Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Ljudje, gume je treba stalno kontrolirati neglede na to, ali so ventil?ki ali ne. Jaz to preverim najmanj enkrat tedensko.

Ampak lahko nabijes ?ebelj , guma po?asi spu??a in ko opazis, je ?e prepozno...

 

?e pa te pravi cas opozori, gre? pa lahko dofilati jo na pumpo in potem k vulkanizerju... V teoriji.

 

Ko opazis na volanu ali povsem slu?ajno da nekaj ni OK,zna biti guma ?e nevarno prazna...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem pa zakaj je bolj?e da so TPMS kot pa preko ABS-a,sploh ?e ne ka?e koliko ima posamezna guma tlaka. Jaz sicer imam preko ABS-a in mi dela super.

 

TPMS na ABS-u ima te?avo saj zna meriti le razliko v hitrosi vrtenja koles na osi. Torej to pomeni, da ?e obe gumi enako hitro spu??ata (kar je na?eloma normalno saj gume po?asi tako ali tako vse zgubljajo tlak) ta sistem sploh ne prepozna prenizkega tlaka. Tudi pri hitrem padcu tlaka rabi dlje, da prepozna, da je nekaj narobe oziroma mora? prevoziti kar nekaj 100metrov, ?e ?tarta? s prazno gumo, da sistem to zazna.

 

Merjenje tlaka na ventil?kih pa teh omejitev nima, saj je nastavljeno nekje med 1.8 in 2.0 bara, da spro?i alarm, ?e pade tlak pod to vrednost. In sploh ni va?no a je problem v eni ali v vseh gumah. Sam sem imel izku?njo, da sem ?tartal s prazno gumo pa je sistem prakti?no v parih metrih zaznal prenizek tlak in spro?il alarm.

 

Ker smo z vsemi avtomatiziranimi sistemi iz ljudi naredili popolne bebce je pa? te?ava prvega sistema, da ni primeren za vse situacije sploh pa ne za ljudi, ki ne preverjajo redno tlaka v gumah. Sej ni treba enkrat tedensko ampak lahko ob vsakem tankanju pre?ekira? gume, ?e je katera bolj mehka oziroma topla (premalo tlaka pomeni segrevanje gume med vo?njo). Na par mesecev pa vseeno priklju?i? cev za pumpanje gum, da uskladi? in dopolni? manjkajo?i tlak.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ljudje, gume je treba stalno kontrolirati neglede na to, ali so ventil?ki ali ne. Jaz to preverim najmanj enkrat tedensko.

dej ne pretiravi... najbols da pred vsako furo skaces okol avta z kompresorjem pa ko ga zaklenes vsaj 6x probat vse kluke potegnt da je res zaklenu... eni res nimate obcutka oz ste posebni

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jp, problem pri prvemu na?inu merjenja je ta, da ne pomaga pri ignorantih , ki nikoli ne preverjajo tlaka. In takoh ni malo

 

?al je ve?ina voznikov takih, tetice pa sploh prevladujejo. Zato ima? tudi pri rednem servisu kontrolo tlaka v pnevmatikah in ne bi bilo neumno, da bi to naredili tudi na tehni?nem. 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dej ne pretiravi... najbols da pred vsako furo skaces okol avta z kompresorjem pa ko ga zaklenes vsaj 6x probat vse kluke potegnt da je res zaklenu... eni res nimate obcutka oz ste posebni

Ravno zato ker ljudje nimamo ob?utka za vsako polovico bara v gumi je fajn 1x mese?no prekontrolirati tlak v gumah...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na?eloma je dovolj tudi na vsake dva meseca, ?e recimo ne polni? ravno po navodilih na nalepki ampak nekoliko ve?. Recimo zimske preverim samo takrat, ko gredo gor in 1x vmes pred spomladansko menjavo. So pa na?eloma napolnjenje nekje od 0,3 do 0,5 bara ve? kot na nalepki.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest pnevmatike preverim oz. napolnim samo takrat, ko jih zamenjam (zimske-letne). Pa do sedaj nisem imel nikoli nobenih problemov in nisem rabil nic dofilati. Drgac imam pa itq TPMS ventilcke, k po hitrem postopku sprozi lucko. Ce bi se pa ze tako bal pa preprosto ze na uc vidis, ce je kaksna guma pretirano izpraznjena. Lahko tudi z nogo malo prtisnes na vsako gumo. Da bi pa vsak teden preverjal tlak...sto posto

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej.. Alex mater ti si pa pohitel z menjavo zimskih gum..saj je pri nas na obali 14.C danes..saj imamo ?e ?as..lp

Danes je bil lep dan in sem imel ?as, pa sem jih zamenjal.Nikoli ne ve?, kdaj lahko nenadoma zasne?i.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest pnevmatike preverim oz. napolnim samo takrat, ko jih zamenjam (zimske-letne). Pa do sedaj nisem imel nikoli nobenih problemov in nisem rabil nic dofilati. Drgac imam pa itq TPMS ventilcke, k po hitrem postopku sprozi lucko. Ce bi se pa ze tako bal pa preprosto ze na uc vidis, ce je kaksna guma pretirano izpraznjena. Lahko tudi z nogo malo prtisnes na vsako gumo. Da bi pa vsak teden preverjal tlak...sto posto

No,jaz sem kak?en teden nazaj na land cruiserju gledal prednjo levo gumo in bil nekje 50? prepri?an , da nekaj ni ok z njo.... Itak,balonarca, malo avto visi,malo neravna tla in zlahka spregledas.

 

No,spustila je ?e za 1bar.... ?ebelj.

 

Tako da ni ravno bv redno kontrolirati tlak.

 

Nekdo 1x na dan, nekdo 1x na leto, ampak Mislim da Alex nikomur ne ?kodi s tem,da to on pa? po?ne vsak teden.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisem rekel, da skodi. Hocem povedati da zaradi tega imas tpms kjer ti racunalnik javi kdaj nekaj ne stima. Pa ok tudi stekam da se nemoremo vedno zanesti na to elektroniko pa recmo da preveris sem ter tja, ampak enkrat na teden se mi zdi zelo huda. Fotr je povozil zebelj in je guma pocasi spuscala. Spustila je tocno 0.3 bar pa se je lucka ze prizgala. Ko sem imel se prvo generacijo sem preveril tlak pred menjavo (letne, zimske) pa enkrat vmes pa nisem rabil nic napolniti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisem rekel, da skodi. Hocem povedati da zaradi tega imas tpms kjer ti racunalnik javi kdaj nekaj ne stima. Pa ok tudi stekam da se nemoremo vedno zanesti na to elektroniko pa recmo da preveris sem ter tja, ampak enkrat na teden se mi zdi zelo huda. Fotr je povozil zebelj in je guma pocasi spuscala. Spustila je tocno 0.3 bar pa se je lucka ze prizgala. Ko sem imel se prvo generacijo sem preveril tlak pred menjavo (letne, zimske) pa enkrat vmes pa nisem rabil nic napolniti.

Jp,"problem" pa je ?e nima? lu?ke... Takrat je pa? ?e toliko pomembnej?a redna kontrola.

 

Jaz grem preveriti po menjavi gum in potem ?e 1x mese?no. In pa redna kontrola (sigurno 1x na 2tedna) na oko; ?e je kje kak?en tujek,bule, razpoke...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

teb fajn mede, ceu let

Jap, pri nas mede v?asih sneg... pri nekaterih pa mede nekje drugje...in je mete? celo leto. :)

Sicer mi pa ?e sedaj ni jasno, kaj oz. s ?im se preva?a? ti okoli?... avtobus?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hahahahahaha :D :D

In katere so po tvojem mnenju najboljse?

Pojdi na netu na stran Liderpneumatic pa bo? mel kaj izbrati,pa pogleda?malo lanske in predlanske teste in ocene in jih ?e ima?! Une gladke bo? pa spomladi dal gor,za obalo bodo super....
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.