Skoči na vsebino

Prodam Mazdo 3 G100 Challenge l.2015


stonauro

Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)

Da še kaj napišem o Mazdi, danes ko je mal več časa.

 

Prodaja se MAZDA 3 G100 Sport z opremo Challenge + dodatno parkirni senzorji zadaj in navigacija. Barva Titanium Flash.

Sem prvi lastnik. Mazda ima 222.000km. Večina kilometrov je narejenih na avtocesti, relacija Ljubljana-Trebnje. Mazda je redno servisirana na uradnem servisu (BTC, zadnja dva pa na Interclassu). Zadnji servis je bil narejen Decemba pri 215.000km. Mazda je lepo ohranjena z izjemo dveh poškodb (praska na spodnjem delu voznikovih vrat ter popraskan zadnji odbijač na eni strani(ker je avto temen niti ni opazno) in mehansko brezhibna. Nikoli zaletena ima pa barvan sprednji blatnik zaradi manjše praske (imam sliko praske pred barvanjem), ostalo v tovarniški barvi.

 

 

 

20231118_130142.jpg

Popravljeno od stonauro
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem naj se pa vclani… saj je brezplacno… le nekaj trenutkov casa, racunalnik, telefon ali tablico potrebuje … 🤣 … 80€ za tako malo truda vsekakor ni malo ;) 

  • Všeč 5
  • Haha 3
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je Janez007 napisal:

Kolega bi takoj plačal zanjo 7.900€, pa žal ni član tega foruma. 🤣

 

Posebna ponudba je razširjena na družinske člane ter prijatelje forumašov. :)

  • Všeč 4
  • Haha 5
  • Ljubim 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo za hec, malo za res. :) 

5.000. 9 let star avto, ogromno prevoženih km, praske, ..... nov je stal okrog 16.000 ... po 5-tih letih gre na pol (8.000), po naslednjih petih spet na pol (4.000). ..

 

image.png

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Napisano (urejeno)
pred 42 minutami je Janez007 napisal:

Malo za hec, malo za res. :) 

5.000. 9 let star avto, ogromno prevoženih km, praske, ..... nov je stal okrog 16.000 ... po 5-tih letih gre na pol (8.000), po naslednjih petih spet na pol (4.000). ..

 

image.png

 

 

 

Meni se zdi na treutno stanje na trgu in ostale Mazde 3 na a.net cenovno čisto prav umeščen. Ja ima nekaj več kilometov (nebi ravno rekel ogromno), so pa le tej povečino relacijski. Sem ravno v eni temi bral, ko ste se pogovarjali da je ketna na teh motorjih za 500k km, diski in ploščice (ATE) imajo 50.000km, enako akumulator, vso ostalo je menjano po servisnem planu.

 

Evo kako boš pa naprimer ta oglas glede na tvojo teorijo komentiral. Pa takih je še polno. Koliko je ta avto stal leta 2018?

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19397806&display=Mazda Mazda3

Popravljeno od stonauro
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma nimata pogojev, da jo prodata za to ceno. Moja izkušnja pri prodaji je takšna, da so zlati koronski časi za rabljena vozila mimo. Pleha je na trgu cel kup in avta ni lahko prodati, če pa imaš neprivlačno ceno pa ni variante da prodaš.

  • Všeč 4
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je ignacij napisal:

Moja izkušnja pri prodaji je takšna, da so zlati koronski časi za rabljena vozila mimo.

Pa saj ti si jo dobro prodal. Koliko si na koncu dobil zanjo? 16-17k EUR? Po janezovi teoriji bi jo moral dat za ene 12 (po 5-tih letih gre na pol).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je stonauro napisal:

Pa saj ti si jo dobro prodal. Koliko si na koncu dobil zanjo? 16-17k EUR? Po janezovi teoriji bi jo moral dat za ene 12 (po 5-tih letih gre na pol).

 

Tukaj lahko modrujemo še, pa še. Dejstvo je, da se vsak avto proda, proda za ustrezno ceno. 

 

Koliko interesentov te pokliče dnevno, koliko v zadnjem tednu, koliko v zadnjem mesecu? 

 

Naloge

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 55 minutami je stonauro napisal:

Koliko si na koncu dobil zanjo? 16-17k EUR? Po janezovi teoriji bi jo moral dat za ene 12 (po 5-tih letih gre na pol).

Dobil sem 16.500. Če računamo, da je bila nova cca. 37k bi moral po 5 letih za njo dobiti 18.500, moja je bila stara 7 let, tako da je bilo 16.500 kar realna cena.

Popravljeno od ignacij
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enako Mazdo3 Challenge, 170.000 km, l. 2014, 1. lastnik, sem februarja prodal za 7.300, kupila jo je fizična oseba, ena od treh, ki so sploh poklicali za oglas. Ostala dva sta bila preprodajalca. Realnost...

p.s.: Eurotax: 5.000, avtohiša staro za novo: 6.000.

Popravljeno od etcho
  • Všeč 8
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če malo malipuliram s podatki ... primerjamo podoben avto z 220.000 km in avto s 55.000 km. Prvi ima 4x toliko prevoženih, je 4x toliko amortiziran. Če je cena prvega 7.000, potem bi morala biti cena drugega 4x7.000=28.000 oziroma obratno cena prvega 16.000/4=4.000€.

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 44 minutami je stonauro napisal:

Aha nisem vedel da gre to tako. Hvala za info. 

 

Tržne cene oblikuje trg in ne logika, izračuni ... zato pa je bilo moje vprašanje, koliko te kličejo morebitni kupci. :)

 

 

 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo eno vprašanje se je potrebno vprašat. Ali želim prodati ali pa upati, da se bo nasmehnila sreča in bom prodal za željeni znesek. Tisto prvo je lahko hitro skoz, tisto drugo pa lahko traja in traja ali pa je celo nikoli.

 

Drugače pa tudi trgovci cene novih spuščajo - trenutno s popusti, kasneje bodo to redne cene. Tko da bodo tudi cene rabljenih šle še dol. Navadno z zamikom, ampak bodo šle dol. Tko da - je za razmislit.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.