Skoči na vsebino

Korona - Covid-19


Bini

Priporočeno sporočilo

@Bini daj deli ta doktorat, resnično si želim videti, končno neke realne napotke za tak primer. To je tisto kar pogrešam, pa ne pri naših,  ampak pri vseh. Vsi samo "ja se je treba izolirat oz. I-Z-L-O-Č-I-T". Zdej mi pa naj razloži nekdo, kako to stori 4 članska druživa v 2-3 sobnem stanovanju v bloku, hvala ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A avto lahko grem kupit v sosednjo statistično regijo? Kdo sploh lahko odgovori na tako vprašanje?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam bil gates  je izjavil da nas je preveč na svetu..in da nas bo pocepil in  tako bo kako miljardo ljudi umrlo tako ali drugače  čez kako leto... pač tako da ne bo sumljivo oz dokazljivo....

kdor vsaj malo razmišlja z zdravo pametjo in vidi kako se vse odvija,  loh vidi da je to naštimano... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je 50keda napisal:

@Bini daj deli ta doktorat, resnično si želim videti, končno neke realne napotke za tak primer. To je tisto kar pogrešam, pa ne pri naših,  ampak pri vseh. Vsi samo "ja se je treba izolirat oz. I-Z-L-O-Č-I-T". Zdej mi pa naj razloži nekdo, kako to stori 4 članska druživa v 2-3 sobnem stanovanju v bloku, hvala ;)

Jao,preveč pisanja bi bilo ampak največji delež pri vsemu je,da nosi ona masko če je preblizu mene,če je pa nima pa mora biti tiho. Midva sva se odločila za zadnje.Razkužilo pa v vsakem prostoru in ne ga šparat! Ni dotikanja obraza pod nobenim pogojem Ona pa vsako stvar ki jo skupj uporablata prijemlje zadnja,to je največkrat pri hrani in hranjenju s tem da je v kopalnici tudi to pomembno ker je veliko vlage in mali prostor. Tudi okno je bilo non stop malo odprto itd itd itd....... Tako ali tako ti pa njz pošle po netu vse kar je pomembno in se tega soidno držiš in si rešen. Z otroki bo pa malo težje šlo,odvisno koliko so stari.... Glede seksa je pa tako kot pri njeni nosečnosti samo da prva dva pravila izpustiš in se samo tretjega držiš 14 dni! Če ne veš slučajno za kaj se gre,me vprašaj.Veliko sreče če bo potrebno.:nevem:

  • Všeč 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je mazdaman napisal:

A avto lahko grem kupit v sosednjo statistično regijo? Kdo sploh lahko odgovori na tako vprašanje?

Vprašaj prodajalca on bo vedel ali se pa bo pozanomal. Spomladi je šlo,samo poslal ti je mail,da imaš avto pri njih in,da greš po njega in približna ura dviga.:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evola... za vse FB fane. Na vprašanje, ali poznaš koga, ki je zbolel za  corono. Sedaj lahko odgovorite: Da. Aja. Koga pa? Ženo od Binija. Jaz jih sicer poznam še enih osem zraven. A vseeno. Sicer pa, a pozna kdo koga, ki je zadel več kot sto tisoč € na lotu? Jaz ne. 

pred 5 minutami je Bini napisal:

Vprašaj prodajalca on bo vedel ali se pa bo pozanomal. Spomladi je šlo,samo poslal ti je mail,da imaš avto pri njih in,da greš po njega in približna ura dviga.:prstgor:

Jaz sem šel tako v Lj. po feltne,ko ni bilo dovoljeno prehajati iz občine v občino. Samo predračun od prodajalca moraš  imeti. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Noja...tale z lotom je malo bosa.... Glede na stevilke, ki jih objavljajo, je ze skoraj pol Slovenije okuzene... Ali jih tudi toliko zadane vec kot 100.000 € na lotu? 😆 

 

In zene od Binija verjetno ne pozna veliko folka tukaj na forumu... To je potem enako, kot da reces da poznas enega na FBju, ki je okuzen ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je Alex napisal:

Jaz sem šel tako v Lj. po feltne,ko ni bilo dovoljeno prehajati iz občine v občino. Samo predračun od prodajalca moraš  imeti. 

 

 

In potem prav ti govoriš o neodgovornosti folka! Svašta!

 

V Črnomlju ima šiptar res zelo dober kebab. Mu bom rekel za predračun. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Jest napisal:

Noja...tale z lotom je malo bosa.... Glede na stevilke, ki jih objavljajo, je ze skoraj pol Slovenije okuzene... Ali jih tudi toliko zadane vec kot 100.000 € na lotu? 😆 

 

In zene od Binija verjetno ne pozna veliko folka tukaj na forumu... To je potem enako, kot da reces da poznas enega na FBju, ki je okuzen ;)

Ja... na FB. V bistvu  ne bi smeli verjeti nobenemu, ne da so bili na luni, ne da so bili na mt. everestu, ne da so bili 11000 metrov globoko v morju, ne da so živeli dinozavri. Nobenega ne poznam, ki je koga od zgoraj naštetih videl. 

Lepo je rekel danes doktor na tv :"Najboljše, da takoj ukinemo vse fakultete. Nima smisla zapravljati časa in denarja za dolgoletno izobraževanje. Na FB boste z lahkoto dobili izredne strokovnjake za vsa področja. Celo doktorjev je na pretek. Kdo pravi, da jih v Slo primanjkuje? ". 

  • Všeč 2
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Mraušk Mčk napisal:

 

In potem prav ti govoriš o neodgovornosti folka! Svašta!

 

V Črnomlju ima šiptar res zelo dober kebab. Mu bom rekel za predračun. 

V čem je problem? A sem mogoče takrat skakal po Ljubljani po kafičih in imel piknike, kot pol Slovenije ta vikend na obali? #Šel sem direktno v trgovino, čakal zunaj, da sem šel sam noter, ko ni bilo noter nobenega in ko so končali, sem plačal in šel domov. To je odgovorno. 

  • Zmeden 1
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Alex napisal:

V čem je problem? A sem mogoče takrat skakal po Ljubljani po kafičih in imel piknike, kot pol Slovenije ta vikend na obali? #Šel sem direktno v trgovino, čakal zunaj, da sem šel sam noter, ko ni bilo noter nobenega in ko so končali, sem plačal in šel domov. To je odgovorno. 

To je bilo takrat vse po predpisih,isto kot tisti ki so šli na vikende s sprintanimi potrdili z uro obiska tam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je Alex napisal:

V čem je problem? A sem mogoče takrat skakal po Ljubljani po kafičih in imel piknike, kot pol Slovenije ta vikend na obali? #Šel sem direktno v trgovino, čakal zunaj, da sem šel sam noter, ko ni bilo noter nobenega in ko so končali, sem plačal in šel domov. To je odgovorno. 

Nisi doumel, ane. Ti, ki si daleč največji svetnik, si ravnal neodgovorno. In potem pametuješ da to ni nič ker nisi šel v kafič:vskalo:

  • Haha 1
  • Zmeden 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Mraušk Mčk napisal:

Nisi doumel, ane. Ti, ki si daleč največji svetnik, si ravnal neodgovorno. In potem pametuješ da to ni nič ker nisi šel v kafič:vskalo:

😷🤗

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Evola... za vse FB fane. Na vprašanje, ali poznaš koga, ki je zbolel za  corono. Sedaj lahko odgovorite: Da. Aja. Koga pa? Ženo od Binija. Jaz jih sicer poznam še enih osem zraven. A vseeno. Sicer pa, a pozna kdo koga, ki je zadel več kot sto tisoč € na lotu? Jaz ne.

Zanimivo, naš sosed je pred 30 leti zadel cca 600.000 mark na Lotu. Od prijateljev, sodelavcev, sorodnikov pa ne poznam nobenega pozitivnega oziroma zbolelega za COvid-19, vsaj uradno znanega ne. Kar je malce čudno saj v te kategorije spade pri meni na oko recimo cca 500 ljudi.

 

A čmo še kakšno o PCR testih rečt... sej veste o tistih, kjer repliciraš DNK oziroma RNK toliko časa, da jo maš dovolj za dokazano okužbo. Če pa narediš še nekaj podvajanj v tem testu pa je spoznan za okuženega čisto vsak na svetu.

 

Saj poznamo delovanje PCR metode a ne? Če ne potem je tukaj kratka razlaga

 

Še iznajditelj metode in nobelov nagrajenec je izjavil, da ta metoda ni primerna za testiranja, kjer dokazujemo prisotnost bolezni oz virusov. No in na svetu je trenutno odobrenih kar 33 različnih testov, ki uporabljajo to metodo in so po domače povedano uradni.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Boss napisal:

Zanimivo, naš sosed je pred 30 leti zadel cca 600.000 mark na Lotu. Od prijateljev, sodelavcev, sorodnikov pa ne poznam nobenega pozitivnega oziroma zbolelega za COvid-19, vsaj uradno znanega ne. Kar je malce čudno saj v te kategorije spade pri meni na oko recimo cca 500 ljudi.

 

A čmo še kakšno o PCR testih rečt... sej veste o tistih, kjer repliciraš DNK oziroma RNK toliko časa, da jo maš dovolj za dokazano okužbo. Če pa narediš še nekaj podvajanj v tem testu pa je spoznan za okuženega čisto vsak na svetu.

 

Saj poznamo delovanje PCR metode a ne? Če ne potem je tukaj kratka razlaga

 

Še iznajditelj metode in nobelov nagrajenec je izjavil, da ta metoda ni primerna za testiranja, kjer dokazujemo prisotnost bolezni oz virusov. No in na svetu je trenutno odobrenih kar 33 različnih testov, ki uporabljajo to metodo in so po domače povedano uradni.

Roke si umivat, nosite maske, ne hodite nikamor, kamor ni nujno. Aja, pa po deveti zvečer lepo doma tv glejte in malo svoje lepše polovice pocrtajte. Pa ne bo rabilo razmišljat nobenih teorijah zarot. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Roke si umivat, nosite maske, ne hodite nikamor, kamor ni nujno. Aja, pa po deveti zvečer lepo doma tv glejte in malo svoje lepše polovice pocrtajte. Pa ne bo rabilo razmišljat nobenih teorijah zarot. 😉

Jaz dodajam še: ne se dotikati obraza po nepotrebnem (mencanje oči ipd).

 

Sam tudi razkuzim embalažo, ki jo prinesem iz trgovine (ali pa počakam dan ali dva preden gredo stvari v uporabo), nepakiranih živil pa itak že nekaj časa ne kupujem (nekateri so preprosto pujsi).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak kako je v naravi nakaterih, da ob vsakem novem ukrepu najprej pomislijo kako zaobiti pravila. 

 

Kako se izogniti nošnji mask, kako se izogniti policijski uri (najboljše da zdaj posvojimo pse in jih potem zavržemo-sprehajanje psov je namreč dovoljeno tudi po 21h),  zdaj bi kar na1x vsi hodili v fintese, vsi bi malo kofetkali ob morju...

 

Saj ne rečem, da je treba ploskati vsem ukrepom, ampak držati se pravil in sprejeti krivdo, če /ko namenoma krsis zakone in odloke (namesto se delati ubogega in kazati s prstom na druge) pa tudi nebi bilo napak.

 

Meni gre tudi v nos, da ne morem iti 1x na teden kolesariti na toplo obalo (kje bi bolj ogrožal zdravje sebe in okolice-v samoti v Istri ali v polni Ljubljani, niti ni pomembno; pravilo je pravilo), ni mi ok, da po 12ih urah šihta ne morem iti v miru za 1h laufat v gozd , ampak jebiga...

 

Če bi ljudje pol toliko energije vložili v iskanje rešitve problema in ne v to,kako boš frajer in obšel pravilo (in na koncu itak zajebal samega sebe).

 

Sem mislil,da je homo sapiens bolj prilagodljivo bitje, ampak je zgolj oportunisiticno.

  • Ljubim 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je Nejc1986 napisal:

Ampak kako je v naravi nakaterih, da ob vsakem novem ukrepu najprej pomislijo kako zaobiti pravila. 

 

Kako se izogniti nošnji mask, kako se izogniti policijski uri (najboljše da zdaj posvojimo pse in jih potem zavržemo-sprehajanje psov je namreč dovoljeno tudi po 21h),  zdaj bi kar na1x vsi hodili v fintese, vsi bi malo kofetkali ob morju...

 

Saj ne rečem, da je treba ploskati vsem ukrepom, ampak držati se pravil in sprejeti krivdo, če /ko namenoma krsis zakone in odloke (namesto se delati ubogega in kazati s prstom na druge) pa tudi nebi bilo napak.

 

Meni gre tudi v nos, da ne morem iti 1x na teden kolesariti na toplo obalo (kje bi bolj ogrožal zdravje sebe in okolice-v samoti v Istri ali v polni Ljubljani, niti ni pomembno; pravilo je pravilo), ni mi ok, da po 12ih urah šihta ne morem iti v miru za 1h laufat v gozd , ampak jebiga...

 

Če bi ljudje pol toliko energije vložili v iskanje rešitve problema in ne v to,kako boš frajer in obšel pravilo (in na koncu itak zajebal samega sebe).

 

Sem mislil,da je homo sapiens bolj prilagodljivo bitje, ampak je zgolj oportunisiticno.

Dobro da to zadnje velja za manjšino, ker drugače bi ga pa res na....li. Tisto prvo pa že vrabci čivkajo, samo eni slabo slišijo! Tudi jaz sem bolj kot ne oportunist ampak za pravico in ne kar tako, da bi bil in... :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

pred 34 minutami je Nejc1986 napisal:

Ampak kako je v naravi nakaterih, da ob vsakem novem ukrepu najprej pomislijo kako zaobiti pravila. 

 

Kako se izogniti nošnji mask, kako se izogniti policijski uri (najboljše da zdaj posvojimo pse in jih potem zavržemo-sprehajanje psov je namreč dovoljeno tudi po 21h),  zdaj bi kar na1x vsi hodili v fintese, vsi bi malo kofetkali ob morju...

 

Saj ne rečem, da je treba ploskati vsem ukrepom, ampak držati se pravil in sprejeti krivdo, če /ko namenoma krsis zakone in odloke (namesto se delati ubogega in kazati s prstom na druge) pa tudi nebi bilo napak.

 

Meni gre tudi v nos, da ne morem iti 1x na teden kolesariti na toplo obalo (kje bi bolj ogrožal zdravje sebe in okolice-v samoti v Istri ali v polni Ljubljani, niti ni pomembno; pravilo je pravilo), ni mi ok, da po 12ih urah šihta ne morem iti v miru za 1h laufat v gozd , ampak jebiga...

 

Če bi ljudje pol toliko energije vložili v iskanje rešitve problema in ne v to,kako boš frajer in obšel pravilo (in na koncu itak zajebal samega sebe).

 

Sem mislil,da je homo sapiens bolj prilagodljivo bitje, ampak je zgolj oportunisiticno.

 

Bemtiš, kaj prinese epidemija! Enkrat za spremembo se pa celo jaz v precejšnji meri strinjam s teboj.

Popravljeno od Slivka
  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Slivka napisal:

 

 

Bemtiš, kaj prinese epidemija! Enkrat za spremembo se pa celo jaz v precejšnji meri strinjam s teboj.

Uff slivka... Pokvarila si bova imidz. Obadva. Hitro napisi, da se ne strinjaš z mano... Mislim... Kdo pri zdravi pameti bi pa naredil 140km z avtom v eno smer , da bi lahko malo kolesaril okoli...  Ali pa da bi šel zvečer malo tekati po gozdu...

 

Ne moreš se s tem strinjati, no... :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je gregc88 napisal:

kwa zdej poj? ksna je situacija? a loh porivam sosedo zuni na balkonu brez maske al ne? sprasujem za prjatla...

Lahko, balkon je del stanovanja, samo zaščito naj ima, da nebo potem kak koronček.... :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je gregc88 napisal:

kwa zdej poj? ksna je situacija? a loh porivam sosedo zuni na balkonu brez maske al ne? sprasujem za prjatla...

Ti samo tiši, ko ti bo vžgala bo tak šla

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Fizika je še vedno fizika in ne boš je okrog prinašal, ker tu nam določene podatke ne želiš prikazat, ker potem pade tvoja pripoved.   Bom poskusil še 1x z razlago. Mestna vožnja ni enaka mestni vožnji. Kaj to pomeni? Če se pelješ skozi mesto in je to relativno prazno brez rush hour gneč ter konstantnega stanja pri semaforjih je to dejasnko med najbolj varčnimi potmi pa al maš EV al pa ICE. Ko imaš mestno vožnjo v pravem pomenu besede z mnogo starti in ustavljanji ter stanjem je pa med najbolj potrošnimi načini premikanja ne glede na vrsto pogona.   Potem so tu regionalke, kjer pri EV-jih velja, da ravno zaradi učinkovitosti pogona je nižja hitrost bolj varčna kot višja... ja 40-50km/h je bolje kot recimo 80km/h. Pri ICE pa zaradi prestav, efektivnosti delovanja motorja, izgub samega delovanja motorja so najbolj varčne vožnje kar tam nekje med 50-80km/h.   Avtocesta je pa smrt za porabo EV-jev, kjer dejansko ravno zaradi učinkovitosti pogona EV-ja ta res skokovito raste z večanjem hitrosti, medtem, ko pri ICE je povečanje porabe bistveno manjše ravno zaradi dejstva, da se za sam pogon porablja le cca 30% energije, ostalo so izgube.   Tko, da ja pri porabi kot jo navajaš, si se vozil sila počasi, kot tudi kaže povprečna. Si upam trditi, da verjetno sploh nisi šel na AC in da za Slo AC-je niti nimaš vinjete. Imam prav?   Aja še to. Sem z dvema EV-jema poskusil vozit enako hitro na enaki trasi kot s svojo 6-ko. Vključuje večino AC, cca 30% mestne z relativno malo gneč in nič regionalk. In ja na AC sem vozil z max dovoljeno hitrostjo. 5,5l/100km imam porabe na ICE, EV-ja pa sta imela od malo pod 20kWh do nekaj nad 20kWh na tej razdalji pa sta bistveno manjša avtočka kot šestica. Ja AC jih je dobesedno zaklala.
    • No, pa saj bo trg pokazal ceno. Če nisi nek izkušen prodajalec, je bolje malo naviti in se počasi dol premikati. Jaz sem s 14 let starim Meganom podobno naredil. Ceno sem navil na 2,5 kratnik kar se je vrtelo na avto.net. Potem sem jo po tednih počasi nižal in začeli so grabiti pri 2 kratniku tistega kar je bilo povprečno na avto.net in je bil za tam okrog tudi prodan v roku cca. enega meseca. Cilj je pa bil, da kupi avto nekdo, ki ga bo naprej uporabjal in da niso kakšni nebodigatreba dilerji okrog mene hodili. Že tako jih je preveč... Mudilo se mi ni, avto je bil lepo vzdrževan in ohranjen za svoja leta in to je to. V takšnih primerih se lahko malo poigraš s trgom in naženeš vsakega, ki ima preveč se veselje pogajati. Pri tako postavljeni ceni pridejo mimo samo resni in še preveč klicev se znebiš. Meni se drugače in kako se to ponavadi dela, na žalost ne ljubi...
    • Torej očitno ni narejen za te obremenitve in primeren za vožnjo po AC do Črne gore, ker bi ga skurilo in porabilo bistveno več od prikazane energije. Sedaj me pa res  zanima kako si se cijazil in koliko časa si porabil za takšno razdaljo s to raketo.
    • Glede na forum, samo enega to moti, ampak tolk fejst da se mu je cist odpelal 😂  
    • Mene fascinira izbira, ker je totalno na kontra polih. Kupi naj, kam ga srce vleče, bo najbolj zadovoljen.   @DINAMIK Glede plastik si priberi tukaj: Tema o plastikah   99% jih ta zadeva ne moti.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.