Skoči na vsebino

Mazda5 menjava glavnega jermena


Priporočeno sporočilo

Forumaši pozdravljeni.

Včeraj sem kupil mazda5 CD letnik2009.

Prodajalec me je opozoril, da ne ve kdaj je bil jermen menjan. Avto ima 180.000 realnih.

Pravi da glede na leta in kilometre je najbrž enkrat že bil menjan.

 

Čudi me, da ima jermen ne ketne.

RF motor 2.0D 81 kw. (iz prometne).

Koloko €€, oz kaj priporočate?

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je mika2023 napisal:

Forumaši pozdravljeni.

Včeraj sem kupil mazda5 CD letnik2009.

Prodajalec me je opozoril, da ne ve kdaj je bil jermen menjan. Avto ima 180.000 realnih.

Pravi da glede na leta in kilometre je najbrž enkrat že bil menjan.

 

Čudi me, da ima jermen ne ketne.

RF motor 2.0D 81 kw. (iz prometne).

Koloko €€, oz kaj priporočate?

 

Lp...verigo imajo motorji mazda 5  2.0 benzin  ..imel tako Mazdo...brez problema top Družinski

avto👍😉

Če rabiš pomoč pokliči mojsta Simon pelko Medvode zoom zoom 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2,0 Diesli imajo jermen
2,2 Diesli imajo verigo
Bencinarji zadnjih 15 let vsi verigo razen ta malih 1,3 motorjev. Ne vem pa kako je na 1,5 SkyA motorju


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ugotovil sem, da je bil jermen menjan pri 120.000 km leta 2017.

Sedaj jih ima 180.000.

Ali je smisel menjat na 60.000 in 6 let?

na leto delam cca 10.000km. Mislil sem naslednje leto zamenjat.

 

Ali je ta mašina Mazdina? občutek imam da je Ford imel prste vmes.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi smo imeli Mazdo 5 z dvolitrskim turbo dizlom in 105 kW.

 

Ti motorji so narejeni, da delajo. Zdaj je pa vse odvisno od tebe, kako ta motor uporabljaš... Če delaš vsak dan vsaj 30 km v eno smer in potem vsaj še toliko nazaj, bo zadeva nekako šla. Če so vožnje krajše, znajo biti težave...

 

Mi smo zobate jermene menjali na 120.000 in na 240.000. Na 360.000 ga nismo, smo menjali cel avto (ja vem, sem bil kreten. Saj star slovenski pregovor pravi: če bi bil vedež, ne bi bil revež). Če so vožnje, kot se za gre in da se zadeve ne špara preveč (dizel mora delat), tudi z DPFjem ne bo težav. In tudi če bi bile, ga na Krasu dobiš novega za 350€... Ko smo drugič menjali zobati jermen (na 240.000), smo menjali še podložke pod injektorji. Po besedah mehanika jih sicer ne bi bilo treba, ampak ker so me drugi strašili, da so te podložke katastrofa, sem naročil, naj jih kar zamenjajo. Baje, da pa te podložke res znajo narediti "štalo", niso pa drage, zato smo jih menjali. Ja, in servise smo redno delali na vsakih 20.000 km, kar je pri nas zneslo 1 do 2 krat na leto (letno smo delali med 25.000 in 30.000 km). Sicer so mnogi strašili, da olja ne zdržijo in da je treba menjati na 15.000 ali celo na 10.000, ampak stari Mazdini dizli niso narejeni za hecanje temveč za delo.

 

Menjava zobatega jermena pri pooblaščenem servisu (dokler je Mazda imela zaupanja vreden servis in ekipo "starih" mačkov, sem vedno vozil na pooblaščen servis) je bila 700€ skupaj z menjavo jermenice alternatorja - ki je pa cvetka zase, ampak pustimo to za kdaj drugič...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je mazdaman napisal:

2,0 Diesli imajo jermen
2,2 Diesli imajo verigo
Bencinarji zadnjih 15 let vsi verigo razen ta malih 1,3 motorjev. Ne vem pa kako je na 1,5 SkyA motorju


Sent from my iPhone using Tapatalk

1,5 skyactiv ima verigo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je mika2023 napisal:

ugotovil sem, da je bil jermen menjan pri 120.000 km leta 2017.

Sedaj jih ima 180.000.

Ali je smisel menjat na 60.000 in 6 let?

na leto delam cca 10.000km. Mislil sem naslednje leto zamenjat.

 

Ali je ta mašina Mazdina? občutek imam da je Ford imel prste vmes.

Če misliš avto imet še nekaj let ga menjaj, ker je star 6 let, bolje sedaj kot pa mogoče imet probleme! Če ga boš pa kmalu prodal pa je bz... 😊😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tule nekdo prodaja material, ki ti najverjetneje paše na tvoj avto in kar veliko je tega, če še s ceno prideta skupaj, bosta oba2 zadovoljna, avto pa lepo predel;

 

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 6. 3. 2024 ob 12:37 je Brane napisal:

Z jermeni se ni za hecat,mora bit frišn- ne da stoji 10 let v škatli

🤣 in kaj mu bo hudga, dokler svetlobe ne dobi je čist ok, ne komplicerite še s tem.

Če rabiš pomoč piši zs

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Brane napisal:

Sem glih čistil skladišče ,imam 3stare zobate jermene viška in ti jih podarim.Ti pa jih montiraj če imaš jajca,morajo pa zdržat 150000 km ne 10000km

Če maš nove jih takoj zmontiram( če zapakiran jermen stal na polici zaprt mu nima kaj bit)

Če rabiš pomoč piši zs

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če sodim po gumi čevljev, potem tudi skladiščena guma z leti propada. Smo podarili nerabljene 10 let stare Planika pohodne čevlje tašči in je gumijast podplat razpadel že pri probi ... na srečo ..  

 

image.png

 

image.png

 

 

image.png

https://www.interstatesp.com/shelf-life-of-rubber-products/

 

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 34 minutami je Brane napisal:

Te bo tašča na hruško dala

Namen je bil, da gre na Triglav z starim podplatom...🤣

  • Haha 2
  • Začuden 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Brane napisal:

Te bo tašča na hruško dala

 

pred 51 minutami je FuManchu napisal:

Namen je bil, da gre na Triglav z starim podplatom...🤣

 

So šli čevlji takoj po prejemu maila direkt v smeti. Kot bi morali tudi 10 let stari jermeni ... 

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Janez007 napisal:

Če sodim po gumi čevljev, potem tudi skladiščena guma z leti propada. Smo podarili nerabljene 10 let stare Planika pohodne čevlje tašči in je gumijast podplat razpadel že pri probi ... na srečo ..  

 

image.png

 

image.png

 

 

image.png

https://www.interstatesp.com/shelf-life-of-rubber-products/

 

Verjetno ni Vibram podplat?

 

Meni Vibram drži preko 10 let. In planinske kupim samo z Vibramom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.