Skoči na vsebino

Orodje (poceni vs. drago, “noname” vs. brand name)


Janez007

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je FuManchu napisal:

Jaz sem podoben prekopalnik vrgel v kanto. Ni bil vreden pol vedra mrzle vode in si kupil vile :bravo: imam dve zdravi roki še zaenkrat.

Imamo tud štih,vile itd...sam je tak tip zemlje,da je zbit k kamen,pa ko na roko poštihaš,so grude trde,in je skoz matrarija....tud z tem strojem ni lahko,a je vsaj rezultat,da lahko normalno sadiš.

Bi moral še kaj drugačne zemlje dodati🙄...ne vem no,se na to ne spoznamlih kaj dosti🤔...k vrt ni moj "teren"...poštiham,pofrezam,ostalo pa lahko imajo drugi veselje.

Pridelke pobirati...paradajze,solatko,"šnitleh",papriko,čebilo itd...😋...ja-"nabiram" pa rad😁

 

L.P.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi pa 2-3 stvari pripomnil,če koga zanima podoben prekopalnik.

Moram reči,da je res močan,in kot najbrž tudi "motorne" verzije,ga je težko držati in voditi.

Jaz sem ga malce "predelal",da ima več moči sem snel stranske nože,da ožje zajema.

Za lažje "držanje" pa sem privezal dve padalske vrvice in pas od ene odslužene torbe...stvar privezal bolj nizko-pod spodnjim krilatim vijakom držala...tako si stvar opasam poševno čez rame,in prekopalnik veliko lažje držim z celim telesom.

Se stvar lepo vidi na sliki ki sem jo objavil.

Sem pa sedaj še zgornji del držala z stikalom "okoli obrnil",tako da je sedaj stikalo na levi (zame boljše,k sem levičar....ne politično!!!😂)...in je tako držalo obrnjeno nazaj-bližje uporabniku.

Tako je stroj lažje držati,voditi,in "poriniti" navpično v zemljo.

 

Moram pa ob priliki stroj odpreti,preveriti "polža" oz. zamenjati mast polža...k po vsej verjetnosti je not cenena-za en drek-"China mast".

Bom namazal z "Liqui Moly LM 47" z MoS2 (molibden-disulfid👍👍👍) https://www.mimovrste.com/hladilne-tekocine-aditivi/liquimoly-keramik-paste-50-ml-2920599

 

 

Na tem kanalu sem se marsikaj naučil,kar prej nisem vedel....MoS2...glej @ 7:00 naprej

Zelo dober kanal-priporočam👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sedaj pa nekaj o kupovanju "čez lužo",k se mi zdi zelo zanimivo.

 

Sem pred kratkim prvič naročal na ameriškem Amazonu. Je na Amazonu enako k pr eBayu-isto geslo itd....samo,k je druga stran,drugi opazovani izdelki v košarici itd....

 

In sem naročil Bosch ključa za nadrezkar-posebna/upognjena verzija za v mizo vgrajen nadrezkar...k imam GMF-1600CE z dvemi koši-en potopni,in drugi fiksni,k ga lahko vgradiš v mizo...in tega fiksnega lahjo "štelaš" po višini čez imbus nastavek z zgornje strani😃👍

 

In za kaj tukaj gre-Bosch ponuja ta dva ključa točno za ta namen...a ne na "naši strani luže"-samo v USA😠👎...in sem do sedaj kolebal,a bi,ali nebi naročil....pa sem se "brcnil v rit" in naročil....in glej-glej...plačal le eno poštnino,k sem naročil še 3M Laping Film brusne folije...in danes prišla ta Bosch-ključa...in ni bilo treba nič davka,nič carine😲...le kar sem takoj Amazonu plačal-to je to😃....zanimivo...da vidim,k pride še brusna folija,pol pa ni več ovire oz. strahu kupovati "čez lužo"...k brusna folija je bila več kot 1x cenejša kot na nemškem Amazonu😲👍

 

Če koga zanima za kaj gre:

WWW.AMAZON.COM

 

WWW.AMAZON.COM

 

IMG_20230503_132156.jpg

IMG_20230503_132323.jpg

IMG_20230503_132342.jpg

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ebay sem tak menjalnik ročko kupoval za M2 iz UK.

Ebay je vdaril davek dol, tak da sem našim moral to dokazilo poslat in so mi računali carinski postopek, davek pa je že ebay odvedel.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

He😃-prišle tudi folije z USA-Amazona...poslane iz Washingtona (ključi pa z New Jersay-a)...in nič pošta tečnarila😊👍

 

Če koga zanima,za kaj se to uporablja.

 

 

IMG_20230504_133622.jpg

IMG_20230504_133638.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Kot sem tukaj napisal,da sem štemal balkone-ves terac stran...s tisto SDS-Max Makita Stemarico

Da ne bo kdo rekel,da lažem-sem našel stari posnetek,ko sem to štemanje posnel😲😉

 

Tudi zanimivo,k ima ta štemarica zelo priročno funkcijo (makita patent),da jo lahko trajno vključiš z stikalom,in ona skoz dela...ko ni obremenjena,zmanjša moč,ko pa jo obremeniš,pa elektronika avtomatsko dodaja glede na nastavljene obrate (konstant elektronika).

 

Bo zanimivo tudi za tiste ki spremljate temo o vzdrževanju,ogrevanju stare hiše...pač vlaga je hudič,in tukaj je lepo videti,kako gre stari terac z cca. 3cm tlaka stran,k za šalo...pač leta in leta namakanja,in je tlak spustil....izgledalo ni,preden sem začel,a po tem sem kar buljil,kako je šlo stran🧐

VID_20190502_131544.avi

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot sem tukaj napisal za tisto "tamajhno" Makita kotno brusilko,ko sem jo "ubil"

Našel slike "razdejanja" .

Zaščitni ovoj statorjevega navitja (tega danes skoraj ne vidiš več) je dobesedno raztrgalo,žice pod zaščitnim epoxy-jem kolektorja rotorja pa skurilo😲

Sem moral odštemati 3cm podesta,in sem z tem strojem rezal kanale,da sem lažje odštemal...in je Makita naredila skoraj do konca,po tem pa se je od nje začelo samo še kaditi🥺

 

Pa prijeten ogled slik😉

IMG_20190715_105834.jpg

IMG_20190715_201131.jpg

IMG_20190717_115252.jpg

IMG_20190717_115631.jpg

IMG_20190717_115639.jpg

IMG_20190717_115658.jpg

IMG_20190717_115706.jpg

IMG_20190717_115712.jpg

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa dajmo danes en bolj "pošten" prispevek😉

 

Da se malce pohvalim...in @Alex-zahvalim za idejo,"brco v rit" in izgovor za nakup😂

 

Ko je Alex omenjal katere nadrezkarje ima,mi je "v oči zbodel" Makita RT 0700. Kdo ne pozna zadeve-to je v svetovnem merilu najbolj prodajan nadrezkar,najbolj priporočan,in za cvenk največ,kar se da dobiti.

Ga ima tudi moj dober kolega (po mojem priporočilu),in sva se o tem tudi že pogovarjala (prednosti,slabosti,izkušnje itd...)

In ker imam z mojo Iskro NR808E težave z elektroniko (odlepljen indukcijski ferit rotorja za detekcijo obratov),v bistvu nimam manjšega/priročnega nadrezkarja.

Moj Bosch GMF 1600CE je sicer res super stroj,a za marsikatero nalogo malce preglomazen in pretežek.

Ker so v zadnjem času vse bolj "v modi" majčkeni robni rezkarji,sem po ogledu tega videa

začel vse bolj razmišljati o takem stroju.

Seveda je tudi v tej predstavitvi "zmagal" Makita RT 0700 (sedaj novejši RT0702 z zaščitno protivklopno elektroniko po izgubi napetosti-EU direktiva)...a jaz sem bil bolj vesel kompatibilnosti Boschevega GKF600 in potopne enote/koša z stranskimi vodili in ostalo opremo katero pa že imam.

Ko pa sem videl,da ima Bosch GKF600 pri fiksnem košu tudi fino nastavitev globine,je padla odločitev za Bosch-a.

 

Ne bom več veliko nakladal o odločitvi,bom pa naštel nekaj lastnosti.

Pozitivne:

-izjemno majhen,kompakten in še priročnejši kot Makita

-dopade se mi fiksni koš-dva mesta za prste proti "kipanju"

-kompatibilnost z večino opreme velikih Bosch rezkarjev (revolversko vpetje za kopirne puše,paše na FSN RA32 vodilo za sistem 32...)

-že zmore gredi 8mm😍,ker če tega nebi zmogel,bi definitivno "izpadel"

-zelo precizno izdelan-za ceno TOP

 

Negativne/nevtralne:

-plehnati stranski naslon👎...a kot rečeno,zame to ni problem,ker ga ne rabim

-nima elektronike (ima le zaščito proti vklopu po izgubi napetosti).To je po eni strani dobro,ker če česar ni,se to tudi ne more pokvariti. Pri moči le 600W konstantna elektronika nima smisla-tu je potrebno pravilno rokovanje,torej bolje da elektronike nima in "gas do konca"

-nima mehkega zagona🥺,a kljub le 600W kar pošteno cukne ob vklopu.Za to sem ga že odprl in analiziral-na Amazonu naročil enopolni modul mehkega zagona https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B09F6HQGSR/ref=ox_sc_saved_title_3?smid=A25182UMAOAUP2&psc=1

Po moje bi se ga moralo dati stlačiti v stroj...ko dobim modul,bom preizkusil,vgradil,če se bo dalo in objavil prispevek😉

-le 600W...kr je pa seveda logično glede na kompaktnost...pač vsega ne moreš imeti.

-lepo bi bilo če bi bil kabel še daljši,a to tudi ni tak problem-pač menjaš za daljšega...je pa ta vgrajen kvaliteten-gumast

-kovček je "za v smeti",a to me ne moti,ker sem seveda naročil tudi potopni koš,kar je pa vse skupaj spet malce preveliko...naročil Bosch L-BOXX 238👍

 

Naročil sem tudi adapter za Bosch-evo vodilno šino

WWW.AMAZON.DE

Sem nekaj drugega naročal,pa za isto poštnino je šel še ta v košaro...da vidimo če je za kaj.🙄

 

Dovolj nakladanja...samo še en zanimiv video obeh rezkarjev...kogar pač zanima...in seveda nekaj slik.

 

 

IMG_20230613_102820.jpg

IMG_20230613_102838(1).jpg

IMG_20230613_103305(1).jpg

IMG_20230613_103517(1).jpg

IMG_20230614_151330.jpg

IMG_20230614_151354.jpg

IMG_20230614_152353.jpg

IMG_20230614_152526.jpg

IMG_20230614_154630.jpg

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Še nekaj zanimivega. Kot je v zgornjem videu tip pokazal-odsesovalni nastavek od GKF-600 paše na GOF-1600CE (oz. GMF-1600CE če je v kompletu tudi fiksni koš).

Me je pa prav zanimalo kakšna je razlika med obema nastavkoma....in ugotovitve so naslednje:

Nastavek od GKF-600 res paše na GOF-1600CE,a ne dopušča hkratno uporabo bajonetnega nosilca kopirnih puš (kar me itak ne zanima).

Cena je "čisto druga"-kot dodatni pribor je odsesovalni nastavek GKF-600 veliko cenejši (cca. 1/2 cene). Naročil enega pri Conrad.si za 11,95€+ptt 6€

In za kaj še enega???!

Ker je nižji,in pri velikem nadrezkarju omogoča še dodatnih 11mm (v bistvu slabih 12mm) dodatnega hoda v globino😃👍...zna včasih lih zmanjkati,tako da se ne rabiš "jebati" z "tveganim početjem"....ne bom omenjal,a tisti k so že kdaj rezkali vedo o čem govorim🙄

 

EDIT:

Sem dolžen še nekaj linkov,če koga zanima kje sem kupoval😉

 

https://www.baumarkteu.de/bosch-gke-600-kantenfrase-060160a100-21744

So imeli na SWH24 še lepšo ceno,a očitno ne pošiljajo več izven nemčije in avstrije...škoda...bomo pa drugam nosili cvenk...

 

https://www.amazon.de/dp/B00FLC39EQ?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details

Lepa cena👍

 

https://www.conrad.si/p/bosch-accessories-2608000627-sesalni-pokrov-1-kos-2208715

Tudi lepa👍

 

https://www.shoppster.si/p/0782835

 

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je skritikrt napisal:

Pa dajmo danes en bolj "pošten" prispevek😉

 

Da se malce pohvalim...in @Alex-zahvalim za idejo,"brco v rit" in izgovor za nakup😂

 

Ko je Alex omenjal katere nadrezkarje ima,mi je "v oči zbodel" Makita RT 0700. Kdo ne pozna zadeve-to je v svetovnem merilu najbolj prodajan nadrezkar,najbolj priporočan,in za cvenk največ,kar se da dobiti.

Ga ima tudi moj dober kolega (po mojem priporočilu),in sva se o tem tudi že pogovarjala (prednosti,slabosti,izkušnje itd...)

In ker imam z mojo Iskro NR808E težave z elektroniko (odlepljen indukcijski ferit rotorja za detekcijo obratov),v bistvu nimam manjšega/priročnega nadrezkarja.

Moj Bosch GMF 1600CE je sicer res super stroj,a za marsikatero nalogo malce preglomazen in pretežek.

Ker so v zadnjem času vse bolj "v modi" majčkeni robni rezkarji,sem po ogledu tega videa

začel vse bolj razmišljati o takem stroju.

Seveda je tudi v tej predstavitvi "zmagal" Makita RT 0700 (sedaj novejši RT0702 z zaščitno protivklopno elektroniko po izgubi napetosti-EU direktiva)...a jaz sem bil bolj vesel kompatibilnosti Boschevega GKF600 in potopne enote/koša z stranskimi vodili in ostalo opremo katero pa že imam.

Ko pa sem videl,da ima Bosch GKF600 pri fiksnem košu tudi fino nastavitev globine,je padla odločitev za Bosch-a.

 

Ne bom več veliko nakladal o odločitvi,bom pa naštel nekaj lastnosti.

Pozitivne:

-izjemno majhen,kompakten in še priročnejši kot Makita

-dopade se mi fiksni koš-dva mesta za prste proti "kipanju"

-kompatibilnost z večino opreme velikih Bosch rezkarjev (revolversko vpetje za kopirne puše,paše na FSN RA32 vodilo za sistem 32...)

-že zmore gredi 8mm😍,ker če tega nebi zmogel,bi definitivno "izpadel"

-zelo precizno izdelan-za ceno TOP

 

Negativne/nevtralne:

-plehnati stranski naslon👎...a kot rečeno,zame to ni problem,ker ga ne rabim

-nima elektronike (ima le zaščito proti vklopu po izgubi napetosti).To je po eni strani dobro,ker če česar ni,se to tudi ne more pokvariti. Pri moči le 600W konstantna elektronika nima smisla-tu je potrebno pravilno rokovanje,torej bolje da elektronike nima in "gas do konca"

-nima mehkega zagona🥺,a kljub le 600W kar pošteno cukne ob vklopu.Za to sem ga že odprl in analiziral-na Amazonu naročil enopolni modul mehkega zagona https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B09F6HQGSR/ref=ox_sc_saved_title_3?smid=A25182UMAOAUP2&psc=1

Po moje bi se ga moralo dati stlačiti v stroj...ko dobim modul,bom preizkusil,vgradil,če se bo dalo in objavil prispevek😉

-le 600W...kr je pa seveda logično glede na kompaktnost...pač vsega ne moreš imeti.

-lepo bi bilo če bi bil kabel še daljši,a to tudi ni tak problem-pač menjaš za daljšega...je pa ta vgrajen kvaliteten-gumast

-kovček je "za v smeti",a to me ne moti,ker sem seveda naročil tudi potopni koš,kar je pa vse skupaj spet malce preveliko...naročil Bosch L-BOXX 238👍

 

Naročil sem tudi adapter za Bosch-evo vodilno šino

WWW.AMAZON.DE

Sem nekaj drugega naročal,pa za isto poštnino je šel še ta v košaro...da vidimo če je za kaj.🙄

 

Dovolj nakladanja...samo še en zanimiv video obeh rezkarjev...kogar pač zanima...in seveda nekaj slik.

 

 

IMG_20230613_102820.jpg

IMG_20230613_102838(1).jpg

IMG_20230613_103305(1).jpg

IMG_20230613_103517(1).jpg

IMG_20230614_151330.jpg

IMG_20230614_151354.jpg

IMG_20230614_152353.jpg

IMG_20230614_152526.jpg

IMG_20230614_154630.jpg

Tegale Boscha ful uporabljajo izdelovalci kitar. Imel sem sposojenega a sem se na koncu odločil za Makito. Tudi ta se množično uporablja. V bistvu je 50-50. Jaz sem zelo zadovoljen s tem rezkarjem. Edino, kar me malo moti je, da ko "zakleneš" ročko za  višino, se včasih ročka od tresljajev sama malo odpusti. Ampak to se dogaja edino, če jo res ne zategneš dovolj. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Tegale Boscha ful uporabljajo izdelovalci kitar. Imel sem sposojenega a sem se na koncu odločil za Makito. Tudi ta se množično uporablja. V bistvu je 50-50. Jaz sem zelo zadovoljen s tem rezkarjem. Edino, kar me malo moti je, da ko "zakleneš" ročko za  višino, se včasih ročka od tresljajev sama malo odpusti. Ampak to se dogaja edino, če jo res ne zategneš dovolj. 

Ja...to je tud kolega govoril,da ima včasih problem🙄...pr tem Boschu pa je princip vstavljanja motorja v fiksno košaro drugačen...ala-bajonet princip,in ko na koncu klikne v končni položaj ALU-okvir motorja zagrabi v navojno palico  za fino nastavitev...in šele nato zapneš ročko.

Tako tudi če se ročka "losa" se ne more zgoditi nič,ker je stroj fiksiran na navojni palici...še posebaj ko nastaviš zategnjenost. Je pa treba koš še malce namazati,da lipše-brez zatikanja motor pade v koš...sem kar Silwerglide uporabil...super dela 😃👍.

Bi pa pohvalil še potopni koš,k so gumirani ročaji vliti iz enega kosa,in so tako trdno montirani na koš,da dajo izjemen obcutek solidnosti...nič škripanja,zračnosti ipd....kot da je cela konstrukcija narejena z enega kosa😃👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sedaj pa "kombinacija" okoli urejenosti oz. pospravljenosti,in kako lahko urediš sistemski kovček za svoje potrebe,da je pospravljeno vse-od stroja,dodatne opreme in rezervnih delov (npr. ščetke ipd,da ne rabiš iskati,ko potrebuješ).

 

Danes lih šel iskati Bosch L-BOXX za nadrezkar in ostalo opremo....je lih prav velik-ne premajhen in ne prevelik😀👍.

Bom ob času uredil,da bo vanj pospravljeno vse,kar paše skupaj....podobno,kot sem naredil že za Makiti BO-5010 in BO-4551...izdelan vložek iz ostankov 6mm mediapana.

 

Nadaljna razlaga je nepotrebna,tako da lahko zaželim le še prijeten ogled slik😉

IMG_20230620_100203.jpg

IMG_20230620_100229.jpg

IMG_20230620_101238.jpg

IMG_20230620_101230.jpg

DSCF5528.JPG

DSCF5529.JPG

DSCF5530.JPG

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potrebujem ragljo 3/8. Mogoče kakšen komentar, katere so dobre? Rabim tako seveda, da na njo pašejo vsi nasadni ključi in da nima tako narejeno, kot ima recimo makita k nanjo pašejo samo nasadni ključi od makite. To da je teleskopska in da ima gibljivo glavo mi ni pomembno :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Scr3am napisal:

Potrebujem ragljo 3/8. Mogoče kakšen komentar, katere so dobre? Rabim tako seveda, da na njo pašejo vsi nasadni ključi in da nima tako narejeno, kot ima recimo makita k nanjo pašejo samo nasadni ključi od makite. To da je teleskopska in da ima gibljivo glavo mi ni pomembno :)

Ker ne vem,kakšen uporabnik si...hoby,profi,kaj rabiš,koliko rabiš,in za koliko cvenka...

Obvezno poglej!!!

 

Glede na to,kakšno kvaliteto pa rabiš,je seveda odvisno,katero firmo.

Na grobo-ceneje je vse "kitajc",ostalo pa odvisno od znamke in prodajalne....tudi odvisno,koliko tega (nastavkov) rabiš,kakšna škatla mora biti (plastična ali kovinska) itd...

 

Bom kar tako nakaj linkov nabasal,da ti bo lažje iskati...ker izbrati boš pa moral sam,ker kot rečeno le ti veš,kaj rabiš in hočeš.

 

https://www.orodje-zabjek.si/katalog/415/3-8-garniture-orodja

 

https://www.lincos.si/kategorije/rocno-orodje/seti-nasadnih-kljucev/3-8-gedore

 

https://www.energetools.si/rocno-orodje/nasadni-in-udarni-kljuci/pogon-38

 

Na Shoppsterju Unior,KS-Tools,Hazet https://www.shoppster.si/c/F070434?query=:relevance:allCategories:F070434:brand:HAZET:brand:Unior:brand:Ks_Tools

 

https://www.conrad.si/iskanje?search=Set nasadnih ključev 3%2F8&searchType=regular 👍

 

Samo kot primer zelo visoke kvalitete in lepe cene https://www.amazon.de/-/en/STAHLWILLE-45-14-5I-QR/dp/B01FC5IQZS/ref=sr_1_1?crid=1375Q05XQKGH7&keywords=3%2F8"+Socket+Set+Stahlwille&qid=1687360119&sprefix=3%2F8"+socket+set+stahlwille%2Caps%2C175&sr=8-1

Trenutno ni na zalogi,a lahko poiščeš tudi drugje....kot rečeno-samo primer.

 

Prilagam tudi slike,kaj sem jaz (oz. Božiček😁) zase izbral...sem enkrat že objavil🙄

 

Ko se odločiš,javi kaj si izbral...pa kakšno sliko če se ti da...to vsi radi pogledajo😉

 

EDIT: to,da ne paše na Makito skoraj ne morem verjeti...prej bi verjel,da ima račna "zaklepanje" na gumb,in je uporabnik nepoučen...k sistemske mere so standardizirane,in ne verjamem,da bi Makita "solirala" na trgu z nekim svojim nekompatibilnim sistemom. Tiudi iz razloga,ker od dodatnega ročnega orodja Makita nič ne proizvaja,ampak to proizvajajo drugi za Makito (večinoma kitajci če gledaš nižji cenovni rang)....to je pri Makiti vse "of the shelf"

Tukaj je "moja izbira" čisto nekaj drugega...k cena zna biti pa "tam-tam"🙄...ni pa ta moj set "nemški"...pač za manj kot 100€/set (jaz sem dobil za 70€ z ptt vred) normalno...tu če Je Stahlwille,Facom,Gedore (ne Gedore RED) ipd. je samo račna takoj okoli 100€

 

Kere firme so pa vrhunske,pa tip v videu vse razloži😉

 

Še enkrat EDIT:...šele sedaj pogruntal-pišeš 3/8 ragljo😂...

Evo še en link...boš že našel 😉

https://www.conrad.si/iskanje?search=Raglja 3%2F8&searchType=regular

 

IMG_20221225_140155.jpg

IMG_20221206_104642.jpg

IMG_20221225_140134.jpg

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
pred 3 urami je Slivka napisal:

Kako lepo je kupovati Bosch Profesional, ker veš, da si dobil original Malezijsko kvaliteto in ne kakšno Kitajsko robo...

 

 

IMG_20230702_121311979.jpg

IMG_20230702_121323843.jpg

Pa dajmo eno na to temo.

 

Made in Germany pri Bosch-u ne boš več videl....mogoče še pri keri zelo dragi "štemarici",pol se pa že konča...Bosch če bi proizvajal v nemčiji nebi bil konkurenčen,ker tudi dražji stroji ne spadajo več med zares "Professional"-robo oz orodje za obrtnike.

Pa ne bom tukaj začel še o njihovem sistemu baterij...tu lahko samo svetujem-"teci stran,kolikor te nesejo noge".

 

Kogar zanima kaj več o baterijah,in ve,kaj pomenijo amperi,volti itd...tukaj je "zlata jama" okoli testiranja baterij

 

Kako notri izgleda Bosch ProCore (21700-celice) 7Ah baterija https://www.youtube.com/watch?v=nTZYg4cya78&t=1s

 

Tukaj pa kako izgleda Metabo LiHD 8Ah baterija https://www.youtube.com/watch?v=zkMybKJMHjU zelo zanimivo @3:00 dvojni kontaktni "plehi" -en čez drugega-spodnji za zgornjo vrsto,čez njega pa še en daljši za spodnjo vrsto😲...in seveda oba skupaj vijačena!!! na platino...torej 3x lahko ugibaš katera baterija ima nižjo notranjo upornost,katera zmore večjo amperažo in katera se ob resni obremenitvi manj greje.

 

Dva lepa primera: https://www.youtube.com/watch?v=FUKMrqeMlvg&t=22s  lep primer enovrstične 4Ah baterije praznjene z 30A (500W)😲   ali pa 8Ah z 80A (povprečno 1200W,na začetku tudi 1600W) https://www.youtube.com/watch?v=-g74ppz3NFA

 

Pa dajmo za začetek nekaj "Made in USA"

 

Skil-5366

 

Kupljena nekje leta 1997🙄 v Kranju pri Iskri v njihovi industrijski prodajalni,k so takrat sodelovali z Bosch-em...Bosch pa je lih takrat prevzel ameriški Skil.

Za koga ki ne ve-Skil je izumitelj ročnih "cirkulark",in čez lužo tem strojem rečejo "Skilsaw"...isto kot pri nas "gedore"😄

Ta model je posebna jubilejna izvedenka ob 30-milionti prodani žagi Skil-še malce močnejša,kromana,in z takrat patentirano avtomatsko nastavitvijo klina in ročnim premikom zaščitne nihajne avbe preko vzvoda....za povrhu pa primerna tudi za levičarje z obojestransko sprostitvijo blokade stikala.

Še nekaj je zanimivo pri tem modelu-kljub nihajki in klinu je nihajka tako narejena,da ne ovira odsesovanja čez njo,ko se le ta umakne v ščitnik med žaganjem.Tega danes pri ročnih cirkularkah več ni,ker stane v proizvodnji-vsi delajo brez varnostnih klinov,kar je izjemno nevarno,nihajke pa za povrh še ovirajo odsesovanje...ni čudno,da so cirkularke vedno mnj priljubljene.

 

Narejena je "kot tank"-z zelo "ameriško-preprostimi" rešitvami sprostitve nastavitve globine,čisto preprost-robustem kovinski pin blokade vretena,ključ-preprosto pospravljen v drsni plošči...res stroj je robusten "do amena",čeprav izgleda "kromasti leporec"😍

Močna je pa nenormalno...ne boš je ustavil...sem tako pred kratkim "skuril" žagin list,da je bil ves moder...pač "sem moral" bolj na silo,k ni bilo prostora....in sam "porini"😁...stroj pa,kot da ni nič😲

Je dobila nov list...sicer Silverline,a bo čist OK🙄

 

Po moje kaj takega več ne dobiš...z tistm vzvodom,avtomatskim klinom itd...mislim,da tudi pri Bosch-u in kje drugje ne dobiš nič podobnega...samo še "plastik-fantastik".

 

Še pride ena "malenkost"-Made in USA...bom pustil za drugič😉

 

IMG_20230703_164751.jpg

IMG_20230703_164825.jpg

IMG_20230703_164913.jpg

IMG_20230703_164931.jpg

IMG_20230703_165024.jpg

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 3. 7. 2023 ob 18:03 je skritikrt napisal:

 Še pride ena "malenkost"-Made in USA...bom pustil za drugič😉

 

 

Pa dajmo na brzino izpolniti obljubo o "Made in USA"...k sem vedel,da imam slikano od enega projekta,ko me je tašča prosila,da ji namontiram nove koleščke za Kolpa-Sam tuš-kabino. Je kupila prav pri njih,in so ji dali "kar bi naj pasalo"-novejša plastična verzija (prej so bili kovinski)...

In ko ima hudič mlade,jih ima veliko-seveda "novi" koleščki niso pasali-pin,skozi katerega gre vijak,je prevelik za luknjo v steklenih vratih tuš-kabine😡👎

In,kaj sem na koncu naredil?

 

Tukaj pa je prišel v uporabo "legendarni" strojček Dremel model-395 tip-5

 

To je prvi komercialno uspešni model takšnega stroja,kateri je dosegel takšni kultni status,da npr. v nemčiji vse takšne tipe strojev pogovorno imenujejo "Dremel"😲...kot pri nas "Gedore" ali glej prejšnji članek😉

Ta moj je isto kupljen pri Iskri v njihovi industrijski prodajalni,k tudi Dremel-a je kupil Bosch,in oni so takrat bili zastopnik za Dremel in Skil...in tudi Made in USA😃👍

Edina stvar,k se mi pri njem ni dopadla,so čeljusti-stročnice zmeraj le za en fi gredi...torej bi moral kupiti še več različnih...

In sem kupil neoriginalno hitrovpenjalno glavo na eBayu-paše "v nulo",in nič več menjavanja stročnic vpetja.

 

In,kaj sem naredil-tiste pine kolesc sem najprej malce obrezal...a ni bilo dovolj...po tem pa v Dremla diamant-brus,špricko z vodo v roke in gasa....sem povečal 8 lukenj v obeh krilih kabine (kaljeno steklo😬😬😬)....pošprical in zeloooooo počasi z zelo velikimi obrati in čisto na rahlo....in je ratalo:bravo:

Je sicer doooolgo trajalo-kakšno uro in pol sem se "jebal",a še zmeraj bolje kot kupiti novo tuš-kabino.

 

Za stroj bom pa tako rekel-dokler ga nimaš,ga ne pogrešaš,ko ga pa imaš,pa se čudiš,kako si shajal brez-ga res presenetljivo pogosto uporabljam🧐...moram enkrat kupiti še tisto gibljivo gred🙄

 

In kot zmeraj-prijeten ogled slik😉

IMG_20221206_193733.jpg

IMG_20221206_193806.jpg

IMG_20221206_162633.jpg

IMG_20221206_182222.jpg

IMG_20221206_183413.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je skritikrt napisal:

 

Pa dajmo na brzino izpolniti obljubo o "Made in USA"...k sem vedel,da imam slikano od enega projekta,ko me je tašča prosila,da ji namontiram nove koleščke za Kolpa-Sam tuš-kabino. Je kupila prav pri njih,in so ji dali "kar bi naj pasalo"-novejša plastična verzija (prej so bili kovinski)...

In ko ima hudič mlade,jih ima veliko-seveda "novi" koleščki niso pasali-pin,skozi katerega gre vijak,je prevelik za luknjo v steklenih vratih tuš-kabine😡👎

In,kaj sem na koncu naredil?

 

Tukaj pa je prišel v uporabo "legendarni" strojček Dremel model-395 tip-5

 

To je prvi komercialno uspešni model takšnega stroja,kateri je dosegel takšni kultni status,da npr. v nemčiji vse takšne tipe strojev pogovorno imenujejo "Dremel"😲...kot pri nas "Gedore" ali glej prejšnji članek😉

Ta moj je isto kupljen pri Iskri v njihovi industrijski prodajalni,k tudi Dremel-a je kupil Bosch,in oni so takrat bili zastopnik za Dremel in Skil...in tudi Made in USA😃👍

Edina stvar,k se mi pri njem ni dopadla,so čeljusti-stročnice zmeraj le za en fi gredi...torej bi moral kupiti še več različnih...

In sem kupil neoriginalno hitrovpenjalno glavo na eBayu-paše "v nulo",in nič več menjavanja stročnic vpetja.

 

In,kaj sem naredil-tiste pine kolesc sem najprej malce obrezal...a ni bilo dovolj...po tem pa v Dremla diamant-brus,špricko z vodo v roke in gasa....sem povečal 8 lukenj v obeh krilih kabine (kaljeno steklo😬😬😬)....pošprical in zeloooooo počasi z zelo velikimi obrati in čisto na rahlo....in je ratalo:bravo:

Je sicer doooolgo trajalo-kakšno uro in pol sem se "jebal",a še zmeraj bolje kot kupiti novo tuš-kabino.

 

Za stroj bom pa tako rekel-dokler ga nimaš,ga ne pogrešaš,ko ga pa imaš,pa se čudiš,kako si shajal brez-ga res presenetljivo pogosto uporabljam🧐...moram enkrat kupiti še tisto gibljivo gred🙄

 

In kot zmeraj-prijeten ogled slik😉

IMG_20221206_193733.jpg

IMG_20221206_193806.jpg

IMG_20221206_162633.jpg

IMG_20221206_182222.jpg

IMG_20221206_183413.jpg

Jaz sem pa kupil "dremel" od Kitajcev na aliexpress.Nima siicer imena dremel gor a je identičen. Cena za cel kovček 45€, enak( popolnoma, enak) je pri nas 180€. Dela pa v nulo, vse od dremela paše gor v nulo. 

Včeraj sem pa včeraj  dobil tole igračko. Stara mi je crknila. Tale brusilnik je baje dober, ker ima 300 W motor in ne 200W, kot poceni izdelki. IMG_20230707_155502.jpg

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.