Skoči na vsebino

Stara tehnika (Hi-Fi, računalniki, elektronika,...)

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
Pravkar je etcho napisal:

Danes je bilo na sejmu tudi ogromno starih hi-fi komponent. Sigurno bi našel enak model.

Verjamem. Samo je prišel čas za kaj bolj modernega z boljšim zvokom. 

 

 

 

Napisano (urejeno)
pred 13 urami je Alex napisal:

Dokončno mi je crknil odlični CD player Marantz CD 63 Special edition. Kupil sem ga v devetdesetih in je odlično služil. 

Tako, da je prišel čas, da nabavim novega. Sem gledal malo cene in so dan danes res poceni proti takratnim cenam.Spomnim se, da sem leta 93 dal  zanj v Trstu 750000 lir. Lahko si prestavljate, koliko denarja je takrat to bilo. Danes sem naročil novega in sicer tega:

 

https://sonusart.si/marantz-cd6007-cd-predvajalnik.html#color=157

 

Upam, da bo dobro služil tudi ta še toliko let. 

Čestitam😃👍

 

63ka je bila zelo popularna...a si imel kot pišeš SE,ali Ken Ishiwata edicijo?

Ker SE je bil dejansko boljši od navadne verzije...Ken Ishiwata pa je hila bolj za "cvenk nabirati"...v primerkavi z SE verzijo je imela le dva ali stiri ...se ne spomnim točno🤔..."boljše" (domnevno boljše) kondenzatorje v izhodmi stopnji analognega izhoda...o ceni pa mislim,da ne rabim omenjati,da je bila pribita do konca...

 

Jaz sem takrat ...mislim,da leta 92...kupil svoj prvi CD-player Sony CDP-791 v USA je bil identičen  kot model CDP-111ES (vstopni že ES klase).

In še danes dela...le gumico predalčka sem moral zamenjati...in imam na rezervi celo en nov laser-modul😃...ziher je ziher😄

 

Sem pa trenutno tudi v planih ene investcije...da vidim,kako bo z financami itd...ne vem,če mi rata "zriniti skozi",k ne bo poceni😟...a več o tem,ko bo zadeva zrela...mogoče čez kake 2-3 mesce🙄

Če rata,bo seveda sledil prispevek😉 

 

@Alex...če se ti bo dalo,ko bo dovolj zrelo,napiši kaj,kako igra,kaj se ti dopade,kaj ne itd...

Meni normalno to,kar danes dobiš gre na živce,če melje in melje🤨,preden začne predvajati...takrat v zlatih 90' ih....sekunda,dve in je že igralo😃

Popravljeno od skritikrt
Napisano

Imel sem Se varianto. Res je, takrat je bila to top zadeva- za tisti denar seveda, imel je izredno muzikalen, "mehek" zvok. Upam, da bo ta nov vsaj približno tako dober. 

 

 

Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Upam, da bo ta nov vsaj približno tako dober

Če ne...pa daš zunanji DAC in rešeno👍..saj ima opt. in coax. dig. izhod😃

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ne zastopim, prav res da ne...   Marca je bilo kar malo treme, da se ZOE ne izkaže v primerjavi z dizelašem, zdaj pa taka nizka poraba, da naj je dizelaš ne bi bil sposoben doseči...   Res bova morala narediti enkrat midva ta test, pa da vidimo. Težava je le, ker nimava enakovrednih vozil - ZOE je precej manjše vozilo od sedemsedežnega enoprostorca. Pa vseeno...    Mimo grede, za 48,38€ dobim na Hrvaškem 37,79 litra nafte. Če to razdelim na 750 km, je to poraba 5 litrov na 100 km. To naš FucksWagen brez težav doseže, če je le malo bolj odprta cesta in niso samo naši hribi na voznem redu...
    • Jaz mislim, da to diši po novem "poraba izziv". 😎   No jaz za ta denar verjetno lih ene pol od 750km naredim 😀
    • Spet nekaj zanimivega v moji Knipex zbirki. Nebi predstavljal "kar ene" klešče,a so res "posebne"...mogoče za koga zanimive.   Gre za ščipalne klešče z posebno geometrijo oz. brez klasičnega tečaja-nemogoče,da ste kaj takega kje drugje že videli-Knipex patent drsnega "tečaja",ki prenaša središčnico na začetek rezila,kar je z klasičnim tečajem praktično nemogoče. Klešče so za svojo kompaktnost-dolžino 18cm izjemno zmogljive-zmorejo ščipati piano žico do fi-3mm😲 Presenetljivo je tudi dejstvo,da še zmeraj izgledajo kot klasične ščipalke.   Bom prilimal še slike drugih dveh tipov ščipalk,ki sem jih tukaj že predstavljal...in katera imata oba enako zmogljivost...tukaj se vidi,za kaj pri teh kleščah gre. Seveda ima vsak tip svoje prednosti in slabosti...pač odvisno,za zaj rabiš. Je pa proizvodnja takega tipa klešč izjemno zahtevna,in seveda je za to cena tudi temu primerna-50€ je že zelo lepa cena.      
    • Da ne bomo samo slike "opedenanih" Mazd kazali😄   Včeraj smo v bližnji okolici raziskovali,kje so še zanimive poti za sprehode z psom,pa da je v bližini reka,potok ipd...pač za poletne sprehode in ohladitve štirinožca...in smo z našo "črnuhico" malce "ofroudali"...po takih blatnih jamah čez polja in visoko travo...gor in dol...je draga samo začudeno gledala😅 In,ker nas ni pustila na cedilu v blatu,sem jo danes za nagrado pošteno opral in preobul v letne pnevmatike(nisem slikal). In sem tudi ugotovil,da še ni taka panika za nakup novih zimskih pnevmatik,ker imajo stare še 6,25-6,27mm profila...za eno sezono še bodo,pol pa "adijo".
    • Tako se vozim z i20n in ne s Pumo. Ker mi je isti, ki je dal popust za Focusa, zabrusil da sem lahko srečen, da mi ceno drži. Hvala. Pač štofirim po trgu naprej, če je boljša ponudba, se obrnem.   Sem tak bolj vesel z i20n kot bi bil s Pumo.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.