Skoči na vsebino

Težave z temparaturo motorja


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni, 

 

danes sem glih pripeljal svojo novo Mazdo 6 1.8 bencinar domov. Med vožnjo domov je bil kazalec temparature motorja konstantno na minimumu. Ko sem se kje ustavil in pustil avto v prostem teku se je pa začel kazalec dvigovat. Parkrat se je vklopil tudi fen, tako da to dela. Ko sem nato peljal dalje je temparatura šla nazaj na minimum. Se je termostat slučajno zataknil v odprti poziciji?

 

Hvala vsem za pomoč.

 

Lep pozdrav

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Klemen99 napisal:

Pozdravljeni, 

 

danes sem glih pripeljal svojo novo Mazdo 6 1.8 bencinar domov. Med vožnjo domov je bil kazalec temparature motorja konstantno na minimumu. Ko sem se kje ustavil in pustil avto v prostem teku se je pa začel kazalec dvigovat. Parkrat se je vklopil tudi fen, tako da to dela. Ko sem nato peljal dalje je temparatura šla nazaj na minimum. Se je termostat slučajno zataknil v odprti poziciji?

 

Hvala vsem za pomoč.

 

Lep pozdrav

Uhmmm, kliči nazaj prodajalca naj objasne situacijo?

 

Ali se je na testni vožni zgodila enaka zadeva?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je NevLado napisal:

Uhmmm, kliči nazaj prodajalca naj objasne situacijo?

 

Ali se je na testni vožni zgodila enaka zadeva?

Jaz vem, da bi tako naredil.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je FuManchu napisal:

Jaz vem, da bi tako naredil.

Tudi jaz to počnem, lažje, kot da bi bral navodila. 😃

 

Je pa tako, da do sedaj še nikoli ni nihče od prodajalcev priznal, da bi zadeva nagajala že pred predajo vozila. :) Enkrat je bil strošek uparjalnik klime pri VW Sharanu, danes bi to koštalo najmanj kakšnih 1.000 €. 😏

 

Pri Mazdi 6 sem zagledal utripajočo rdečo lučko, takoj ko sem jo odpeljal, vendar prodajalec pravi, da je on ni opazil. Tudi možno. 🙃 😃 Na srečo se je to zgodilo v BTC in me je Jure takoj potolažil in so rešili pod garancijo. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na testni vožnji vem, da sem opazoval kaj se dogaja z temperaturo in je bil motor segret malo pod polovico. Vozil sem ga kakšnih 5 minut prav tako je bil avto kar nekaj časa v prostem teku in se je parkrat vklopil ventilator. Sem klical prodajalca takoj ko sem opazil in je rekel, da je pri njemu vedno bila temperatura normalna in da ko je bil v prostem teku se je vklapljal ventilator. 

 

Pač motor je bil seveda normalno topel ko sem prišel domov (nekje 140 km), ampak števec za temperaturo je kazal, res čisto majčkeno nad minimumom. Danes zjutraj je začel avto greti notranjost po parih minutah. Ne morem pa rečt, da je grel močno, ker ga imam komaj 1 dan. hahah

 

Jutri zamenjam termostat in vidim, kako bo na stvari.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Janez007 napisal:

Tudi jaz to počnem, lažje, kot da bi bral navodila. 😃

 

Je pa tako, da do sedaj še nikoli ni nihče od prodajalcev priznal, da bi zadeva nagajala že pred predajo vozila. :) Enkrat je bil strošek uparjalnik klime pri VW Sharanu, danes bi to koštalo najmanj kakšnih 1.000 €. 😏

 

Pri Mazdi 6 sem zagledal utripajočo rdečo lučko, takoj ko sem jo odpeljal, vendar prodajalec pravi, da je on ni opazil. Tudi možno. 🙃 😃 Na srečo se je to zgodilo v BTC in me je Jure takoj potolažil in so rešili pod garancijo. 

Ni videl lučke :vskalo:,ti prodajalci se delajo večje budale kot so.....:nevem:

  • Všeč 2
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, termostat zamenjan. Temparature kaže kot mora.👍 Sem pa zdaj odkril, da avto ko je topel, ko se ustavim pri kaksni rdeči luči npr. mi obrati v prostem teku padejo na 750 nekje, mogoče malo manj in kakšnih 4x avto zavribira rahlo, tako sinusno al kako naj opišem, kot da zavibrira za 1 sekundo, potem neha za 1 sekundo, potem spet zavibrira in to se zgodi kaksnih 4x nekje.. potem pa vse normalno. Prav tako v tistem ko zavibrira se luči malce zatemnijo. Vrjetno tudi obrati malce padejo v tistem ko zavibirira oz. je to razlog da zavibrira. Kaj bi lahko to bilo? Hvala vsem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Klemen99 napisal:

Evo, termostat zamenjan. Temparature kaže kot mora.👍 Sem pa zdaj odkril, da avto ko je topel, ko se ustavim pri kaksni rdeči luči npr. mi obrati v prostem teku padejo na 750 nekje, mogoče malo manj in kakšnih 4x avto zavribira rahlo, tako sinusno al kako naj opišem, kot da zavibrira za 1 sekundo, potem neha za 1 sekundo, potem spet zavibrira in to se zgodi kaksnih 4x nekje.. potem pa vse normalno. Prav tako v tistem ko zavibrira se luči malce zatemnijo. Vrjetno tudi obrati malce padejo v tistem ko zavibirira oz. je to razlog da zavibrira. Kaj bi lahko to bilo? Hvala vsem.

Takrat ko ti zavibrira ti te obrate 750 lovi in umirja. Ko je meni to začelo delat na alfi 156 je crknil "luft meser".....☹️ Mogoče je kaj drugega.....🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tak mi je tresla občasno v križiščih M2.

Uradni servis je čistil loputo, potem pa so rekli, če ni napake ni nič. Pelko je spucal LMM.

Pa se je ponovilo čez par mescev. Sem dal noter Denso za 120€ (tak nekak mam v spominu).

Sedaj je ta bolj dolgo not, kot je bil originaln.

pred 38 minutami je Klemen99 napisal:

To je mass airflow sensor? Tega se da tudi brezplačno sčistiti ne? Mogoče ima kdo kaj prakse z tem, lahko kaj več pove?

Pelko ga je čistil z fergazer sprejom oz. nekaj podobnega. Je pa zelo občutljiv in je verjetno imel posledice.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Klemen99 napisal:

To je mass airflow sensor? Tega se da tudi brezplačno sčistiti ne? Mogoče ima kdo kaj prakse z tem, lahko kaj več pove?

Če crkne crkne ni pomoči in se tudi nič ne čisti. Lahko pa, da ni to to ,da te slučajno ne zavede ta moj nasvet,samo omenil sem za lažje iskanje okvare....😉👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se mi zdi, da je vibriranje zdajle ko sem prišel zjutraj v službo (nekje 12 km) konstantno. Ni zelo zelo močno, ampak če prisloniš roko na volan čutiš in pa tudi sliši se, obrsti so točno na 750. Če dvignem obrate na 900, motor lepo teče brez kakršnih koli vibracij. Bi mogoče bila loputa za očistit?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je Klemen99 napisal:

To je mass airflow sensor? Tega se da tudi brezplačno sčistiti ne? Mogoče ima kdo kaj prakse z tem, lahko kaj več pove?

https://www.youtube.com/watch?v=vAMgFMs5cds

 

https://www.youtube.com/watch?v=f86TFQVLiXA

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je Klemen99 napisal:

Evo, termostat zamenjan. Temparature kaže kot mora.👍 Sem pa zdaj odkril, da avto ko je topel, ko se ustavim pri kaksni rdeči luči npr. mi obrati v prostem teku padejo na 750 nekje, mogoče malo manj in kakšnih 4x avto zavribira rahlo, tako sinusno al kako naj opišem, kot da zavibrira za 1 sekundo, potem neha za 1 sekundo, potem spet zavibrira in to se zgodi kaksnih 4x nekje.. potem pa vse normalno. Prav tako v tistem ko zavibrira se luči malce zatemnijo. Vrjetno tudi obrati malce padejo v tistem ko zavibirira oz. je to razlog da zavibrira. Kaj bi lahko to bilo? Hvala vsem.

Kompresor klime se užge/ugasne

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Klemen99 napisal:

Klime nimam prižgane. Zakaj bi prišlo do tega?

 

Ja ko se klima zalaufa padejo obrati ker za tisto sekundo obremeni motor, potem pa se naredi korekcija in obrati zanihajo.

 

Ampak če klime nimaš prižgane potem to ni in je tako kot drugi pravijo krivda v zraku.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi, ko spet priklopiš akumulator nekaj časa nihajo obrati, ker se ECU ''navaja''.

 

Drugače pa, če je to ista MZR 1.8 mašina kot na NCjki, moraš za lažji dostop do termostata odstraniti tudi throttle body, je možno da si to kaj zapacal pri odstranjevanju?

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 urami je Klemen99 napisal:

Evo, termostat zamenjan. Temparature kaže kot mora.👍 Sem pa zdaj odkril, da avto ko je topel, ko se ustavim pri kaksni rdeči luči npr. mi obrati v prostem teku padejo na 750 nekje, mogoče malo manj in kakšnih 4x avto zavribira rahlo, tako sinusno al kako naj opišem, kot da zavibrira za 1 sekundo, potem neha za 1 sekundo, potem spet zavibrira in to se zgodi kaksnih 4x nekje.. potem pa vse normalno. Prav tako v tistem ko zavibrira se luči malce zatemnijo. Vrjetno tudi obrati malce padejo v tistem ko zavibirira oz. je to razlog da zavibrira. Kaj bi lahko to bilo? Hvala vsem.

Enake simptome sem imel jaz na mazdi tik preden se je poslovila sklopka. 

Po menjavi kompleta sklopke in potisnega ležaja je problem izginil. 

 

 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Opazil sem, da mi na moji "novo kupljeni" Mazdi izhaja beli dim. Se mi zdi da ga je več, kadar je motor topel. Ma nek vonj, kot kakšna juha ali kaj podobnega... mogoče malo sladek ampak ne ravno po hladolni tekočini. Sem si danes zjutraj ob hladnem motorju naredil črtico do kod ne antifriz, da vidim če bo zginjal.

Sem pregledal čep na olju in je bil čisto čist. Prav tako sem preveril tam pri čepu na radiatorju (al kako se rečez se opravičujem), če pride do mehurčkov. Pri ugasnjenem sem odprl čep, nato pa vžgal avto in tekočina se je enakomerna začela dvigovat in nato po malem seveda preko tečt ampak brez enega samega mehurčka.

Hladilna tekočina je seveda bila na novo dolita ob menjavi termostata ampak to itak nebi smelo met veze.

Včasih opazim, da iz auspuha kaplja voda (brez vonja, torej kondenz) ampak zdajle ko sem prišel domov, ni bilo nič vode ampak je kar precej kadilo belo. Ni zelo gost oblak, ampak je pa zelo očiten in tudi ga ni zelo malo.

Avto potegne kot mora, druga kot rahle vibracije ko je kotor segret ob prostem teku ne opazim.

Kakšno mnenje? Hvala vsem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.