Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Ne bo, ?e bo CO2 dobr stisnu kot napovedujejo. Bo celo leto vsaj 10 stopinj ali ve?. Lu?ka pravi, da bo Slovenija pu??ava, tako da res ne rabi? zimakov saj bo skos dost posutega peska po cestah. :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bo, ?e bo CO2 dobr stisnu kot napovedujejo. Bo celo leto vsaj 10 stopinj ali ve?. Lu?ka pravi, da bo Slovenija pu??ava, tako da res ne rabi? zimakov saj bo skos dost posutega peska po cestah. :P

Upam ,da sem jih kupil za bv; kar pomeni, da bo mila zima... Ampak vseeno ; ne upam biti na letnih ?ez zimo...

 

Predvsem pa upam,da ne bodo tak sekret kot Michelin :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej se zafrkavam, da ne bo? slu?ajno resno mislil. ?ist OK, da si si omislil zimake sam ne preve? padat na dogmo sedmih stopinj.

Vem, da se hecas. Tudi jaz se s tistimi pravljicami glede 8stopinj... nekako (cisto po filingu) se mi zdi, da zimske (primerljive starosti in v priblizno enakem rangu) od letne bolje primejo na vlaznem/mokrem pod tremi stopinjami. Od oka.

 

Je pa res; zimske niso toliko slabse v primerjavi z letno pri 15stopinjah, kot so boljse ze pri 1cm snega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V avtobildu zanimiv ?lanek o vplivu profila na zavorno pot v mokrem...

 

Tokrat so celo podali dimenzijo in modele gum s katerimi so opravljali test.

 

Verjetno bi bile v praksi razlike ?e ve?je,saj so tu primerjali zgolj razlike v globini profila, ne pa tudi starostu gum (kar gre v Real Life z roko v roki).

post-9068-0-31589700-1568095948_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam ,da sem jih kupil za bv; kar pomeni, da bo mila zima... Ampak vseeno ; ne upam biti na letnih ?ez zimo...

Predvsem pa upam,da ne bodo tak sekret kot Michelin :)

Dobre gume si kupo,preizku?eno ampak ?ude?ev ne pri?akuj. Varno vo?njo,prevsem v snegu!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobre gume si kupo,preizku?eno ampak ?ude?ev ne pri?akuj. Varno vo?njo,prevsem v snegu!

Hvala. Sicer je pa ?e od nekdaj moje prepri?anje: kupi vsaj Povpre?ne ali nadpovpre?ne gume in vozi previdno,kot da ima? slabe....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Jaz sem dobil zimski komplet s Toyo gumami zraven v Mazda salonu, ko sem vzel zadnjo ?estico. Po prvi sezoni lahko re?em, da nisem imel slab?ega ob?utka kot prej z GY na prej?nji sestici. Bomo pa videli, kako bo po drugi sezoni.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam letne Toyo, kupljene z avtom... Po dveh sezonah se se vedno cisto solidno obnasajo,,,

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Toyo Proxes (modela to?no se ne spomnim) sem dobil na M2 z nakupom. 3.5 leta stare, tovarni?ko name??ene. Za njim imam samo eno besedo: Polom.

Na suhem so bile za silo, ob prvih kapljicah je avto nosilo v ovinkih in kro?nih kot na drsalkah.

Kak?ne so bile prva 3 leta ne vem.

 

Mantrala sva se ?e ca. 2 leti, potem pa so pri?le gor Yokohama Advan Fleva v701. Sedaj po 3 letih so moje izku?nje pozitivne. Uvrstil bi jih nekje v?tric GY Eagle F1 AS3. Od obojnih pa so mi bile bolj?e DL Sportmaxx TT, res da jih je zelo jedlo, so pa dr?ale ko nore.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Bi kdo vedel ali lahko dam na Mazdo 3 l.2018 17 colska plati??a?

Ker so 18 colske 215/45 gume svinjsko drage, pa tudi za na?e ceste je to pretrdo.

Poglej v homologacijski karton?ek. Po mojem bi morale it gor saj so tudi za novo 6-ko homologirane. Jaz imam zimske 17".

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, za mazdo3 so 16 ali 18, za mazdo6 pa pri nekaterih tudi 16 col, 17 in 19 pa pri vseh. Ostalo homologacija ob predpostavki, da je obseg ustrezen. 205/50 R17 ali 205/55 R17 bi bile glede obsega prave, ampak sta tudi ti dve precej redki in s tem dragi dimenziji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja so za 17ko kar drage gume, malenkost cenej?e, kot za 18". 

Kaj pa pravite za plati??a? Morajo biti nujno original Mazdina, ali so dobra tudi katera druga (Dezent, Momo, Rial)?

Namre? v Savinjski je kar dosti lukenj in vo?nje po makadamu in se lahko mehka felna kaj hitro zvije :/

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.