Skoči na vsebino

Škrtanje pri ročnem menjalniku


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

pri Mazdi 6 G165 z ročnim menjalnikom sem opazil, da se včasih predvsem pri prestavljanju iz 1. v 2. iz menjalnika zasliši škrtanje. Včasih več, včasih manj, včasih nič. Sicer se prestavlja OK, tudi sklopka je OK. 

 

Je ta zvok znak kakšne napake? @scania, ti imaš praktično enak menjalnik-avto, kaj bi to bilo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je Bini napisal:

Ma kako olje potem Mazda uporablja,da je vsako drugo olje boljše🤔

Moram pa rečt,da jaz nisem imel nikoli kakih problemov z Mazda menjalnikom,ne na 3ki ne sedaj na cx30tki.....👍😉

To da Bini nima problemov, mi ne pomaga dosti. 😀

 

Sem pa malo posrfal in nisem edini s to hibo. Pri naslednjem servisu dam zamenjat še olje v menjalniku z https://www.amazon.de/dp/B000CPCBEG/

image.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je Janez007 napisal:

20230622_173414.jpg

 

20230622_173551.jpg

 

20230622_173619.jpg

 

20230622_173634.jpg

 

Tole je bilo pa hitro dostavljeno...

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam da bo boljše.

 

Hudič je ta API GL-4.

Večina firm že leta daje v nove avte GL-5. Težava pa je glede sinhronov, ker v GL-4 menjalniku jih z GL-5 pobira.

 

Dosti garažnikov pri tem zamahne z roko, da kompliciram in naj dam GL-4/5 noter. Samo to ko pali na oboje, ni isto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Po tem, ko sem na Mazdah zamenjal olje ročnega menjalnika, lahko rečem, da je občutek prestavljanja ročnega menjalnika za odtenek boljši. Posebno velike razlike pa vsaj zame ni. 

 

Vseeno menim, da se je zamenjava olja menjalnika izplačala.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Janez007 napisal:

Po tem, ko sem na Mazdah zamenjal olje ročnega menjalnika, lahko rečem, da je občutek prestavljanja ročnega menjalnika za odtenek boljši. Posebno velike razlike pa vsaj zame ni. 

 

Vseeno menim, da se je zamenjava olja menjalnika izplačala.

Si dal redline?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Janez007 napisal:

Ja, sem že in občutek daje, da imaš prav. 👍

S časom bo še bolje. Na moji 6-ki je po menjavi in prevoženih nekaj tisoč kilometrih menjalnik postal mehek kot putrček. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.