Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

pred 6 minutami je Jest napisal:

Sem mislil, da je vzrok za to, da se sorodniki skregajo in odtujijo sele zapuscinska razprava, ko nekdo umre… pa vidim, da bo po novem pri nekaterih povod tudi to, ali si cepljen ali ne …  :nevem:

 

Najprej kolegi, ki ne smejo priti na pivo… sedaj ze sorodniki, ki ne smejo obiskati starsev… kaj bo naslednje… da otroci ne bodo smeli v solo, ker so tam tudi necepljeni otroci… ?zmeden? :punk:

Ne, samo da bodo nosili vsi otroci v šoli maske in ni problema. Pa da se bodo šli necepljeni učitelji testirati vsak teden. Seveda si bodo testiranje morali plačati sami, se razume. Vse bo funkcioniralo v nulo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj to je to, če smo vsi cepljeni imamo možnost nosit virus okoli če zbolimo ga premagamo vsi in potem se veriga konča! Posledica od vepiva 0.0001% umrlih od kovida je potem skoraj 0.0%kar dokazujejo domovi starejših, ko po cepljenju ni bilo smrti. V obratnem primero pa je tako kot je bilo lani in virus mutira ter gre vse skupaj naprej! Komu ni to jasno mu ni pomoči.... :nevem:Pustite vse v  kar dvomite in boste razumeli. 👍

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Alex napisal:

En red mora bit. Nisem se skregal s sestro  saj se po telefonu slišimo. Samo k staršem ne sme priti. Nič kaj takega. Tudi tista dva frendaki se nista udeležila piknika nista zamerila. Pač nista prišla na piknik. Drugič bosta lahko organizirala kontra  piknik za necepilce. In bosta lahko oba na pikniku. 😉

 

Kdo je sedaj netoleranten do drugih? Edini si to ti tukaj.

Najprej se vprašaj, ali je vredno, da si tak do drugih? A si v prostem času tudi rasist in homofob?

  • Všeč 4
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Alex napisal:

En red mora bit. Nisem se skregal s sestro  saj se po telefonu slišimo. Samo k staršem ne sme priti. Nič kaj takega. Tudi tista dva frendaki se nista udeležila piknika nista zamerila. Pač nista prišla na piknik. Drugič bosta lahko organizirala kontra  piknik za necepilce. In bosta lahko oba na pikniku. 😉

 

sam kaj je fora, če ste vsi ostali cepljeni, pa da pride en necepljen na obisk, sej cepivo bi moglo delovat ali? 🙄

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Deeyan napisal:

 

sam kaj je fora, če ste vsi ostali cepljeni, pa da pride en cepljen na obisk, sej cepivo bi moglo delovat ali? 🙄

 

Tega po TV še niso povedali.

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je pob napisal:

 

Ker je post letel name, sem dolžen temu sarkazmu tudi odgovoriti.

 

Tviti iz 7.7.2021:

image.png.b123830b312e059e0cd8144053576fe6.png

 

image.png.08e39251a983542ab24d8b2d84670f7b.png

 

Ti je še vedno do smeha, kolega?

 

Moji otroci so stari 12 in lahko ti samo povem, da bodo cepili samo preko mojega trupla. Žal mi je pa za vse otroke, katerih starši nimajo hrbtenice, da bi se temu uprli.

A veste vi, koliko  neodgovornih staršev ni cepilo sploh nikoli svojih otrok proti nobeni nevarni bolezni? Se pravi, da jih podpirate, ker so proti? Ker ne vedo, kaj točno je v cepivih? Ker so apriori kontra? In kaj naj odgovorijo taki pacienti svojemu otroku, če slučajno zboli za katero izmed takih težkih bolezni? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mister “perfect” … vidim, da si zelo skodozeljen … Saj bi kaj napisal kontra… ampak enostavno nisem tak tip, da bi komurkoli zelel kaj slabega…

 

Kmalu boste tudi “cepljeni” prisli na vrsto… Angleze ze zajebavajo in se moraj kljub temu, da so ze polno cepljeni, se testirat, ce zelijo recimo cez mejo… Edino ne vem, katere drzave so to ze uvedle… Govori se, da bo Hrvaska to v kratkem uvedla… Potem bodo trenutne promocijske kampanje pri nas zvodenele… ;) 

  • Všeč 4
  • Zmeden 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Alex napisal:

A veste vi, koliko  neodgovornih staršev ni cepilo sploh nikoli svojih otrok proti nobeni nevarni bolezni? Se pravi, da jih podpirate, ker so proti? Ker ne vedo, kaj točno je v cepivih? Ker so apriori kontra? In kaj naj odgovorijo taki pacienti svojemu otroku, če slučajno zboli za katero izmed takih težkih bolezni? 

 

Jooooooooooooooj, nooooooooooooooo.

 

NISEM ANTICEPILEC, A TI LAHK NARIŠEM. FAK. OD TEŽKIH BOLEZNI, JA, NE PA OD COVIDA, KJER JE SMRTNOSTI ZA OTROKE 0%. FOR FUCKS SAKE.

  • Všeč 2
  • Hvala 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Deeyan napisal:

 

sam kaj je fora, če ste vsi ostali cepljeni, pa da pride en necepljen na obisk, sej cepivo bi moglo delovat ali? 🙄

Zato ker se kle delajo frajerje v bistvu pa tud sami ne verjamejo. Ampak to je pač tko kot je značilo pri Slovenceljnih. Sej ni važen, če je crknla moja krava, važen da je tud sosedu.

  • Všeč 2
  • Haha 2

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Boss napisal:

Zato ker se kle delajo frajerje v bistvu pa tud sami ne verjamejo. Ampak to je pač tko kot je značilo pri Slovenceljnih. Sej ni važen, če je crknla moja krava, važen da je tud sosedu.

 

Zato pa vsi sprašujejo ostale, če so se že cepili, ker če se že njim kej zgodi, pol je dobr, da se tut sosedu. Al kaj?🤣

Popravljeno od pob
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Deeyan napisal:

 

sam kaj je fora, če ste vsi ostali cepljeni, pa da pride en necepljen na obisk, sej cepivo bi moglo delovat ali? 🙄

Pač ne more na obisk. Saj ima dovolj FB virtualnih prijateljev. Naj njim polne glavo z neumnostmi ne pa mojim staršem. Celo prepovedovala jim je, da bi se cepili. Dokler nisem naredil jaz reda. Jih prijavil in jih odpeljal na celjenje. Seveda je bil takoj dolg nos pri njej. Se da narediti red, če se le hoče. Samo upam, da ne bo sedaj naredila kakega referenduma, 

ali, bog ne daj, pisala na ustavno sodišče, ki bi spodbijalo mojo odločbo. 🤔

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je pob napisal:

 

Jooooooooooooooj, nooooooooooooooo.

 

NISEM ANTICEPILEC, A TI LAHK NARIŠEM. FAK. OD TEŽKIH BOLEZNI, JA, NE PA OD COVIDA, KJER JE SMRTNOSTI ZA OTROKE 0%. FOR FUCKS SAKE.

 

Nima veze, da se razburjaš, sej al ne bere kar napišemo al pa ne razume oziroma noče razumet. Ne ve niti kaj dejasnko anticepilec sploh pomeni in vse tlači v isto košaro zraven je pa itak prepričan, da ker se je cepil je pač razgledan in izobražen genij.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Jest napisal:

Mister “perfect” … vidim, da si zelo skodozeljen … Saj bi kaj napisal kontra… ampak enostavno nisem tak tip, da bi komurkoli zelel kaj slabega…

 

Kmalu boste tudi “cepljeni” prisli na vrsto… Angleze ze zajebavajo in se moraj kljub temu, da so ze polno cepljeni, se testirat, ce zelijo recimo cez mejo… Edino ne vem, katere drzave so to ze uvedle… Govori se, da bo Hrvaska to v kratkem uvedla… Potem bodo trenutne promocijske kampanje pri nas zvodenele… ;) 

Za Hrvaško me ne briga, kaj so uvedli. Itak nisem bil že trideset let tam. 🤪

pred 2 minutama je Boss napisal:

 

Nima veze, da se razburjaš, sej al ne bere kar napišemo al pa ne razume oziroma noče razumet. Ne ve niti kaj dejasnko anticepilec sploh pomeni in vse tlači v isto košaro zraven je pa itak prepričan, da ker se je cepil je pač razgledan in izobražen genij.

Razumem, razumem, ne se razburjati.😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Alex napisal:

Pač ne more na obisk. Saj ima dovolj FB virtualnih prijateljev. Naj njim polne glavo z neumnostmi ne pa mojim staršem. Celo prepovedovala jim je, da bi se cepili. Dokler nisem naredil jaz reda. Jih prijavil in jih odpeljal na celjenje. Seveda je bil takoj dolg nos pri njej. Se da narediti red, če se le hoče. Samo upam, da ne bo sedaj naredila kakega referenduma, 

ali, bog ne daj, pisala na ustavno sodišče, ki bi spodbijalo mojo odločbo. 🤔

 

 

Dost si upaš... jaz sem svojima staršema samo povedal, da je odločitev njuna in ju ne bom ne odvračal ne silil in tudi ju ne bom peljal na cepljenje. Vse se bosta sama odločila saj sta dovolj stara in popolnoma opravilna.

 

Sam si ne bom dovolil tega, kar preživlja moj mlajši sodelavec (to sem že razlagal), ki je silil in tud odpeljal stara starša na cepljenje. Babica je fasala strdke in 14 dni po cepljenju so jo pokopali. Zdaj pa si k sorodnikom ne upa, ker so vsi vedeli kolk je bil agresiven s cepljenjem. Sej smo ga tolažili in na koncu se je sprijaznil ampak šola je bila pa prehuda.

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
  • Žalosten 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je pob napisal:

 

Kdo je sedaj netoleranten do drugih? Edini si to ti tukaj.

Najprej se vprašaj, ali je vredno, da si tak do drugih? A si v prostem času tudi rasist in homofob?

Nisem ne rasist ne homofob.😉 Samo red pa mora bit. In kdor se spoštljivo obnaša, ta je deležen vse moje podpore. V nasprotnem pa ne. Čisto enostavno. V bistvu me prav malo briga, kdo se cepi in kdo ne, samo tam, kjer lahko odločam, pa to tudi storim. 

In smo lahko naprej kolegi. 🤗

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 minute ago, Boss said:

 

Dost si upaš... jaz sem svojima staršema samo povedal, da je odločitev njuna in ju ne bom ne odvračal ne silil in tudi ju ne bom peljal na cepljenje. Vse se bosta sama odločila saj sta dovolj stara in popolnoma opravilna.

 

Sam si ne bom dovolil tega, kar preživlja moj mlajši sodelavec (to sem že razlagal), ki je silil in tud odpeljal stara starša na cepljenje. Babica je fasala strdke in 14 dni po cepljenju so jo pokopali. Zdaj pa si k sorodnikom ne upa, ker so vsi vedeli kolk je bil agresiven s cepljenjem. Sej smo ga tolažili in na koncu se je sprijaznil ampak šola je bila pa prehuda.

 

Se strinjam. Sam sem se cepil in podpiram cepljenje, vendar druge ne prepričujem, še manj jih silim. Če me kdo vpraša mu povem argumente in izkušnje, vendar da bi nosil odgovornost pri morebitnih zapletih (čeprav so izjemno redki) pa absolutno ne. Enako je bilo pri mojih starših, ko sta me vprašala sem jima razložil argumente za in morebitna tveganja. Na koncu nista tehtala in sta se šla cepit ob prvi priložnosti in ni bilo nobenih zapletov.  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je Deeyan napisal:

 

sam kaj je fora, če ste vsi ostali cepljeni, pa da pride en necepljen na obisk, sej cepivo bi moglo delovat ali? 🙄

Seveda deluje cepivo, če si cepljen. Si pa lahko prenašalec v tem primeru, zato je ogrožena "ne cepljena" sestra od Alexa, ki lahko zboli in če ima kakšno drugo bolezen tudi umre(bognedaj!) 😥

Zato sem se tudi sam cepil, da se obvarujem pred možnostjo hudih zapletov. :prstgor:

Popravljeno od Bini
  • Všeč 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo klikor razumem, je Alexova sestra ze polnoletna in ne triletni otrok... zato lahko sama odloca o tem, ne pa, da ji nekdo prepoveduje obisk starsev, ker ni cepljena. To mora biti se kakansa druga zamera zadaj ... in je sedaj to samo lep izgovor :P ... 

 

Sicer naj delajo, kar zelijo... saj so vsaj upam, da dovolj stari, da sami odlocajo ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Boss napisal:

 

Dost si upaš... jaz sem svojima staršema samo povedal, da je odločitev njuna in ju ne bom ne odvračal ne silil in tudi ju ne bom peljal na cepljenje. Vse se bosta sama odločila saj sta dovolj stara in popolnoma opravilna.

 

Sam si ne bom dovolil tega, kar preživlja moj mlajši sodelavec (to sem že razlagal), ki je silil in tud odpeljal stara starša na cepljenje. Babica je fasala strdke in 14 dni po cepljenju so jo pokopali. Zdaj pa si k sorodnikom ne upa, ker so vsi vedeli kolk je bil agresiven s cepljenjem. Sej smo ga tolažili in na koncu se je sprijaznil ampak šola je bila pa prehuda.

 

Točno tako. Pri meni je bilo isto, smo se pa o tem veliko pogovarjali.

Mama se je šla cepit, foter se noče. Pri mami je bilo tako, da je po prvem shotu bla kot rožica, samo roka bolela, po drugem jo je v križu zagrabilo, da je 14 dni komaj hodila, dejansko je komaj živela s tem, ampak ni hotela priznati. Prav tako si ni upala prijaviti stranskih učinkov zdravniku, čeprav sem jo vzpodbujal, da se prijavi to.

 

Sta pa šla pred nekaj tedni na morje in to se prav vidi, kako šopajo po TV s tem, da ne smeš na morje, če nisi cepljen in te scene, saj je mamo zapopadla ideja, da se more it foter cepit in pika, da drugače ne bojo smeli v hotel. Sem jo potem pomiril s tem, da lahko greš tudi s hitrim testom in tako smo pol tudi uredili to.

 

Drugače pa tale s sodelavcem je pa dost žalostna zgodba. :( Tudi sam sedaj poznam kar nekaj primerov kapi po cepljenju. :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

70 eur, če se greš cepit na eni firmi v Sloveniji.

Pa žrebanja za zastonj karte za koncerte samo za cepljene. In še in še...

 

Medtem v Srbiji:

 

Sajam_2_a-960x639-1.jpg

MARIBOR24.SI
Glavni nagradi bosta stanovanje v Beogradu in Fiat 500L, podelili pa bodo več deset tisoč nagrad.

 

 

 

Zakaj so potrebne nagrade??

 

64888a9f1ff3a628cebab2b979e9b6ec.jpg

 

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2 hours ago, pob said:

Moji otroci so stari 12 in lahko ti samo povem, da bodo cepili samo preko mojega trupla. Žal mi je pa za vse otroke, katerih starši nimajo hrbtenice, da bi se temu uprli.

Moje so 9, 4 in 0 in tudi niti razmisljam ne o kakem cepljenu proti covidu.

 

Vsi sorodniki, kolegi, znanci, ki imajo otroke in so zboleli od otrok niti en sploh znakov ni imel.

  • Všeč 2
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Bini napisal:

Tole mogoče pride komu prav, ko je ravno taka tema.... :harhar:

IMG_20210722_161611~2.jpg

Ne bom niti komentiral. 🤗

 

Mi je pa všeč ta debata. Je zelo produktivna, strokovna in podkrepljena z obilico dokazi. 

Dobro, važno je, da se imamo lepo. 😄

 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.