Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

Jst sem mel Continental Sportcontact 3 in 5 in oboje je prehitro pobralo ?e ob normalni vo?nji, drga? pa so dobro dr?ale po suhem in mokrem.

Mel sem tudi ?e Pirelli PZero Nero v suhem dober grip v de?ju pa dost slab?a kot Continental.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Meni je letne pirelli pobralo za 2mm (iz 8,5 mm na 6,5mm) v 10t km....

 

?e nobene ni tako hitro radiralo, pa sem imel letne Michelin, lassa, Sava, od zimskih pa Savo ne?tetokrat ter 1x michelin...

 

Dimenzija 185 65 15

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem samo enkrat kupil kontinetal za prej?ni avto, pa nikol ve? jih ne bom :)

Zakaj? saj je zakon guma, edino znatno predraga je. Zna pa se pri Contiju pojaviti tresenje po par letih, ki ga re?i? le z res dobrim centriranjem.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e... ampak 95% ?asa se vozimo po suhih cestah.

To dr?i, samo pri suhi cesti mora? biti totaln norc, da bo? opazil razliko med posameznimi gumami, medtem, ko je na mokri hitro prehitro in tam, razlike ?e krepko pridejo prav v prid bolj?e gume. Tako, da je tako ocenjevanje ?isto na mestu.

 

Na koncu pa itak ti kot kupec izbere? tisto kar ti pomeni najve?. Tukaj te pa noben test in uvrstitev na lestvici ne rabi prepri?evat v nasprotno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj? saj je zakon guma, edino znatno predraga je. Zna pa se pri Contiju pojaviti tresenje po par letih, ki ga re?i? le z res dobrim centriranjem.

Takoj jih je pobralo,.. pa 3 gume so mi flikali ko se se prepi?kale od navadnih kamen?kov,.. 2x sem ?el po makadamu(lepo po?asi) enkrat pa po glavni,.. zdej morda sm mel tudi kako slabo izdelano serijo

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prejle sem napisal odgovor ?e predno sem prebral test in se mi je res zdelo, da nekaj ne ?tima pri prera?unavanju ocene in procentov. Pa ?e to ne samo pri Pirreliju ampak tudi pri ostalih.

?e vzamem njihove ocene in procente pomembnosti te ocene bi moral biti vrstni red tak?en:

 

1. Michellin 2,08

2. Continental  2,13

3. Pirelli 2,14

4. GoodYear 2,16

5. Maxxis 2,20
6. Sava 2,31
7. Nexen 2,38

8. Falken 2,44
9. Vredestein 2,47

10. Nokian 2,52
11. Kumho 2,53
12. Bridgestone 2,60
13. Toyo 2,61
14. Hankook 2,66
15. Cooper 2,69
16. Rottala 2,86

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako guma dr?i na suhem najbolj vidi?, ko malo hitreje (prehitro?) vozi? v kro?i??u, dobra guma dr?i, in lahko prehiti? avto po notranjem pasu, pri slab?i ti odna?a sprednji del in tega ne more? narediti varno.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak, ?e gledamo gume v istem cenovnem rangu... Enak tlak v gumah,ista dimenzija, enaka starost, isti avto,ista temperatura asfalta, isti odsek..

 

Me prav zanima koliko voznikov bi vedelo katere gume so na avtu , ?e nebi pogledali na napis na gumi.

 

Edine gume , ki so do sedaj odstopale v negativnem so zimske Michelin a4,ki so bile tretjo sezono slabe,cetrto pa zelo slabe v snegu in so ?le pred?asno dol... Ampak, to sem predvideval ?e ob nakupu; nizka obraba (ki sem jo takrat rabil) gre pac z roko v roki s slab?im obna?anjem v mokrem/snegu.

 

Najbolj so me pa pozitivno presenetile Sava intensa hp, majhna obraba in nadpovpre?no obna?anje in v mokrem, in v suhem; tako kot pravijo testi.

 

Zanimivo; na specialki sem imel continental, ki naj bi bile najbolj?i kompromis za rekreativca... Mehka kot puter, non stop defekti (verjamem da malo tudi zaradi smole), odli?en oprijem... Zdaj prisegam na Michelin, ki ima komaj kaj slab?i oprijem , ampak mnogo manj?o obrabo in je bullet proof. Mogo?e imajo podoben vzorec tudi na kolesarskem podro?ju. Ampak, spet... Ob normalni vo?nji tega ne opazis; mora? kar konkretno polo?it kolo v ovinek,da opazis...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem pri teh testih je ta, da delajo teste vedno z novimi gumami... Bolj pomembno je to, kako se enaka guma obnese po recimo dveh letih uporabe in nekaj 10.000 km prevozenimi kilometri...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem pri teh testih je ta, da delajo teste vedno z novimi gumami... Bolj pomembno je to, kako se enaka guma obnese po recimo dveh letih uporabe in nekaj 10.000 km prevozenimi kilometri...

Res je... Pa tudi tako je; ljudje zamenjajo recimo 5let stare gume znamke X za nove gume znamke Y.... In potem re?ejo, kako so Y bolj?e od X.... Ja,itk ?e so pa nove... Uporabniku je dejansko te?ko dati neko relevantno oceno glede oprijema. Edino kar lahko povemo je obraba...

 

Sem pa razmi?ljal,da bi ?el na dan menjave gum na nek prazen odsek in sprobam zavorno pot najprej z zimskimi,potem pa ?ez eno uro ?e z letnimi.... Me prav zanima rezultat pri recimo 8stopinjah in mokri cesti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest nisi ti montiral nexen gum na tvoj avto? Kako so?

 

Na sestici sem imel letne... So bile cisto OK... edino pri porabi sem pa zaznal, da se je kar poznalo in je bila nekaj visja... Drugace pa sem bil z voznimi lastnostmi zadovoljen... sploh ce vzames v racun to, da so kar nekaj cenejse od recimo kaksni Goodyear, Conti ali Michelin... 

 

http://www.mazda-si.net/topic/12231-gume/?p=383118

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupujem letne gume v dimenziji 225/45/18... ?e lani sem se v bistvu "odlo?il", da bom kupil Savo UHP2 (solidno ocenjena / vidim da jo hvalite tudi na forumu / ugodna cena).

 

Sedaj, ko gledam leto?nji test pa vidim, da je Maxxis Victra Sport 5 bolje ocenjena (razlika v ceni pa je zgolj cca 5?/kom)... Kaj menite o tej gumi? Kaj bi izbrali med tema dvema (ali kaj podobnega v tem cenovnem rangu, ker nekih 130+/kom za premium znamke se mi nekako ne zdi smiselno za moj na?in vo?nje + dvomim da so toliko bolj?e kot so dra?je)?

 

Hvala za va?e mnenje/izku?nje 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Raje savo

Verjetno bo res kar Sava, hvala (ker sem ?e iz ve?ih koncev sli?al pohvale, za Maxxis pa pred tem testom res ne prav veliko).

 

Mimogrede (?e se ti da ;)) lahko ?e napi?e? par argumentov zakaj? Ker po AMZS testu je Maxxis bolj?a ali enaka prakti?no v vseh kategorijah razen porabi goriva...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo je testov, neznana, ce bo slo kaj narobe s savo brez problema reklamiras...

Razen, ce bi bil eden prvih pa bi rad eksperimentiral :)

 

https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Maxxis/Victra-Sport-5.htm

 

Ne ne bo kar Sava ;) hvala za pomo?.

Aja samo ?e to ... a je kaj va?no kje je narejena? Nekaj sem sli?al, da so delane v razli?nih dr?avah, vendar ne vem ?e to dr?i (lahko so made in Slovenia ali pa Ger,many ?e prav razumem?). A igra to kak?no vlogo ali je vseeno?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne ne bo kar Sava ;) hvala za pomo?.

Aja samo ?e to ... a je kaj va?no kje je narejena? Nekaj sem sli?al, da so delane v razli?nih dr?avah, vendar ne vem ?e to dr?i (lahko so made in Slovenia ali pa Ger,many ?e prav razumem?). A igra to kak?no vlogo ali je vseeno?

Pravijo,da so Poljske slab?e. Jaz malo sumim,da je to bolj rekla-kazala.

 

Sem pa tudi sli?al,da naj bi ve?je dimenzije (nad 15col?) delali zgolj v slo in Nem?iji..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.