Skoči na vsebino

Avtokozmetika, pranje avtomobila,…


Priporočeno sporočilo

dne 4. 11. 2022 ob 14:13 je MazdaBoy napisal:

Kdaj si to pral? Pa danes ja dežuje na polno 😛

 

@TBA sori, se posipam s pepelom 😊 😆 Tudi sam sem moral prati zdej en dan, k je deževalo na polno 😃

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je 50keda napisal:

Sj sm že vrjetno spraševal, katere premaze uporablate za pnevmatike?

Mam zdaj počasi dovolj svetlo sivih pnevmatik in moram nekaj nabavit.

Jaz sem ravno danes tole naročil.

WWW.SPOLIRAJ.SI

premaz za pnaumatike z wet look končnim videzom

 

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je TiEn napisal:

Jaz preferiam "wet look" gel

Jaz pa lih kontra😉...sem prej skoz uporabljal ArmorAll Tire Shine gel,k ima zraven že gobico-aplikator...pa je drugače kar OK gel,sam k me je lih ta wet-look motil🙄

Sem že pisal o tem...kako sem prišel na avtokozmetiko od Nanolex-a,k so mi pri avtopralnici mojega zaupanja dali gor njihovo keramiko...in ko sem šel kombinirati vse potrebščine v zvezi z čistili,sem kar ostal pri tem proizvajalcu,ker sem prelen,da bi se ubadal z kompatibilnostmi med kozmetiko različnih proizvajalcev oz. znamk...

In sem tudi za gume posegel za Nanolex-om

AVTO-KOZMETIKA.SI

Globoko prodorne surovine v Nanolex Tire & Rubber Restorer nudijo obdelanim površinam dolgotrajen in originalen videz.

je malenkost bolj tekoč kot ArmorAll-ov izdeek,in tako omogoča tanjši nanos,in da zleze v vse pore...prvič uporabljen na pnevmatikah-glej sliko-lih to mi je všeč-kot "frišno iz trgovine",brez leska in brez sledi nanosov ipd....naj izgleda kot..."guma".

Seveda pa je možen tudi bolj "moker" izgled...pač samo bolj na debelo naneseš,in je...sam je v trgovini povedal,da je v osnovi narejen za nesvetleč-mat izgled,in da če izgleda mokro,da je preveč naneseno🧐

 

In seveda lih včeraj opral "makino"😋

IMG_20220812_133935.jpg

IMG_20221120_161432.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi pa za nego pnevmatik dodal še en nasvet....zelo priporočam

WWW.KARCHER-TRG.SI

Rotacijska pralna krtača z zglobom je namenjena čiščenju gladkih površin, kot so lakirane površine, steklo ali plastika, in vsebuje za 180°...

Fora pa je,k je krtača malce trša-grobejša...ni za avtolak ipd!!!!-res-da nebi kdo uporabljal,kot je to v Karcherjevem reklamnem videu,kjer tip z krtačo po laku🤨👎...ampak je za garažna vrata,ograje itd...in pnevmatike👍...ima turbinski pogon...lahko dokaj močno pritisneš,pa se ne bo ustavila😀...fenomenalna tudi za gumi preproge👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je skritikrt napisal:

Jaz pa lih kontra😉...sem prej skoz uporabljal ArmorAll Tire Shine gel,k ima zraven že gobico-aplikator...pa je drugače kar OK gel,sam k me je lih ta wet-look motil🙄

Sem že pisal o tem...kako sem prišel na avtokozmetiko od Nanolex-a,k so mi pri avtopralnici mojega zaupanja dali gor njihovo keramiko...in ko sem šel kombinirati vse potrebščine v zvezi z čistili,sem kar ostal pri tem proizvajalcu,ker sem prelen,da bi se ubadal z kompatibilnostmi med kozmetiko različnih proizvajalcev oz. znamk...

In sem tudi za gume posegel za Nanolex-om

AVTO-KOZMETIKA.SI

Globoko prodorne surovine v Nanolex Tire & Rubber Restorer nudijo obdelanim površinam dolgotrajen in originalen videz.

je malenkost bolj tekoč kot ArmorAll-ov izdeek,in tako omogoča tanjši nanos,in da zleze v vse pore...prvič uporabljen na pnevmatikah-glej sliko-lih to mi je všeč-kot "frišno iz trgovine",brez leska in brez sledi nanosov ipd....naj izgleda kot..."guma".

Seveda pa je možen tudi bolj "moker" izgled...pač samo bolj na debelo naneseš,in je...sam je v trgovini povedal,da je v osnovi narejen za nesvetleč-mat izgled,in da če izgleda mokro,da je preveč naneseno🧐

 

In seveda lih včeraj opral "makino"😋

IMG_20220812_133935.jpg

IMG_20221120_161432.jpg

Ravno prav odtenek imajo, da se ne svetijo bolj kot avto. Mene bolj zanima za kako dolgo je tole, koliko pranj, ker ene se po dveh puranjih ne svetijo več.... 🥴

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to je pa težko reči,ker...ne perem tako pogosto,kolikor bi si želel,in tudi odvisno koliko kilometrov je med pranji in po kakšnem "dreku" se voziš...k če boš fasal abrazivno blato,zemljo ipd. od "terenske" vožnje...glej,to ne gre le z "štrajfiksom" dol...bo treba podrgniti...

Če pa vidiš le asvalt,je pa drugo.

Jaz pri letnih sem do sedaj le 2x namazal...pr zimskih le 1x,pa sem do sedaj z zimskimi le 2x pral......pa imam sedaj na števcu 4775km🧐...in oboje gume so nove!

 

Upam,da sem ti pomagal😉

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 9 mesecev kasneje...

Da odkopljem "mrliča"😄...ker nočem napisati v napačni temi...

 

Gre za moje navdušenje nad izdelkom,ki sem ga najprej zasledil tukaj

 

Pa ne gre za metodo z detergentom za posodo,katera je tudi odlična,čeprav je sam trenutno na uporabljam,ampak le ko je problem z ekstremno umazanostjo in "zamaščenostjo"...

 

Tukaj bi rad pohvalil pripomoček oz. držalo krpe za brisanje/čiščenje notranje strani vetrobranskega stekla.

Ko sem pred kratkim bil v Trzinu pri Operi Avto,in videl,da to stvar imajo,sem takoj vzel😊

 

https://www.operi-avto.si/pripomocki-za-ciscenje-stekel/2479-invisible-glass-reach-clean-tool.html

 

Sicer na prvi pogled izgleda kot "igračka" oz. "plastik-fantastik",a ob uporabi pogruntaš,da temu ni tako-je močnejše narejeno,kot se zdi,in ročaj oz. podaljšek je premišljeno oblikovan.

Predvsem sem se bal,da bi ročka opraskala armaturo,a oblika ravno to učinkovito preprečuje,če seveda pravilno držiš.

Glej slike-tudi robovi so varni pred praskami-se mi res dopade...tista nalimana pena neverjetno dobro drži mikro-krpo...ma kaj čem še nakladati-PRIPOROČAM NAKUP😃👍

 

Pa še en nasvet,k sem ga sam "sral" pri uporabi Nanoleksovega čistila za stekla...velja tudi za druge.

Nasvet se glasi-"manj je več",ker če pošpricaš preveč,boš zmeraj imel črte oz. sledi....jaz pošpricam le po krpi,in je čist dost.

 

In še en nasvet...mikro-krpo pred prvo uporabo operi v pralnem stroju z namenskim čistilom za mikrovlakna (obvezno brez dodatkov-mehčalcev ipd.!!!).

 

Upam,da bo komu koristno😉

 

IMG_20230916_143537.jpg

IMG_20230916_143545.jpg

IMG_20230916_143602.jpg

IMG_20230916_143650.jpg

  • Všeč 4
  • Ljubim 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je FuManchu napisal:

Tudi sam že nekaj časa razmišljam o temle pripomočku😁

Jep...tudi jaz sem...pa nisem vedel,da obstaja točno ta varianta.

Sicer je pr CX-5 steklo bolj pokončno,sam pr C-Maxu je pa "živa jeba",k je steklo dalje naprej potegnjeno...se čist polomiš,da sploh zraven prideš,kaj šele,da bi se pogovarjali o neki temeljitosti in brez črt,flekov in senc...

Kot rečeno,takoj ko sem zagledal...me ni niti cena zanimala....pa se mi ne zdi lih,da bi bila "prbita",k je res fajn👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 urami je skritikrt napisal:

Da odkopljem "mrliča"😄...ker nočem napisati v napačni temi...

 

Gre za moje navdušenje nad izdelkom,ki sem ga najprej zasledil tukaj

 

Pa ne gre za metodo z detergentom za posodo,katera je tudi odlična,čeprav je sam trenutno na uporabljam,ampak le ko je problem z ekstremno umazanostjo in "zamaščenostjo"...

 

Tukaj bi rad pohvalil pripomoček oz. držalo krpe za brisanje/čiščenje notranje strani vetrobranskega stekla.

Ko sem pred kratkim bil v Trzinu pri Operi Avto,in videl,da to stvar imajo,sem takoj vzel😊

 

https://www.operi-avto.si/pripomocki-za-ciscenje-stekel/2479-invisible-glass-reach-clean-tool.html

 

Sicer na prvi pogled izgleda kot "igračka" oz. "plastik-fantastik",a ob uporabi pogruntaš,da temu ni tako-je močnejše narejeno,kot se zdi,in ročaj oz. podaljšek je premišljeno oblikovan.

Predvsem sem se bal,da bi ročka opraskala armaturo,a oblika ravno to učinkovito preprečuje,če seveda pravilno držiš.

Glej slike-tudi robovi so varni pred praskami-se mi res dopade...tista nalimana pena neverjetno dobro drži mikro-krpo...ma kaj čem še nakladati-PRIPOROČAM NAKUP😃👍

 

Pa še en nasvet,k sem ga sam "sral" pri uporabi Nanoleksovega čistila za stekla...velja tudi za druge.

Nasvet se glasi-"manj je več",ker če pošpricaš preveč,boš zmeraj imel črte oz. sledi....jaz pošpricam le po krpi,in je čist dost.

 

In še en nasvet...mikro-krpo pred prvo uporabo operi v pralnem stroju z namenskim čistilom za mikrovlakna (obvezno brez dodatkov-mehčalcev ipd.!!!).

 

Upam,da bo komu koristno😉

 

IMG_20230916_143537.jpg

IMG_20230916_143545.jpg

IMG_20230916_143602.jpg

IMG_20230916_143650.jpg

 

pred 20 urami je FuManchu napisal:

Tudi sam že nekaj časa razmišljam o temle pripomočku😁

 

Lani sem to kupil v lidlu, podrgnem s tem potem pa še z robčki za šajbo, nikoli nimam težav z rošenjem, obvezno spomladi pa jeseni in imaš mir 👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Tilen5 napisal:

Bolš da ne pokažem skom jaz pucam šipo,..vse kar rabim je voda..nič lis nič pack :D zahvala gre pa mami k je pokazala

 

pred 2 minutama je Tilen5 napisal:

Bolš da ne pokažem skom jaz pucam šipo,..vse kar rabim je voda..nič lis nič pack :D zahvala gre pa mami k je pokazala

Neupaš?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam ne se smejat... mati kupuje to ker majo stekleno kuhno pa da briše forntalne elemente,.. namočiš obvezno z hladno vodo in fajn odtisneš ,.. mislim, da jo je pred prvo uporabo treba še prekuhat

 

20230917_161902.jpg

20230917_161914.jpg

Popravljeno od Tilen5

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Tilen5 napisal:

Sam ne se smejat... mat kupuje to ker majo stekleno kuhno pa da briše forntalne elemente,.. namočiš obvezno z hladno vodo in fajn odtisneš

 

20230917_161902.jpg

20230917_161914.jpg

 

 

Aha nekaj podobnega je moja babnca kupila od Vilede

 

Pravi da je top za okna

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.