Skoči na vsebino

Število prodanih Mazd po modelih


Jest

Priporočeno sporočilo

Veste, fantje, statistika je kot bikini kopalke na mladenki: saj veliko pokažejo, ampak bistvo pa zakrijejo...

 

Normalno, da je prodanih veliko SUVov in skoraj nič šestic. Pojdite v salon pa malo povprašajte. SUVi so do neke mere na zalogi, šestico boste pa čakali vsaj pol leta, pa nihče vam ne garantira, da bo takrat taka cena kot je zdaj. In kaj se potem prodaja? Ne to, kar bi ljudje radi ampak to, kar je trgovec mislil, da bi ljudje radi in je pravočasno naredil zalogo... 

  • Všeč 4
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Slivka napisal:

Veste, fantje, statistika je kot bikini kopalke na mladenki: saj veliko pokažejo, ampak bistvo pa zakrijejo...

 

Normalno, da je prodanih veliko SUVov in skoraj nič šestic. Pojdite v salon pa malo povprašajte. SUVi so do neke mere na zalogi, šestico boste pa čakali vsaj pol leta, pa nihče vam ne garantira, da bo takrat taka cena kot je zdaj. In kaj se potem prodaja? Ne to, kar bi ljudje radi ampak to, kar je trgovec mislil, da bi ljudje radi in je pravočasno naredil zalogo... 

in pa tudi zaslužek je verjetno na cx-30 večji kakor na 6ki, tako kot vsi “trend suvi”

  • Všeč 5
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mešate cx30 in 6tko,ta dva sploh ne pašeta skupaj ampak CX-30 in 3ka pa tudi cenovno sta primerljiva👍

Meni jo gotovo niso vsilili v salonu saj sem se najprej peljal s 3ko in nato z CX-30 . Meni je nekako boljša v vsemu in mi je osvojila srce ter izpraznila denarnico......😊😂🤣

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 53 minutami je Bini napisal:

Mešate cx30 in 6tko,ta dva sploh ne pašeta skupaj ampak CX-30 in 3ka pa tudi cenovno sta primerljiva👍

Meni jo gotovo niso vsilili v salonu saj sem se najprej peljal s 3ko in nato z CX-30 . Meni je nekako boljša v vsemu in mi je osvojila srce ter izpraznila denarnico......😊😂🤣

Cx-30 x186 plus gt po naročilu 35 tisoč

6ka g194 revolution na zalogi 37 tisoč

 

nevem no, meni so kar primerljive cene?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

EDIT: sori lažem, dobiš cx-30 na zalogi za 34 tisoč

 

WWW.AVTO.NET

Mazda CX-30 X186 AT GT Plus - NA ZALOGI, letnik:2022,33840 EUR :: www.Avto.net ::

 

WWW.AVTO.NET

Mazda Mazda6 G194 AT Revolution - NA ZALOGI, letnik:2022,38100 EUR :: www.Avto.net ::


torej 3 tisoč eur je razlike…nevem no

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je NevLado napisal:

EDIT: sori lažem, dobiš cx-30 na zalogi za 34 tisoč

 

WWW.AVTO.NET

Mazda CX-30 X186 AT GT Plus - NA ZALOGI, letnik:2022,33840 EUR :: www.Avto.net ::

 

WWW.AVTO.NET

Mazda Mazda6 G194 AT Revolution - NA ZALOGI, letnik:2022,38100 EUR :: www.Avto.net ::


torej 3 tisoč eur je razlike…nevem no

Ta dva avta (čeprav imam oba) nista primerljiva. Eno je avto za prevažanje raznih  tovorov(zato imam 6-ko karavan, da lahko vozim glasbenono opreno okoli), drugo je avto za uživanje in zabavo (cx30). Cx30 ni klasičen suv ampak malo dvignjen hachback. Na cesti in v ovinkih se obnaša  precej podobno klasičnemu avtu. 

pred 9 urami je Boss napisal:

 

Ampak glede na to da si prekaljeni roker bi pričakoval vsaj nekaj individualizma... tko pa vsi v koprive in Alex z njimi. :hudicek:

 

 

p.s. mal zezam, da ne bo zgledal kot, da vsiljujem kaj si mora kdo izbrat... vsak izbere tisto kar mu paše.

Jaz sem se sam odločil (in nihče drug "me ni odločil") kaj bom kupil in kaj trenutno potrebujem. Če bi hotel klasičen, dvignjen suv z malo zastarelo obliko bi si omislil cx5. Oblika  Cx5 mi ni bila nikoli prav posebno lepa in posrečena (ravno tako kot sedanja cx60 ne) zato te opcije ni bilo niti na zelo razširjenem sesnamu. 6-ko že imam in verjetno ne potrebujem še ene. Logična izbira je bila tako, da kupim premijski cx30. 😉

  • Všeč 3
  • Haha 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je NevLado napisal:

Cx-30 x186 plus gt po naročilu 35 tisoč

6ka g194 revolution na zalogi 37 tisoč

 

nevem no, meni so kar primerljive cene?

 

 

V velikostnem razredu je z 3ko in cena je podobna med njima. Oprema pri cx-30 x186 gt plus se pa ne more primerjat z 6tko revolution, malo bolj poglej! 😉

  • Všeč 1
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

... ... ... ... ...

Jaz sem se sam odločil (in nihče drug "me ni odločil") kaj bom kupil.. ... ...  😉

 

Pa sem bil prepričan, da si enkrat nekoč razlagal, da je žena imela precej pomembno vlogo pri odločitvi...

  • Všeč 1
  • Haha 7
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Bini napisal:

V velikostnem razredu je z 3ko in cena je podobna med njima. Oprema pri cx-30 x186 gt plus se pa ne more primerjat z 6tko revolution, malo bolj poglej! 😉

Seveda, res se ne more primerjat po nivoju opreme.... Grem kar po seznamu iz Makome:

 

Pri 6ki z revolution opremo dobiš: 

- 19 col platišča

- avtoradio z ozvočenjem Bose in CD predvajalnikom

- 360 stopinjsko kamero okoli vozila

 

Pri CX-30 z opremo GT Plus dobiš:

- električno zapiranje prtljažnika

 

Sem se kje zmotil?

  • Haha 4
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

6-ka je en razred visje od CX-30… in ni nic manj “premium” kot CX-30 … ;) Seveda je treba primerjat enak letnik… 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je Alex napisal:

Jaz sem prišel v trgovino, videl avto, skeširal in se odpeljal domov z njim. In to s tem, da sem dobil točno takšno opremo in barvo, kot sem si želel. Ne vidim vzporednic z komunizmom.😉


 

Noja… ce malo prebrskam nazaj v temi o CX-30, ni bilo glih tako… Si pa imel sreco, da je bila taksno vozilo, kot ga zelis, na zalogi… Vseeno pa si moral dati aro, da si ga rezevrial in cez ene 10 dni si ga lahko prevzel… Vsaj tako si sam pisal… ;) Napisal si tudi, da ga bo itak vozila zena in ti ga bo mogoce le obscasno posodila ;) …

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 45 minutami je Jest napisal:


 

Noja… ce malo prebrskam nazaj v temi o CX-30, ni bilo glih tako… Si pa imel sreco, da je bila taksno vozilo, kot ga zelis, na zalogi… Vseeno pa si moral dati aro, da si ga rezevrial in cez ene 10 dni si ga lahko prevzel… Vsaj tako si sam pisal… ;) Napisal si tudi, da ga bo itak vozila zena in ti ga bo mogoce le obscasno posodila ;) …

Ne bo držalo. Žena vozi večinoma 6-ko, ker ima službene poti v Ljubljano. 

CX 30 je pisana name in jo v 98% vozim jaz. Resda včasih skoči z njo v trgovino, to je oa tudi vse. 😉

Pred eno uro je Jest napisal:

6-ka je en razred visje od CX-30… in ni nic manj “premium” kot CX-30 … ;) Seveda je treba primerjat enak letnik… 

Meni osebno  ni en razred višje. Mogoče edino placa je več, ok, dizel in velik navor zmagata, vožnja je pa en razred bjša v cx30. Vsaj zame. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 58 minutami je Alex napisal:

Ne bo držalo. Žena vozi večinoma 6-ko, ker ima službene poti v Ljubljano. 

CX 30 je pisana name in jo v 98% vozim jaz. Resda včasih skoči z njo v trgovino, to je oa tudi vse. 😉


Da ti malo pomagam pri iskanju tvojih izjav ;) …Potem spet drzi tisti moj stavek pri spodnjem citatu…  🤪

 

image.png

pred 58 minutami je Alex napisal:

Meni osebno  ni en razred višje. Mogoče edino placa je več, ok, dizel in velik navor zmagata, vožnja je pa en razred bjša v cx30. Vsaj zame. 


Seveda… ker primerjas ene pet let staro sestico z novo CX-5… Ze medosna razdalja pripomore k bolj “premium” obuctku voznje… Pa tudi pri seznamu opreme dvomim, da je kaj, kar CX-30 ima in sestica nima… 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Jest napisal:


Da ti malo pomagam pri iskanju tvojih izjav ;) …Potem spet drzi tisti moj stavek pri spodnjem citatu…  🤪

 

image.png


Seveda… ker primerjas ene pet let staro sestico z novo CX-5… Ze medosna razdalja pripomore k bolj “premium” obuctku voznje… Pa tudi pri seznamu opreme dvomim, da je kaj, kar CX-30 ima in sestica nima… 

Takrat je mislila, da jo bo vozila. Ji pa bolj odgovarja 6-ka,ker se jih vozi več skupaj na sestanke v Lj in na seminarje po Evropi. Pa tudi se bolj spodobi, da pridejo z večjim avtom. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ze vedo, kaj je bolj "premium"  👍🤪

  • Všeč 2
  • Haha 2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Jest napisal:

Ze vedo, kaj je bolj "premium"  👍🤪

Ne, enostavno je zadaj v 6-ki malo več prostora za noge. Drugega nič. Aja, in večji prtljažnik ima. In večje feltne... In sanke.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je NevLado napisal:

Seveda, res se ne more primerjat po nivoju opreme.... Grem kar po seznamu iz Makome:

 

Pri 6ki z revolution opremo dobiš: 

- 19 col platišča

- avtoradio z ozvočenjem Bose in CD predvajalnikom

- 360 stopinjsko kamero okoli vozila

 

Pri CX-30 z opremo GT Plus dobiš:

- električno zapiranje prtljažnika

 

Sem se kje zmotil?

Ja,pozabil si na 7mo zračno blazino,na šobe v brisalcih na normalen naslon za roko,ki je funkcionalen in še mogoče kaj....👍 Pa tudi zastarel model je,ki ni več konkurenčen......:nevem:

Je pa tudi res,da ko sem jaz kupoval avto je bila večja razlika v ceni oziroma dobil sem popust,ki ga sedaj bojda ni več....😉

Popravljeno od Bini
  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Bini napisal:

Ja,pozabil si na 7mo zračno blazino,na šobe v brisalcih na normalen naslon za roko,ki je funkcionalna in še mogoče kaj....👍

Je pa tudi res,da ko sem jaz kupoval avto je bila večja razlika v ceni oziroma dobil sem popust,ki ga sedaj bojda ni več....😉

Res jee...moja cx30 x motor  ima še opozorilo če ti vozilo prihaja bočno levo ali desni in vzvratno ter usnje in Bosse ozvočenje in električno nastavitev prvih sedežev. To je maximalna oprema za CX30 TOP ..😆😁Zoom zoom 

  • Všeč 2
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Gelipter napisal:

Res jee...moja cx30 x motor  ima še opozorilo če ti vozilo prihaja bočno levo ali desni in vzvratno ter usnje in Bosse ozvočenje in električno nastavitev prvih sedežev. To je maximalna oprema za CX30 TOP ..😆😁Zoom zoom 

Pa odlični matični žarometi, ki so veliko boljši kot pri 6-ki. Pa sank ni na strehi. 🤗

  • Všeč 2
  • Žalosten 1
  • Ni všeč 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Alex napisal:

Pa odlični matični žarometi, ki so veliko boljši kot pri 6-ki. Pa sank ni na strehi. 🤗

Alex ti vse primerjaš z svojo staro šestko, ki jo imaš doma.

Mogoce ne boš verjel a tudi šestak je vmes imela posodobitve in izboljšave (tudi luči). Če gre bi šel gledati mazda 6 2022 takumi plus, verjemi da ima več opreme od tvoje CX

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je mazdaman napisal:

Alex ti vse primerjaš z svojo staro šestko, ki jo imaš doma.

Mogoce ne boš verjel a tudi šestak je vmes imela posodobitve in izboljšave (tudi luči). Če gre bi šel gledati mazda 6 2022 takumi plus, verjemi da ima več opreme od tvoje CX

Nekatere novejše Mazde 6 imajo tudi matične luči, a stari model. Slabši. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bistvena razlika med CX 30, CX 5 in M6 je da imata zadnji dve možnost hlajenja/ventiliranja sedežev, kar pri CX 30 sploh ne obstaja.

Avta brez tega ne kupim nikoli več!

Pa recimo obe moji prejšni M6 sta imeli tudi akusticna stekla, torej vetrobransko in obe stranski zlepljeni iz dveh stekel, pa ogrevano vetrobransko steklo pod brisalci, zdajsna CX5 ima enako.

Vse to nima cx30.

Popravljeno od Visionsi
  • Všeč 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.