Skoči na vsebino

VETERANI SLO-91 💂


Bini

Priporočeno sporočilo

Če ste dopolnili 50 let in bili udeleženi v vojni za Slovenijo lahko prihraniti 35€vsak mesec pri dodatnem zdravstvenem zavarovanju,ker so s 1.1.2021 znižali starostno omejitev iz 55 na 50 let.

Mogoče pride komu prav!:bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Svak je hotel to uveljavljati, pa se ze nekaj casa ubada z birokracijo, ker ga kao nimajo v evidenci... in ga sedaj posiljajo od enih vrat do drugih po neka potrdila oz. dokazila...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Kaj sem na forumu edini verteran?:whatever:

Ne. Jaz imam to urejeno że dalj časa. Ko sem dopolnil 50 sem bil upravičenec za to boniteto, potem pa so po parih letih dvignili starostno mejo na 55 in sem s5 plačeval leto ali dve sam, no sedaj pa sem spet strošek Upravne enote ... vsaj mislim, da je to stvar UE. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Jest napisal:

Svak je hotel to uveljavljati, pa se ze nekaj casa ubada z birokracijo, ker ga kao nimajo v evidenci... in ga sedaj posiljajo od enih vrat do drugih po neka potrdila oz. dokazila...

Tudi pri meni ni bil pravi priimek za uveljavljanje teh pravic. 

So pa pri nas vojni veterani tudi zdomci, ki so bili 1000 km od tu, ko je pokalo... 

Brez veze se mi je s tem ubadat, spal sem pa s pištolo pod blazino pa metek v cevi. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi je zelo žal, da imate eni probleme s tem, ker jaz sem imel, kot naj bi ga imeli vsi izdano potrdilo in izkaznico o veteranstvu kmalu po vojni 91! Obrazec ki je na netu UE sem izpolnil in nesel na UE Šentjur in je bilo rešeno v dveh dneh. Malo truda in volje pa le mora biti za prihranek letnega proračuna skoraj 400€🤔

Meni to predstavlja letno zavarovanje in cestni sklad s stroški za mojo Mazdo! :jupiii:

Ali pa 3 vinjete za AC..... 🤔pa še za kako kavo ostane..... 😀

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj svak ima menda tudi izkaznico in potrdilo... ali karkoli ze... samo ga ne najdejo v evidenci ... :)

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 48 minutami je Jest napisal:

Saj svak ima menda tudi izkaznico in potrdilo... ali karkoli ze... samo ga ne najdejo v evidenci ... :)

 

 

Kaj vojaške knjižice pa nima? Tam je tudi vpisano, da je bil prisoten in koliko dni! Ker tudi za delovno dobo se šteje dvojno za tisti čas,ki je notri navedeno. Drugače pa so mi rekli, da če sem izgubil ta dokazila, lahko to dobim na MORS-u. :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi, če nisi takrat bil v vojski ti to pripada. Npr. tisti, ki so morali opravljati službeni delo med vojno ravno tako so upravičeni. Kar nekaj mojih bližnjih to ima. 

Popravljeno od AmpeR
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 37 minutami je AmpeR napisal:

Tudi, če nisi takrat bil v vojski ti to pripada. Npr. tisti, ki so morali opravljati službeni delo med vojno ravno tako so upravičeni. Kar nekaj mojih bližnjih to ima. 

Ja v službah za podporo vojski- naši,da ne bo pomote....👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je AmpeR napisal:

Ne nič v vezi z vojsko. 

Nisem ravno na tekočem s tem,ampak tako naj ne bi bilo! Stric je po vojni 91 čistil in konzerviral orožje 14 dni vsaki dan 7 ur.pa tega statusa nima!😤

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo iz prve roke. Ja, tisti, ki so takrat opravljali delo (po novem v sektorju kritične infrastrukture, pa brez municije) in zaprosili za status, so dobili status veterana in dobili dodatno zavarovanje. 

Zgleda, da je vse odvisno od birokratov na UE, ki so to odločali. 

Popravljeno od AmpeR
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 4. 2. 2021 ob 7:57 je Jest napisal:

Saj svak ima menda tudi izkaznico in potrdilo... ali karkoli ze... samo ga ne najdejo v evidenci ... :)

 

 

Očitno boste morali menjati vodjo UE...🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam sem veteran in že tri leta prejemam to. 

V vojaški knjižici ima vsakdo vpisano koliko dni, mesecev je bil udeležen v vojnih aktivnostih in kje. Mene so že takoj v devetdesetih sami kontaktirali iz UE in me povabili, da sem pridobil status vojnega veterana. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...
dne 13. 2. 2021 ob 17:52 je Alex napisal:

Tudi sam sem veteran in že tri leta prejemam to. 

V vojaški knjižici ima vsakdo vpisano koliko dni, mesecev je bil udeležen v vojnih aktivnostih in kje. Mene so že takoj v devetdesetih sami kontaktirali iz UE in me povabili, da sem pridobil status vojnega veterana. 

Tudi jaz sem veteran 👍😉😉😁😁🥂

  • Všeč 3
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.