Jump to content

Chat is back ...

Create short link

dvorjan

Recommended Posts

Iščete izključno dizla ali pride v poštev tudi Skyactive G, ki jih tule vsi hvalijo kako so vzdržljivi in z nizko potrošnjo?

Če v Sloveniji ne bo prave izbire, bi lahko uvoz preko preverjenega Marka in Naroči avto. Jih je s foruma že nekaj pripeljal.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

pred 5 urami je pob napisal:

Zgleda se vračam na Mazdo nazaj. 

Uspelo mi je razbit s totalko služben avto (hb sem odnesel brez praske). Šefi sedaj pravijo, da novega avta ne bo, zato sedaj pospešeno iščem nov družinski avto. Tlačani itak nimamo druge izbire kot da brskamo za rabljenimi avtomobili. :)

Torej, trenutno mi najbolj diši ideja po Mazdi 6 karavan ali pa CX5.

Če kdo ve, ali je treba na karkoli pazit pri nakupih Mazd letnikov 2018, 2019 z dizelskim motorjem,  potem se priporočam za nasvet. 🙏🏻

Hvala. 

Mazda6 G194 AT karavan

• Like 1
  • Love 1

pred 54 minutami je pob napisal:

Danes sem bil na ogledu tele Mazde:

https://www.avto.net/Ads/media.asp?ID=19605366

Všečna zadeva, nekaj takega mislim, da je v mojem cenovnem rangu in pričakovanji. 

:)

Ja, zdej bo spet cela debata o bencin vs dizel ampak načeloma tretja generacija mazde6 potrebuje več vzdrževanja pri dizelskih motorjih CD150/CD175. Problematične so predvsem tiste iz uvoza z veliko km, ker se je prepozno delalo servise, je kak sfalil, neveš kaj se je z avtom dogajalo in tako.

Če že, glej privat prodajalce v sloveniji, pa da so imeli menjavo olja na 15kkm.

Prvi letniki so imeli težave z odmičnimi pa tesnilo glave je spustilo zaradi pregrevanja dpf, tko da glej po 2017, tam pa pač klasika egr/dpf problemi kot pri vseh novejših dizlih

Edit. aja še to, naj ti dajo VIN pa pokliči na mazda uvoznika/interclass/btc če ti dajo izpiske iz servisa oz če jim izgleda kaj sumljivo :) 

• Like 5

pred 59 minutami je pob napisal:

Danes sem bil na ogledu tele Mazde:

https://www.avto.net/Ads/media.asp?ID=19605366

Všečna zadeva, nekaj takega mislim, da je v mojem cenovnem rangu in pričakovanji. 

:)

@Alexima nekaj takega, mogoče jo pa proda za take denarce. Njegova je vzdrževana kot nobena.... :prstgor:

• Like 2
  • Haha 1

pred 16 minutami je NevLado napisal:

Ja, zdej bo spet cela debata o bencin vs dizel ampak načeloma tretja generacija mazde6 potrebuje več vzdrževanja pri dizelskih motorjih CD150/CD175. Problematične so predvsem tiste iz uvoza z veliko km, ker se je prepozno delalo servise, je kak sfalil, neveš kaj se je z avtom dogajalo in tako.

Če že, glej privat prodajalce v sloveniji, pa da so imeli menjavo olja na 15kkm.

Prvi letniki so imeli težave z odmičnimi pa tesnilo glave je spustilo zaradi pregrevanja dpf, tko da glej po 2017, tam pa pač klasika egr/dpf problemi kot pri vseh novejših dizlih

Edit. aja še to, naj ti dajo VIN pa pokliči na mazda uvoznika/interclass/btc če ti dajo izpiske iz servisa oz če jim izgleda kaj sumljivo :) 

Če pogledaš tole Mazdo iz oglasa, je dejansko že letnik 2018, tako da ena kljukica je že. Plus tega je bil kupljen v Sloveniji, 1. lastnik, redno servisiran ma 20k km (so mi dali ene izpiske servisov celo za pogledat, avto je bil servisiran nekje na Ptuju).

VIN številko lahko zahtevam al bodo komplicirali?

Res sem se zdej napalil na tole Mazdo, da že preštevam cente za aro.🙈

pred 15 minutami je Bini napisal:

@Alexima nekaj takega, mogoče jo pa proda za take denarce. Njegova je vzdrževana kot nobena.... :prstgor:

Tudi opcija. Samo naj se kej oglasi. :)

Predlagam da malo prebrskaš po forumu no. Če res ne narediš nekih 40, 50km na dan, ti odsvetujem tega dizla, razn če imaš 5 člansko družino in potrebuješ navor.

• Like 2

pred 8 minutami je NevLado napisal:

Predlagam da malo prebrskaš po forumu no. Če res ne narediš nekih 40, 50km na dan, ti odsvetujem tega dizla, razn če imaš 5 člansko družino in potrebuješ navor.

Na teden naredim 1000 km, kar na leto znese skoraj 50k km. Zato je pomoje dizel dobra izbira. 

Poleg tega ima že vlečno kljuko, ki jo tudi potrebujem. In pa velikost avta mi tudi ustreza. 😊

• Like 4

pred 59 minutami je godlike napisal:

Vau. Okrog in okrog.

To je to, ko se razf*ukaš na avtocesti in kjer ni odstavnega pasu, da se pol odbijaš kot pri fliperju. :(

• Wow 1
  • Sad 1

pred 2 minutama je Shrek napisal:

Strel v koleno 

Ker?🫣😬

pred 4 minutami je Shrek napisal:

Strel v koleno 

Aha, ja, seveda. 

Jaz sem očitno s prestreljenim kolenom odšepal 360.000 km in še zdaj se z glavo zaletavam v zid, ker sem prodal Mazdinega dizla...

• Like 1

Ti si imel dizla, ja. 

pred 2 minutama je pob napisal:

Ker?🫣😬

Obiski servisov. Moj mehanik vozi diesel šestico 11 letnik, pa pravi, da to še je avto, pol pa ne več. Kar nekaj razbitih ima doma iz uvoza, pa servisira te motorje in ostale dele. Njemu je zaslužek, sam je pa noče več. 

To je MOJE mnenje. Vsak ve sam. 

• Like 1

Glih imam 13 letnik na dvigalu in desno spodnjo roko dol. Lahka kot pero. Pločevina. Grem na obnovo jutri. 08 oziroma 09 letnik roke so pa težki odlitek. 

Za strel v koleno sem pa samo obliko in barvo videl...mogoče prehitro odreagiral, ker nisem letnik pogledal. Mogoče je avto super. 

• Love 1

pred 9 urami je pob napisal:

Če kdo ve, ali je treba na karkoli pazit pri nakupih Mazd letnikov 2018, 2019 z dizelskim motorjem

Jp, pazi samo da ni dizel.

• Like 1
  • Haha 1
  • Confused 2

V bistvu sem se odločil, da jutri zjutraj skočim ponovno pogledat ta avto skupaj z testno vožnjo, da preverim še kako se vozi.

Avto ima 12 mesecev jamstva, tako da sem tudi s tem zadovoljen.🤞🏻

Pol pa samo molim, da je to to. :)

• Like 1

Ok, če že vztrajaš pri dizlu, je pa cena previsoka za to opremo in ročni menjalnik. Glede na to koliko je ponudbe dizlov jo mora spustiti za 2k.

• Like 1

Pravkar je ignacij napisal:

Ok, če že vztrajaš pri dizlu, je pa cena previsoka za to opremo in ročni menjalnik. Glede na to koliko je ponudbe dizlov jo mora spustiti za 2k.

Pobožne želje....

N7rRRL1.jpg

Brez preverbe pri mehaniku, ki dobro pozna Mazde, raje ne kupuj. Že kakšen s foruma bi ti znal precej pomagati, če gre zraven, npr. Deeyan, ki ima tako Mazdo. :)

• Like 3

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Mene od tega avta takoj odvrnejo tri stvari:

- Mazda dizel? Ne, hvala.

- Ročni menjalnik. Ne, hvala.

- Vlečna kljuka. Ne, hvala.

Tudi če bi bil v situaciji, ko bi potreboval vozilo z vlečno kljuko, bi iskal takega, ki je brez nje in jo potem naknadno montiral. Vleka prikolice kar pošteno namuči avto, še toliko bolj, če šofer ne ve, kaj dela.

Seveda je to samo moj pogled, preden me napadete kot šakali. 😃

• Haha 2

Noja… jaz imam kljuko… ampak sem na njej vozil samo bicikle… Enkrat sem pri CX-5 imel sposojeno prikolico, da sem ene sode peljal na deponijo…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

pred 21 minutami je dvorjan napisal:

Mene od tega avta takoj odvrnejo tri stvari:

- Mazda dizel? Ne, hvala.

- Ročni menjalnik. Ne, hvala.

- Vlečna kljuka. Ne, hvala.

Tudi če bi bil v situaciji, ko bi potreboval vozilo z vlečno kljuko, bi iskal takega, ki je brez nje in jo potem naknadno montiral. Vleka prikolice kar pošteno namuči avto, še toliko bolj, če šofer ne ve, kaj dela.

Seveda je to samo moj pogled, preden me napadete kot šakali. 😃

Pred službenim avtom sem imel Mazdo 6 (2010) in je bla prav tako dizel.  - zelo zadovoljen z vsem

Ročni menjalnik mi je top in iščem avte z njim. :)

Zadnje 3 leta hodimo z prikolico večkrat na leto na dopuste in tak plan je še naprej, tako da načeloma je lažje, če avto pride že z kljuko in je potem to en problem manj. :)

Mogoče bi se še malce za ceno izpogajal, samo je tako, da so take Mazde na netu s podobno ceno tudi z veliko več prevoženimi kilometri. 🙈

• Like 1