Skoči na vsebino

Število prodanih Mazd po modelih


Jest

Priporočeno sporočilo

Na enem nemskem forum sem nasel spodnjo tabelo letos prvič registriranih modelov in je se vedno CX-5 najbolj prodajan model (do konca novembra 2022)

 

16959569-5E9D-4874-896B-58DE576CA80D.jpeg

Bi bilo zanimivo videti podoben podatek se za Slovenijo… Ce se prav spomnim, je pri nas trenutno najbolj prodajan model CX-30… 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Boss napisal:

To je zelo relativno... velik je odvisno kaj sploh je na zalogi in zdaj so taki časi, da folk raje kupi nekaj kar je kot pa da bi eno leto čakal na želeni model.

"tabelo letos prvič registriranih modelov" ... ni relativno, ampak je nekaj absolutnega, konkretnega :)  Podobno so se komentirale tabele glede Covid statistik ... vse je relativno in lahko prebereš in interpretiraš kakor ti paše 😉 Skratka, radi filozofiramo še tam, kjer je res vse jasno. :)

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Jest napisal:

Na enem nemskem forum sem nasel spodnjo tabelo letos prodanih modelov in je se vedno CX-5 najbolj prodajan model (do konca novembra 2022)

 

16959569-5E9D-4874-896B-58DE576CA80D.jpeg

Bi bilo zanimivo videti podoben podatek se za Slovenijo… Ce se prav spomnim, je pri nas trenutno najbolj prodajan model CX-30… 

 

Lani,ko sem kupoval avto so mi rekli,da največ prodajo Mazd cx30, če se prav spomnim je bilo govora o 70 ali 80%...🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem malo prefiltiral podatke dostopne na OPSI (Odprti Podatki Slovenije) in je rezultat za Mazdo za obdobje januar-november 2022 naslednji:

 

image.png

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 50 minutami je Janez007 napisal:

"tabelo letos prodanih modelov" ... ni relativno, ampak je nekaj absolutnega, konkretnega :)  Podobno so se komentirale tabele glede Covid statistik ... vse je relativno in lahko prebereš in interpretiraš kakor ti paše 😉 Skratka, radi filozofiramo še tam, kjer je res vse jasno. :)

 

 

Sem popravil svoje besedilo. Gre za podatek o prvic registriranih vozilih ... 

  • Všeč 1
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Janez007 napisal:

"tabelo letos prvič registriranih modelov" ... ni relativno, ampak je nekaj absolutnega, konkretnega :)  Podobno so se komentirale tabele glede Covid statistik ... vse je relativno in lahko prebereš in interpretiraš kakor ti paše 😉 Skratka, radi filozofiramo še tam, kjer je res vse jasno. :)

 

Kot vidim se ne razumeva. Številke so absolutne, ampak ne povedo pa dejanskega stanja, kakšno bi bilo razmerje prodanih, če bi bili vsi avtomobili na voljo za nakup po željah kupcev. Pri Mazdi MMS recimo forsira samo prodajo CX-30 in tega jemljejo na zalogo izredno velik. Vse ostalo pa bolj po kapljicah ali po naročilu. In večina kupcev ni pripravljena čakat tudi leto dni, da bodo dobavili nekaj po njegovih željah in je marsikdaj kr malo stisnjen v kot. Rabi avto čimprej in je edina rešitev, da vzame nekaj iz zaloge. Zato pa take astronomske cifre pri CX-30, ki jih prodajo več kot 50% vse prodaje.

 

Tako je pri nas, v Nemčiji pa očitno še vedno skrbijo za želje kupcev in zato je tam bolj enakomerno zastopana prodaja. Ampak še vedno je tudi tam omejitev predolga čakalna doba za točno določen model po želji kupca in to kazi prikaz oziroma željo trga po določenem modelu.

 

Mi gre pa na smeh , ko se spomnim pred nekaj leti, kako se je Alex iz prejšnjega sistema delal norca, da smo morali čakat na Jugota leto ali celo dve. In kaj je zdaj v tako opevanem kapitalizmu... ni ni, pa lahko si srečen, da sploh imaš možnost neki kupit. No ja zgodovina se ponavlja in smo skoraj tko k v jugi pred 40 leti. :hudicek:

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je Boss napisal:

 

Kot vidim se ne razumeva. Številke so absolutne, ampak ne povedo pa dejanskega stanja, kakšno bi bilo razmerje prodanih, če bi bili vsi avtomobili na voljo za nakup po željah kupcev. Pri Mazdi MMS recimo forsira samo prodajo CX-30 in tega jemljejo na zalogo izredno velik. Vse ostalo pa bolj po kapljicah ali po naročilu. In večina kupcev ni pripravljena čakat tudi leto dni, da bodo dobavili nekaj po njegovih željah in je marsikdaj kr malo stisnjen v kot. Rabi avto čimprej in je edina rešitev, da vzame nekaj iz zaloge. Zato pa take astronomske cifre pri CX-30, ki jih prodajo več kot 50% vse prodaje.

 

Tako je pri nas, v Nemčiji pa očitno še vedno skrbijo za želje kupcev in zato je tam bolj enakomerno zastopana prodaja. Ampak še vedno je tudi tam omejitev predolga čakalna doba za točno določen model po želji kupca in to kazi prikaz oziroma željo trga po določenem modelu.

 

Mi gre pa na smeh , ko se spomnim pred nekaj leti, kako se je Alex iz prejšnjega sistema delal norca, da smo morali čakat na Jugota leto ali celo dve. In kaj je zdaj v tako opevanem kapitalizmu... ni ni, pa lahko si srečen, da sploh imaš možnost neki kupit. No ja zgodovina se ponavlja in smo skoraj tko k v jugi pred 40 leti. :hudicek:

 

 

Podatek za lani je sigurno drugačen in bolj realen saj Japonci še niso imeli problemov z dobavo sest.delov kot ostali....🤔👍

@Jest a lahko mogoče  prilimaš še podatek za leto 2021, bo mogoče bolj realna slika...🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 34 minutami je Boss napisal:

 

Kot vidim se ne razumeva. Številke so absolutne, ampak ne povedo pa dejanskega stanja, kakšno bi bilo razmerje prodanih, če bi bili vsi avtomobili na voljo za nakup po željah kupcev. Pri Mazdi MMS recimo forsira samo prodajo CX-30 in tega jemljejo na zalogo izredno velik. Vse ostalo pa bolj po kapljicah ali po naročilu. In večina kupcev ni pripravljena čakat tudi leto dni, da bodo dobavili nekaj po njegovih željah in je marsikdaj kr malo stisnjen v kot. Rabi avto čimprej in je edina rešitev, da vzame nekaj iz zaloge. Zato pa take astronomske cifre pri CX-30, ki jih prodajo več kot 50% vse prodaje.

 

Tako je pri nas, v Nemčiji pa očitno še vedno skrbijo za želje kupcev in zato je tam bolj enakomerno zastopana prodaja. Ampak še vedno je tudi tam omejitev predolga čakalna doba za točno določen model po želji kupca in to kazi prikaz oziroma željo trga po določenem modelu.

 

Mi gre pa na smeh , ko se spomnim pred nekaj leti, kako se je Alex iz prejšnjega sistema delal norca, da smo morali čakat na Jugota leto ali celo dve. In kaj je zdaj v tako opevanem kapitalizmu... ni ni, pa lahko si srečen, da sploh imaš možnost neki kupit. No ja zgodovina se ponavlja in smo skoraj tko k v jugi pred 40 leti. :hudicek:

Se dobro razumeva. :)  Da sem želel samo povedati, da vsaki številki/izjavi lahko na tak ali podoben način oporekaš. Recimo, da teh omejitev na stani ponudbe (avtov ni na voljo), ki jih navajaš, ne bi bilo in potem po tvoje ne bi bilo več "relativno". Jaz bi pa rekel, da je še vedno relativno, saj številka ne upošteva strani povpraševanja, trenutnih izrednih razmer, da si mnogo ljudi zaradi treutnih energetskih razmer Mazde CX-60 ne morejo privoščiti, čeprav bi si jo še pred 1 letom lahko, Mazda 2 pa je zaradi prekomerne teže za mnoge premajhna, ... itd, itd. in temu ne prideš do konca in lahko glede tega nastane tema s 100, 1000 stranmi in več .. :) Vedno lahko kontriraš, kar je celo najlažje opravilo, lažje kot to, da je Jest te številke zbral, uredil, objavil ...

 

Glede Alexovih stališč socializem/kapitalizem pa sem bežno pogledal v temo VETERANI SLO-91 in me zadeva zelo spominja na status borca NOB in privilegije s tem povezane in prizadevanja, kako izkoristiti sistem. Eni se pač v ogledalo ne pogledajo.

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je SeekK napisal:

So pa kar navalili na CX-60.

Fantje so že dost povedali o interpretaciji teh podatkov... pa bi samo izpostavil, da ko gledaš malo reviewe na youtubu hitro vidiš, da so vse CX-60 testne, registrirane na nemške registrske tablice, čeprav so reviewi v drugih državah...

 

Tudi CX-5 je bila prenovljena in je ogromno povpraševanje po temu modelu...

 

Isto velja za slovenijo, skoraj vsaka avtohiša ima testno 3 in CX-30. 6ke npr jaz nisem nikjer dobil G194 modela lani na test.

 

 

pred 2 urama je Jest napisal:

Sem malo prefiltiral podatke dostopne na OPSI (Odprti Podatki Slovenije) in je rezultat za Mazdo za obdobje januar-november 2022 naslednji:

 

image.png

 

A so to vozila nova v slo 1 registrirana ali se gre tudi za vozila ki so uvožena npr iz DE in prvič registrirana v slo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je NevLado napisal:

Fantje so že dost povedali o interpretaciji teh podatkov... pa bi samo izpostavil, da ko gledaš malo reviewe na youtubu hitro vidiš, da so vse CX-60 testne, registrirane na nemške registrske tablice, čeprav so reviewi v drugih državah...

 

Tudi CX-5 je bila prenovljena in je ogromno povpraševanje po temu modelu...

 

Isto velja za slovenijo, skoraj vsaka avtohiša ima testno 3 in CX-30. 6ke npr jaz nisem nikjer dobil G194 modela lani na test.

Ma to je point, ki ga poskušam razložit. Če nimaš za pokazat ne prodajaš, če ne moreš sprobat ravno tako. konec 2019, ko sem kupoval 6-ko že nisem nikakor mogel dobiti G194 na test. In če pri cifri 35+k€ nimaš opcije vsaj probat zadevo pač ne kupim. Sem dobil 165KM in je bila milo rečeno živa žalost (ogromno dretja pa nobenih pravih zmogljivosti), po drugi strani pa je 150KM dizelca delala ravno to kar rabim pri avtu in dileme ni bilo več. In to je problem današnih zastopnikov, ki ne razumejo, da če avta ni mogoče sprobat, da se folk obrne in gre iskat nekaj drugega.

 

Men so ves čas, ko sem se zanimal za avte pri Mazdi ponujali CX-5, ker takrat še niso imeli dovolj CX-30, ki so bile čisto nove. Ta način "push" prodaje mi je bil že tako zoprn, da sem pol bil še sam mal ciničen in rekel, da kupujem avto in ne dostavnika. Aja pa da ne bo kdo mislil, da je to bilo samo pri Mazdi. Tud pri KIA in Škodi in VW-ju so me isto buzerirali s SUV-i. Pizda gledam Arteona, prodajalec pa pride pa mi ponuja Tiguana, ker majo kao neko posebno ponudbo. :whatever: Sem se počutil k v neki psihadelični sceni.

  • Všeč 2
  • Haha 3

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A zato si pristal na dizlu xD

 

Je blo podobno pri meni, sm pa tako dolgo iskal, da sm najdu vsaj testno CX-5 z G194 motorjem in podobno kot pri tebi, ko sem jo probal ni bilo več dileme. Hočem G194 mazdo 6 :P

Popravljeno od 50keda
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

pred 49 minutami je NevLado napisal:

A so to vozila nova v slo 1 registrirana ali se gre tudi za vozila ki so uvožena npr iz DE in prvič registrirana v slo

 

Pri podatkih (Prvic registrirana vozila v SLO) je na voljo polje "Datum prve registracije" in "Datum prve registracije v SLO". Izbrisal sem vse, ki imajo "datum prve registracije" drugacen od leta, katerega odbelujem... Novega avta tako ne mores uvozit drugace, kot preko uvoznika... tako da naj bi te stevilke predstavljale stevilo novih, registriranih v SLO ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

@Jest a lahko mogoče  prilimaš še podatek za leto 2021, bo mogoče bolj realna slika...🤔

 

Evo... se podatki za leto 2021 (januar-december)

 

image.png

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

Ma to je point, ki ga poskušam razložit. Če nimaš za pokazat ne prodajaš, če ne moreš sprobat ravno tako. konec 2019, ko sem kupoval 6-ko že nisem nikakor mogel dobiti G194 na test. In če pri cifri 35+k€ nimaš opcije vsaj probat zadevo pač ne kupim. Sem dobil 165KM in je bila milo rečeno živa žalost (ogromno dretja pa nobenih pravih zmogljivosti), po drugi strani pa je 150KM dizelca delala ravno to kar rabim pri avtu in dileme ni bilo več. In to je problem današnih zastopnikov, ki ne razumejo, da če avta ni mogoče sprobat, da se folk obrne in gre iskat nekaj drugega.

 

Men so ves čas, ko sem se zanimal za avte pri Mazdi ponujali CX-5, ker takrat še niso imeli dovolj CX-30, ki so bile čisto nove. Ta način "push" prodaje mi je bil že tako zoprn, da sem pol bil še sam mal ciničen in rekel, da kupujem avto in ne dostavnika. Aja pa da ne bo kdo mislil, da je to bilo samo pri Mazdi. Tud pri KIA in Škodi in VW-ju so me isto buzerirali s SUV-i. Pizda gledam Arteona, prodajalec pa pride pa mi ponuja Tiguana, ker majo kao neko posebno ponudbo. :whatever: Sem se počutil k v neki psihadelični sceni.

Pol je kupovat rabljene celo bolj varno - skoraj vsakega rabljenega lahko prej sprobaš.  😀

 

V Jugoslaviji sva s fotrom šla junija 1980 naročit stoenko in izbrala eno iz kataloga, model Mediteran. Prodajalka je opozorila, da ne more obljubit, da bo dostavljen avto enak, kot je v katalogu. No po kakšnem tednu sva po naključju ugotovila, da ima model Mediteran samo 3 vrat. 😲 Avto smo dobili marca naslednje leto. Še huje, od kolega fotr je dobil stoenko s 3 vrati, v katero so spredaj zmontirali sedeže za 4 vratno, torej brez nagiba naslonjala, da bi lahko prišel do zadnje klopi. 😲 🤣 Ampak spomini na te čase so kljub temu lepi, kot se bojo naši otroci verjetno spominjali današnjih. :)

 

Zajeta slika111.JPG

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 3
  • Začuden 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 59 minutami je Jest napisal:

 

 

Pri podatkih (Prvic registrirana vozila v SLO) je na voljo polje "Datum prve registracije" in "Datum prve registracije v SLO". Izbrisal sem vse, ki imajo "datum prve registracije" drugacen od leta, katerega odbelujem... Novega avta tako ne mores uvozit drugace, kot preko uvoznika... tako da naj bi te stevilke predstavljale stevilo novih, registriranih v SLO ... 

Ampak ti lahko kupiš pol leta star avto iz Nemčije :D

 

 

In o tem so debatirali v AMZS reviji - točne številke novih novih avtov res nimamo :( 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimiva statistika, predvsem kako upada prodaja mazde 6 (skoraj na 0), in zanimivo, da je prodanih že 17 modelov CX-60, kar se mi zdi pa zelo dobra številka, glede na to da se prodaja koliko dobra dva meseca in da avto res ni poceni (no za te ki so jo kupili najbrž že :))

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Boss napisal:

 

Kot vidim se ne razumeva. Številke so absolutne, ampak ne povedo pa dejanskega stanja, kakšno bi bilo razmerje prodanih, če bi bili vsi avtomobili na voljo za nakup po željah kupcev. Pri Mazdi MMS recimo forsira samo prodajo CX-30 in tega jemljejo na zalogo izredno velik. Vse ostalo pa bolj po kapljicah ali po naročilu. In večina kupcev ni pripravljena čakat tudi leto dni, da bodo dobavili nekaj po njegovih željah in je marsikdaj kr malo stisnjen v kot. Rabi avto čimprej in je edina rešitev, da vzame nekaj iz zaloge. Zato pa take astronomske cifre pri CX-30, ki jih prodajo več kot 50% vse prodaje.

 

Tako je pri nas, v Nemčiji pa očitno še vedno skrbijo za želje kupcev in zato je tam bolj enakomerno zastopana prodaja. Ampak še vedno je tudi tam omejitev predolga čakalna doba za točno določen model po želji kupca in to kazi prikaz oziroma željo trga po določenem modelu.

 

Mi gre pa na smeh , ko se spomnim pred nekaj leti, kako se je Alex iz prejšnjega sistema delal norca, da smo morali čakat na Jugota leto ali celo dve. In kaj je zdaj v tako opevanem kapitalizmu... ni ni, pa lahko si srečen, da sploh imaš možnost neki kupit. No ja zgodovina se ponavlja in smo skoraj tko k v jugi pred 40 leti. :hudicek:

 

 

Jaz sem prišel v trgovino, videl avto, skeširal in se odpeljal domov z njim. In to s tem, da sem dobil točno takšno opremo in barvo, kot sem si želel. Ne vidim vzporednic z komunizmom.😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo mi je da so prodali kar nekaj cx-3 čeprav je avto drag napram cx-30 in ne vidim zakaj nebi kdo dal malo več in vzel večje 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je Alex napisal:

Jaz sem prišel v trgovino, videl avto, skeširal in se odpeljal domov z njim. In to s tem, da sem dobil točno takšno opremo in barvo, kot sem si želel. Ne vidim vzporednic z komunizmom.😉

Kako da ne? 😮 To je stil oziroma posnemanje velike vodje. 🙂 Samo da je on na tak način kupil Volvota. 😄 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Jaz sem prišel v trgovino, videl avto, skeširal in se odpeljal domov z njim. In to s tem, da sem dobil točno takšno opremo in barvo, kot sem si želel. Ne vidim vzporednic z komunizmom.😉

 

Ampak glede na to da si prekaljeni roker bi pričakoval vsaj nekaj individualizma... tko pa vsi v koprive in Alex z njimi. :hudicek:

 

 

p.s. mal zezam, da ne bo zgledal kot, da vsiljujem kaj si mora kdo izbrat... vsak izbere tisto kar mu paše.

  • Všeč 1
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.