Skoči na vsebino

Korona - Covid-19


Bini

Priporočeno sporočilo



.
 
Za ravoz hrane pa je cisto prav, da je izjema... Bolj, kot pa, da so pri hotelih izjema protokolarne, diplomatske in poslovne nocitve...


Poglej dokler so podjetja odprta in delajo pozdravljam izjeme pri hotelih.

Namreč v spomladanskem času so naši monterja porabil vsaj 5 ur vsak dan za pot iz MB do Jesenic in si predstavljaj učinkovitost oz. nevarnost na cesti

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 59 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Prekleti kolesarji in RTV, kakšno sranje so nam zrihtal.

Res je. Škoda, da danes ne bodo mogli "pustovati" pred parlamentom. Pa še izselili jih bodo, tako, da bodo revčki postali brezdomci. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Nejc1986 napisal:

Ok,razumem , da imajo cvetličarji največ prometa v teh tednih in da je škoda,da gredo naročene rože v smeti... Ok,recimo...

 

Ne razumem pa zakaj bi bila dostava hrane v nočnem času življenjskega pomena.

Glej, čim manj uničevanja gospodarstva in dejavnosti. Ukrepi morajo biti smiselni in z velikim efektom ampak čim manj poseganja v gospodarstvo. Ker tole se bo nadaljevalo in še enkrat, dokler ne bodo spremenili način testiranja in kot okužene prijavljali vse, tako tiste ki so dejansko okuženi kot tiste, ki imajo mogoče samo del RNK -a ja virusa nekje v sebi bo pač številka taka kot je. 

 

Pri takih, ki so na tem testu pozitivni je potrebno OBVEZNO narediti še krvni test na protitelesa in ugotovit ali so mogoče virus že preboleli in kot taki nimajo kaj počet v statistikah. V bolnišnicah pa ločevat ali gre za novi korona virus, ali gre za korona virus prehlada ali gre za virus gripe in druga virusna obolenja. 

 

Lani pozno jeseni in v prvih dveh mesecih letošnjega leta je bilo ogromno gripe. Za tiste, ki ne verjamejo kaj pišem je recimo januarski in februarski podatek o 750 hospitaliziranih istočasno. Od tega 450 gripa 

 

WWW.24UR.COM

Vodilni slovenski spletni medij: aktualni dogodki iz Slovenije in tujine, športne novice ter ekskluzivni prispevki iz sveta zabave.

 

in ostalih 300 pa pnevmovirus RVS

 

WWW.NIJZ.SI

Spremljanje respiratornega sincicijskega virusa (RSV) v prejšnjih sezonahTedensko spremljanje respiratornega sincicijskega virusa (RSV)Vprašanja in odgovori1. Kako zmanjšamo nevarnost okužbe z RSV?

 

Kje so pa še vsi ostali rinovirusi in koronavirusi (vse skupaj jih je nekaj 100 vrst) in so že zelo dejavni in aktivni.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, učer sem na šihtu fasal glavobol. Sicer nimam pojma od česa, sam itak k sem omenu šefu je bila cela panika in sem šel dam. No, poleg glavobola me že par dni bolijo tudi meča, sam to je lahko tudi zato, ker sem pred dnevi skoraj dve uri prečepel, k je me neki zezal na šihtu, ampak ok. No uglavnem kličem zdravnico v upanju, da mi reče počivaj kak dan ali dva, če ne bo boljš pokliči... No, zdravnica, ko sem povedal kaj mi je , me je avtomatsko dala na odvzem brisa za covid. Ok, tuki še razumem, da najbrž testirajo vse, kar ima kak sum na okužbo. Sam glavna fora je pa to, da pridem na vrsto šele v torek :)  Do takrat bom ok, tud če bi imel korono.  Drgač pa dones sem kul, vročine itak nisem nikol imel, tko da zdej veselo čakam doma, na ta nesrečni torek :) Še dobr, da so lokali zaprti, da nimam kakih skušnjav :)  (hec hec)

  • Haha 3
  • Začuden 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Freak napisal:

Evo, učer sem na šihtu fasal glavobol. Sicer nimam pojma od česa, sam itak k sem omenu šefu je bila cela panika in sem šel dam. No, poleg glavobola me že par dni bolijo tudi meča, sam to je lahko tudi zato, ker sem pred dnevi skoraj dve uri prečepel, k je me neki zezal na šihtu, ampak ok. No uglavnem kličem zdravnico v upanju, da mi reče počivaj kak dan ali dva, če ne bo boljš pokliči... No, zdravnica, ko sem povedal kaj mi je , me je avtomatsko dala na odvzem brisa za covid. Ok, tuki še razumem, da najbrž testirajo vse, kar ima kak sum na okužbo. Sam glavna fora je pa to, da pridem na vrsto šele v torek :)  Do takrat bom ok, tud če bi imel korono.  Drgač pa dones sem kul, vročine itak nisem nikol imel, tko da zdej veselo čakam doma, na ta nesrečni torek :) Še dobr, da so lokali zaprti, da nimam kakih skušnjav :)  (hec hec)

To je kar standardna procedura pri takem počutju te dni. 

 

Saj tudi pred letošnjim letom,se je svetovalo,da odpres bolniško po telefonu in šele nekje tretji dan greš na pregled k zdravniku... Če si seveda lahko zdržal do takrat.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Freak, če ne boš šel na testiranje in so ti določili datum si avtomatsko pozitiven... saj to veš a ne?

 

pred 30 minutami je Nejc1986 napisal:

To je kar standardna procedura pri takem počutju te dni. 

 

Saj tudi pred letošnjim letom,se je svetovalo,da odpres bolniško po telefonu in šele nekje tretji dan greš na pregled k zdravniku... Če si seveda lahko zdržal do takrat.

 

Pa a se res vsem tak način oziroma procedura zdi popolnoma v redu? Ne vem no to je tak unikum delovanja, da se marsikdo raje potuhne in ne razlaga, da je bolan. In ravno takega bodo sfalili, zraven pa cel kup drugih, ki imajo zgolj prehlad, bohnedej pa da kakšno RNK nove corone najdejo. Pol jo tolk cajta mrcvarijo, da je ja testiranec pozitiven. 

 

Čeprav zdaj pa po drugi strani že pravijo, da kdor nima stikov in je okužen gre lahko nazaj na delo. WTF

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
  • Jezen 1
  • Hvala 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss - to pa nisem vedal, da si avtomatsko okužen, če ne greš na testiranje 😲 Mi je pa tudi zanimivo, ko sem spraševal za moja dva otroka (vrtec in prvi razred), pa je zdravnica rekla, da če nimata simptomov, da gresta lahko normalno v šolo oz vrtec. 

 

No ja, zaenkrat se počutim dobro in upam, da tako tudi ostane. Je pa res, da nikol ne veš, lahko da imam covid-19, samo v (zaenkrat- tok tok) blagi obliki?? Bomo v torek izvedeli.

Čeprav razlog za glavobol, bi lahko bil tudi v dolgotrajni uporabe maske, ker na šihtu jo imam itak skoz gor in mrbit sem samega sebe z zadahom onesposobil :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je Freak napisal:

@Boss - to pa nisem vedal, da si avtomatsko okužen, če ne greš na testiranje 😲 Mi je pa tudi zanimivo, ko sem spraševal za moja dva otroka (vrtec in prvi razred), pa je zdravnica rekla, da če nimata simptomov, da gresta lahko normalno v šolo oz vrtec. 

 

No ja, zaenkrat se počutim dobro in upam, da tako tudi ostane. Je pa res, da nikol ne veš, lahko da imam covid-19, samo v (zaenkrat- tok tok) blagi obliki?? Bomo v torek izvedeli.

Čeprav razlog za glavobol, bi lahko bil tudi v dolgotrajni uporabe maske, ker na šihtu jo imam itak skoz gor in mrbit sem samega sebe z zadahom onesposobil :D 

Zaradi maske te verjetno ne boli glava. To bo kaj drugega. Najbrž kovid. Ali pa navaden prehlad.Ali gripa.V vsakem primeru  moraš ostati doma. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

Freak, če ne boš šel na testiranje in so ti določili datum si avtomatsko pozitiven... saj to veš a ne?

 

 

Pa a se res vsem tak način oziroma procedura zdi popolnoma v redu? Ne vem no to je tak unikum delovanja, da se marsikdo raje potuhne in ne razlaga, da je bolan. In ravno takega bodo sfalili, zraven pa cel kup drugih, ki imajo zgolj prehlad, bohnedej pa da kakšno RNK nove corone najdejo. Pol jo tolk cajta mrcvarijo, da je ja testiranec pozitiven. 

 

Čeprav zdaj pa po drugi strani že pravijo, da kdor nima stikov in je okužen gre lahko nazaj na delo. WTF

Meni se zdi tak sistem primeren za odgovorne ljudi, ki poznajo svoje telo in ne izigravajo sistema. 

 

Mene je dolga leta matrala astma. 1x na leto sem šel za 10-14 dni na bolniško. Prvi dan sem poklical zdravnika, sva preko telefona odprla bolniško in tretji dan sem se šel osebno pokazati in potem spet čez kaksen teden. Da bi šel že prvi dan osebno do njega... Niti nisem bil sposoben se varno pripeljati do tja, okužil bi še koga drugega (konec koncev že tako podhranjen zdravstveni kader), samo zato,da mi da napotke, ki mi jih lahko že po telefonu...

 

Kdor pa hoče izigravati sistem, ga bo pa tako ali drugače... Tako kot lahko sedaj odglumi slabo počutje po telefonu, lahko mirne duše zaigra slabo počutje tudi če se osebno zglasi v ZD... V slednjem primeru je zgolj še večja gneča tam. 

 

Sicer pa... Boli kot zdravih ljudi doma, se je treba bati bolnih na šihtu. 

 

Kar se pa tiče tega, da se ljudje potihnejo ko se slabo počutijo in be gredo na bolniško; raje ne bom komentiral. 

 

Nevem pa a je res tako,da lahko okužen s korono delaš , če nimaš stikov z ostalimi? A ni tako,da če si imel stik z okuženim in hkrati nimaš simptomov , te pač ne dajo na testiranje in lahko delas do pojava morebitnih znakov okužbe?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne pozabit da smo enkrat že blesteli in zmagali pred vsemi ostalimi.

 

Zmaga se že kaže na vidiku, tako kot prvo jo bomo proslavili z vojaško parado. Tokrat ne z brencelni iz Aviana, tokrat se bodo po Zaloški mimo klinca vozili abramsi!

 

Zmaga nad korona virusom zagotovo pride, če bo treba se bomo zanjo borili do zadnjega. 

Popravljeno od Mraušk Mčk

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

prns en sodelovc k se mu ne da delat glih... šou na test.. negativen, ceu užaljen haha, smo ga zajebaval... zdej po dveh dneh ma baje vročino in je doma.. bo šou še 1x na test... bumbar... janšouc zagrizen itd,.... aplikacija pod mus itd... vse,  sam delat ne

 

ma to bomo vse plačal nč bat..noben test ni zastonj... abup

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdajle sem prišel iz Kopra. Več kot polovica folka nima zunaj maske. Kako bi lahko zaslužila država, samo par patrulj poslat po Kopru in talat  vse povprek  kazni po 400€.Mislim,da bi bila hitro kaša polna. 😊

pred 55 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Ne pozabit da smo enkrat že blesteli in zmagali pred vsemi ostalimi.

 

Zmaga se že kaže na vidiku, tako kot prvo jo bomo proslavili z vojaško parado. Tokrat ne z brencelni iz Aviana, tokrat se bodo po Zaloški mimo klinca vozili abramsi!

 

Zmaga nad korona virusom zagotovo pride, če bo treba se bomo zanjo borili do zadnjega. 

Upam, da bodo res zopet avioni preleteli Slovenijo po uspešno odpravljeni  epidemijo korone. Da vsaj vemo, da smo še v nato paktu in ne slučajno po novem  pod severno Korejo,kot sanja četvorka klovnov v senci. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Nejc1986 napisal:

Meni se zdi tak sistem primeren za odgovorne ljudi, ki poznajo svoje telo in ne izigravajo sistema. 

 

Mene je dolga leta matrala astma. 1x na leto sem šel za 10-14 dni na bolniško. Prvi dan sem poklical zdravnika, sva preko telefona odprla bolniško in tretji dan sem se šel osebno pokazati in potem spet čez kaksen teden. Da bi šel že prvi dan osebno do njega... Niti nisem bil sposoben se varno pripeljati do tja, okužil bi še koga drugega (konec koncev že tako podhranjen zdravstveni kader), samo zato,da mi da napotke, ki mi jih lahko že po telefonu...

 

Kdor pa hoče izigravati sistem, ga bo pa tako ali drugače... Tako kot lahko sedaj odglumi slabo počutje po telefonu, lahko mirne duše zaigra slabo počutje tudi če se osebno zglasi v ZD... V slednjem primeru je zgolj še večja gneča tam. 

 

Sicer pa... Boli kot zdravih ljudi doma, se je treba bati bolnih na šihtu. 

 

Kar se pa tiče tega, da se ljudje potihnejo ko se slabo počutijo in be gredo na bolniško; raje ne bom komentiral. 

 

Nevem pa a je res tako,da lahko okužen s korono delaš , če nimaš stikov z ostalimi? A ni tako,da če si imel stik z okuženim in hkrati nimaš simptomov , te pač ne dajo na testiranje in lahko delas do pojava morebitnih znakov okužbe?

Iz prve roke,če si pozitiven si v bolniški in ne delaš. Če pa hočeš zastonj delat od doma pa lahko. To je pa ikoriščanje delavca,ker podjetje dobi vse povrnjeno od države,prav tako dobijo plačano odrejeno pozitiven.10dni od NIJZ . Sedaj pa je tako da,če si bil v stiku z okuženo osebo lahko koristiš bolniško brez zdravnika 3 dni in če dobiš simptome na test in potem je odvisno kaj pokaže. Lahko pa se izoliraš za nekaj dni,ali v službi ali na dopustu in če ne dobiš simptomov čez nekaj dni si vredu. Lako pa blefiraš da te boli grlo in greš na test. Ostalo pa tako veš,če si pozitiven.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js mam vec 'sodelovcev ' (ista firma a ni stikov tesnih)... pozitivnih... nobenemu nic razn smrkla....

 

js bi loh sou preventivno v karanteno da neb rabu delat, a pol moras na test... vem iz prve.... se mi pa ne da s tem zajebavat.... ko jih jebe, nj testirajo tiste k se bojijo in ki jim pase... 

ne stekam pa fore da si kj bolan in takoj letis na test... pa kaj boš na boljšem? bot doma, nos masko in se izogibaj folku... a mas ta faking kovid al ne se mores pač obnašat....

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je gregc88 napisal:

js mam vec 'sodelovcev ' (ista firma a ni stikov tesnih)... pozitivnih... nobenemu nic razn smrkla....

 

js bi loh sou preventivno v karanteno da neb rabu delat, a pol moras na test... vem iz prve.... se mi pa ne da s tem zajebavat.... ko jih jebe, nj testirajo tiste k se bojijo in ki jim pase... 

ne stekam pa fore da si kj bolan in takoj letis na test... pa kaj boš na boljšem? bot doma, nos masko in se izogibaj folku... a mas ta faking kovid al ne se mores pač obnašat....

Ko javis zdravniku , da si zbolel in imaš znake gripe/prehlada/viroze/covida, te zdravnik napoti na odvzem brisa. Ni da bi ljudje masovno sami od sebe panično hodili na lastno pest delati test.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mogoce zdej 2 dni... še prejsn tedn je en reku k je biu pozitivn da  je bil z nekom v stiku ... no  un je takoj dobil klic na mobi od dohtrja  kdaj more pridet..ze narocen ... ni nic izbiral...mogu je it....pa ni bil bolan nič...

zdej je pa prevec vsega in jim dol visi...si loh zlo bolan in cakas par dni na odvzem ja ...pa se ksn dan na rezultat....

Popravljeno od gregc88
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Nejc1986 napisal:

Ko javis zdravniku , da si zbolel in imaš znake gripe/prehlada/viroze/covida, te zdravnik napoti na odvzem brisa. Ni da bi ljudje masovno sami od sebe panično hodili na lastno pest delati test.

Tudi, če te boli koleno ne moreš k svojemu osebnemu zdravniku brez testiranja. Da ne bi slučajno kak okuženi osebek zalutal v čakalnico. Šele, ko dobiš izvid se lahko prikažeš tam. Po mojem edino pravilno. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Alex napisal:

Tudi, če te boli koleno ne moreš k svojemu osebnemu zdravniku brez testiranja. Da ne bi slučajno kak okuženi osebek zalutal v čakalnico. Šele, ko dobiš izvid se lahko prikažeš tam. Po mojem edino pravilno. 

No,jaz se s tem ne strinjam. Čakaš 3dni na bris.... Obstaja kup zdravstvenih stanj,ki se lahko v teh treh dneh poslabšajo. 

 

Zdravnik mora biti dosegljiv za nujne stvari , osebje je zaščiteno, pacient tudi. Če se izkaže, da nekdo hodi za bv na vrat na nos k dohtarju,pa naj dobi tako položnic, da ne bo nikoli več tega ponovil.

 

Tudi na urgenci lahko prideš na pregled brez opravljenega brisa. Merjenje temperature in pobrana kratka anamneza (ali si bil v stiku z obolelim, splošno počutje...) in te na podlagi tega potem obravnavajo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je gregc88 napisal:

mogoce zdej 2 dni... še prejsn tedn je en reku k je biu pozitivn da  je bil z nekom v stiku ... no  un je takoj dobil klic na mobi od dohtrja  kdaj more pridet..ze narocen ... ni nic izbiral...mogu je it....pa ni bil bolan nič...

zdej je pa prevec vsega in jim dol visi...si loh zlo bolan in cakas par dni na odvzem ja ...pa se ksn dan na rezultat....

No tole si malo zamešal,ko si bil v stiku z dokazano okuženim so te obvestili z NIJZ-a,da si v karanteni od zadnjega stika z njim 10dni. Če pa imaš simptome pa gteš na test. Sedaj pa tega ni več in greš v samo izolacijo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Nejc1986 napisal:

Čakaš 3dni na bris.... Obstaja kup zdravstvenih stanj,ki se lahko v teh treh dneh poslabšajo.

To je danes nepomembno ... važna je samo korona, vse ostalo je brezveze. Slepič recimo ni nalezljiv in ni škode da nekdo umre, ker ga ne obravnavajo. Važno je samo tole norenje in jamranje kako so preobremenjeni. Ja spomladi so bili preobremenjeni pri nekaj deset pacientov, zdaj enako. Notranjosti bolnic (razen hodnikov) pa ne pustijo snemat, ker bi lahko kdo resnico spoznal.

 

6000 testiranj ... res? To je pač laž, ker v tem številu so zajeti tudi tisti, ki so naročeni pa ne pridejo na testiranje oziroma so prijavljeni na dveh odvzemnih mestih. Resnični primer: naročeni je bil najprej določen za test v Ljubljani nakar je prosil, če bi lahko bil v Domžalah. Zdravnik je to spremenil ni pa odjavil iz prvotnega naročila. Testiranec je šel v Domžale, kjer je opravil bris in čez nekaj ur dobil rezultat, da je negativen. Nekaj ur po tem klicu je dobil SMS, da je pozitiven in to zato, ker se ni pojavil v Ljubljani na testiranju.

 

Zato pa imamo danes tak procen pozitivnih "testov", se pravi tistih testov, ki nikoli niso bili opravljeni in so avtomatsko pozitivni. Nekako tako kot če odkloniš pihanje, ko ti policija ponudi frulico - avtomatsko si pijan. Zato tako visok procent "pozitivnih".

 

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Alex napisal:

Zaradi maske te verjetno ne boli glava. To bo kaj drugega. Najbrž kovid. Ali pa navaden prehlad.Ali gripa.V vsakem primeru  moraš ostati doma. 😉

 

Ojej, ojej... ti se norca delaš pa verjetno še nisi slišal za oksidativni stres. Pri rudarjejeno (ne to ni cryptomining) je to poznana težava, kot recimo pri alkoholnem vrenju v vinskih kleteh. V večjih koncentracijah C02 je lahko smrtno pri manjših oziroma povišanih, sploh če se dogajajo nekaj ur zapored pa se dejansko pojavijo glavoboli in poslabšano počutje. Zato tudi zdravniki hodijo na pavze, kjer snamejo maske, da se po domače povedano nadihajo svežega zraka.

 

In ja maska ovira normalno dihanje in ker večina nima FFP2 in FFP3 maske z ventilom, po domače povedano vdihavajo nazaj svoj lastni CO2 namesto normalnega zraka. Tudi sam sem pred dnevi doživel nekaj takega, ker sem na lokaciji nosil masko neprekinjeno skoraj 8 ur... glavobol je bil na koncu že kar zmerno prisoten, ampak, ko sem odšel domov in se nadihal svežega zraka je bilo kot bi se prerodil. Glavobol je v pol ure izginil in tudi slabega počutja kar naenkrat ni bilo več. Tako, da maske imajo pozitivne učinke in tudi negativne. Ker če ne bi imele negativnih bi z zaradi izboljšanja počutja tudi spali z njimi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Boss napisal:

 

Ojej, ojej... ti se norca delaš pa verjetno še nisi slišal za oksidativni stres. Pri rudarjejeno (ne to ni cryptomining) je to poznana težava, kot recimo pri alkoholnem vrenju v vinskih kleteh. V večjih koncentracijah C02 je lahko smrtno pri manjših oziroma povišanih, sploh če se dogajajo nekaj ur zapored pa se dejansko pojavijo glavoboli in poslabšano počutje. Zato tudi zdravniki hodijo na pavze, kjer snamejo maske, da se po domače povedano nadihajo svežega zraka.

 

In ja maska ovira normalno dihanje in ker večina nima FFP2 in FFP3 maske z ventilom, po domače povedano vdihavajo nazaj svoj lastni CO2 namesto normalnega zraka. Tudi sam sem pred dnevi doživel nekaj takega, ker sem na lokaciji nosil masko neprekinjeno skoraj 8 ur... glavobol je bil na koncu že kar zmerno prisoten, ampak, ko sem odšel domov in se nadihal svežega zraka je bilo kot bi se prerodil. Glavobol je v pol ure izginil in tudi slabega počutja kar naenkrat ni bilo več. Tako, da maske imajo pozitivne učinke in tudi negativne. Ker če ne bi imele negativnih bi z zaradi izboljšanja počutja tudi spali z njimi.

Potrč? A si to ti?😎 😷

Ne, resno. Dokazano je, da tudi zaradi sexa nekatere dame boli glava. In to kar precej pogosto. Pa ne nosijo takrat mask. A  še nisi slišal za take glavobole?Tudi takrat je glavobol zmerno do močno prisotnen in nikakor ne mine. Ne pomaga niti to, da gre dama  na balkon po sveži zrak. Čudežno izgine, ko se dama obrne na srugi bok. 

Glej, masko nosim skozi že od marca meseca brez premora, tudi poleti. Nikoli nobenega problema. Edino kar  sem opazil je to, da imam od takrat pri teku precej nižji utrip srca. Pa tudi diham nekako bolj lahkotno. To zna biti posledica tega, da sem se z masko naučil pravilno dihati. Tudi, ko grem v kak res velik klanec se nikoli ne zadiham.

V naši firmi ni še nihče zbolel od korone. To je po mojem posledica striktne uporabe mask. Pri malici ne sme bit v jedilnici več kot 6 oseb naenkrat, 1 oseba za eno mizo. Okna so cel dan odprta, za zračenje. Mize so oddaljene več kot dva metra ena od druge,vsak dan merimo temperaturo zaposlenim... in nobenega ne boli glava.Čudežno ni niti več toliko bolniških kot druga leta. Raznih prehladov tudi ne.Zna biti, da tudi tukaj pomaga maska. Zaposleni prejmejo po dve maski na dan,če vprašajo, dobijo še kako  tudi naknadno. Tako,da si jih zamenjajo pogosto. Vsaj nisem še zasledil, da bi kdo jamral za glavobolom. Maske so obvezne in prav je tako.Tistim,ki mislijo, da se jim kratijo njihove osebne pravice, naj se obrnejo na FB odvetnike. Baje, da so tej top of the top in v samem vrhu. Ziher bodo zmagali... 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bom pa danes Kovidu dvignil stedinca in se prvič v življenju cepil proti gripi. Verjetno hočte slišat zakaj? To pa zato ker nočem dobiti obeh naenkrat,smrtnost 100%,verjetnost za kaj takega pa majhna,ampak Mazda forum mi je tako pri srcu,da sem se odločil za cepljenje in še nekaj let ostanem z vami,upam.

Ps;(za Gorenjce) cepljenje je BREZPLAČNO!:ouje:

  • Všeč 2
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Bini napisal:

Jaz bom pa danes Kovidu dvignil stedinca in se prvič v življenju cepil proti gripi. Verjetno hočte slišat zakaj? To pa zato ker nočem dobiti obeh naenkrat,smrtnost 100%,verjetnost za kaj takega pa majhna,ampak Mazda forum mi je tako pri srcu,da sem se odločil za cepljenje in še nekaj let ostanem z vami,upam.

Ps;(za Gorenjce) cepljenje je BREZPLAČNO!:ouje:

Ampak, ali ni to skoraj nemogoče, da bi fasal obe naenkrat?Če recimo imaš navadno gripo si doma v postelji in ne hodiš okoli,tako,da se skoraj nimaš kje okužiti za kovid. Razen seveda, da ti kdo prinese to domov. 

Sicer pa smo imeli mi v firmi že vsa leta cepljenje za gripo zastonj. In v večini primerov sta se prijavila le dva. Vsako leto ista. Tudi ni zagotovila, da bodo zadeli pravi virus. Kajti vemo, da obstajajo najmanj trije virusi navadne gripe. To cepljenje je bj kot ne loterija. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.