Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

pred 1 minuto je Alex napisal:

Pa prav jaz? 🤔 Bo treba prešaltat na kako drugo stranko. Recimo levico. Oni mi bodo ziher poslali pisno. 😬

Še stranke se nam manjkajo, ja😄

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Janez007 napisal:

Ne moreš izhajati iz posameznika - njegovega pogleda in njegovega primera (ali posameznih primerov), ampak pogleda na množico ljudi. Zaradi airbagov, boljših gum, omejitev hitrosti,..  na leto v Sloveniji na cesti umre veliko manj ljudi, mogoče pol manj, kot bi jih brez teh omejitev.

 

Seveda cepivo nikogar ne ščiti 100%, kot tudi ne vgrajen airbag. Saj to vsi vemo. Če pa okuženih cepljenih umre le 20% v primerjavi z okuženimi necepljenimi, pa je to za množico prava rešitev. In zato ne razumem, zakaj je za nekatere taka težava se cepiti. OK, bojijo se za svoje telo - zdravje. Po drugi strani isti nimajo težave z barvanjem las, ko v telo dobijo 100 kratno dozo težkih kovin cepiva. In nimajo nobenih težav z odvzemi brisov s sluznic v primeru angin, ... Meni se to zdi nespameten egoizem. Pomagal bom samo takrat, ko bom 100% imel tudi sam nekaj od tega. V primeru Covida pa to ni tako, saj v naprej daš delček sebe, čeprav ni 100%, da se bo ravno tebi to povrnilo. Ker to, da se s tem reši življenje 80% drugih, sploh starejših, meni egoistu, to ne pomeni nič.

 

Če te dobijo na cesti s preveč alkohola v krvi, prekoračeno omejitvijo, z gumami s premalo profila, itd, itd,.. tudi plačaš kazen, pa ni nujno, da si dejansko koga ogrožal, tudi sebe ne. Niso vsa pravila le za to, da se nekoga zafrkava, čeprav jih posamezniki mnogokrat tako vidimo.

 

Itak sva @Boss na nasprotnih bregovih in bova glede te teme zelo verjetno tudi ostala. Ti me ne boš prepričal s temi zame "od vsepovsod privlečenimi" argumenti, tudi jaz ne tebe z zagovarjanjem nekaterih glavnih odločitev naših odločevalcev, čeprav imam tudi sam o mnogih velike pomisleke in še zdaleč nisem pristaš njihove sedanje politike. 😉

 

OK, razumem samo to, da se ne razumeva. Zna bit pa da sem jaz tolk glup, ker ne razumem kaj mi hočeš povedat? :nevem:

 

Z airbagi, dobrimi gumami in omejitvami hitrosti ne reskiraš kot oseba nič in nič od tega ne povzroči, da bi se ti lahko zgodil neželeni učinek za zdravje. zato pač ta primerjava ne pije vode.

 

Zavestno se izogibaš priznanju, da zaradi cepiva lahko tudi umreš ali pa imaš trajne težave. Verjetnost je sicer majhna ampak za tistega, ki najebe (ali svojce) pa to predstavlja velik problem. Lahko si zdaj heroj in razlagaš kako te skrbijo drugi in kako rešuješ življenja, ampak bodi pošten z odgovorom, kako bi to komentiral, če bi zaradi cepljenja ti ali pa kdo od tvojih imel  resne zaplete ali trajne težave? Bi bil takrat še vedno tako pogumen in dejal, da nič hudega, če imam zjebano življenje, mogoče je pa en 95 letnik zato preživel še eno leto. Ja stavek je sarkastičen ravno toliko kot je sarkastično pranje mozga, da se cepiš za druge in za skupnost pa čeprav nihče tega ne more dokazat, sploh po tem ko je znano, da ni razlik kdo širi virus (preberi članek iz The Lanceta, če ga še nisi).

 

A mogoče dopuščaš vsaj to, da si eni ne barvamo las, nismo imeli brisov od otroštva, ne kadimo, se ne zapijamo, ne uživamo drog, ker nam pač ni vseeno kaj se s telesom dogaja. Se pravi se poskušamo čimbolj režiti raznorazne nepotrebne kemije in strupov, ki sigurno ne vplivajo blagodejno.

 

 

Zdaj pa besedan zveza "od vsepovsod privlečeni argumenti" - dam ti linke od enega njabolj spoštovanih portalov glede medicinske znanosti pa ti tudi to zate ni dovolj dober argument.  A ti ne verjameš v znanost, ne verjameš v stroko, če ni glih v službi politike?

 

A potem bolj verjameš v tole?

Od vseh cepiv, ki smo jih spoznali v svojem življenju (oslovski kašelj, davica, tetanus, črne koze, ošpice, rdečke, mumps, hepatitis, meningitis in tuberkuloza), si že slišal za cepiva, ki bi zahtevalo nošenje maske in držanje razdalje ter druge omejitve? Si že slišal za cepivo, ki bi povzročilo, da se virus bodisi umiri ali razplamti tudi po cepljenju? Si že slišal za cepivo, katerega učinkovitost delovanja je pogojena s tem, koliko ljudi je cepljenih? Si že slišal za cepivo, katerega učinkovitost pade že po 2 mesecih? So že kdaj obstajale nagrade, popusti, spodbude za cepljenje ... za tiste, ki se niso cepili, ni bilo nikakršne diskriminacije. Če nisi bili cepljen, nihče ni trdil, da si bioterorist, da si slaba oseba, levičar, flatearther, človek nizkega intelegencnega kvocienta itd. Si že kdaj videl cepiva, ki bi lahko ogrozila odnose v družini, med sodelavci in prijatelji? Si že videl cepivo, ki bi ogrozilo eksistenco, delo, šolo ... Po vseh omenjenih cepivih v prvem stavku še nikoli nisem videl takšnega cepiva, ki bi diskriminiralo, delilo in obsojalo družbo. To kovid cepivo je očitno izredno močno! Dela vse naštete stvari, ne dela pa tisto, za kar pravijo, da je namenjeno! No, cepivo seveda ne počne vseh teh stvari. To počnemo mi sami. Zato ker dovolimo ...

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kpt duplo cepljen prejel. Lepo vas prosim! Pricakovanja so se uresnicila! Virus je izkoreninjen, kjer je cepljena vecina prebivalstva!!!!!

Ja bravo Danska pa Izrael potem na primer!

 

Torej ce bo tako dokler ni svetovno prebivalstvo cepljeno zakaj se potem trudimo ce 7 biljonov kitajcev in indijcev niso v programu?

 

Zadnji stavek tudi omenja Dansko in podobne.....

 

20211220_201945.jpg

20211220_201216.jpg

Pa se te za Poba - naj bo to tvoja svobodna odlocitev! Tudi ce bo cepljenje obvezno.

20211220_202244.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Žal sem se zmotil in prebral tole skropucalo. Tole je šele FB/Twiter nabijanje. V bistvu je to pranje ljudi, ki razen ponujenih novic si sami ne znajo poiskat realne podatke, kaj se dogaja po svetu in da so z virusom več ali manj opravili tisti, ki so ubrali čisto drug pristop od množičnega precepljanja. Pa ali jim je to dejstvo všeč al pa ne.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, Boss said:

Z airbagi, dobrimi gumami in omejitvami hitrosti ne reskiraš kot oseba nič in nič od tega ne povzroči, da bi se ti lahko zgodil neželeni učinek za zdravje. zato pač ta primerjava ne pije vode.

 

defaultPromoCrop.png?year=2017
WWW.NYTIMES.COM

Honda said the episode occurred when the use of a hammer activated an inflater. It is the 12th fatality linked to the device in the United States.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je tako kot andrpod aito. Vnuk (17 let) me je učil kako uporabljati vse skupaj.

 

Ampak dedi ko se vozis ne mores tipkati v zemljevide se moras ustaviti. Tako je narejeno zaradi varnosti......Potem je treba zaceti pri tem, da je iz varnostnega vidika treba avte prepovedat

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

 

Niso vsi ljudje v vseh situacijah egoisti. Poleg tega je velika večja verjetnost, da umreš od covida, kot od cepiva. Zato se je vsak razumen in racionalen človek že zdavnaj cepil.

Zdaj pa že ti žališ necepljene. So necepljeni nerazumni in neracionalni? Ustavi konje, prosim. Zakaj so zdaj tudi necepljene medicinske sestre napredovale za 5 plačilnih razredov? Zakaj so zdravniki in medicinske sestre vesele, da je kovid? Zaradi denarja. 

Denar, denar in še enkrat denar. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je Shrek napisal:

Zdaj pa že ti žališ necepljene. So necepljeni nerazumni in neracionalni? Ustavi konje, prosim. Zakaj so zdaj tudi necepljene medicinske sestre napredovale za 5 plačilnih razredov? Zakaj so zdravniki in medicinske sestre vesele, da je kovid? Zaradi denarja. 

Denar, denar in še enkrat denar. 

Si pač izbral kar si izbral,samo dve možnosti so 'biti ali ne biti'...🤔😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

Žal sem se zmotil in prebral tole skropucalo. Tole je šele FB/Twiter nabijanje. V bistvu je to pranje ljudi, ki razen ponujenih novic si sami ne znajo poiskat realne podatke, kaj se dogaja po svetu in da so z virusom več ali manj opravili tisti, ki so ubrali čisto drug pristop od množičnega precepljanja. Pa ali jim je to dejstvo všeč al pa ne.

To skropucalo je za ene od tistih ki tukaj pišejo,da sploh ne gledajo  tv in drugih medijev,ker vsi samo lažejo in sedaj so dobili podroben opis kako in kaj v času kovida....😂🤣

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je Janez007 napisal:

Nekdo, ki po avtocesti drvi 200km/h, ki vozi z zlizanimi gumami ali s pokvarjenim airbagom, je zame nerazumen. Zakaj? Ker se igra s svojim življenjem, zraven pa ogroža še druge.

Jezus marija kaksna primerjava! In ti si omenjal nekaj o izobrazbi. Oprosti tole pa še za osemletko ni...

Hitrost je posledica voznika, slabe gume so posledica malomarnega vzdrzevanja, pokvarjen airbag tudi odgovornost voznika. Zadeve lahko resi sam v svoji pristojnosti, ne da bi mu kdo na izboro da samo dve gumi ali pa taxi

Virus je pa potem kaj nakljucen aquaplaning ali samomorilec v nasprotni smeri? 

Vse zgoraj nasteto NE sme biti po zakonu na cesti, hočeš rečti da necepljeni namerno in zavestno ogrožajo?

 

Poleg tega ta clovek krsi vec kot dva zakona. Kaj krsi necepljen, ki ga sciti USTAVA in ima na izbiro brezplacen test?

 

SRAM te bodi! Še en ki mu je mar samo za svojo rit in svoje prepricanje

Pred eno uro je AmpeR napisal:

🤑🤑🤑🤑:punk:

Nekateri imajo na ta račun več kot dvojno plačo. Pa niti svojih pacientov ne sprejemajo. Preverjeno. 

Potrjujem - preverjeno

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

Si pač izbral kar si izbral,samo dve možnosti so 'biti ali ne biti'...🤔😊

Nic več. Vsi smo na odru iste Shakespearove drame (tragikomedije).

Testiranje se vraca za vse tudi tretjecepljene zelo kmalu (kar je pravilno). Zadnji ukrepi po evropi dokazujejo da je treba tudi cepljene kontrolirati med premiko. Kar tu opozarjamo ze kar dolgo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je jereb napisal:

Nic več. Vsi smo na odru iste Shakespearove drame (tragikomedije).

Testiranje se vraca za vse tudi tretjecepljene zelo kmalu (kar je pravilno). Zadnji ukrepi po evropi dokazujejo da je treba tudi cepljene kontrolirati med premiko. Kar tu opozarjamo ze kar dolgo.

Za Alexa ne velja testiranje. Njem že ne bo nihče po nosu prčku... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Shrek napisal:

Za Alexa ne velja testiranje. Njem že ne bo nihče po nosu prčku... 

Itak da ne. Pač ne grem tja, kjer ne spoštujejo Green passa

Italijanski in avstrijski smučarski delavci se že držijo za glave, kako neumnost so naredili v njihovih državah z tem. Testirajte se vi necepljeni, vi ste bolj ogroženi. 😉

Sicer sem se pa sam cepil zato, da ne ogrožam domačih in staršev. Nikakor pa ne zato, da bi zaščitil necepljene.😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Alex napisal:

Itak da ne. Pač ne grem tja, kjer ne spoštujejo Green passa

Italijanski in avstrijski smučarski delavci se že držijo za glave, kako neumnost so naredili v njihovih državah z tem. Testirajte se vi necepljeni, vi ste bolj ogroženi. 😉

Sicer sem se pa sam cepil zato, da ne ogrožam domačih in staršev. Nikakor pa ne zato, da bi zaščitil necepljene.😉

Lani pa si zagovarjal ukrepe na Slo smuciscih..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 54 minutami je Alex napisal:

Itak da ne. Pač ne grem tja, kjer ne spoštujejo Green passa

Italijanski in avstrijski smučarski delavci se že držijo za glave, kako neumnost so naredili v njihovih državah z tem. Testirajte se vi necepljeni, vi ste bolj ogroženi. 😉

Sicer sem se pa sam cepil zato, da ne ogrožam domačih in staršev. Nikakor pa ne zato, da bi zaščitil necepljene.😉

Zadnji stavek pove vse o tebi. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.