Skoči na vsebino

Korona - Covid-19


Bini

Priporočeno sporočilo

pred 33 minutami je Alex napisal:

Aja... sedaj, drugi teden, gremo lahko tudi v druge regije. Se pravi, da gremo končno lahko na smučanje. :aaaaa: A gre kdo? Jaz se bom verjetno odpravil kaj na Krvavec ta teden. Snega je dovolj. 😁

Rabiš negativni test :) mene bolj vleče kolo nekje na toplem 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Nejc1986 napisal:

Rabiš negativni test :) mene bolj vleče kolo nekje na toplem 

Saj ga imam. Vsako sredo se bomo testirali. 

Za kolesarjenje trenutno ni primernega mesta. Pri nas na obali bilo danes  kot v Sibiriji, vsi se držijo bolj doma.

  • Všeč 1
  • Žalosten 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Alex napisal:

Saj ga imam. Vsako sredo se bomo testirali. 

Za kolesarjenje trenutno ni primernega mesta. Pri nas na obali bilo danes  kot v Sibiriji, vsi se držijo bolj doma.

Pri nas tako burja vleče, da še mački na trdo hodijo po dvorišču

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je FuManchu napisal:

Pri nas tako burja vleče, da še mački na trdo hodijo po dvorišču

A ste že otroke poslali malo na luft, da se en malu "prezračijo". 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Alex napisal:

Saj ga imam. Vsako sredo se bomo testirali. 

Za kolesarjenje trenutno ni primernega mesta. Pri nas na obali bilo danes  kot v Sibiriji, vsi se držijo bolj doma.

Pri nas je tudi pihalo za znoret. Baje bo naslednji teden toplejši in brez vetra. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Alex napisal:

A ste že otroke poslali malo na luft, da se en malu "prezračijo". 😊

Še ne smemo. Drug teden proti koncu pa bi že lahko. Odvisno od vremena.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je FuManchu napisal:

Še ne smemo. Drug teden proti koncu pa bi že lahko. Odvisno od vremena.

Mi smo našega starejšega takoj peljali na burjo, da se je  utrdil. In res, nikoli ni bil bolan. Je treba začeti takoj "na polno".🤗

  • Haha 1
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je marko91 napisal:

glede prenosa pa, en zaposleni ima doma ženo, ki ke pozitivna s hitrim in pcr testom - dela v vrtcu.

On je doma že 2 tedna, z njo ‘dela’ vse normalno tudi zvečer. 3x se je šel testirati - nič. Ni drugega kot da pride nazaj, ker očitno je potrebno biti tudi določen tip imunskega sistema oz tip krvi da ‘prime’. Ne vem.....

 

Sej gre, oba maski na goflo, doggy style, umivanje rok z razkužilom in grgranje le tega pa če ma pa še dost dolzga lahko pa skor še socialno distanco držita. 😉

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Bini napisal:

Super, debata se je razvila,zagoorniki necepljenja so postali zagovorniki samo zato,ker ni dovolj cepiv. Kriva je seveda oblast. Samo jaz mislim ,da spet EU kot lani pri zaščitni opremi! Vsak za svojo rit poskrbi,ko zagusti in seveda če ima DENAR ! Poglejte Izraelce,nobenega kričanja s pogodbami z farmacijo in imajo cepiva kot pri nas d...💩,šteje samo denar in nič druga. ZDA ravno tako,ko je novi predsednik izjavil,da bodo precepili ogromno milionov ljudi,so se takoj pojavili zastoji v tov.cepiv,kot izgovor za povečano destribucijo v ZDA! Se ve kdo je BOOS! 🥴

 

Tukaj gor nisem opazil nobeneg zagovornika necepljenja, upam, pa da lahko še vedno postavljamo vprašanja glede varnosti in zanesljivosti cepiv. Okoli cepiv je toliko neprepričljivih izjav tako s strani farmacevtskih firm kot s strani strokovnjakov. Nihče namreč ne ve niti tega koliko časa omogoča cepivo,da si relativno varen pred okužbo. Nihče ne ve ali bo potrebno jeseni ponavljat cepljenje, nihče ne ve kako pada procent zaščite. Po drugi strani pa je čedalje manj izjav v stilu, da je cepivo luč na koncu tunela" in da bo rešilo situacijo kot so to napovedovali še jeseni. Zakaj tako mencanje? A vedo nekaj, kar ni Ok in ne sme priti v javnost?

 

Seveda je kriva oblast za pomanjkanje cepiv - al bi ti zdaj rad s prstom kazal, ne ne vem koga, ki še ni bil obdolžen, recimo zdaj na cvetličarke in na tolmače za gluhe, al kaj? Ja seveda je oblast kriva (tako naša kot EU), ker upam, da veš, da cepiva ni v prosti prodaji. In politika je tudi kriva, da se recimo ne pogovarjajo z Rusi za njihovo cepivo Sputnik V in recimo cepivo od Johnson & Johnson. Za ruse vemo, da je zadaj zgolj politično preigravanje v stilu "Rusov pa ne".

 

Zato pa razlagam, da pri tem pomanjkanju je potrebno najprej cepit tiste zaradi katerih smo vsi v lockdownu. Se pravi tiste, ki bi lahko eventuelno pri okužbi pač lahko imeli zaplete in posledično smrt. Ker ravno zaradi teh zapiramo državo, uničujemo ljudi, gospodarstvo in celotne panoge. Prej, ko bomo razumeli ta dejstva prej bomo lahko tudi to pomanjkanje do neke meje tudi skompenzirali.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Boss napisal:

 

Sej gre, oba maski na goflo, doggy style, umivanje rok z razkužilom in grgranje le tega pa če ma pa še dost dolzga lahko pa skor še socialno distanco držita. 😉

Pa še navezes se ne na tak način. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

To preteklo sredo smo se prvič morali testirati s hitrimi testi v službi, čeprav mi delamo v bistvu že cel čas te korone. Dan prej so se nekateri naši sodelavci heroji (antikovid strokovnjaki) trkali po prsih, da oni se pa že ne bodo testirali, da kdo bo njim proti njihovi volji vtikal palice v nos in jih "božal" po možganih. "Raje odpoved kot to".No prišel je kratek dopis, da kdor se ne bo hotel  testirati lahko pospravi svoje stvari. No  in so prišli iz Ljubljane medicinski  tehniki, ki testirajo. In, ker je bila že blizu ura odhoda, so se tej isti modeli prerivali, da bi bi prej na vrsti, da bi šli domov. Uha dol in prvi v vrsto. 🤗 Take heroje imamo med nami. 😋

 

Hehe, Alex to pišeš, kot da uživaš, da ti tlačijo palčko v nos, ker seveda je človeški nos narejen točno zato, da ti palčke not tlačijo. Glede na nivo navdušenja mal sumim, da so vam mogoče dobavili kitajske analne teste. A je tubica z lubrikantom zraven al gre na suho? :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

5 minutes ago, Boss said:

 

Hehe, Alex to pišeš, kot da uživaš, da ti tlačijo palčko v nos, ker seveda je človeški nos narejen točno zato, da ti palčke not tlačijo. Glede na nivo navdušenja mal sumim, da so vam mogoče dobavili kitajske analne teste. A je tubica z lubrikantom zraven al gre na suho? :hudicek:

A niso hitri testi s krvjo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, tisti testi s krvjo so za dokazovanje protiteles za preverjanje ali si mogoče prebolel okužbo. Niso namenjeni za dokazovanje trenutne okuženosti. HAT testi se pa delajo skozi nos, ali iz grla ali pa analno (trenutno samo na Kitajskem - verjetno, ker Alex se še ni izjasnil 😆).

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

 

Tukaj gor nisem opazil nobeneg zagovornika necepljenja, upam, pa da lahko še vedno postavljamo vprašanja glede varnosti in zanesljivosti cepiv. Okoli cepiv je toliko neprepričljivih izjav tako s strani farmacevtskih firm kot s strani strokovnjakov. Nihče namreč ne ve niti tega koliko časa omogoča cepivo,da si relativno varen pred okužbo. Nihče ne ve ali bo potrebno jeseni ponavljat cepljenje, nihče ne ve kako pada procent zaščite. Po drugi strani pa je čedalje manj izjav v stilu, da je cepivo luč na koncu tunela" in da bo rešilo situacijo kot so to napovedovali še jeseni. Zakaj tako mencanje? A vedo nekaj, kar ni Ok in ne sme priti v javnost?

 

Seveda je kriva oblast za pomanjkanje cepiv - al bi ti zdaj rad s prstom kazal, ne ne vem koga, ki še ni bil obdolžen, recimo zdaj na cvetličarke in na tolmače za gluhe, al kaj? Ja seveda je oblast kriva (tako naša kot EU), ker upam, da veš, da cepiva ni v prosti prodaji. In politika je tudi kriva, da se recimo ne pogovarjajo z Rusi za njihovo cepivo Sputnik V in recimo cepivo od Johnson & Johnson. Za ruse vemo, da je zadaj zgolj politično preigravanje v stilu "Rusov pa ne".

 

Zato pa razlagam, da pri tem pomanjkanju je potrebno najprej cepit tiste zaradi katerih smo vsi v lockdownu. Se pravi tiste, ki bi lahko eventuelno pri okužbi pač lahko imeli zaplete in posledično smrt. Ker ravno zaradi teh zapiramo državo, uničujemo ljudi, gospodarstvo in celotne panoge. Prej, ko bomo razumeli ta dejstva prej bomo lahko tudi to pomanjkanje do neke meje tudi skompenzirali.

No potem pa skeptiki in nakladači pa negdo je omenil,da je dobro,da bodo najprej cepili starejše bo vsaj cepivo preizkušeno,potem se pa bo....🤔 

Spet  nisi prebral kar sem napisal,EU sem omenil itd, itd,itd...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ups, sam res... sem čist nenavajan, da ne braniš oblasti pa sem spregledal in začutil potrebo, da zadevo še enkrat potrdim, da je kriva oblast in da za pomanjkanje cepiv pa res ni variante, da bi se folk obtožilo.

 

Ampak vseeno sem raje skeptik z zdravo mero dvoma, kot pa nomajan believer. Ampak, konec koncev se na koncu vedno vsak odloči sam in posledice take ali drugačne odločitve bo vsak nosil sam. Tukaj Mazdine garancije pač ni in kasko zavarovanje nič ne pomaga.

 

Aja, pa nisem rekel, da se ne mislim cepit in v bistvu mam "srečo", da je cepiv tako malo, da bom prišel uradno na vrsto bohvedi kdaj oziroma v pol leta sigurno ne. Mogoče sem zajec pa ne pred iglo, ker tist mi je vseeno, ampak poskusni zajček pa nekako vseeno nočem bit.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

 

Hehe, Alex to pišeš, kot da uživaš, da ti tlačijo palčko v nos, ker seveda je človeški nos narejen točno zato, da ti palčke not tlačijo. Glede na nivo navdušenja mal sumim, da so vam mogoče dobavili kitajske analne teste. A je tubica z lubrikantom zraven al gre na suho? :hudicek:

He, He. Ne. Samo sedaj sem se testiral zastonj in grem lahko na... smučanjeeee. 😁😁

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Boss napisal:

A ti bi bil pa rad star? Sej si lohka, ampak jaz bi bil pa rad mlad. Sej ne rabim zgledat na zuni (čeprav kakšna barva za lase bi pomagala), važen, da sem na znotri.

Če voziš Mazdo ne moreš  bit nikoli star. 😏

Popravljeno od Mazda59
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.