Skoči na vsebino

Pivo mi paše

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)

Po dvourni košnji se prileže piksna mrzlega piva. Pa na zdravje:bravo:

 

Kateri pa vam najbolj teče po grlu?:lol:

16191996322148332493484921394614.jpg

Popravljeno od FuManchu
  • Všeč 3
  • Haha 1

N7rRRL1.jpg

Napisano

Ne pijem alkohola. Kot prvo, nimam potrebe po njem, kot drugo pa ne pijem iz določenega razloga. :)

 

Nama z ženo pa na približno letni kvartal zapaše požirek piva. Od 0,33 pločevinke gre žal 0,2 v kanalizacijo... Bolj so mi všeč temna piva. Sploh češka. Bernard, Staropramen,... "Najljubši" svoje čase mi je bil pa Črni Baron z limono.

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Napisano
pred 5 minutami je Damijani napisal:

Ne pijem alkohola. Kot prvo, nimam potrebe po njem, kot drugo pa ne pijem iz določenega razloga. :)

 

Nama z ženo pa na približno letni kvartal zapaše požirek piva. Od 0,33 pločevinke gre žal 0,2 v kanalizacijo... Bolj so mi všeč temna piva. Sploh češka. Bernard, Staropramen,... "Najljubši" svoje čase mi je bil pa Črni Baron z limono.

Saj pivo ni alkohol... pravijo. 😊

Tudi sam sem drugače pristaš čeških piv. Najljubše mi je nefiltrirano staropramamen in tudi Bernard. V bistvu so mi dobra vsa Češka piva. 

 

 

Napisano

Najraje imam psenicna piva... ali pa nefiltrirana so tudi OK...

 

Najraje imam Franziskanerja...

 

AF522A61-005C-49AE-B932-657A8F57397A.jpeg.51333647a4084d5de0c7b602aa6d7ebd.jpeg
 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Vse piva imam rad, sem jih tudi že ogromno raznovrstnih spil :D trenutno pa pijem enga običnega staropramna

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

Moj najljubsi pir je Guinness, od domacih pa temni Rokovnjac, pivovarna Furman, Lukovica.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Ne pijem alkohola.... Slabe izkušnje z ljudmi, ki niso znali/zeleli odgovorno piti. 

 

No... Spijem 2dcl-3dcl piva na leto (ponavadi na morju s fotrom, ko imava father-son pogovor). Letošnje malo pivo je že padlo. S sodelavko sva si februarja po izredno  zoprni izkušnji na sihtu, obljubila pivo ob priliki.  Prejsnji teden sva s skupnimi močmi spila 0,33dcl piva... Laško. 

 

Sicer pa... Nora zgodnja 20ta leta; red Bull vodka, jegerkola, Guinness (oh... Tista reševanja sveta s kolegi v Guinness pubu ob poslušanju rocka in gledanju bejb-smo se naucili da bo petih pirih gredo vse grde domov).. Tako da, ja... Zame najboljše pivo je Guinness. 

Pred eno uro je Jest napisal:

Najraje imam psenicna piva... ali pa nefiltrirana so tudi OK...

 

Najraje imam Franziskanerja...

 

AF522A61-005C-49AE-B932-657A8F57397A.jpeg.51333647a4084d5de0c7b602aa6d7ebd.jpeg
 

 

Tole je najbrž podobno kot Erdinger? Zihr nisem prav napisal... Pšenična so tudi meni ok. 

Napisano

Modra pločevinka, temni brezalkoholni kozel je zakon. Če tega ni, je UNI tudi ok... 

Napisano

Tudi jaz ne pijem,bolj kot ne goutam.......😊

Nisem ravno izbirčen, imam pa rad dobra piva......:cheers:

Eden izmed teh je tale,če kdo pozna?:prstgor:

Screenshot_20210423_222713_com.android.gallery3d~2.jpg

Napisano
pred 36 minutami je Nejc1986 napisal:

 

Tole je najbrž podobno kot Erdinger? Zihr nisem prav napisal... Pšenična so tudi meni ok. 


Ja... ali pa Paulaner, Weihenstephaner, Edelweiss, Stiegl, ... ;) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

meni osebno pa je najboljši WEIHENSTEPHANER, dobi se ga v Sparu ali Intersparu (standardna flaša). Res je ODLIČEN !!!

Napisano
pred 32 minutami je Aless napisal:

Meni so vsa piva dobra, če pa imam na izbiro pa mi najbolj sede Corona. 😁

Oh, pa smo spet tam  :)

Napisano

Pridem v lokal in vprašam katera piva imate? Pravi: Union, Laško, Union nefiltrirano, Laško nefiltrirano, union točeno, laško točeno. Ja? To je vse isto :D

 

Enako kot @Jest. Pšenična so kul. Paulaner, Weihenstephaner, Stiegl. Pred časom sem spet pil Erdinger. Kakšna voda je to po tem, ko probaš prej naštete.

Napisano

Kaj pa menite o teh "novih" kul pivih, ki jih izdelujejo butične žepne pivovarne? Tipo Peliconov 3rd Pill (mimogrede moj znanec), pa piva pivovarne Castra, pa piva Barut Batchpa, štajerska pivovarna Lobik...

Zanimivi okusi ampak drag špas. 🤔

 

 

Napisano

Meni so craft piva top :D so pa x2 normalnemu pivu, sam nimaš kaj

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

Od teh butičnih pivovarn mi je zanimiv Bevog, ki ima malo drugačna piva, so pa dragi ko zlatarji 🙄

Aja, tko za info so naši ljudje, ki so zaradi Slo birokracije raje postavli svojo pivovarno v sosednji Avstriji takoj za mejo.

BEVOG.SI

Craft pivovarna Bevog. Vse o Bevogu, zbrano na enem mestu. Tvoje najljubše pivo lahko naročiš do vrat po vsej Sloveniji.

 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano

Ko je bil sejem piva pred leti v Kp sem se  pogovarjal z lastnikom Bevog-a. Zelo razgledan človek in poln znanja o varjenju piva, ki ga z zadovoljstvom deli z vsakim. 

Zanimivo za poslušati. Ja, imajo tudi oni  dobro pivo. 😊

 

 

Napisano
pred 6 urami je Aless napisal:

Meni so vsa piva dobra, če pa imam na izbiro pa mi najbolj sede Corona. 😁

Res je dober, sem ga pil v Mehiki... 👍

Napisano

Meni osebno pšenična niso po okusu, me nekaj moti pa ne vem kaj? Mogoče imajo malo okus po kruhu😁

Napisano (urejeno)

Jaz grem kdaj tudi u beer pro pa si jih par novih ubavim(tistih ki še nisem sproval)

https://beerpro.si/kategorija-izdelka/pivo/

 

 

Naprimer tale je po mojem okusu ena izmed boljših

sierra-nevada-pale-ale-amerisko-pivo-1.p
BEERPRO.SI

Tole kalifornijsko pivo Pale Ale, barve medu, ima vonj aromatičnega hmelja, značilnega za Zahodno obalo. Okus je grenak, a mehek in zelo...

 

Popravljeno od TiEn
  • Všeč 1
  • Zmeden 1

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • To si imel kar smolo. Verjetno si polnil na lokaciji in v času, ko je vse "delalo" na polno in lokalni trafo ni zmogel več kot to. Sicer polnilnice kar dajo od sebe toliko, kolikor so deklarirane. Nižanje polnilne moči v praksi zaznaš šele takrat, ko je posamezna lokacija polna ozr. blizu svoje meje. Npr. Tesla v Kopru je v poletni sezoni katastrofa, ker ko se 20 avtomobilov priklopi na vse razpoložljive priključke, dobi posamezen avto samo še kakšnih 40 kW ... In tako bo vse dokler ne bodo nadgradili trafo postaje ... 
    • Glede na to, da je Ford bolj igračka, smo mu priskrbeli še ustrezne predpražnike...    
    • In še to je študija vzela za primerjavo ICE bencinarje. Ker če bi dizle, ki so kompleksnejši in bolj onesnažujejo tekom uporabe, bi bil rezultat ICE zelo verjetno kar dvakratnik dobljenih številk ... #sampovem
    • In še drugi del (tabelarični pregled) ××××         Spodaj je tabela izključno na podlagi podatkov iz dokumenta, pri čemer je pomembno, da so to povprečja pregledanih LCA študij in ne rezultati enega konkretnega vozila. ICE vs. HEV vs. PHEV vs. BEV – LCA primerjava Kazalnik ICE-G 🚗 HEV 🔋 PHEV 🔌 BEV ⚡ Št. analiz (n) 29 16 21 60 Proizvodnja g CO₂e/km ~35 ~42 ~37 ~57 Proizvodnja – absolutno ~5–9 t CO₂e* podoben ICE 8,2–8,9 t 7,8–26,2 t Delež proizvodnje v LCA 14 % – 16–32 % (~25 %) – Uporaba / WTW g CO₂e/km 133–268 – – 4–177 Delež WTW v celotnem LCA ~80 % ~75 % ~68 % – Celotni LCA g CO₂e/km 223 185 157 121 Celotni LCA t CO₂e/vozilo 46 t 37 t 35 t 25 t Razlika LCA glede na ICE-G 0 % −17 % −32 % −41 % Razpon razlike glede na ICE-G – večinoma −13 do −21 % −9 do −73 % −89 do +21 % Glavni problem visoke emisije med uporabo manjši prihranek zelo odvisen od uporabe na elektriko visoke emisije proizvodnje/baterije Baterija – delež proizvodnje – – – ~54 % * Pri ICE dokument navaja, da 90 % ocen proizvodnje pade med 5 in 9 t CO₂e/vozilo.  Najbolj pomembna številka Če vzamemo ICE-G = 100 %, dobimo približno: Pogon Celotni LCA Prihranek glede na ICE-G ICE-G 223 g/km 0 % HEV 185 g/km −17 % PHEV 157 g/km −32 % BEV 121 g/km −41 % Ti povprečni rezultati so neposredno navedeni v dokumentu; avtorji pa posebej opozarjajo, da je za primerjavo bolj zanesljiv relativni rezultat znotraj posamezne študije, ker se predpostavke med LCA študijami precej razlikujejo. Kaj se iz tabele lepo vidi 1. ICE ima najvišje emisije predvsem zaradi uporabe. Pri ICE proizvodnja predstavlja približno 14 %, približno 80 % celotnega LCA pa predstavlja WTW (well-to-wheel). 2. HEV prinese približno 17 % zmanjšanje LCA. Proizvodnja je nekoliko bolj emisijsko intenzivna (42 proti ~35 g/km pri ICE), vendar nižja poraba goriva zmanjša emisije v uporabi.  3. PHEV ima povprečno ~32 % nižji LCA, vendar z zelo velikim razponom −9 do −73 %. To je pomembno: rezultat PHEV je zelo odvisen od tega, koliko kilometrov se dejansko opravi na elektriko.  4. BEV ima najboljši povprečni rezultat: −41 %. Toda proizvodnja je bistveno bolj obremenjujoča: 57 g/km proti ~35 g/km pri ICE, baterija pa predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij.  5. BEV rezultat ima tudi največjo variabilnost. V pregledanih študijah je razlika glede na ICE segala od −89 % do +21 %. Približno 92 % študij je sicer pokazalo zmanjšanje emisij v korist BEV. 
    • Copilot pravi😉: Povzetek glavnih ugotovitev Dokument ugotavlja, da sedanja evropska ureditev emisij avtomobilov preveč temelji na emisijah iz izpušne cevi, zato ne prikazuje celotnega podnebnega vpliva vozila. Emisije namreč nastajajo tudi pri pridobivanju surovin, proizvodnji jekla in baterij, proizvodnji električne energije ali goriv ter ob koncu življenjske dobe vozila. Avtorji zato predlagajo prehod od zgolj »dekarbonizacije« k »defosilizaciji«, torej zmanjševanju uporabe fosilnega ogljika skozi celoten življenjski cikel vozila.    Glavno priporočilo je uvedba regulacije, ki temelji na analizi življenjskega cikla (LCA) in enakovredno upošteva pogon, uporabljeno energijo, materiale ter recikliranje. Prehod naj bi potekal v treh fazah: najprej obvezno in preverjeno poročanje o emisijah skozi življenjski cikel, nato sistem nagrajevanja dejansko doseženih izboljšav ter od leta 2032 postopna uvedba zavezujočih meril. Poseben poudarek dokument namenja nizkoogljičnemu jeklu kot prvemu praktičnemu primeru.  Osrednja ugotovitev je, da bi tak pristop EU omogočil učinkovitejše zmanjševanje emisij, saj bi nagrajeval vsako dokazljivo zmanjšanje uporabe fosilnega ogljika, ne glede na to, ali je doseženo z elektrifikacijo, čistejšo energijo,    V dokumentu so za ICE, PHEV in BEV zelo uporabni konkretni podatki. Pomembno pa je, da gre za pregled obstoječe literature, zato avtorji opozarjajo, da se rezultati med študijami precej razlikujejo. Ključni podatki LCA po tipu pogona Pogon Povprečne emisije v življenjskem ciklu Razpon Povprečna proizvodnja Glavna ugotovitev ICE-G (bencin) približno 185 g CO₂e/km – ~35 g/km visoke emisije predvsem v fazi uporabe PHEV približno 157 g CO₂e/km 58–242 g/km ~37 g/km boljši od ICE, vendar zelo odvisen od dejanske uporabe električnega načina BEV/ZEV približno 121 g CO₂e/km 24–243 g/km ~57 g/km najnižje povprečne emisije skozi življenjski cikel Pri celotnem življenjskem ciklu to pomeni približno 37 t CO₂e za ICE-G, 35 t za PHEV in 25 t za BEV. BEV ima torej v pregledani literaturi približno 35 % nižje emisije kot ICE-G, vendar je razpon rezultatov zelo velik.    ICE: proizvodnja predstavlja približno 14 % življenjskih emisij pri bencinskem ICE, glavnina pa nastane med uporabo. Pri ICE-G in ICE-D so skupne WTW-emisije ocenjene med 133 in 268 g CO₂e/km.    PHEV: proizvodne emisije so nekoliko višje kot pri ICE (~37 g/km), življenjski rezultat pa je močno odvisen od tega, koliko se vozilo dejansko vozi na elektriko. Delež WTW-emisij je v povprečju približno 68 % celotnega LCA, vendar z razponom 52–79 %.    BEV/ZEV: proizvodnja je bistveno bolj emisijsko intenzivna – povprečno 57 g CO₂e/km, pri čemer baterija predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij. V primerjavi z ICE-G so bile v skoraj vseh pregledanih študijah proizvodne emisije BEV višje, od +11 % do trikratnika, vendar se ta začetni »ogljični dolg« praviloma kompenzira z nižjimi emisijami med uporabo.    Posebej pomembno: BEV niso avtomatično najboljši v vseh okoliščinah. Dokument ugotavlja, da se njihova življenjska prednost pred klasičnimi pogoni izgubi približno pri 600 g CO₂e/kWh električnega omrežja; vse države EU so bile v analiziranem obdobju pod tem pragom. 
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.