Skoči na vsebino

Korona - Covid-19


Bini

Priporočeno sporočilo

A bejš no, a tkole zdejle, ko so ugotovili, da zaradi vladne neumnosti ljudje iščejo "rešitve" čeprav butaste, bodo namesto, da bi umaknili omejevanje na regije/občine, raje prekužene umaknili iz seznama izjem. Torej to zgleda kot, da ne verjamejo, da je prekužen enako zaščiten kot cepljen al je pa čisto navadno jebanje v glavo.

 

Ukinejo naj omejevanja na regije ali pa naj zagotovijo dovolj cepiva, da se lahko vsak takoj cepi in s tem omogočijo enakopravno obravnavo vseh. Tko pa zdaj lahko rizični starostniki skačejo povsod po državi, mlade pa so zaprti v regije in kot pravijo po novem, da do julija večina (sploh mlajših) ne bodo ne cepljeni ne imeli dostopa do cepiv. Potem pa se začne že drugi krog cepljenja rizičnih skupin, saj cepivo ne drži več kot pol leta. Čisti polom, važno pa da je za ta polom kriva informacijska pooblaščenka. 🤣

 

b2c0f071b74c4680ad75_62527125.jpg?v=afac
WWW.24UR.COM

"Na žalost smo v praksi opazili precej nevarno obnašanje ljudi, ki se želijo na vsak način okužiti z novim koronavirusom, da bi imeli od tega...

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo, da so končno ugotovili, da ne morejo enačit preboleli z ostalimi oziroma, da imajo enake bonitete kot testirani in cepljeni. Kar se pa tiče samega cepljenja je pa že sedaj jasno, da dokler bodo strašili z AZ ne bo nekega velikega navdušenja in zanimanja  za to. V MB je recimo polovica klicanih zavrnila cepljenje, ko so izvedeli, da jih bodo cepili z AZ. Sedaj, ko jim tega cepiva ostaja na pretek pa pozivajo celo že mlajše od 60 let, da se prijavijo oziroma da pridejo na cepljenje. Mislim, da bo kmalu prišel čas, ko boš lahko izbiral cepivo. Le tako bo dovolj ljudi cepljenih. Pač ljudje enostavno ne zaupajo več AZ. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Jest je spremenil naslov v Korona - Covid-19

Izgleda, da bo res cepili potni list do poletja. In preboleli ne bodo več na tem seznamu.

https://www.24ur.com/novice/tujina/skupina-clanic-eu-tudi-slovenija-spodbuja-uvedbo-covidnega-potrdila-do-junija.html

 

  • Všeč 1
  • Žalosten 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Alex napisal:

Izgleda, da bo res cepili potni list do poletja. In preboleli ne bodo več na tem seznamu.

https://www.24ur.com/novice/tujina/skupina-clanic-eu-tudi-slovenija-spodbuja-uvedbo-covidnega-potrdila-do-junija.html

 

In lepo nas bodo imeli pod kontrolo kot ovčke:zvizga:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, res. Če pogledaš za nazaj, zvito in spretno.. .Lansko leto so začeli z nagobčniki, potem obveznimi testi, nato cepljenja (najprej prostovoljna, potem prisilna), omejevanje gibanja, policijska ura, cepilni potni listi,....strma pot navzdol v tiranijo, diktaturo strahu in ukinitvi vseh pravic. Totalna kontrola prebivalstva. Nekateri se pa smejejo z nagrabljenimi milijardami.

 

Največji hec je pa res v tem, da večina ljudi misli, da to sploh ne more biti res. Kot recimo med 2 svetovno, ker si mnogi niso mislili, kaj se pravzaprav dogaja, kakšen genocid ipd..In pomoje 'elita' točno ve, da je temu tako in gasa dalje. Res bo zanimivo čez par let pogledat nazaj na to, kako so si dogodki sledili, kako je odreagiralo ljudstvo, itd..

Ker v teoriji je zelo preprosto, te 'elite' je precej manj kot 1% svetovne populacije. Kaj zdaj? Bo zaropotalo al ne? :) Malo se dogaja sem pa tam, to je pa zaenkrat tudi vse. Pa ta 'pandemija' oz 'plandemija' je itak rastla na zelniku več let, to tako ali tako že vrabci čivkajo in vsi to vejo.

 

Se spomnim leto nazaj, ko je krožil plan kaj vse naj bi se zgodilo, priznam da na začetku sem si rekel, ajde če bo 10% od tega res, bo že jeba. Sedaj po enem letu, če pogledam nazaj, to ni več 10%, ampak bi rekel da tam nekje okoli 30%. Ne verjamem slepo teorijam zarote, že poklicna deformacija me prisili v to, da vedno hočem videti obe plati medalje. Potem si seveda ustvariš svoje mnenje, ampak tukaj je pa res evidentno v katero smer gre vse skupaj. Seveda v ne tako, ki bi bila dobra za nas.

 

Kar je pisalo, da sledi naprej, se mi je takrat zdela čista fantastika iz filmov. Seveda, pač človek prefiltrira po lastnih zmožnostih, okvirjev, ipd. Če bi bilo to res, pol si v takem svetu res ne bi želel živeti. Ampak za nas oz zase me ne skrbi toliko, kot za naše potomce. Za te mi pa res ni vseeno, sploh tisti ki so že nekaj let na svetu, vidijo in občutijo razliko. Včasih je zanimivo, ko otroci vprašajo kakšno tako vprašanje, ki je sicer čisto na mestu, je pa zaradi trenutne situacije in ukrepov odgovor lahko precej težak ali pa težko odgovoriš v stavku in dveh, sploh če veš da je potem še n zakaj-jev :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Alex napisal:

Lepo, da so končno ugotovili, da ne morejo enačit preboleli z ostalimi oziroma, da imajo enake bonitete kot testirani in cepljeni. Kar se pa tiče samega cepljenja je pa že sedaj jasno, da dokler bodo strašili z AZ ne bo nekega velikega navdušenja in zanimanja  za to. V MB je recimo polovica klicanih zavrnila cepljenje, ko so izvedeli, da jih bodo cepili z AZ. Sedaj, ko jim tega cepiva ostaja na pretek pa pozivajo celo že mlajše od 60 let, da se prijavijo oziroma da pridejo na cepljenje. Mislim, da bo kmalu prišel čas, ko boš lahko izbiral cepivo. Le tako bo dovolj ljudi cepljenih. Pač ljudje enostavno ne zaupajo več AZ. 

 

Ja če gledaš iz političnega stališča oblasti nagrajevanja pridnih in kaznovanja neodgovornih je to res. Če pa gledaš iz zdravstveno epidemiološkega stališča pa to ni res in je naravna prekuženost ekvivalentna ali celo bolj zanesljiva od cepljenja. Se pravi po tej logiki dejasnko to ni več zdravstveno vprašanje ampak zgolj discipliniranje prebivalstva.

 

Problem je da vedno izberejo palico in kazni, nikoli pa nagrade in vsaka nadaljna odločitev je spet kaznovati nekoga. Pa sej ljudje ne delajo to, ker so zlobni in samo zato, ker bi radi twitotu nagajali. Predolgo trajajo te omejitve in vsi bi se radi že vrnili, če ne v polno normalnost pa vsaj v delno normalnost. To ni neubogljivost ampak to so izhodi v sili, ker druge rešitve razen splošne revolucije pač nimajo.

pred 13 minutami je FuManchu napisal:

Samo strah moraš nagnati v kosti narodu in jih imaš pod kontrolo.

Pa skregat med sabo - levi/desni, stari/mladi, mestni/vaški, cepljeni/necepljeni, črni/rdeči/oranžni/rumeni, prokoronci/antikoronci itd. Divide at impera.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep primer strašenja, kako je bolj smrtonosen Britanski sev in zarai te panike smo imeli tudi zadnji 11 dnevni delni lockdown. Zdaj je pa mimo pa take ugorovitve, da ni res.

 

2b5a2e56210e333530b4_62503991.jpg?v=e8fb
WWW.24UR.COM

Britanska študija je pokazala, da britanska različica covida-19 ne povzroča hujše oblike bolezni, temveč se od drugih le hitreje širi. Prav...

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@SpEkTr Sam sem vedno jemal teorije zarote bolj kot zanimivost in razvedrilno branje. Ampak, ko pa vidiš, kaj so nekateri napovedovali leto dni nazaj in je bilo to takrat teorija zarote, danes pa je dejstvo te pa kr malo stisne.

 

Je pa prvo vprašanje, ki si ga moramo zastaviti - a si želimo normalne svobodne družbe, kjer je vsak individulno pomemben. Al pa si želimo dirigirane družbe, kolektivne zavesti, ker boš smel početi le tisto kar ti zapovejo in da je tvoj jaz pač v talilnem loncu.

 

Kdor misli, da bo s to drugo zgodbo dosegel varnost je v zablodi, saj življenje samo po defoltu ni varno in lahko se vsakemu zgodi nesreča, katastrofa, bolezen (bolezni, ki imajo kot posledico lahko tudi smrt je ogromno in kovid je samo ena od njih), itd. Žal življenje ni vedno samo cvetoče polje in slej kot prej vsakega čaka smrt in tega ne moremo spremeniti, na nas pa je a bomo ta čas, ki nam je dan na zemlji preživeli kvalitetno polno, veselo in zadovoljno ali bomo v vsakem tenutku razmišljali, da lahko umremo zaradi kovida ali pa česarkoli, se zapirali v kleti, socialno distancirali od vseh in iz dneva v dan živeli bolj mizerno.

 

Odločit se bomo morali in ta čas odločitve je tukaj.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, seveda te stisne. Lahko se vsi vprašamo, če bi nekdo rekel da ne boš mogel več na hrvaško poleti? Da ne boš moral po 21 uri zvečer bitu zunaj. 

A gremo še? Recimo, da ne moreš v drugo občino? 

 

No kaj bi bilo? Rekel bi mu, ti's usekan majkemi . 

 

Kje smo zdej? :) Že to pove dosti ja. Tako da ja, se strinjam, je za zamislit.  

 

Bottom line pa, krivec za vse virus?!? Pa ne tipa kuga, kjer jih je 50% šlo v večna lovišča.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da sem že napisal kle gor - to je sploh prva bolezen, kjer je smrtnost okoli 0,2% pa še to zaradi kombinacije z drugimi pridruženimi boleznimi , za katero so uvedli pandemijo/epidemijo, zapiranje držav, uničevanje ljudi in gospodarstva. Če človek še nekako razume paniko pri črnih kozah kjer je smrtnost pri hujši obliki varioma major celo 35% pa ne glede na starost je tukaj pač očitno čisto nekaj drugega.

 

Kitajski se pa samo smeji, njihov BDP raste kot zmešan, kovida pa od lanske spomladi skoraj nimajo vsaj uradno ne. Naključje, teorija zarote, navezava Kitajske na WHO, ... tega je še ogromno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Janez007 napisal:

Žalostno, žalostno ... študenti pa že celo leto "študirajo" na daljavo. "Severna Koreja" ne rabi izobraženih.

Moj sin študira "na daljavo" in to zelo uspešno. Pravi, da mu manjka edino kak pir s kolegi  na terasi. Od ponedeljka bo lahko tudi to izkusil. Popolno. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je Alex napisal:

Moj sin študira "na daljavo" in to zelo uspešno. Pravi, da mu manjka edino kak pir s kolegi  na terasi. Od ponedeljka bo lahko tudi to izkusil. Popolno. 😉

To da so po ocenah uspešni, sploh če se "znajdejo", je znano.  Kaj pa študira?

 

Me zanima @Alex, kako se boš počutil na operacijski mizi bodočega zdravnika, ki je pol faksa naredil na daljavo ... 🤔 Zadnjič sem govoril z zdravnco in mi je razlagala, kako se trenutno učijo anatomijo, ... sem postal kar zaskrbljen ...

  • Všeč 3
  • Zmeden 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

To da so po ocenah uspešni, sploh če se "znajdejo", je znano.  Kaj pa študira?

 

Me zanima @Alex, kako se boš počutil na operacijski mizi bodočega zdravnika, ki je pol faksa naredil na daljavo ... 🤔 Zadnjič sem govoril z zdravnco in mi je razlagala, kako se trenutno učijo anatomijo, ... sem postal kar zaskrbljen ...

Sin študira informatiko. 

Od kolega hči študira medicino in je že ves čas študija zadnje leto nekaj doma nekaj pa v Ljubljani. Prakso imajo veš čas " v živo" na mrtvih. To, da, se učijo vse on - line so bolj pravljice za lukca mesečnika. Ne bo jim hudega. Najhuje  je mamicam teh sončkov in hčerkic, saj se sekiraj, kako bodo njihovi sinkoti in hčerkice dobili dobre službe. Pa neko nabijanje o izgubljeni generaciji in podobne floskule. 🤪

Popravljeno od Alex
  • Začuden 2
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Sin študira informatiko. 

Od kolega hči študira medicino in je že ves čas študija zadnje leto nekaj doma nekaj pa v Ljubljani. Prakso imajo veš čas " v živo" na mrtvih. To, da, se učijo vse on - line so bolj pravljice za lukca mesečnika. Ne bo jim hudega. Najhuje  je mamicam teh sončkov in hčerkic, saj se sekiraj, kako bodo njihovi sinkoti in hčerkice dobili dobre službe. Pa neko nabijanje o izgubljeni generaciji in podobne floskule. 🤪

Točno tako, če bi jim blo kaj hudega bi stavkali kot so pred 50timi leti, ne pa da se nekaj oglašajo in bunijo v študentskih domovih v Lj.da nimajo dovolj zasebnosti in svobode, ker po novem varnostniki delajo red zaradi hrupa in drugih stvari, saj veste kaj vse se tam dogaja.... 🥴

  • Začuden 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Bini napisal:

Točno tako, če bi jim blo kaj hudega bi stavkali kot so pred 50timi leti, ne pa da se nekaj oglašajo in bunijo v študentskih domovih v Lj.da nimajo dovolj zasebnosti in svobode, ker po novem varnostniki delajo red zaradi hrupa in drugih stvari, saj veste kaj vse se tam dogaja.... 🥴

Če mene vprašate je ta generacija najbolj naj..... Spomnite se sebe v teh letih, ko je navezovanje stikov, druženje izrednega pomena.

 

Poleg tega bo ta generacija še leta odplačevala glavnino dolga, ki smo si ga nakopali v zadnjem letu, denar pa se je vrgel v vse drugo, samo za mlade ne.

 

Tudi mene čudi njihova pasivnost, očitno imajo tudi predstavnike nesposobne. Če bi imeli študentje nekoga podobnega, kot predstavlja taksiste, bi bilo verjetno zelo drugače.

  • Všeč 2
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Janez007 napisal:

Če mene vprašate je ta generacija najbolj naj..... Spomnite se sebe v teh letih, ko je navezovanje stikov, druženje izrednega pomena.

 

Poleg tega bo ta generacija še leta odplačevala glavnino dolga, ki smo si ga nakopali v zadnjem letu, denar pa se je vrgel v vse drugo, samo za mlade ne.

 

Tudi mene čudi njihova pasivnost, očitno imajo tudi predstavnike nesposobne. Če bi imeli študentje nekoga podobnega, kot predstavlja taksiste, bi bilo verjetno zelo drugače.

Res je da je vodstvo bolj tako,tako. Kar se pa druženja tiče poznam veliko zablojenih,ki so padli v napačno družbo in ni bilo nič iz njih pa so bili prej odličnjaki in iz vzornih družin. Po domače,večni študentje. Danes in par let nazaj pa se v š.domovih tako kot včasih težko učiš,ker dejansko ni miru! Hčere so se izselile in bivale privat,ker enostavno niso bile za stalno žuranje in nemire...🙃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je Janez007 napisal:

Če mene vprašate je ta generacija najbolj naj..... Spomnite se sebe v teh letih, ko je navezovanje stikov, druženje izrednega pomena.

 

Poleg tega bo ta generacija še leta odplačevala glavnino dolga, ki smo si ga nakopali v zadnjem letu, denar pa se je vrgel v vse drugo, samo za mlade ne.

 

Tudi mene čudi njihova pasivnost, očitno imajo tudi predstavnike nesposobne. Če bi imeli študentje nekoga podobnega, kot predstavlja taksiste, bi bilo verjetno zelo drugače.

No, no. Kaj pa naših izgubljenih 15 mesecev služenja v JLA... in to najlepših let? A smo zato kaj bolj bogi ker smo bili v jugoarmiji?Mislim,da ne. Te mlade generacije so pa  pomehkužene, razvajene, sami mamini sončki. Jim daš en dober računalnik ali telefon v roke in jih ne briga dosti, kaj se dogaja.Kaki protesti neki. V bistvu se bolj obremenjujejo z njihovim življenjem starši kot oni sami. Tudi, če ne bi bilo korone so jih na žalost že prej ta razna omrežja pa računalniške igrice čisto prevzeli. Takega življenja oziroma mladosti, kot smo jo imeli mi, ne bi imeli oz. jo ne bodo imeli mladi nikoli več. 

Ko vidim kake te predstavnike dijakov ali študentov na tv z ženo kar uganjujeva, kaj bo bil kdo oz. ima cilj (v večini primerov so to ali  bodoči politiki ali advokati)."Normalni" otroci se niso nikoli izpostavljali in pravzaprav jim ni mar za politiko niti večini ne za ukrepe. Otroci se znajo prilagoditi sproti situaciji  za razliko od starejših, ki si ne želijo sprememb in hrepenijo po nekdanjih časih. Ko so bili tudi oni mladi in je bilo vse super. Otroci bodo vračali denar? Mogoče. A ga ne tudi ti in jaz in ga bodo tudi naši otroci za vse zmetane milijarde v banke. In od tega nimava ne jaz ne ti nič. 😉

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je Alex napisal:

No, no. Kaj pa naših izgubljenih 15 mesecev služenja v JLA... in to najlepših let? A smo zato kaj bolj bogi ker smo bili v jugoarmiji?Mislim,da ne. Te mlade generacije so pa  pomehkužene, razvajene, sami mamini sončki. Jim daš en dober računalnik ali telefon v roke in jih ne briga dosti, kaj se dogaja.Kaki protesti neki. V bistvu se bolj obremenjujejo z njihovim življenjem starši kot oni sami. Tudi, če ne bi bilo korone so jih na žalost že prej ta razna omrežja pa računalniške igrice čisto prevzeli. Takega življenja oziroma mladosti, kot smo jo imeli mi, ne bi imeli oz. jo ne bodo imeli mladi nikoli več. 

Ko vidim kake te predstavnike dijakov ali študentov na tv z ženo kar uganjujeva, kaj bo bil kdo oz. ima cilj (v večini primerov so to ali  bodoči politiki ali advokati)."Normalni" otroci se niso nikoli izpostavljali in pravzaprav jim ni mar za politiko niti večini ne za ukrepe. Otroci se znajo prilagoditi sproti situaciji  za razliko od starejših, ki si ne želijo sprememb in hrepenijo po nekdanjih časih. Ko so bili tudi oni mladi in je bilo vse super. Otroci bodo vračali denar? Mogoče. A ga ne tudi ti in jaz in ga bodo tudi naši otroci za vse zmetane milijarde v banke. In od tega nimava ne jaz ne ti nič. 😉

 

 

Tole v odebeljenem tudi sam podpišem in kaže, da situacija za mlade z naše perspektive ni najboljša, korona pa je stanje le poslabšala (verjetno nas je povozil čas, saj naši starši so govorili podobno o nas ...). Mogoče je pa ta čas tudi priložnost, da se končno aktivirajo in začnejo brcati, da si sami v družbi izborijo boljši položaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.