Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Kdaj vi stare gume zamenjate z novimi, ko se obrabijo ali ko so kao stare?

 

Avto moje najdra?je ima trenutno zimske gume conti TS 850 - skoraj 6mm profila, so pa vo?ene ?e 6 sezon. A bi bilo to ?e za zamenjat glede na leta ali glede na profil vozit ?e eno zimo. Tako "na otip" ne delujejo pretrde.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdaj vi stare gume zamenjate z novimi, ko se obrabijo ali ko so kao stare?

 

Avto moje najdra?je ima trenutno zimske gume conti TS 850 - skoraj 6mm profila, so pa vo?ene ?e 6 sezon. A bi bilo to ?e za zamenjat glede na leta ali glede na profil vozit ?e eno zimo. Tako "na otip" ne delujejo pretrde.

Osebno bi fural ?e eno sezono, ko pa bodo starej?e, jih lahko montira? TA??I, ?e jo ?e ima?. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako se pa vozi? A kaj drsijo po mokrem. na pamet je te?ko re?i, a so ?e ok ali ne. ?e so bile gume malo vo?ene na neprevro?em asfaltu in pravilno skladi??ene ?ez poletje bi moralo biti ?e vedno OK. Bi pa res priporo?al, da poskusi? kak?no zaviranje na mokrem po mo?nosti v primerjavi z letnimi pa bo? videl a je ?e normalno al drsi.

 

Druga? pa sam na?eloma uspem zvoziti do cca 4mm potem pa menjam.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdaj vi stare gume zamenjate z novimi, ko se obrabijo ali ko so kao stare?

 

Avto moje najdra?je ima trenutno zimske gume conti TS 850 - skoraj 6mm profila, so pa vo?ene ?e 6 sezon. A bi bilo to ?e za zamenjat glede na leta ali glede na profil vozit ?e eno zimo. Tako "na otip" ne delujejo pretrde.

Jaz bi zamenjal. Michelin zimske so ?le dol po 4ti sezoni, s tem da je malo manjkalo, da bi jih vrgel dol ?e sredi sezone.

 

Sava letne pa so mi Super slu?ile ?e zadnjo , ?etrto sezono,pa sem jih vseeno zamenjal ; malo zaradi starosti,malo zaradi 4mm profila...

 

Nikoli ne ve? kako se bodo obna?ale na cesti ; filing na otip pa verjetno ni najbolj relevanten...

Sicer pa; ?ez poletja niso bile vozene,ne?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdaj vi stare gume zamenjate z novimi, ko se obrabijo ali ko so kao stare?

 

Avto moje najdra?je ima trenutno zimske gume conti TS 850 - skoraj 6mm profila, so pa vo?ene ?e 6 sezon. A bi bilo to ?e za zamenjat glede na leta ali glede na profil vozit ?e eno zimo. Tako "na otip" ne delujejo pretrde.

?e naredi ve? kot 15k jih bo tako ali tako zlizala do konca tako da kupi? drugo leto nove. Je pa veliko odvisno kje se vozi,za kake hribe bi pa kupil nove ker imajo premalo profila za varnost na snegu. Za po ravnem pa brez skrbi,zavirala bo bolje kot vsaka letna!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah, zdaj pa pretiravate na polno no... to so resnice za gume izpred 15-20 let in marsikdo jih tudi v medijih ?e danes ponavlja. Zimska guma je lahko fu? ?e po enem letu, ?e se je pametnjakovi? vozil z njo po razbeljenem asfaltu, lahko pa zdr?i ?e kar nekaj sezon in to ni ?tevilo 4, ampak je odvisno res od na?ina uporabe te gume. Tako, da za tole gumo je lahko situacija, da je ?e vedno v redu, lahko je pa ?ist zani?, samo pravila pa? ni, razen da da? gor in na mokri cesti sproba?. ?e res obupno drsi je za v kanto, ?e pa ne je pa pa? za uporabljat.

 

Za primer kako je vse skupaj zavajujo?e je pa naslednja situacija: danes v de?ju vozim BMW i3 s tistimi sme?nimi ogromnimi kolesi in zimskimi leto dni starimi tabularji na njih. Avto je milo re?eno pogojno vozen, saj sem moral izklopiti sport program in se vseeno zanest na tcs in esp, ker ?e ne bi verjtno tole karjolo razbil. Avtu je ob rahlem pritisku na pedalo takoj zavrtelo kolesa v prazno in ESP je tako grob, da misli?, da bo pol avta odpadlo. ?e se zadeva dokaj dobro pelje v suhem je v mokrem res polomjada. Marsikdo bi rekel, da je nujno potrebno zamenjat gume pa ?eprav so prakti?no drugo sezono na avtu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah, zdaj pa pretiravate na polno no... to so resnice za gume izpred 15-20 let in marsikdo jih tudi v medijih ?e danes ponavlja. Zimska guma je lahko fu? ?e po enem letu, ?e se je pametnjakovi? vozil z njo po razbeljenem asfaltu, lahko pa zdr?i ?e kar nekaj sezon in to ni ?tevilo 4, ampak je odvisno res od na?ina uporabe te gume. Tako, da za tole gumo je lahko situacija, da je ?e vedno v redu, lahko je pa ?ist zani?, samo pravila pa? ni, razen da da? gor in na mokri cesti sproba?. ?e res obupno drsi je za v kanto, ?e pa ne je pa pa? za uporabljat.

 

Za primer kako je vse skupaj zavajujo?e je pa naslednja situacija: danes v de?ju vozim BMW i3 s tistimi sme?nimi ogromnimi kolesi in zimskimi leto dni starimi tabularji na njih. Avto je milo re?eno pogojno vozen, saj sem moral izklopiti sport program in se vseeno zanest na tcs in esp, ker ?e ne bi verjtno tole karjolo razbil. Avtu je ob rahlem pritisku na pedalo takoj zavrtelo kolesa v prazno in ESP je tako grob, da misli?, da bo pol avta odpadlo. ?e se zadeva dokaj dobro pelje v suhem je v mokrem res polomjada. Marsikdo bi rekel, da je nujno potrebno zamenjat gume pa ?eprav so prakti?no drugo sezono na avtu.

Ok,ampak to je ?e en dokaz ve?,da je guma sedmo sezono za v smeti.

 

Ja,opcija jih je dati gor in sprobati. V najslab?em primeru bo vrgel stran par 10eur za premontazo.

 

Jaz vem,da so bile Michelin katastrofa ?etrto leto. In Sava eskimo enako...

 

Pa sta bili ?e tretje leto vsaj znosni,torej ne moremo govoriti o neki res slabi gumi,ampak pa? leta naredijo svoje....

 

Razen ?e ima namen prodati avto spomladi in ga minimalno voziti ?ez zimo....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer ne vem, kje vidi? dokaz, da bi bila guma za v smeti, ?e je stara 6 ali 7 let. Druga?e pa Michellin je znan, da imajo odli?no zgornjo plast, da so na testih vedno dobro uvr??eni, poleg tega imajo pa ?e nisko obrabo, da ?e tam pike dobivajo. Ampak za nizko obrabo mora biti pa guma trda in to je tista plast pod njo, ki jo v testu sploh ne sprobajo. In taka guma je lahko ?e po dveh ali celo eni sezoni zani?.

 

Bi pa res rad videl en tak mega test gum, ki bi jih testirali nove in nato enakomerno uporabljali recimo 5 let pa vsaak oleto naredili teste. Po moje bi bilo to tako presene?enje za vse in bi bili zmagovalci verjetno ?isto drugi kot tisti na za?etku testa. In dejansko bi to bil edini merodajni test, da bi lahko nekomu priporo?ili katere od pnevmatik. Razumeti je treba, da imamo "Nove" gume prakti?no samo v trenutku nakupa, potem jo pa vsak prevo?en kilometer "postara" in tako se veliko ve?ino ?asa vozimo z manj, srednje ali bolj starimi gumami.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer ne vem, kje vidi? dokaz, da bi bila guma za v smeti, ?e je stara 6 ali 7 let. Druga?e pa Michellin je znan, da imajo odli?no zgornjo plast, da so na testih vedno dobro uvr??eni, poleg tega imajo pa ?e nisko obrabo, da ?e tam pike dobivajo. Ampak za nizko obrabo mora biti pa guma trda in to je tista plast pod njo, ki jo v testu sploh ne sprobajo. In taka guma je lahko ?e po dveh ali celo eni sezoni zani?.

 

Bi pa res rad videl en tak mega test gum, ki bi jih testirali nove in nato enakomerno uporabljali recimo 5 let pa vsaak oleto naredili teste. Po moje bi bilo to tako presene?enje za vse in bi bili zmagovalci verjetno ?isto drugi kot tisti na za?etku testa. In dejansko bi to bil edini merodajni test, da bi lahko nekomu priporo?ili katere od pnevmatik. Razumeti je treba, da imamo "Nove" gume prakti?no samo v trenutku nakupa, potem jo pa vsak prevo?en kilometer "postara" in tako se veliko ve?ino ?asa vozimo z manj, srednje ali bolj starimi gumami.

Se strinjam to s testi in predvsem z dejstvom , da je guma,ki ima majhno obrabo neverjetneje slab?a v mokrem (sploh ko ni ve? nova) in je pa? primerna za nekoga, ki dela veliko km in guma pri njemu niti ne do?aka neke starosti.

 

Nikjer pa nisem napisal da vidim dokaz da so njegove gume fuc, bi pa Me zaradi mojih izku?enj zelo presenetilo, ?e bi bile ?e take,da bi jih jaz imel na svoejmt avtu..m

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Veliko je odvisno kako je cesti??e,te dni je cesta kot drsali??e. Imam leto?nje conti.in mi drsi nenormalno kot bi imel avto 500konjev pa jih ?av nima. Imate veliko mnenj na netu pa si poglejte,ampak guma stara pet let pa dosti profila je vsekakor ?e vredu ?e je normalno vo?ena in skladi??ena.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest imam zimske continental dot konec 2012 s ?e veliko profila. Avto se pelje cist normalno in resno razmisljam, da bi jih imel se to sezono pa sem iz gorenjskega konca...

 

Sej to, da si iz gorenjskega konca je samo plus... ker snega zadnja leta tam itak ni kaj dosti ;):P  ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Conti TS830 iz leta 2016 se peljejo sedaj 4. sezono za silo, po de?ju in +6 stopinjah samo malenkost bolj?e, kot pa letne barum bravuris iz leta 2014, ki so bile ?e skoraj nevarne in gredo zelo verjetno v smeti s ca. 4 mm. Conti so bile sicer vo?ene od novembra 2018 do junija 2019, ?ele nato so ?le gor spet letne. Ravno koristilo jim to zagotovo ni, res pa da pretirano vro?e do tedaj ni bilo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta daaaa homologa. cija uspela 20da8bde77fefdd7dc1b92344f51120f.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Sem gledal malo cene za gume za to mero in so kar konkretno dra?je kot 17".Pa tudi 18" izgledajo kar balonaste. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.