Skoči na vsebino

Avto za osemdesetletnike ...


Janez007

Priporočeno sporočilo

Pravkar je MazdaBoy napisal:

 

Super, da pr teh letih še vozijo 👍

In nekateri veliko bolj varno kot mladi. In hitro. So pa, po drugi strani tudi taki, ki delajo kolone po cestah n sploh me obvladajo krožnih. Da ne govorimo o tistih norcoh, ki gredo v kontra smer na avtocesto. 

  • Všeč 2
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Janez007 napisal:

 

image.png

Neee, a to je zajebancija?

pred 21 minutami je Bini napisal:

Kaj pa Toyota yaris hibrid? 

Verjetno prenizka.

 

pred 17 minutami je dvorjan napisal:

Tudi super izbira, ali pa celo Yaris Cross Hybrid.

Spet, medosna razdalja glih dobra 2,56m

 

TO SO GAJBICE

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je NevLado napisal:

Spet, medosna razdalja glih dobra 2,56m

 

TO SO GAJBICE

Ja, res je. Za ene so to gajbice.

 

Ampak, koliko prostora pa rabi en upokojenec, da se zapelje kakšen kilometer do trgovine, cerkve, gostilne? Saj ne bodo z njimi potovali prek petih držav ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Bini napisal:

Kaj pa Toyota yaris hibrid? 

Ta ideja mi je všeč, sem jih ravnokar poklical, pride soliden s SOL opremo okoli 22.000. Samo mini problem - čakalna doba pol leta😔 Ko se človek navduši pri 80-tih, je to lahko problem. 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je dvorjan napisal:

Ja, res je. Za ene so to gajbice.

 

Ampak, koliko prostora pa rabi en upokojenec, da se zapelje kakšen kilometer do trgovine, cerkve, gostilne? Saj ne bodo z njimi potovali prek petih držav ...

Če se bodo vozili samo po kak kilometer, bodo prej ali slej te gajbice začele delat probleme, ker imajo vse direktni vbrizg pod tlakom....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Janez007 napisal:

Ta ideja mi je všeč, sem jih ravnokar poklical, pride soliden s SOL opremo okoli 22.000. Samo mini problem - čakalna doba pol leta😔 Ko se človek navduši pri 80-tih, je to lahko problem. 😃

Ni nobene take na zalogi kjerkoli? Da ne bi tolk čakal? 🙁

Popravljeno od MazdaBoy

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je dvorjan napisal:

Ja, res je. Za ene so to gajbice.

 

Ampak, koliko prostora pa rabi en upokojenec, da se zapelje kakšen kilometer do trgovine, cerkve, gostilne? Saj ne bodo z njimi potovali prek petih držav ...

Točno tako. Upokojencem je potrebno dati majhne avtomobile, da ne drsajo drugih avtov na parkirišču. Kolikokrat sem že sam videl, ko se pripeljejo in takoj iz prve, brez bremza ja  zapeljejo naprej v parkirni box in mimogrede podrgnejo še sosednji blatnik od tam parkiranega avta. Z majhnim avtomobilom je te možnosti manj, ker lahko bolje nacentrira vmes. 

pred 3 minutami je Janez007 napisal:

Ta ideja mi je všeč, sem jih ravnokar poklical, pride soliden s SOL opremo okoli 22.000. Samo mini problem - čakalna doba pol leta😔 Ko se človek navduši pri 80-tih, je to lahko problem. 😃

Kaj si hotel povedati? Da je možnost, da avto pride, a da ga nima več kdo vozit? 🤔

  • Haha 3
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je NevLado napisal:

Če se bodo vozili samo po kak kilometer, bodo prej ali slej te gajbice začele delat probleme, ker imajo vse direktni vbrizg pod tlakom....

Drži. Zato sem pa že v izhodišču predlagal električni avto. Tistega pa ne zanima, ali se pelješ 100 m, 1000 m ali 100.000 m v kosu. 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  

pred 16 minutami je NevLado napisal:

Če se bodo vozili samo po kak kilometer, bodo prej ali slej te gajbice začele delat probleme, ker imajo vse direktni vbrizg pod tlakom....

 

pred 14 minutami je dvorjan napisal:

Drži. Zato sem pa že v izhodišču predlagal električni avto. Tistega pa ne zanima, ali se pelješ 100 m, 1000 m ali 100.000 m v kosu. 😃

 

Torej vsak s turbo, Suzuki 1.4, Opel 1,2, ...?  Kaj pa Toyota 1,5 VVT-iE?

 

Je kakšen motor, ki tega nima? Mazda G122? Še kaj drugega bencinskega?

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Janez007 napisal:

  

 

 

Torej vsak s turbo, Suzuki 1.4, Opel 1,2, ...?  Kaj pa Toyota 1,5 VVT-iE?

 

Je kakšen motor, ki tega nima? Mazda G122? Še kaj drugega bencinskega?

 

image.png

Saj ima tudi mazda direktni vbrizg, samo ne pod tlakom in je tega šrota manj.

 

Suzuki ima na 1.5 večtočkovni vbrizg.

 

NE VEM TOČNO ZA TEGA V YARISU, ampak mislim da imajo te tudi večtočkovni vbrizg. Je pa ta 1.5 VVT tako trotel ziher motor da nimaš kej sfalit. Bo prej tebe tvoja pustila kot pa ta motor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je NevLado napisal:

Neee, a to je zajebancija?

Takle mamo (prej očistil kamero) 🤨

 

Mazda 3 2018

20230216_165904.jpg

 

Mazda 6 2018 FL

20230216_170111.jpg

 

20230216_170119.jpg

 

Dopisano: Vidim, da se eni čudite oz. ste žalostni. Kaj ste pričakovali od Mazde 6, ki je leta 2018 stala 36.000€ ? 😂

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Začuden 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Janez007 napisal:

Dodatna informacija. Zadnja leta naredi okoli 2.000 km/leto ... 🙃

 

image.png

Zakaj si ne kupi kar električni bicikel. Toliko kilometrov bi ziher naredil na leto z njim. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi svetoval microcar. Tako ali tako so 80 letniki bolj ko ne za gužvo na cesti.

 

Se spomnim par let nazaj, sedaj že pokojnega možakarja, ko si je za konec vozniške kariere kupil jeep grand cheeroke. Smo kar bežali pred njim, ko se je peljal po cesti🤣

 

  • Všeč 2
  • Haha 2
  • Začuden 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men se zdi tud nesmiselno kupovat avto za 30k€, da bodo 80 letniki delali 2000km/leto. A ne bi bilo bolj logično najt neki rabljenega dobro ohranjenega, če že zdajšnji avto ni več dober zaradi katerega koli pač razloga.

 

Ne vem, recimo kaj v tem rangu

WWW.AVTO.NET

Opel Corsa 1.4-16V-COLOR EDITION-SLO-100.000KM-KLIMA-ODLIÈNA, letnik:2012,5990 EUR :: www.Avto.net ::

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Boss napisal:

Men se zdi tud nesmiselno kupovat avto za 30k€, da bodo 80 letniki delali 2000km/leto. A ne bi bilo bolj logično najt neki rabljenega dobro ohranjenega, če že zdajšnji avto ni več dober zaradi katerega koli pač razloga.

 

Ne vem, recimo kaj v tem rangu

WWW.AVTO.NET

Opel Corsa 1.4-16V-COLOR EDITION-SLO-100.000KM-KLIMA-ODLIÈNA, letnik:2012,5990 EUR :: www.Avto.net ::

 

 

Se strinam. Mene je tale letna kilometrina tudi močno presenetila. Pa še ta bo šla še počasi dol. 

 

Je pa tudi vedno težje uskladiti moje in njihovo razmišljanje. V resnici jih jaz palim, da si avto zamenjata ... želim, da bi imela novejši, bolj varen avto. Za razliko od mene, je bil samo njihov prvi fičo kupljen rabljen, potem pa vedno novi, ker sta se s prvim tolk nasrala. :)

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Sem preizkusil kandidata Toyota Yaris Cross 1.5 VVT-iE z navadnim atmosferskim trivaljnim motorjem in ročnim menjalnikom. Vse v skladu s pričakovanjem, občutek OK, predvsem zanimiv zvok motorja, preglednost boljša kot pri CX-3, pozicija notranje kljuke za odpiranje vrat nerodna, info sitem + prikazi modernejši. Všeč mi je bilo, ker nima start-stop sistema. :) 

 

Sprašujem pa se, zakaj že je Mazda nehala prodajati lepše zaobljeno CX-3 z bolj gladko tekočim 2.0 (gladko tekočim kar se ušes tiče)? ?zmeden?

 

image.png

In moja obsedenost s kamero :)

image.png

 

 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Janez007 napisal:

Sem preizkusil kandidata Toyota Yaris Cross 1.5 VVT-iE z navadnim atmosferskim trivaljnim motorjem in ročnim menjalnikom. Vse v skladu s pričakovanjem, občutek OK, predvsem zanimiv zvok motorja, preglednost boljša kot pri CX-3, pozicija notranje kljuke za odpiranje vrat nerodna, info sitem + prikazi modernejši. Všeč mi je bilo, ker nima start-stop sistema. :) 

 

Sprašujem pa se, zakaj že je Mazda nehala prodajati lepše zaobljeno CX-3 z bolj gladko tekočim 2.0 (gladko tekočim kar se ušes tiče)? ?zmeden?

 

image.png

In moja obsedenost s kamero :)

image.png

 

 

=nepremičnina....koliko ima to konjev, preseže 100?....

  • Haha 2
  • Začuden 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.