Skoči na vsebino

Avtokozmetika, pranje avtomobila,…


Priporočeno sporočilo

pred 39 minutami je Alex napisal:

Uh, lepo napisano. Nekateri te bodo pa napadli, da zakaj za vraga moraš tako lišpati in polirati avto. 😊

Avto je za vožnjo od točke A do točke B in, da ga enkrat na leto opereš. To bi bilo po njihovo vse. 😊

To je nekaterim pač užitek. Jaz ne razumem recimo ljudi, ki cele dneve nekaj delajo okoli hiše in na vrtu. Čista izguba časa. 😉

Ja...sem se potrudil čim bolj obširno in temeljito opisati tematiko...pač če BINIja zanima😉

Je pa res,ta "zajčja luknja"...če se vržeš na to tematiko....je zeloooooo globoka🙄

 

Mah "napadli"...po eni strani je "moja stvar",kaj jaz delam...po drugi strani mi "dol visi"😆 (pa ne tega vzeti žaljivo)...po tretji strani pa ima vsak pravico imeti svoje mnenje...in ga tudi izraziti!

Konča se šele pri vsiljevanju mnenja oz. "prepovedovanju" (mah-saj veste t.i."cancel culture" in "woke" pametovanje)...

Jaz bi rekel "vsakemu svoje".....oz. "živi in pusti živeti".

 

Pa ne,da bi bil "počen" na lišpanje avta,al pa da bi mi zraven "prihajalo"😂🤣...sem pa "soliditetnostni fanatik"...oz. kar delam,hočem biti pri tem temeljit in kar se da perfekten....mogoče malce "japonski"🤔

Je res veliko cvenka...in časa (čeprav pri meni le cca. 1x/mesec)...a to je moja stvar,kam dam čas in denar...ga težko zaslužim,in nikogar ne briga,kam ga dam....spet drugi pa vsega znosijo v gostilno🤨...

  • Všeč 6
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

... ... ... ... ...

Avto je za vožnjo od točke A do točke B in, da ga enkrat na leto opereš. To bi bilo po njihovo vse. 😊

 

 

Enkrat na leto! Daj, ne pretiravaj! Ni čudno, da vam na obali zmankuje vode, ko ste tako potratni...

  • Haha 4
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je Slivka napisal:

 

Enkrat na leto! Daj, ne pretiravaj! Ni čudno, da vam na obali zmankuje vode, ko ste tako potratni...

Enkrat na leto operejo avte "strokovnjaki", ki jim dol visi za svoj avto. Mi, pravi ljubitelji jeklenih konjičkov to opravimo najmanj enkrat tedensko, še raje večkrat. 😉

Popravljeno od Alex
  • Haha 1
  • Začuden 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce ze moras nekaj napisat, bi bilo dovolj, da bi napisal, kaj delas sam in sam sebe pohvalis… ne pa, da zraven se pametujes in spotoma negativno oznacis ostale, ki si drznejo misliti drugace kot mislis sam…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Jest napisal:

Ce ze moras nekaj napisat, bi bilo dovolj, da bi napisal, kaj delas sam in sam sebe pohvalis… ne pa, da zraven se pametujes in spotoma negativno oznacis ostale, ki si drznejo misliti drugace kot mislis sam…

Se ne rabim sam hvalit. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Alex napisal:

Se ne rabim sam hvalit. 


Potem pa probaj druge hvalit… ne da pises potem bedarije… Lahko pa tudi enostavno nic ne napises, ce ne znas brez pikrih… 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Jest napisal:


Potem pa probaj druge hvalit… ne da pises potem bedarije… Lahko pa tudi enostavno nic ne napises, ce ne znas brez pikrih… 

Saj pohvalim pri drugih, kar je za pohvalit. 😉 Ni pa vse. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je skritikrt napisal:

Ja...sem se potrudil čim bolj obširno in temeljito opisati tematiko...pač če BINIja zanima😉

Je pa res,ta "zajčja luknja"...če se vržeš na to tematiko....je zeloooooo globoka🙄

 

Mah "napadli"...po eni strani je "moja stvar",kaj jaz delam...po drugi strani mi "dol visi"😆 (pa ne tega vzeti žaljivo)...po tretji strani pa ima vsak pravico imeti svoje mnenje...in ga tudi izraziti!

Konča se šele pri vsiljevanju mnenja oz. "prepovedovanju" (mah-saj veste t.i."cancel culture" in "woke" pametovanje)...

Jaz bi rekel "vsakemu svoje".....oz. "živi in pusti živeti".

 

Pa ne,da bi bil "počen" na lišpanje avta,al pa da bi mi zraven "prihajalo"😂🤣...sem pa "soliditetnostni fanatik"...oz. kar delam,hočem biti pri tem temeljit in kar se da perfekten....mogoče malce "japonski"🤔

Je res veliko cvenka...in časa (čeprav pri meni le cca. 1x/mesec)...a to je moja stvar,kam dam čas in denar...ga težko zaslužim,in nikogar ne briga,kam ga dam....spet drugi pa vsega znosijo v gostilno🤨...

Svaka ti čast, res si lepo napisal i se ti zahvaljujem za ves trud.👍👌

Jaz resno vprašam,potem pa sama natolcevanja od tistih ,ki pojma nimajo in nato hvala bogi en ali dva,ki vesta za kaj se sploh gre 👌Na koncu pa pride še do zajebancije od tistih pvih....🥴🥺

Mislim,da eni sploh ne vejo kaj je voda in goba in šibajo  samo v avto pralnico in se jim j..e za barvo-avto,po parih letih bi pa imeli ob prodaji najboljši,najlepši in najvrednejši avto na trgu..:nevem:

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

E....ja 😁..jaz operemo obe Mazde CX30 in CX3 ko so umazane full 😉🙂..1x na mesec generalno tudi not .

Seveda je tle tudi ???KAKO imam čas za to.😉🙃🙂...seveda je lepše če je Mazda lepa in oprana v Nulooo ..vsak dela kot hoče za svoj Avto..lp..zoom zoom 😉😉🙃🙂😁

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js se vsake tolk časa odpravim v ročno pralnico. ene 3x na mesec. Če je po večini samo prah ruknem gor to peno počakam ene 2 min pa sprerem. če je pa veliko sranja (mušice, dreki, blato) pa prvo peno da malo zmegča vse skup, sprem, potem pa še enkrat pena al pa program za pranje (vroča voda in šampon) pa mal z rokavico rahlo brišem in nato sperem. 1x mesečno z svojim čistilom umijem felge. notranjost pa obrišem ko se nabere nekaj praha :) in posesam sploh če furam psa. Krtače v pralnicah pa ne uporablam ker sem vidu brihte k so kr drgnili po tleh🤬 ali pa kr na suho drgnili po avtu in felgah sam da bi mal bol spucali. Raj uporabim svojo ''ščetko'' za felge. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Jest je spremenil naslov v Avtokozmetika, pranje avtomobila,…
pred 18 minutami je TBA napisal:

js se vsake tolk časa odpravim v ročno pralnico. ene 3x na mesec. Če je po večini samo prah ruknem gor to peno počakam ene 2 min pa sprerem. če je pa veliko sranja (mušice, dreki, blato) pa prvo peno da malo zmegča vse skup, sprem, potem pa še enkrat pena al pa program za pranje (vroča voda in šampon) pa mal z rokavico rahlo brišem in nato sperem. 1x mesečno z svojim čistilom umijem felge. notranjost pa obrišem ko se nabere nekaj praha :) in posesam sploh če furam psa. Krtače v pralnicah pa ne uporablam ker sem vidu brihte k so kr drgnili po tleh🤬 ali pa kr na suho drgnili po avtu in felgah sam da bi mal bol spucali. Raj uporabim svojo ''ščetko'' za felge. 

Jaz ga pa perem večinoma kar doma z rokavico in šamponom,pozimi pa v ročni AP z vročo vodo in šamponom,da operem sol in pesek z avta in nato doma z gobo.😊 Včasih cca na 2 meseca pa uporabim vosek v ročni AP.....😊 Na 2-3 leta ga pa spoliram in to je to.....:bravo:

Upam,da zaradi tega nisem suženj svojega avtomobila,imam pač rad lep in čist avto....😉😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 48 minutami je Bini napisal:

@Jest ne vem zakaj je tole tu pristalo a lahko urediš prosim👍


Ni tam prisalo ampak si ti tja pisal… je pa pomotoma tam ostalo, ko sem premikal sporocila v bolj ustrezno temo…. oz. si ocitno ravno odgovarjal, ko sem sporocila premaknil…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam nisem pral avta že 10 let ( ne da se mi, nimam volje….)😊 Moram se poboljšat 😆Če že, pol ga dam na krtače. Kolk pogosto je pa čist odvisno, kolk je umazan, včasih 1x tedensko, 1x na 14 dni…. 😁

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest ga vedno perem tako in sicer prvo obvezno predpranje - snowfoam (posebi pistola oz. nastavek), ter nato ročno pranje z two bucket medoto. Vmesni postopki so seveda iron x za feltne in leteco rjo ter sredstvo proti mrcesu. Po potrebi uporabim tudi glino oz. clay bar in 1x do 2x na leto se ga povoska.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Slivka napisal:

Več kot ga perem več rje najdem na njem.

 

Zaključek: manj perem, manj vem za rjo...

Ampak tako ne veš, kdaj se boš vedel v avto in pristal s sedežem na tleh skozi luknjo v podu. 🤪

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Alex napisal:

Ampak tako ne veš, kdaj se boš vedel v avto in pristal s sedežem na tleh skozi luknjo v podu. 🤪

 

 

Eeee, napaka!

 

BTjka ima šasijo in na njej kabino. Če že padem skozi, pristanem na traverzi šasije, nikakor ne na tleh...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.