeznivo razkazal ljubi domek, jim izročil načrt hiše ter sklenil z njimi pogodbo. Družina se je vrnila v Anglijo. Na dolgo in široko so se pogovarjali o prihodnjih počitnicah v lepi vili in tiščali nosove v njen načrt. Na lepem je gospa dognala, da nikjer ni oznake WC in se ob tem spomnila, da tega tudi ni videla, ko so si ogledovali hišo. Sklenili so, da bodo pastorju pisali in ga prosili za pojasnilo in blaga gospa mu je pisala takole: "Spoštovani pastor, ne zamerite nadlegi, prosim, potrebujemo vaše pojasnilo. Sem gospa tiste družine, ki je nedavno najela vašo hišo za prihodnje poletje. Bili ste tako ljubeznivi, da ste nam izročili načrt, a na njem žal ne najdemo znamenja za WC. In ker nam niti med našim obiskom pri vas ni bilo dano, da bi ga videli, vas prosimo za ljubeznivo pojasnilo: kje sploh je?" Pastor, ki ni natančno razumel kratice WC, in misleč, da gre za bližnjo kapelo anglikanske sekte, imenovano "WALDES CHAPEL", je odgovoril takole. "Spoštovana gospa, zelo cenim vaše zanimanje in gorečnost in nadvse ljubo mi je, da vam lahko sporočim, da je kraj, po katerem sprašujete, 12 kilometrov oddaljen od moje hiše. Sodim, da bo to malce neprikladno, zlasti, če ste vajeni pogostokrat zahajati tjakaj. No, v takem primeru bo pač najbolje, da si vzamete hrano s seboj, da bi mogli ostati tam kar ves dan. Nekateri tukajšnji prebivalci gredo tja peš, drugi se vozijo s kolesi, eni in drugi pa vselej prispejo pravočasno. Urnik je na vratih. Prostor je dovolj velik, saj je na voljo 400 sedežev in 100 stojišč. Klimatske naprave poskrbe za to, da ni neprijetnosti, ki so v gneči pač običajne. Sedeži so oblazinjeni. Otroci sede poleg odraslih in vsi v zboru pojejo. Pri vhodu vsakdo prejme papir, kdor pride po razdelitvi, pač uporablja sosedovega. Red je tak, da je treba pri vhodu papir vrniti, da je v uporabi vsaj mesec dni. Prostor je akustičen, zato so vsi navzoči v polni meri deležni melodičnega blagoglasja. Posebni fotografi so vselej pri roki, fotografije pa objavljajo tudi časopisi, tako da vsa javnost lahko občuduje obiskovalce pri izpolnjevanju tako dopadljivega opravila.
    • Vprašaj Charlesa Leclerca za mnenje ... 😁
    • Starejši gospod zaupno potoži svojemu dobremu prijatelju, češ da ima težave z erekcijo. Prijatelj izkoristi priliko in ga 'nafarba': - “To pa ni problem, veliko kruha jej, pa bodo težave minile!” - “A, res?!” - “Stoprocentno! To se ve!” Možakar gre malo zbegan v pekarno, kjer so ga poznali in vedeli, da kupuje kruh na dekagrame in zahteva: - “En kilogram kruha!” Prodajalka se začudi: - “Ja, gospod, to je precej, saj vam bo postal trd!” - “E, če je tako, pa mi ga dajte kar tri kilograme...”
    • Najbrž ima Brembo...    
    • Moja cx 30 je narejena na Japonskem. So pa nekatere res made in Mehika. Mogoče te z avtomatskim menjalnikom? Se vedno pravim,da so Mazdini ročni menjalniki najboljše, kar se da dobit. Mogoče bodo tej novi avtomatski, ki bodo v novih cx 30 kaj boljši.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.