Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

pred 1 uro je Janez007 napisal:

In ta človek drugim očita, da ga žalijo. 🙃  Lahko si prostak 100x spremeni ime, vendar bo ostal prostak. 😞

 

Daj @jereb oziroma @marko91, daj objavi kakšno informacijo o tvojih Mazdah. :rispekt:

Za Marka ne vem, ce te zanima pa ford fokus penzionmobil pa povej :).

Ps kje te zalim, ocenjujem tvojo primerjavo in njen nivo.

 

Drugave pa ni lustno ko kdo udari nazaj a ne?

pred 2 urama je Shrek napisal:

Zadnji stavek pove vse o tebi. 

To je to! Kako se da tu prst gor? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Martin Cufer napisal:

👍

 

Misim da forum razume samo se sveta trojica Janez, bini, Alex sveto vztraja, ker pac ne morejo sprejeti dejstva da so se mogoce zmotili oz so bili namerno zavedeni.

Fantje saj je JJ vam povedal ce smo cepljeni smo virus izkoreninili! Jaz se dodatno ker sem ga se fasal in prebolel.

Ampak za vsak slucaj pa da sem spet mobilen rabim pa 3 ali 4 brizg....

Popravljeno od jereb
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je Boss napisal:

 

OK, razumem samo to, da se ne razumeva. Zna bit pa da sem jaz tolk glup, ker ne razumem kaj mi hočeš povedat? :nevem:

 

Z airbagi, dobrimi gumami in omejitvami hitrosti ne reskiraš kot oseba nič in nič od tega ne povzroči, da bi se ti lahko zgodil neželeni učinek za zdravje. zato pač ta primerjava ne pije vode.

 

Zavestno se izogibaš priznanju, da zaradi cepiva lahko tudi umreš ali pa imaš trajne težave. Verjetnost je sicer majhna ampak za tistega, ki najebe (ali svojce) pa to predstavlja velik problem. Lahko si zdaj heroj in razlagaš kako te skrbijo drugi in kako rešuješ življenja, ampak bodi pošten z odgovorom, kako bi to komentiral, če bi zaradi cepljenja ti ali pa kdo od tvojih imel  resne zaplete ali trajne težave? Bi bil takrat še vedno tako pogumen in dejal, da nič hudega, če imam zjebano življenje, mogoče je pa en 95 letnik zato preživel še eno leto. Ja stavek je sarkastičen ravno toliko kot je sarkastično pranje mozga, da se cepiš za druge in za skupnost pa čeprav nihče tega ne more dokazat, sploh po tem ko je znano, da ni razlik kdo širi virus (preberi članek iz The Lanceta, če ga še nisi).

 

A mogoče dopuščaš vsaj to, da si eni ne barvamo las, nismo imeli brisov od otroštva, ne kadimo, se ne zapijamo, ne uživamo drog, ker nam pač ni vseeno kaj se s telesom dogaja. Se pravi se poskušamo čimbolj režiti raznorazne nepotrebne kemije in strupov, ki sigurno ne vplivajo blagodejno.

 

 

Zdaj pa besedan zveza "od vsepovsod privlečeni argumenti" - dam ti linke od enega njabolj spoštovanih portalov glede medicinske znanosti pa ti tudi to zate ni dovolj dober argument.  A ti ne verjameš v znanost, ne verjameš v stroko, če ni glih v službi politike?

 

A potem bolj verjameš v tole?

Od vseh cepiv, ki smo jih spoznali v svojem življenju (oslovski kašelj, davica, tetanus, črne koze, ošpice, rdečke, mumps, hepatitis, meningitis in tuberkuloza), si že slišal za cepiva, ki bi zahtevalo nošenje maske in držanje razdalje ter druge omejitve? Si že slišal za cepivo, ki bi povzročilo, da se virus bodisi umiri ali razplamti tudi po cepljenju? Si že slišal za cepivo, katerega učinkovitost delovanja je pogojena s tem, koliko ljudi je cepljenih? Si že slišal za cepivo, katerega učinkovitost pade že po 2 mesecih? So že kdaj obstajale nagrade, popusti, spodbude za cepljenje ... za tiste, ki se niso cepili, ni bilo nikakršne diskriminacije. Če nisi bili cepljen, nihče ni trdil, da si bioterorist, da si slaba oseba, levičar, flatearther, človek nizkega intelegencnega kvocienta itd. Si že kdaj videl cepiva, ki bi lahko ogrozila odnose v družini, med sodelavci in prijatelji? Si že videl cepivo, ki bi ogrozilo eksistenco, delo, šolo ... Po vseh omenjenih cepivih v prvem stavku še nikoli nisem videl takšnega cepiva, ki bi diskriminiralo, delilo in obsojalo družbo. To kovid cepivo je očitno izredno močno! Dela vse naštete stvari, ne dela pa tisto, za kar pravijo, da je namenjeno! No, cepivo seveda ne počne vseh teh stvari. To počnemo mi sami. Zato ker dovolimo ...

 

 

 

A lahko prosim vse tukaj, da prenehamo primerjat jebene avte s to situacijo, ker smo se že tako zaplezali, da adijo pamet.

Da sem citiral tole objavo, je predvsem zaradi tega, ker se strinjam z njim, sploh zadnji del. Ampak še vedno stojim za dejstvom, da to ni cepivo, pač pa eksperimentalni zvarek in vsak, ki si ga je dal vbrizgati, je poskusna miš/zajček/guinea pig/whatever. Dobili so vas na lažni propagandi in sedaj želite v to sranje potegniti vse ostale, ki še nekako kljubujemo temu. 

Zarad mene se lahko vsi skupaj postavite na glavo, ampak dokler bom na bolj al manj na dnevnem nivoju govoril z ljudmi, ki imajo svojce pohabljene in pokojne zaradi nenadne smrti (zaradi višje sile, ker cepivo ni krivo), se ne mislim špikat niti v sanjah. Pa tukaj niti ne gre toliko za mene, kot pa za otroke. Oni bodo morali odraščati v ta novi svet...

 

@jereb, se strinjam in zavedam, da če bo cepljenje obvezno, da bo slej ko prej zmanjkalo civilizacijskega prostora za necepljene in vsekakor se bom svobodno odločil, kako bom želel živet.

image.png.a9643f708e0a2ce64db58f82862a0efd.png

 

Pa še nekaj. Glede na to, da sem 99,9% že lani prebolel korono in ker nimam QR kode prebolevnika, kako bomo reševali takšne primere, glede na to, da se zelo malo ljudi ponovno okuži? Vsi ste pametni kot driske, zato verjamem, da mi boste znali odgovorit. :) 

 

 

Danci izravnavajo krivuljo. Naslednjih 14 dni bo ključnih!

image.png.daa941b561e324f80377618a9e7883c2.png

Popravljeno od pob
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je to novo cepivo Nuvaxovid podjetja Novavax kaj boljše,

prosim za odgovore BOSS-a (ali koga drugega) ker on se poglobi zakaj ne se cepit z katerim od cepiv.

 

https://www.24ur.com/novice/korona/ema-odobrila-novavaxovo-cepivo-proti-covidu-19.html 

 

Samo preverjam katero naj vzamem za poživitveno dozo. Prve dve sta bile AZ.

 

Če je že bilo govora o tem cepivu se opravičujem, ker nisem bral zadnjih par strani.

Popravljeno od mazdaman

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je mazdaman napisal:

A je to novo cepivo Nuvaxovid podjetja Novavax kaj boljše,

prosim za odgovore BOSS-a (ali koga drugega) ker on se poglobi zakaj ne se cepit z katerim od cepiv.

 

https://www.24ur.com/novice/korona/ema-odobrila-novavaxovo-cepivo-proti-covidu-19.html 

 

Samo preverjam katero naj vzamem za poživitveno dozo. Prve dve sta bile AZ.

 

Če je že bilo govora o tem cepivu se opravičujem, ker nisem bral zadnjih par strani.

Če se misliš cepiti se daj čimprej,ker od AZ nisi nič zaščiten,če se ti gre za zaščito,če pa samo za potrdilo,ki bo veljalo 9 mes pa kombiniraš do kdaj hočeš,da ti velja.....Jaz sem s Fajzerjem in nimam nobenih težav in nikogar ne poznam,da bi jih imel pa hodim veliko po bolnicah....😊

Odločitev je vedno tvoja....👌

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je Janez007 napisal:

 

Niso vsi ljudje v vseh situacijah egoisti. Poleg tega je velika večja verjetnost, da umreš od covida, kot od cepiva. Zato se je vsak razumen in racionalen človek že zdavnaj cepil.

 

Kacin tud to zagovarja, da so narkomani racionalni, ker so se cepili.

 

Citat

Ne boste verjeli pocepilo se je tudi 25 narkomanov, ki so ugotovili, da brez PCT ne pridejo do svoje doze, ker ne morejo v ambulanto. In so se cepili. Ljudje pri nas so racionalni.

 

Tolk o tem kaj si mislijo odločevalci o tistih, ki se cepijo. Očitno jih imajo nekje na nivoju narkomanov al kaj bi človek temu rekel.

 

Ker vem, da mi ne verjameš na besedo je tukaj dokaz:

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Janez007 napisal:

In ta človek drugim očita, da ga žalijo. 🙃  Lahko si prostak 100x spremeni ime, vendar bo ostal prostak. 😞

 

Daj @jereb oziroma @marko91, daj objavi kakšno informacijo o tvojih Mazdah. :rispekt:

To je to. Nekateri spremenijo svoje ime iz marko v jereb tu na forumu, ne vozijo mazd, a najbolj pametujejo. 

So kot uni šolarčki, ki jih nobeden sošolec niti  ne povoha, a vstrajno tožarijo tovarišici: " t'šica, Alex in Janez mi pravita , da sem nedonošenček in razvajen froc. Hočem, da jih kaznujejete, drugače bom pripeljal očeta v šolo."😊

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 35 minutami je Boss napisal:

 

Kacin tud to zagovarja, da so narkomani racionalni, ker so se cepili.

 

 

Tolk o tem kaj si mislijo odločevalci o tistih, ki se cepijo. Očitno jih imajo nekje na nivoju narkomanov al kaj bi človek temu rekel.

 

Ker vem, da mi ne verjameš na besedo je tukaj dokaz:

 

 

Ta @Bossje pa dobra.  👍🤣

 

Saj to smo se naučili od naših politikov - na vsak argument najdemo tri nasprotne, čeprav neumne. 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Janez007 napisal:

Ta @Bossje pa dobra.  👍🤣

 

Saj to smo se naučili od naših politikov - na vsak argument najdemo tri nasprotne, čeprav neumne. 😁

Ha, ha, ali pa takoj kako neumno teorijo zarote napopajo gor. Pa potem ne veš ali bi se smejal ali pa jokal, ko vidiš, kaj vse folk prebavi kot resnico. 😄

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je mazdaman napisal:

A je to novo cepivo Nuvaxovid podjetja Novavax kaj boljše,

prosim za odgovore BOSS-a (ali koga drugega) ker on se poglobi zakaj ne se cepit z katerim od cepiv.

 

To cepivo sem že pred časom omenjal, da je bolj tradicionalno usmerjeno in da targetira celoten virus in ne samo spike protein. Glede tega bi znalo bit bolj varno, saj ne ubira bljižnic in ne "nateguje" imunskega sistema. Ampak to lahko potrdi le čas in uporaba na dolgi rok. Jaz osebno bi prej to izbral kot pa mRNA, ampak je tu še en problem in sicer, da je bilo cepivo delano in testirano za originalni Alfa sev, kjer je bilo zelo dobro, za beta pa že bistveno slabše. Kako se pri Delti obnaša, ki se že zna dobro izmuznit imunskemu sistemu, da ne govorim o Omicronu, ki ga praktično ne ustavi nič in bo potrebno spremeniti vsa obstoječa cepiva, če bodo želela bit efektivna.

 

To je pač ta zgodba dandanes, ker ne vem od kod tak optimizrm, da bomo s cepljeni ustavili koronaviruse, ki so znani po tem, da zelo z lahkoto mutirajo in do zdaj še nikoli v zgodovini nismo uspeli narediti cepiva proti koronavirusom in tudi za Sars Cov-2 je slika žal enaka.

 

Je pa zdaj še v ognju čisto klasično cepivo Francoskega proizvajalca z imenoma Valneva. Čaka samo še na odobritev EMA. Ima pa v cepivu mrtve viruse Sars Cov2 in odziv imunskega sistema je enak kot pri pravi divji okužbi. Se pravi se aktivirajo vsi nivoji imunske zaščite in simulira dejasnko okužbo. Zaradi dobrih izkušenj s drugimi klasičnimi cepivi za druge virusne okužbe je tole izredno zanimiv kandidat in nekako po načinu delovanja enak kitajskemu Sinovacu.

 

Vprašanje je samo a bo uspešno proti novim variantam in če se ga bo dalo dobiti v zadostnih količinah. Glede na to, da so po novih podatkih naročili v EU že ua 2,2 milijardi doz Pfeizerja se bojim, da tega cepiva verjetno skoraj ne bo možno dobiti.

 

Drugač pa ja... če se mene osebno vpraša in če bo potreba se bom cepil ali z Novavaxom ali z Valnevo saj delujeta po preizkušenih metodah.

 

WWW.EMA.EUROPA.EU

EMA starts rolling review of Valneva’s COVID-19 vaccine (VLA2001)

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Janez007 napisal:

Ta @Bossje pa dobra.  👍🤣

 

Saj to smo se naučili od naših politikov - na vsak argument najdemo tri nasprotne, čeprav neumne. 😁

 

To ti nisem jaz rekel ampak koordinator cepljenja in do nedvanega prvi uradni glasnogovornik epidemije. Pa to ni njegova edina cvetka, takih o hecanju in odstranjevanju maske, ko ga kamere ne snemajo pa še desetine drugih kiksov ima na grbi.

 

Glej Janez, če šalabajzerji vodijo dogajanje v epidemiji in so popolnoma nekredibilni v izjavah ter skregani z realnimi dgodki in stanjem. Se hecajo in igrajo s številkami, kot to sami izjavljajo, nosijo majice z bedastimi in dostikrat arogantno žaljivimi napisi ter mislijo, da so s tem cool je nekaj fejst narobe. Če te ljudje mislijo, da teptanje ustave in zakonov je opravičljivo z naslova neke floskule reševanja življenj, poleg tega pa se ravno taki sami ne držijo ne ukrepov in ne odlokov, ki jih predpisujejo drugim, verjetno težko pričakuješ, da jim bomo verjeli in se s sklonjeno glavo ter upognjenim hrbtom podredili, da nas z lahkoto poj****o od zadaj.

 

Mislim meni pač to ne ustreza in ne paše, za ostale pa ne vem in ne bom sodil. Bom uporabil ta izraz: ko voli nek izvoli.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Alex napisal:

Jaz tem novim cepivom, ki se šele sedaj pojavljajo na tržišču  prav nič ne zaupam. Najboljše je preverjeno pfeizer. Vi pa kar eksperimentirajte s tem novim. 😉 

 

haha... polulal se bom ... Alex please stop. Vsa cepiva na trgu so eksperimentalna pa če s s tem sprijazniš al pa ne. Glede tehnologije in načina delovanja pa uporabljajo eksperimentalni način prvikrat uporabljen v pogojno odobrenih cepivih le proizvajalca mRNA cepiv in deloma tudi obeh vektorskih.

 

Če ostanemo zgolj pri tehnologiji delovanja in damo stran dejstvo, da so vsa eksperimentalna je način delovanja najmanj eksperimentalen prav pri teh dveh novih. Kitajca pač niso avtoriziral v EU.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

To je to. Nekateri spremenijo svoje ime iz marko v jereb tu na forumu, ne vozijo mazd, a najbolj pametujejo. 

So kot uni šolarčki, ki jih nobeden sošolec niti  ne povoha, a vstrajno tožarijo tovarišici: " t'šica, Alex in Janez mi pravita , da sem nedonošenček in razvajen froc. Hočem, da jih kaznujejete, drugače bom pripeljal očeta v šolo."😊

Ne vem o cemu vidva fanta. Kdo je ta marko? A vama je kdo spet na zulj stopil?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z danasnjimi ukrepi euja se vse resetira ponovno.....zakaj? Ker ce hoce kdo, ki je ze 2x cepljen poleti do dopust mora se 2x cepiti pozivitveno! Torej 4x

 

Bolje da se potem cepis od zacetka pa drzi dlje, pa ceprav sta dva odmerka manjsa zascita....

 

Pa kdo je tu nor res? Cez leto bomo imeli ljudi prepolne cepiva in ogromno takih se prebolelih povrh vsega. Ce to ni sedaj nacrtno porabljanje cepiva brez omejitev kolaterarne skode ne vem, tudi otroci so sedaj popolnoma izpostavljeni.

Katastrofa za clovestvo. Res moglce 1x 2x ok ima smisel a ce ne deluje, ne deluje. 4x pa tudi 5x pa nima veze z zdravjem. Cestitam pfizerju za zmago. Pa ne nad virusom.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsa cepiva na trgu so eksperimentalna pa če s s tem sprijazniš al pa ne. Glede tehnologije in načina delovanja pa uporabljajo eksperimentalni način prvikrat uporabljen v pogojno odobrenih cepivih le proizvajalca mRNA cepiv in deloma tudi obeh vektorskih.

 

Če porabljenih 7 milijard doz  Faizerja ni dovolj za varnost cepiva potem pa ne vem....🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je jereb napisal:

Z danasnjimi ukrepi euja se vse resetira ponovno.....zakaj? Ker ce hoce kdo, ki je ze 2x cepljen poleti do dopust mora se 2x cepiti pozivitveno! Torej 4x

 

Bolje da se potem cepis od zacetka pa drzi dlje, pa ceprav sta dva odmerka manjsa zascita....

 

Pa kdo je tu nor res? Cez leto bomo imeli ljudi prepolne cepiva in ogromno takih se prebolelih povrh vsega. Ce to ni sedaj nacrtno porabljanje cepiva brez omejitev kolaterarne skode ne vem, tudi otroci so sedaj popolnoma izpostavljeni.

Katastrofa za clovestvo. Res moglce 1x 2x ok ima smisel a ce ne deluje, ne deluje. 4x pa tudi 5x pa nima veze z zdravjem. Cestitam pfizerju za zmago. Pa ne nad virusom.

 

 

Te kaj skrbi,me res zanima kaj?😲

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Se strinjam - odebeljen tekst opisuje našo realnost, ki se jo tudi sam sramujem, ampak to zame ne more biti razlog, da vendarle ne bi naredil nekaj, kar se zdi prav in smiselno, pa ne glede na to, ali je formalnost ukrepa ustavna ali ni. Važna je vsebina, da moje ravnanje pomaga meni in soljudem in hkrati ne škoduje drugim. 

 

:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 34 minutami je jereb napisal:

Se pravi tebe ne skrbi, da te upravlja farmacevtsko podjetje? Saj ti je jasno da doktorji in eu niso dali sami teh smernic?

 

No super.

Torej,kaj te skrbi ,bremeni ali celo mori ? 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.