Skoči na vsebino

CX5 2.2d 2015 Skyactiv - OBD (forscan, car scaner,...) - "Throttle position" PID vrednosti


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

Med analiziranjem različnih senzorjev na moji CX5 sem zasledil, da so PID vrednosti "Throttle position" za moje pojme zelo čudne. Namreč, čim dam več kot recimo 10% hoda na pedalu mi senzor kaže konstantno vrednost 81,96%. Ko se vozim redko kaže "realne vrednosti" glede na fizični hod pedala. Avto drugače pelje normalno (vsaj tako se mi zdi), RPM-ji ne skačejo itd...

 

Ali bi mi lahko nekdo, ki ima OBD reader preveril kako se ta PID obnaša pri vas? Hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je salesky napisal:

Pozdravljeni,

 

Med analiziranjem različnih senzorjev na moji CX5 sem zasledil, da so PID vrednosti "Throttle position" za moje pojme zelo čudne. Namreč, čim dam več kot recimo 10% hoda na pedalu mi senzor kaže konstantno vrednost 81,96%. Ko se vozim redko kaže "realne vrednosti" glede na fizični hod pedala. Avto drugače pelje normalno (vsaj tako se mi zdi), RPM-ji ne skačejo itd...

 

Ali bi mi lahko nekdo, ki ima OBD reader preveril kako se ta PID obnaša pri vas? Hvala

Tole je od M6 CD175 GJ

M6 CD175 GJ parametri Torque TP.csv

 

exportedPID.csv

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 17. 7. 2023 ob 19:25 je salesky napisal:

Pozdravljeni,

 

Med analiziranjem različnih senzorjev na moji CX5 sem zasledil, da so PID vrednosti "Throttle position" za moje pojme zelo čudne. Namreč, čim dam več kot recimo 10% hoda na pedalu mi senzor kaže konstantno vrednost 81,96%. Ko se vozim redko kaže "realne vrednosti" glede na fizični hod pedala. Avto drugače pelje normalno (vsaj tako se mi zdi), RPM-ji ne skačejo itd...

 

Ali bi mi lahko nekdo, ki ima OBD reader preveril kako se ta PID obnaša pri vas? Hvala

Užgi sport mode.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.