Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Zadnje 2 voznji sem opazil, da mi ne deluje gretje. Nekako sem pogooglal, da je v vecini primerov tezava v tem da ni antifriza ali pa je pokvarjen termostat.

Po preverjanju sem ugotovil da je posoda z antifrizom prazna.

 

Sedaj pa .... kateri antifriz se nalije (Mazda 6 dizl 140KM, 2009) in pa kje se ga dobi. Potem pa se kako se ga nalije ... pac obicno odpres in nalijes ali je potrebno prej vse kar je notri spraznit? Je problem ce se mesajo?

Napisano

Dobro je vedet kje ti zginja antifriz, mogoče vodna črpalka pušča? Na novejših mazdah od 2012 je oznaka antfriza FL22, piše pa na pokrovčku za dolivanje. Drugače pa normalno naliješ v posodico. Definitivno pa moraš videt kje ti zginja

Napisano
pred 30 minutami je Bossek napisal:

Zadnje 2 voznji sem opazil, da mi ne deluje gretje. Nekako sem pogooglal, da je v vecini primerov tezava v tem da ni antifriza ali pa je pokvarjen termostat.

Po preverjanju sem ugotovil da je posoda z antifrizom prazna.

 

Sedaj pa .... kateri antifriz se nalije (Mazda 6 dizl 140KM, 2009) in pa kje se ga dobi. Potem pa se kako se ga nalije ... pac obicno odpres in nalijes ali je potrebno prej vse kar je notri spraznit? Je problem ce se mesajo?

Ti ni kontrolka sporočila, ko je padel nivo pod minimum? 

Meni je tako izginjala in ko se je delal veliki servis smo ugotovili, da je puščalo pri vodni pumpi. 

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 3 minutami je FuManchu napisal:

Ti ni kontrolka sporočila, ko je padel nivo pod minimum? 

Meni je tako izginjala in ko se je delal veliki servis smo ugotovili, da je puščalo pri vodni pumpi. 

Pri meni je bil na stari 6-ki problem v čepu na posodi. Zamenjal sem ga in od takrat je mir. 

 

 

Napisano

@FuManchunobena lucka ne sveti ali karkoli

 

Marca imam itak servis pa bo pelko takrat pogledal ce kje pusca. Kateri pa je pravi in kje se ga dobi?

Napisano (urejeno)

Zdaj smo januarja. Do marca lahko imas avto na odpadu ce ti prekuha. Dajte ljudje nekaj pa morte dat na svoj avto. Mazda kot zgleda je kot tank, pa se naj kdo rece da ni trpezna. Bog ve kaj je ze vse zdrzala. Saj je res da bi naj avto sluzil lastniku ne lastnik avtu, ampak nek minimum vzdrzevanja pa te naj bo.

Mislim da ima ravenol antifriz z oznako fl22 ce gre ta not, narocis pa lahko preko interneta. 

Popravljeno od scania
Napisano

@scaniani tako hudo kot se slisi .... do marca je borih 3 mesece in zadnje case zaradi korone mazda bolj kot ne stoji. Od marca sem naredil borih 3k km (prej je bilo toliko v cca 3-4 tednih).

 

Ce sedaj nalejim antifriz notri in v 14 dneh spusca potem vem da je neki narobe. Ce pa nalijem notr in bo do marca ok bo pa potem pelko za vsak slucaj preveril.

Napisano (urejeno)

Upam da čimprej odkriješ kje toči. Čudi pa me da se ti ni javilo opozorilo za nizki nivo hladilne tekočine in da ni začel avto kuhat. Na števcu za temp si opazil povečanje temp?

Popravljeno od scania
Napisano

Ne stevec za temp je konstantno na sredini tako kot vedno. Prav tako nobene opozorilne lucke.

 

Zacelo se je pa tako da sem sel po dolgem casu v LJ z mazdo in po ene 20km se mi je zdelo cudno da se vedno zebe. Potem je zacelo pihat zelo toplo in segrelo kabino, nato je zopet pihalo hladno, nato toplo. Na poti domov je zopet kar precej rabilo da je zacelo pihat toplo in tko je bilo cca 20km ko je zopet zacelo pihat mrzo in tako je bilo potem naslednjih 30km.

Napisano

Postopek za odzračevanje hladilne tekočine pri mazdi (oziroma če ti dosti tekočine manjka) doliješ do max vklopiš avto in pustiš da se v prostem teku zagreje, potem držiš na 2500 obratov 5min, zatem dvigneš na 3000obratov za 5sekund in še enkrat ponoviš. Ko si končal vgasneš avto in pogledaš nivo tekočine po potrebi doliješ ko je motor hladen. Če vmes med postopkom zgine tekočina vgasni avto in poglej kje teče.

Napisano

Je @scania že vse napisal, jaz bi samo dodal da je tudi za starejše Mazde 6 GH od letnika 2008 naprej imajo hladilno tekočino FL22. Pa če boš mešal z vodo, daj destilirano vodi ;)

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano

Pa pazi če je Mazda mogoče uvožena.

Meni v knjigi piše seznam držav, ki so na nižjem standardu in nimajo FL22. Če se prav spomnim, je to vsaj Hrvaška in nižje dol...

Napisano

Pomota.

Balkan nima iridijevih svečk. V knjigi sta 2 intervala za hladilno. FL22 in druge hladilne. Pa piše, če je na pokrovčku FL22, uporabljaj strogo FL22.

 

A ve kdo mogoče koliko gre v M2  (DE) 1.5 mašino hladilne? In mogoče, kje se jo ven spusti. Letos bo 11 let in tu je predvidena menjava.

Napisano
pred 1 uro je godlike napisal:

Pomota.

Balkan nima iridijevih svečk. V knjigi sta 2 intervala za hladilno. FL22 in druge hladilne. Pa piše, če je na pokrovčku FL22, uporabljaj strogo FL22.

 

A ve kdo mogoče koliko gre v M2  (DE) 1.5 mašino hladilne? In mogoče, kje se jo ven spusti. Letos bo 11 let in tu je predvidena menjava.

Meni se zdi da 5litrov ampak nisem siguren. Ponavadi je na hladilniku od strani tak rdeč tulec ki se odvije in steče hladilna tekočina ven. Drugače pa lahko tudi cev snameš med hladilnikom in motorjem. Postopek odzračevanja pa mislim da je enak kot sem zgoraj opisal

Napisano (urejeno)

Original imas fl22 zelena tekocina, katero dobis na uradnemu servisu 5e/l. Fl22 se naj nebi mesala z vodo ker je kao ze premixed. Preveri, ce imas zeleno tekocino, ker sem ze videl sestke s fl22 oznako notri pa gl11 roza antifriz. Ko nivo hladilne pade na min nivo ti zacne hladno pihat, kar je po eno strani dobr, ker v nasprotnem primeru je vprasanje, ce bi sel preverjati nivo hladilne. Nalij do max oznake in spremljaj nivo ter bodi pozoren, ce kje kaj spusca.

@godlike pod hladilnikom je plasticen cep za izpust hladilne.

Aja pa ko bos nalival hladilno v expanzijsko ne pozabi se naliti v hladilnik (do roba). Mazda 6 se sama odzraci med voznjo oz. tako, kot je nekdo ze pred mano napisal, ampak to v tvojemu primeri nebo potrebno, ker notri naceloma ni zraka ampak je samo nivo padel pod minimalno oznako. Dolijes in gas. Spremljaj pa obvezno, da nebo kaj narobe. 

Ce si slucajno iz gorenjskega konca in ce nebos dobil hladilne jo imam se jaz kaksen liter (original fl22), ce bos rabil.

Popravljeno od Scr3am
Napisano

Aha. Za ravenol nevem na original pa pise da kao nesmes mesati. Sicer pa tudi ce bi malo zmesal nebi bilo nic narobe :)

Napisano

Antifriz se načeloma ne sme mešati med sabo. Tako so mene učili vedno in se tega tudi držim.:prstgor:

N7rRRL1.jpg

Napisano

Antifriz samo tisti, ki mora not, ki ga priporoča proizvajalec! Vem za primer, ko je zaradi antifriza motor zaribal.

Napisano

Evo kolega mel se nekaj na zalogi. Original roba. Drug teden dolijem in potem upam da bo ok.

 

IMG_0887.thumb.jpg.298fb46df8207bd1459f2cfdb641a885.jpg

 

Napisano

Long life... še vedno se nasmejim tem napisom na oljih itd...

  • Všeč 1
  • Haha 4

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 2 urama je FuManchu napisal:

Long life... še vedno se nasmejim tem napisom na oljih itd...

Edino kar je res in drži je "Long life-rock'n'roll".

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Ljubim 1

 

 

Napisano (urejeno)

Ampak kljub temu 80% ljudi se vedno nikoli v svojemu lastnistvu ne menja komplet hladilne tekocine. Pa tudi ce v navodilih pise na vsakih 200k km ali 11 let.

Kako pogosto pa vi menjate komplet hladilno glede na to da vam long-life napisi ne disijo :D

Popravljeno od Scr3am

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Vsi 😀 Ampak ni bilo v sklopu SloRoadster, sam druženje s kolegi. Je pa tko, da vsi furamo roadsterje 😀     Pa še Busso
    • Pa končno ena AR Spider lepa vmes🤩
    • Slo roadster.    Po sliki sodeč, je večina brez pleha nad glavo 😉
    • Boss, en majhen nasvet. Ko naslednjič delaš (sestavljaš) video, prosim, da ne lepiš teh dolgih kolobocij, ker povprečno je človek skoncentriran in lahko gleda le kako minuto do dve take monotone posnetke. In se izgubi po poti bistvo. 😉
    • Obvezno bi morali spremeniti cestna pravila. Ker sam poznam eno osebo, ki ima izpit za avto že trideset let, pa si ne upa na avtocesto, ker sovraži hitrost. No, in ko recimo mora enkrat na deset let nujno v Ljubljano, je to zanjo hud šok. In se cijazi tako, da dela kolono, celo tako moteče, da ovira kamione. Na avtocesti sem skoraj vsak dan.  Moje ugotovitve: 1. Najmanj kolon je ravno na samih gradbiščih. Omejitev je sicer 60 km/ uro, a večinoma se tam vozi hitreje (tako kamioni kot avtobusi). "Problem" naredijo kaki turisti, ki se cijazijo s 50km/uro sli manj. Sicer se da tudi prehitevati a za njimi se takoj nabere kilometrska kolona.  2. Največje težave se pojavijo tam, kjer se trije pasovi združijo v dva. Tam je obvezno kolona in to vsak dan, ne glede na to, kateri dan v tednu je.  3. Ko dežuje, so zastoji po celi avtocesti. Moje opažanje je, da tri četrt folka ne zna ali si ne upa voziti "normalno" hitro po mokrem cestišču. Tako nastajajo zastoji tudi na prehitevalnih pasovih. Take kolone znajo bit dolge par deset kilometrov. Takrat se lahko potovalni  čas iz KP do Lj poveča na tri ure.  3. Ko so res velik zastoji, se pravila reševalnega pasu vozniki enostavno  ne držijo več. Ljudje izgubijo živce. Takrat zavlada totalni kaos. Nekateri prehitevajo kar po odstavnem pasu, drugi se naredijo "Francoze" in gredo po sredini, tretji se vstavljajo kar na sredini voznega pasu, tako, da ni prehoda vmes, če bi bilo potrebno.  Najhuje je tam, kjer so trije vozni pasovi. Ni mi jasno, zakaj se tam zadnje čase  ustavljajo kar v treh kolonah.🤔 Včeraj je bilo ravno tako. In je iz Koprske smeri z lučmi in sireno pripeljal rešilec in se je komaj prebijal mimo z pet kilometri na uro . Kaj je s tem folkom, da jim ni jasno, da mora bit vmes razdalja, da gredo lahko vozila na intervenciji mimo. 😡  Cenim pa voznike tovornjakov, ki skoraj vedno, lepo elegantno, zaprejo take prepotentenže, ki se delajo majmune in prehitevajo bodisi po odstavnem ali po sredini. In jih ne pustijo mimo. 👌 5. Kolone nastanejo tudi , ko je več tovornjakov, ki vozijo eden za drugim.  Jaz jim rečem kar "kolona petih kamionov". Razni kamperji, vozila, ki vlečejo kamp prikolice, avtobusi, muzejski primerki vozil itd, se spravijo prehitevati tako kolono  tovornjakov.  Ker so vozili za tovornjaku 100 km/ uro, se počasi premaknejo na prehitevalni, po možnosti več njih skupaj, in takrat je rock n roll. Kamperji, ponavadi kaki muzejski dizel primerki, verjetno ne gredo več kot 100 km/ uro. In "prehitevajo" v nedogled. Ker je več tovornjakov skupaj, se nimajo kam umakniti in se naredi kolona za njimi.  In recimo ti voziš normalno, kot se vozi po prehitevalnem pasu in kar naenkrat vsi bremzajo pred teboj, da je veselje.  6. Prehitevanje tovornjakov. Vsi vemo, da je pri nas na avtocestah to prepovedano. No, in se vsakodnevno to dogaja. In veste kdo je najhujši pri tem? Naši vozniki z slo tablicami. Ker najbrž vedo, da so naši pametnjakoviči ukinili avtocestno policijo in jih ne bo nihče kaznoval. In zopet povzročijo zastoje, ker prehitevajo z par kilometri hitreje.  7. Okvare vozil. Ravno včeraj, ko smo se vračali iz Lj. se je  nad Kastelcem pokvaril en novejši golf na voznem pasu, kjer je zožanje. In je nastala deset in več  kilometrska kolona. Avto so stali v dveh kolonah in ker sta tam zelo ozka vozna pasova, seveda ni bilo mesta za narediti reševalni pas po sredini. Kako je prišel vlečni avto do njega mi ni jasno.  8. Znaki za umirjanje hitrosti na 80,  100, ki sedaj opozarjajo pred Ljubljano, ne pomagajo popolnoma nič. Ravno nasprotno. Če bi ljudje vozili hitreje (normalno) bi bilo po moje manj kolon.  Tam bi morali na vsakem kilometru  postaviti par prometnih policajev (namesto, da se skrivajo po grmovjih in čakajo z radarji, da boš vozil 58km/ uro tam, kjer je omejitev 50), ki bi pospeševali promet. Kot nekoč, ko so miličniki stali v križiščih in so mahali z roko voznikom, da pospešijo, da se križišče čim prej izprazni.  Recimo, da se pelješ enkrat ali parkrat  na teden, mesec po avtocesti, še nekako preživiš to turturo, če pa se voziš dnevno, pa verjamem, da vsakemu popustijo slej kot prej živci.  Jaz preklinjam vsakič kot kočijaš, ko vidim, koliko voznikov je arogantnih, neodgovornih, sebičnih, nevzgojenih, netolerantnih... Za zaključek. Problem je, da so odprli na avtocestah  preveč delovišč naenkrat, kamionskega  prometa in prometa na splošno  je vse več in te naše uboge, dvopasovne avtoceste tega ne "požirajo" več. In tako bo vsako leto huje... Pa ni več važno, ali je poletje, ali jesen, ali je kak praznik ali je torek, vsak dan je podobno.    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.