Skoči na vsebino

VETERANI SLO-91 💂


Bini

Priporočeno sporočilo

pred 11 urami je Gregster napisal:

Sami veterani. Ni čudno, da je največ SUV-ov prodanih😉

E ja. Veterani moramo voziti lepe in dobre avte. 😉 Vidiš,recimon Boss je samo veteran a ni "vojni veteran" pa se mora voziti le v 6-ki.😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O veteranih za SLO bi lahko napisal roman. Koliko je bil star sin od Krkoviča v tistem obdobju, pa je veteran? Vem za ljudi, ki so v času obdobja, ki je bil potreben za pridobitev tega statusa, bili 1000 km iz SLO, pa se sedaj bahajo s tem statusom. Eni smo pa res počeli določene stvari, smo se pa pod nosom obrisali za ugodnosti. Že v startu je bila SLO leglo za prevarante... 

  • Všeč 4
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je Shrek napisal:

O veteranih za SLO bi lahko napisal roman. Koliko je bil star sin od Krkoviča v tistem obdobju, pa je veteran? Vem za ljudi, ki so v času obdobja, ki je bil potreben za pridobitev tega statusa, bili 1000 km iz SLO, pa se sedaj bahajo s tem statusom. Eni smo pa res počeli določene stvari, smo se pa pod nosom obrisali za ugodnosti. Že v startu je bila SLO leglo za prevarante... 

Če je tako je res žalostno... 😟🥴

Veliko se pa tudi samo govori in bluzi.... 🙃 Poleg tega pa ni kaj dosti ugodnosti, da bi se splačalo blamirati zaradi tega.... :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Janez007 napisal:

Joj, kolk me tole vse skupaj spominja na status borca NOB. Pridobivanje, privilegiji, bahanje. Pavi borci pa so v glavnem na pokopališčih še preden so pridobili status. 

Res je. Tudi meni se smilijo tisti, ki mislijo da so bili v vojni za Slovenijo in nami junaki, ki smo res bili. Je pa fajn, da imamo privilegije podobne kot vnuki "borcev." Toliko dni, kot smo bili v vojni, toliko dni lahko izkoristimo, da gremo prej v penzijo. 😉 Vsak dan šteje. 

Aja, pa v Toplicah imamo tudi kar veliko popust. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je Alex napisal:

Res je. Tudi meni se smilijo tisti, ki mislijo da so bili v vojni za Slovenijo in nami junaki, ki smo res bili. Je pa fajn, da imamo privilegije podobne kot vnuki "borcev." Toliko dni, kot smo bili v vojni, toliko dni lahko izkoristimo, da gremo prej v penzijo. 😉 Vsak dan šteje. 

Aja, pa v Toplicah imamo tudi kar veliko popust. 

Dvojno se šteje za penzijo.....👍

Za pop.v toplicah pa ne vem,kak popust to misliš?🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Bini napisal:

Dvojno se šteje za penzijo.....👍

Za pop.v toplicah pa ne vem,kak popust to misliš?🤔

Recimo tole. 

WWW.OZVVS-VELENJE.SI

Obveščamo vas, da je Zveza veteranov postala lastnica dveh apartmajev v Termah Vivat v...

Če nam  ne bo Golobnjak vsega ukinil. 🤔

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 56 minutami je Alex napisal:

Res je. Tudi meni se smilijo tisti, ki mislijo da so bili v vojni za Slovenijo in nami junaki, ki smo res bili. Je pa fajn, da imamo privilegije podobne kot vnuki "borcev." Toliko dni, kot smo bili v vojni, toliko dni lahko izkoristimo, da gremo prej v penzijo. 😉 Vsak dan šteje. 

Aja, pa v Toplicah imamo tudi kar veliko popust. 

In kaj si se ta status žrtvoval? Prostovoljno?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Janez007 napisal:

In kaj si se ta status žrtvoval? Prostovoljno?

Itak. Sem bil v  vojski v protioklopni četi poveljnik voda  (mlajši vodnik) in so takrat, ko je agresorska jugo armija napadla Slovenijo, rabili prave, hrabre borce  za prestrezanje tankov, ki so krenili iz Puljske kasarne. Na njihovo srečo so se kmalu obrnili nazaj, če ne bi naleteli na na naše bestrzajne topove in daljinsko vodene iztrelke. 

Tako da ja, kjer je akcija tam sem tudi sam. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Alex napisal:

Itak. Sem bil v  vojski v protioklopni četi poveljnik voda  (mlajši vodnik) in so takrat, ko je agresorska jugo armija napadla Slovenijo, rabili prave, hrabre borce  za prestrezanje tankov, ki so krenili iz Puljske kasarne. Na njihovo srečo so se kmalu obrnili nazaj, če ne bi naleteli na na naše bestrzajne topove in daljinsko vodene iztrelke. 

Tako da ja, kjer je akcija tam sem tudi sam. 😉

In to s kitaro in ojačevalcem...😇

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 11. 12. 2022 ob 8:44 je Shrek napisal:

In to s kitaro in ojačevalcem...😇

 

Ne vem, če bo to šlo skozi.

 

Sicer nisem nek blazni glasbenik, a nekaj akordov na kitari pa znam prijet. In vem, da kitara rabi trzalico, @Alex pa je omenjal brestrzajce...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...
pred 30 minutami je Alex napisal:

Kaj si to kam poslal prošnjo ali kako? 🤔

Ne, to bi morali dobiti vsi veterani leta 91 ob 30 obletnici pa zaradi kovida nismo... 😔

Sedaj pa so začeli pošiljati vabila za prevzem teh odlikovanje po posameznih vojnih okrajih. 😉👍

Kdaj bo to pri vas pa ne vem.... 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Bini napisal:

Ne, to bi morali dobiti vsi veterani leta 91 ob 30 obletnici pa zaradi kovida nismo... 😔

Sedaj pa so začeli pošiljati vabila za prevzem teh odlikovanje po posameznih vojnih okrajih. 😉👍

Kdaj bo to pri vas pa ne vem.... 🤔

Aha, tenks. 👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Še Spongebob Squarepants bi tole bolje odpeljal.    
    • Tak kratko, a mu je zmanjkal bencina....  Dober glas.... 
    • Mercedes AMG.mp4 Ta pa ni EV, ampak EZ (ima električni zaganjač) 6.3,V8, Akrapovič. 😁 p.s.: priporočam poslušanje na zvočnikih ali slušalkah
    • Tokrat nekaj,k se mi je "luštalo",od kar je prišlo ven-zadnja generacija Metabo BS 18 LTX BL Qi. Sicer imam tudi prvo generacijo 3-hitrostne Brushless LTX mašine,a je ta nova še malenkost močnejša (130 vs. 120Nm😮),lažja in kompaktnejša....res neverjetno kompaktno glede na performanse.   Ne bom veliko nakladal,je pa zanimiva predstavitev oz. test,kjer je praktično on-par z 40V Makito,poščije 18v Festool-a,36V Hikoki-ja,in kot češnja na torti-poščije tudi Bosch-a z dvovrstično 8Ah baterijo z "tamajhno" enovrstično 4Ah baterijo😮👍 Poka 10x600 vijake k za šalo😄💪   217,55€ na Baumarkteu.de https://www.baumarkteu.de/metabo-602359840-bs-18-ltx-bl-q-i-akku-bohrschrauber-18v-metabox-63714       In za tiste,ki jih zanima proizvodnja v Metabu-3ure prispevek🧐😮...sicer v nemščini,a vseeno mogoče za koga zanimivo🙄    
    • Včeraj-malo poletnega vzdušja-samo,da nisi doma,in je čist drugače...po dooolgem času v Italiji-Italianska riviera-Lignano...voda malce hladna,a čist OK za kopanje😃👍...sonček,peščena plaža,nič gužve,do 15. Maja parking zastonj🧐...šli kasneje na pizzo,šoping...lepo je bilo. Aja CX-5 poraba na relciji 7,7L...k relacija se pri meni zelo reeeedko zgodi. Navdušujoča navigacija v Mazdi...lepo vse radarje napove,in tudi sekcijsko merjenje...sproti spremlja povprečno hitrost-prvič to videl v akciji...se mi dopade. In še nekaj,k sem kupil tisti brezžični adabter za AA-pri predvajanju glasbe preko Android Avto še zmeraj lahko izbiraš onboard navigacijo,torej se sistema ne izključujeta-fino😃👍  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.