Skoči na vsebino

Orodje (poceni vs. drago, “noname” vs. brand name)


Janez007

Priporočeno sporočilo

pred 5 minutami je Boss napisal:

Ampak, ko tole berem, imam občutek, da vsi zlezete pod avto, ko menjate gume. Ne vem jaz jih z zunanje strani in načeloma na dvigalki avto ne stoji več kot 10-15min. Mislim, da so te dvigalke vseeno narejene za kaj takega. :nevem:

Da ne bo pomote tak postopek jaz uporabljam pri menjavi pnevmatike zato, ker vsakic ko menjam pnevmatike se razderem celjusti in jih scistim ter namazem. Kar pomeni minimalno 20 min dela za eno kolo. V kolikor govoriva samo o menjavi letne/zimske po principu gor dol je valda dovolj samo na dvigalki, saj za ta "manever" potrebujem 30s.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Boss napisal:

Ampak, ko tole berem, imam občutek, da vsi zlezete pod avto, ko menjate gume. Ne vem jaz jih z zunanje strani in načeloma na dvigalki avto ne stoji več kot 10-15min. Mislim, da so te dvigalke vseeno narejene za kaj takega. :nevem:

Normalno. Sproti se še menjalnik zamenja pa podn pošvasa :bravo:

  • Haha 5
  • Začuden 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je Alex napisal:

Sam uporabljam v glavnem  originalne nemške gedore iz 80-ih, Tekton ključe, od klešč za električarska dela Klein, za cvikanje strun pa ravne cvikarce od Wurth. Križne in navadne izvijače imam od bete in nekaj od Wiha. 

Baterijsko orodje več ali manj Makita, nadreskarje za les od CMT, rezkalni stroji od makite in Bosch, tračna žaga 

De walt,električni  skobljič de walt, Makita, polirka de walt, ličarski pištoli od Sata.... 

Če začnem...ne bo konca😂...Ker Bosch nadrezkar pa imaš?...jaz GMF1600CE👍 TOP stroj...sem pa dokupil še en fiksen koš,k en je skoz v mizi....in šino-set za 32 sistem...moram še tadolgo šino🙄

 

Baterijsko sem "vse Metabo"...lih čez 2-3 dni pride mt 18 ltx bl qsl😍...

 

Pa spet nekaj slik...samo nekaj "cvetk"😍......k je boljše,k pa da nakladam....je tega še veliko...sam k nimam cajta🥺...bo bolj v akciji,k bom v penziji čez kakih 5 let🙄

 

IMG_20210917_131146_1.jpg

IMG_20210917_125112.jpg

IMG_20230320_162239.jpg

IMG_20211103_110642_1.jpg

IMG_20210901_101535_1.jpg

IMG_20200923_133341.jpg

IMG_20200912_130227.jpg

IMG_20190114_102251.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je skritikrt napisal:

Če začnem...ne bo konca😂...Ker Bosch nadrezkar pa imaš?...jaz GMF1600CE👍 TOP stroj...sem pa dokupil še en fiksen koš,k en je skoz v mizi....in šino-set za 32 sistem...moram še tadolgo šino🙄

 

Baterijsko sem "vse Metabo"...lih čez 2-3 dni pride mt 18 ltx bl qsl😍...

 

Pa spet nekaj slik...samo nekaj "cvetk"😍......k je boljše,k pa da nakladam....je tega še veliko...sam k nimam cajta🥺...bo bolj v akciji,k bom v penziji čez kakih 5 let🙄

 

IMG_20210917_131146_1.jpg

IMG_20210917_125112.jpg

IMG_20230320_162239.jpg

IMG_20211103_110642_1.jpg

IMG_20210901_101535_1.jpg

IMG_20200923_133341.jpg

IMG_20200912_130227.jpg

IMG_20190114_102251.jpg

Uh, za obdelavo lesa imam en kup robe.😄

Imam te nadtezkarje:

 

To makito (kombiniran robni +klasični) za bolj fina dela. 

WWW.EMUNDIA.SI

MAKITA rezkalnik RT0700CX2J, makita, rezkalnik, orodje

 

Za poravnavanje in večje rezkar je (do fi 12) pa tale profi:

 

 

WWW.LESTROJ.SI

Nadmizni rezkar se uporablja pri rezkanju lesa ter drugih materialov.

Itd... 😊

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je Janez007 napisal:

Glede na toliko orodja si lopo verjetno zložil skupaj sam, ali je od https://hrovat.net ? 😃

 

Ne

 

Prve dve sliki-moja "lopa"😃...not pa police sam naredil...in streho pesjaka tudi,k so hoteli preveč cvenka dodatno...

 

@Alex...CMT praviš...🙄...dobra roba😉👍...tisti zadnji list-Cromium serija-Booomba,sam pr nas ne dobiš...vsaj pr Lestroju ne🥺..."ukradel" za pol cene na francoskem amazonu😁

 

Mal za "lušte dalat" tnalo za trske delat-hrast...mora biti zraven žara😋

 

 

IMG_20201030_100915.jpg

IMG_20201029_163833.jpg

IMG_20201021_144910.jpg

IMG_20201016_094855.jpg

IMG_20201016_094654.jpg

IMG_20201001_155948.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je TiEn napisal:

To so pa čudne gume ? Srebrne pa špičaste ? A to je za led ?

Ne,ko menjam gume pr obeh avtih lačen ratam...pa najprej trske...pa žar prižgem,in je kmalu rešen problem😋

Pa za klade delat...namesto stojk pr menjavi...pa da ni vse polno "šprikel" na lesu od klade-poravnalka/debelinka,pa je prec gladko in "varno" za menjavo koles😉

  • Všeč 3
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

🙄...očitno je bilo samo vprašanje časa,kdaj bo posebaj tema o orodju...k en "pošten avtomobilski forum",pa da ni nič okoli orodja,bi bilo malo čudno🤨...k eni rabijo,pa ne vedo,drugim je samo zanimivo,tretji so malce resnejši okoli tega,četrtim nam je to hoby ali osebno zadovoljstvo...pa je lepo,če se na enem mestu najdemo🙃

 

Bom ob priliki kak prispevek napisal...pa je lahko tudi v smeri "noname vs. brand", k da ne bo kdo mislil,da skritikrt ne kupi nič "za najhni cvenk"....pač če se mi zdi,da je vrednost za denar prava,se tudi to zgodi.

 

Bi pa pripomnil,da ko kaj kupujem,se vecinoma drzim tega,da "se točno pozanimam" kaj in kako...izberem,kaj meni ustreza glede kvalitete,vzdržljivosti itd...šele nato "se pogovarjamo o ceni"

Tako se včasih zgodi,da dobiš takšne stojke za 20€...včasih jih pa ni in ni...in moraš kupiti dražje.

Včasih...sicer bolj redko...a se zgodi...,da kupiš zelooo dobro kvaliteto,za zelo majhen cvenk😀

Ne vem,kaj je to...mi ni pustilo pisati naprej...

 

No...bom tu in tam kaj napisal v tej smeri...če bo zanimanje seveda...in če le imam,bo z slikami😉

Popravljeno od skritikrt
  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Slivka napisal:

Eh, kaj imate to za ene dvigalke, a to je za otroške avtomobilčke dvigat in podkladat?

 

Sicer ni ravno najkvalitetnejša slika, ampak videlo se bo dovolj, kako to taresni dedci dvigamo avto:

 

 

IMG0246A.jpg

Tako ja, zdaj pa kar na deponijo z njim.... 😁😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa dajmo eno "strokovno"😉...en o "fleksaricah"oz. kotnih brusilkah...

 

Zelooo dober video in zelo dober kanal-priporočam😃👍

Upam,da bo za večino razumljivo,kljub jeziku🙄

 

Tukaj pove praktično vse-to ni borba noname vs. brand,ampak "vsak si najde nekaj po svoji meri".

Nasveti v tem videu so "zlata vredni"👍

 

Bi pa dodal 2-3 stvari,k jih ni povedal....konkretno moje priporočilo okoli hitre menjave plošč oz "rezalk".

Omenja Bosch X-Lock.

Moje mnenje okoli tega sistema pa je takšno-DA,a samo,če se boš omejil le na "plošče" oz rezalke za rezanje-brušenje. Kakor boš pa hotel uporabljati še kaj drugega,pa X-Lock lahko pozabiš...in če boš že imel X-Lock brusilko,boš moral kupiti še eno.

npr. pri ploščah za brusni papir,polirnih ploščah,lončastih žičnih nastavkov za odstranjevanje rje ipr,nastavkov za dolbenje (npr. Arbortech Ball Gauge ipd.)

Moj nasvet-hitrozatezne matice.

Tukaj predstavljam dva tipa-večjo,močnejšo,a tudi debelejšo (Bosch system),ki je namenjena večjim brusilkam (180+),in meni ljuba t.i.Fixtec matica,namenjena do 125mm.

Seveda lahko večjo uporabiš tudi za 125ko...pač za zahtevnejše projekte....kot pri meni za rezanje kanalov v zid,kjer debelina matice ni ovira.

 

Sem pa to "Fixtec" matico dokupil še eno,za "kabelsko" makito od Metabo-ja...pač najcenejša varianta,ko sem že nekaj kupoval (SWH24),sem dal v košarico še matico...pač vrednost za cvenk😁

https://www.svh24.de/metabo-schnellspannmutter-m-14-fuer-winkelschleifer-524845

https://www.svh24.de/metabo-quick-spannmutter-m-14.-fuer-alle-winkelschleifer-114823?emcs0=20&emcs1=20_Alternative Empf&emcs2=1700024872&emcs3=1700003589

https://www.svh24.de/bosch-sds-clic-mutter-1-603-340-031-m-14-108505?emcs0=20&emcs1=20_Alternative Empf&emcs2=1700003589&emcs3=1500023001

 

Pač kupi,kaj in kjer najdeš ceneje...tudi pri nas zna biti lepa cena,samo potruditi se je treba...priporočam.

 

Kar pa se osebnih preferenc tiče-Makita je zelo dobra...posebaj "za cvenk"...a ni "najboljša"...če rabiš "absolutno profi mašino",obstaja samo Matabo...od vseh vrst strojev,ki jih metabo dela,je njihova "kraljeva disciplina" ravno kotna brusilka.

Jaz sem npr to 125ko od Makite kupil le za to,ker sem odsesovalno avbo imal že od Makite....

In še en nasvet-za težke projekte-kabel...ko pa boš enkrat imel "res dobro" na baterijo (dobre baterije mislim),se tiste na kabel skoraj ne boš več dotaknil.

 

L.P.

 

IMG_20230328_115210_1.jpg

IMG_20230328_115144.jpg

IMG_20230328_115100.jpg

IMG_20230328_114835.jpg

IMG_20230328_114816.jpg

Popravljeno od skritikrt
  • Všeč 3
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Še nekaj okoli Fixtec matic-to je patent od AEG-Atlas Copco...stara zadeva🙄...kako je sedaj ne vem-nekdaj so delali odlične stroje.

Dobiš pa ta tip matic za lepo ceno tudi pri Milwaukee in še kje...in seveda malo morje kitajskih kopij za "napol zastonj"...samo jaz se tega ne grem,k ne vem,kako je z kvaliteto,in če je vredno zaupanja...k če ti taka matica prileti "mimo ušes"...

 

L.P.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je Makita fibrca 125 všeč ker je lahka in lepo v roko paše. Imam še od Flexa mocnejšo tudi 125. Pa še eno kitajsko za rezervo. 

Največ uporabljam Makito.

Metabo je pretežka, Bosch so itak jajca pa še glasna je. 

Od Hilti je še kar v redu. Razen mal nerodna je.

DeWalt je tud zakon fibrca. 

 

Tavelke pa nimam, ker jo ne potrebujem:bravo:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne drži kar tako "na splošno"...ne vem katero Metabo si držal v rokah,da je bila "pretežka"🙄

Ne smeš pa hrušk z jabolkami primerjati....sem prav šel gledati,in je na tem področju "veliki fight" z "vsemi dovoljenimi sredstvi,oz. po domače-"goljufanje" pri podatkih,da "glava peče".

So se pa nekateri-večinoma evropski proizvajalci združili v EPTA,ki določa standarde meritev izdelkov.

Člani EPTA http://www.epta.eu/

Zvrti nižje-to so vsi,k jih lahko realno primerjaš glede na podatke (pazi TTI je Milwauke,Ryobi in AEG),pod Stanley/B&D pa Dewalt.

 

Torej "naj bi"...a npr. najdeš en zares "temeljit" test na youtube vstopnih "lahkih" brusilnikov...

https://youtu.be/nF16Zeh1vUI

 

Pol pa uradne podatke https://www.makita.si/product/ga5030r.html

in https://www.metabo.com/com/en/tools/cutting-sanding-milling/angle-grinder/angle-grinders-o100-150-mm/w-650-125-603602950-angle-grinder.html

 

Pa pr Metabu izrecno piše brez kabla...pr Makiti pa po EPTA...pol pa si misli...al brez,al z kablom,z ščitnikom al kaj...v videu pa čist nekaj drugega...🤨👎

 

Sem jaz pred dvemi-tremi leti imel "majhno-lahko" Makito 9525NB...mi je bila zelo všeč za lahka opravila...pa sem jo "moral ubiti",k sem imel nekaj za narediti,naslednji dan napovedanega polagalca granita...in v nedeljo-vse zaprto,da bi kupil močnejšo....in sem jo "ubil" na rezanju betona...jo je notri dobesedno "razčefukalo"...in stator,kot rotor😲

Res je bila TOP,a "njen čas je prišel"...in je šla v kanto.

 

Na to gledam danes tako-kot priročna,majhna-sploh odpade z kablom,in mi je v bistvu ni žal...za to imam sedaj to https://www.vsegrad.si/trgovina/metabo-wb-18-ltx-bl-125-quick-se-613090850-baterijski-kotni-brusilnik/

 

Kar se performance-a tiče je to absolutni TOP stroj,k poščije praktično vso konkurenco (seveda je to tudi velika

zasluga baterijskega sistema)

Zelo profesionalen test https://youtu.be/ldH0Q0JwLXk k pa ni lih neka pomoč pri nakupu,ker gre za baterijske stroje...pač "ekosistemi"🙄

Ali pa,kako to pri Metabu primerjajo https://youtube.com/shorts/2llLxzGwRNQ?feature=share

 

Še en nasvet-pri baterijskih je drugače,a pri strojih na kabel-ne se držati "ene svoje najljubše" firme...kupite najboljše za svoje potrebe in denar.

 

pred 3 urami je Boss napisal:

Jaz ma Iskra fleksarco pa sem že precej z njo naredil.

 

 

Saj,če hočeš,jo še zmeraj lahko kupiš-Iskra je bila le za naš trg (Jugoslavija)-zunaj pa pod firmo Perless😉...samo glede na kvaliteto so sedaj tudi cene "malce drugačne"🥺

Tu in tam kak stroj si tudi pri nas dobil pod tem brandom,a res večinoma kvalitetnejša roba za ekstremno profesionalno rabo...vem iz "prve roke",da npr. v Avstriji je Perless pri obrtniki izjemno priznana znamka...kot npr. Holz-Her,Mafell ipd.

https://www.perles.com/

 

Vidim tudi,da pri najnovejšem vrtalniku uporabljajo...kako bi se izrazil..."zapuščino" nemškega Kress-a🧐

 

Poznam Kress-imam še tri stroje od njih...sesalec pa je "škripnil"-je bil res dober (NTX 1200EA)👍

 

Pa mogoče o tem več jutri...o mater-danes je že jutri😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je potnik prinesel fibrco in sem jo imel čas stestirati. Potem sem se posvetoval še z drugimi in smo šli v nakup. 

Sprobal sem toliko enega orodja, da moram imet že čas, da kej napišem.

 

Več je slabega kot dobrega.

 

Sem pa vesel da tega v službi ne bom več potreboval :bravo:

Za doma imam pa dovolj tri fibrce.

 

 

 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tokrat nekaj,k se mi je "luštalo",od kar je prišlo ven-zadnja generacija Metabo BS 18 LTX BL Qi. Sicer imam tudi prvo generacijo 3-hitrostne Brushless LTX mašine,a je ta nova še malenkost močnejša (130 vs. 120Nm😮),lažja in kompaktnejša....res neverjetno kompaktno glede na performanse.   Ne bom veliko nakladal,je pa zanimiva predstavitev oz. test,kjer je praktično on-par z 40V Makito,poščije 18v Festool-a,36V Hikoki-ja,in kot češnja na torti-poščije tudi Bosch-a z dvovrstično 8Ah baterijo z "tamajhno" enovrstično 4Ah baterijo😮👍 Poka 10x600 vijake k za šalo😄💪   217,55€ na Baumarkteu.de https://www.baumarkteu.de/metabo-602359840-bs-18-ltx-bl-q-i-akku-bohrschrauber-18v-metabox-63714       In za tiste,ki jih zanima proizvodnja v Metabu-3ure prispevek🧐😮...sicer v nemščini,a vseeno mogoče za koga zanimivo🙄    
    • Včeraj-malo poletnega vzdušja-samo,da nisi doma,in je čist drugače...po dooolgem času v Italiji-Italianska riviera-Lignano...voda malce hladna,a čist OK za kopanje😃👍...sonček,peščena plaža,nič gužve,do 15. Maja parking zastonj🧐...šli kasneje na pizzo,šoping...lepo je bilo. Aja CX-5 poraba na relciji 7,7L...k relacija se pri meni zelo reeeedko zgodi. Navdušujoča navigacija v Mazdi...lepo vse radarje napove,in tudi sekcijsko merjenje...sproti spremlja povprečno hitrost-prvič to videl v akciji...se mi dopade. In še nekaj,k sem kupil tisti brezžični adabter za AA-pri predvajanju glasbe preko Android Avto še zmeraj lahko izbiraš onboard navigacijo,torej se sistema ne izključujeta-fino😃👍  
    • Sem se že nekdaj naučil,da "nič ni zastonj"...oz. "če je prelepo,da bi bilo res,po tem je prelepo,da bi bilo res".   Ostalo si lahko vsak sam "nariše".   Skratka mene nič ne preseneča...pač "pravljice in povesti..."   Je pa lepo,če ima človek veselje...😃👍   Mene bolj zanima,kakšen je bil spanec...je kaj sanjal...je bil kaj "polomljen" od ZOEtovih sedežev.... Kaj je kupil v pekarni🥐,in kaj je jedel za kosilo🍲...cena,je bilo okusno😋 itd...
    • Žal jaz tudi, takrat je šlo res vse narobe.
    • Vse lepo in prav, samo ti računaš strošek polnjenje tako, da štartaš s polno baterijo na koncu si pa tam s prazno. Na tak način mene pot v ČG pride natanko 0€, ker 800km naredim z enim tankom pa še za vsaj 150km mi ostane na cilju.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.